Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2004., 22:59   #1
Post Roditeljski problemi is Australije!


Teen trouble: pushing the boundaries.

5 April 2004
Reporter: Kellie Connolly

What battle-weary Rhonda Bell and her family have experienced over the past two years is every parent's worst nightmare. Her teenage daughter, once a happy child, left home at 13 and fell pregnant. Now, as ACA reports, after enduring a turbulent and testing time, there are signs Rhonda may finally get her daughter back.

According to Rhonda, her daughter Zoe grew up in a stable family, played sport, sang in the choir and laughed with her friends. But Rhonda says Zoe went off the rails when she got to high school and that parents in her position don't have any rights to stop them.

"I turned into a private detective, you could say, and I found out what the kids were doing and I would say, 'No, you can't go to this party or if you go to this party, I will pick you up at such and such a time'. But that didn't work," says Rhonda.

Even Zoe concedes there was little her parents could have done to keep her out of trouble.

"I wanted to go to parties because most of my friends were going to parties and my mum and dad thought I was too young," she says. "So I ended up sneaking out and running away and doing it anyway."

At their wits' end, Rhonda and Andrew contacted the Department of Community Services (DOCS) and even asked the school for help, despite the fact Zoe hadn't been turning up since she was in Year Eight.

"I just broke down, went into the principal's office and he basically said to me what right do I have to tell my daughter where she can and cannot go," says Rhonda. "And I was flabbergasted!"

Zoe ended up leaving home and living with her 15-year-old boyfriend and his extended family of 11. Her parents, worried she was in danger, pleaded with the authorities for help.

"I go to bed and think, 'Why has this happened and what have we done so wrong for it to be going like this?'" Rhonda says.

Annette Gallard from DOCS said they offered Zoe two other options, but she declined.

Now Zoe's moved away from her boyfriend and lives in Corowa on the NSW/Victorian border, an eight-hour drive from her family. She lives with a friend and her mother and receives around $700 a fortnight in welfare.

Rhonda hasn't seen where Zoe lives, but she hopes for a reunion and the chance to convince her now 15-year-old daughter to move home again. They're starting to make progress with their relationship, no thanks to the authorities, who've admitted they failed to communicate properly and are changing their practices.

The disappointing aspect, says Rhonda, is that no one, including DOCS, the police and certainly not the parents, has the power to tell a child what to do.


Prevesti cu ako je potrebno/dajte mi na znanje!




__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2004., 01:52   #2
Ovakve stvari su jedne od najvecih nocnih mora mog buduceg roditeljstva.
Vec je bilo spominjano da je ciljana populacija sve mladja i mladja, i sve im se ranije namece sex, osamostaljivanje i sve ono sto sam ja radila tek dosta kasnije.
Bas mi prica frend koliko problema ima sa svojom 8-ogodisnjom kcerkom koja zeli nositi visoke pete jer to rade sve njene frendice. A da ne kazem da se oblace k'o Britney Spears.
I onda kad mislis da sve radis kako treba, kikich ti upadne u neko drustvo i za mjesec dva sve se promijeni
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2004., 05:55   #3
Ova drzava je cudo sto se tice takvi stvari iz dana u dan sve je vise kriminala od oni koji nisu ni puno ljetni. Gledam nekada po ulicama onu dijecu koja imaju od 10 godina pa najvise do 14 sve su to kao neki mali kriminalci itd.

Curice su isto problem nezna se koje je gore musko ili zensko. Zatrudne mlade ostave ih decki kuda ce sta ce ajde mami i tati za vrat. Nista to nemisli glavom jos ako se u lose drustvo uvali tesko ce iz toga izaci.

Gledam dosta dijece iz nasih krajeva sve se to drzi na visokom nivou curice sa 10 godina na veliko idu van imaju decke, nose se kao velike sminke na bacanje. Onda pusenje, droga, pice, o tome necu ni pricati.

Najbolje je ako se dijete moze upisati u neki sport koji voli bar malo, mislim nekad dijeca nikoji sport nevole ali vremenom kada krenu raditi to onda zavole ko zna.

Moj brat np. i voli i nevoli svoj sport ima 14godina moji sve cine samo da se neuvali u lose drustvo, kupuju mu odijecu koju god pozeli, ali sada im je rekao da hode da probusi obrvu pa su poludili pa kazu ok mozes probusiti nesto ali samo sto mi odlucimo, pa je bilo lupanja po kuci ignorisanja itd. ali nakraju je odlucio da je ok bilo sto neko nista.

Meni govori da bi rado on napravio to ko njih sisa. Njegovi neki prijatelji na veliko puse, drogiraju se, piju pred roditeljima neki roditelji to puste. Moji su strogi on se njih boji, ali isto tako im prijeti cim napuni 16 imat ce svoj zivot i raditi sto on hoce.

Sijecam se kada sam ja bila 14god. sto se kaze nisam znala gdije sam suplja da izvinite a vidi ove ovdije mladezi za ubiti.

 
Odgovori s citatom
Old 22.04.2004., 12:46   #4

Teenagerska........nevolja


Slijedece je iz Adelaide nedjeljnih novina, 2/11/03
Dosadni teenagers se igraju baby igre!

Whyalla je mjesto gdje sam proveo prvih 25 godina u
Australija .Stanovnistvo je bilo do 36,000, imali smo
brodogradiliste i zeljezaru to je bilo 1969.
Brodogradiliste se zatvorilo,ostala je zeljezara sa 6,500 zaposlenih.
Ja sam otisao iz Whyalle 1994, stanovnistvo je
bilo oko 24,000.




Nepunoljetne zenska djeca imaju djecu radi “dosade” i da
izbjegnu skolu, to je nasla iztraga Nedjeljnih novina.
Druge vide majcinstvo kao status symbol i nacin da dodu do
financijske slobode da dobe $300 tjedno u socijalnoj pomoci i
drugih pomoci.

Tu (u Whyally) nemamo sta raditi dosadno je i postati majka je
nesto za raditi kaze Jessica Ireland 15 godina stara, ja nisam isla
sa namjerom da budem trudna dogodilo se, zaboravila sam popiti
tablete i jedna noc pijanstva i sexa je bilo sve, sta je trebalo za
trudnocu, njezina majka je isto imala prvo dijete Chantel sa 15
godina.
Jessica je rodila samo prije 9 tjedna dijete sa cystic fibrosis,ona
mora ici sa djetetom u Adelaide svaki mjesec za baby lijecenje.
Mladic otac djeteta ,je samo 16 godina star napustio je skolu i
kada je rodila nece vidjeti niti nju ili dijete, iako zivi blizu nje.

U Juznoj Australiji, Whyalla je “Teenagers trudnih capital”, vise
nego u Adelaide.
U proslih dvije godine u Whyally, je bilo u drugom stanju 96
teenagers,od toga rodile su 57 ,pokazuju rekordi iz bolnice.

Zdravstvene ustanove,skolske kao i komuniti clanovi pokusavaju
naci izlazak iz te situacije.


Investigacija je nasla da:
Vise nego polovica koje rode dolaze iz obitelji koje su bez posla.
Vecina teenagers ne idu na pregled prije nego su 30 tjedna trudne, i te obicno imaju komplikacije.
Ocevi djece vecinom su stariji i ne pomazu i ne ostaju sa majkom.
Teenagers majke se treniraju da upozoravaju/uce 9tu godinu studente od sta se dogodi ako zavrse kao one.
Gimnazije imaju poseban skolski klas za “mlade majke natrag u skolu”,u kojoj uce sivanje ,kuhanje i akademske predmete.

Jedna 16est godisnja(koja nije htjela biti imenovana) je kazala pa nema ovdje nista za zabavu , zato je toliko teenagers u drugom stanju.

Mnoge od mladih majke nalaze na taj nacin pocetak samostalnog zivota ,kao i bjezanje od nesredene familije.

Whyalla stariji kao i socijalne grupe kazu da u mjestu uz more
ima mnogo toga za rekreaciju nego sex.

Kada su novinari pitali o rekreaciji bili su pokazani sa :
6 Nogometnih igralista, tri sportska parka sa trakama, vise nego 10 teniss igralista,, vise brojeva odgojke, Basketball,netball.
Isto ima traka za konjske trke, veliki Rekreation centre, sa dva velika courta za multi sport, 50 metre bazen, voda slides,
kuglana, i mnoge druge manje igre.

Theatre nije vise uzeto za javne preformace, nego samo za kino koje radi povremeno .
Najnoviji filmovi su iza Adelaida do osam tjedna kasnije.

Najnoviji plan pod hitno je da se otvori kino
koje ce biti otvoreno svaki dan .

Video ducana za iznajmu oduvjek je bilo mnogo i jeftino /to je bio i razlog da se je zatvorilo dva kina/.

Whyalla ukratko 2003,
Stanovnistvo, 21,614..muskih 10,896..zenskih
10,718. prosjecna starost 35 godina.

Ethnic:Australian (41.1%)…English (40.2%),Irish(7%).

Statistika : ozenjenih 48.9% ,4.1 % rastavljenih, 8.1 % razdvojenih.

Zaposlenih: 86.9%, nezaposlenih 13.1%.

Zarada: prosjecan tjedni dohodak za samce je $200-$300…za dvoje zajedno $700 do $800.

Da bi se razumjelo samohrane majke pogotovo teenagers dobe od drzavne pomoci:

Roditeljska placa: $452.80 na 14 dana (2,000 kuna)

Penzionersku kartu koja daje mnoge privileges.
Djecji doplatak:$138.48 po jednom djetetu ispod 13 godina na 14 dana( 620 kuna).

Isto ili drzavni stan sa smanjenom cijenom ili dodatak za stanarinu ako je privatna stanarina.

Placa usporedena ; placa za ispod 18 godina:
Pomocnik u ducanu $ 780 na 14 dana(3,500 kuna).
Radnik u process plantu:$710 na 14 dana (3,200 kuna).

Vilkov koment: tko je citao moje postove mogao je prije dugog vrijemena citati kako sam ja opisao tu situaciju sa usporedom odgoja moje dijece.

Da li se takovi slucajevi dogadaju kod Vas( kao ovdje na veliko)?



__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2004., 14:18   #5

November,2003.
Kao sta sam kazao u clanku prije ,ja sam pisao o tome mnogo prije, jer oko mene u Whyally su zivjeli takovi slucajevi.


Zelio sam sada pokazati sta se dogada ,zato sta je tim mladim osobama osigurana socijalna pomoc one rade kao prkos i moglo bi se nekada kazati hotimice, da ostanu u drugom stanju.
To ide unatrag od 1975 kada se je pocela davati socijalna pomoc,
i takove majke nikada ne zavrse raditi ili se ozene nego samo imaju jos vise djece.

Mi smo vidjeli susjedu koja je rodila sa 15, oko 1973 njezina kcerka sa 14, i poslije njezina kcerka nema dugo je rodila 2002,
isto sa 15 godina.

Sjecam se moj mladiji sin se rodio 1974 i tekar je imao zenidbu i djete sve po planu, ozenio se je sa 26 godina (zivio je sa djevojkom prije 6 godina) i imao djete tekar sada prije 18 mjeseci.

Zalosno je za vidjeti koliko si te djevojke uniste buducnost ,samo zato (ja mislim ) sta nemaju sta bolje vidjeti, jer cijelo mjesto je manje vise jednako .

Kako izgleda to postaje kao zanimanje i nacin zivota za te djevojke....i generacija poslije nastavlja.

Ako nekoga koji nije citao interesira ja sam na Dijaspori pisao moj :


Istiniti zivot iz Australije od 1969 do danas



__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2004., 14:28   #6

Standing up to tough kids ... bully for you!
Reporter: Amanda Paterson


Psychologist Evelyn Field was teased and bullied as a child. It wasn't until she returned to her old school as a counsellor that she realised she had not been alone. Her research has shown that one in six students is bullied every week in schools around Australia and that children who have been affected by bullying are more likely to have poorer physical health and are more likely to suffer from depression than their class mates.

"They suffer emotionally because they're miserable, unhappy, depressed, they're stressed ... they suffer physically and they're more likely to get sick. Bullying may affect a child's self esteem and academic progress and is so catastrophic for some children that they end up suffering post-traumatic stress disorder."

Evelyn decided help for those being bullied was overdue and has published a book - Bullybusting - to help young people and their parents deal with teasing and bullying behaviour.

Evelyn has formulated strategies for children so that when they are bullied they don't respond in a passive or aggressive way but in an assertive manner.

For example the bully says "You're fat" - the child could respond "No, I'm nicely rounded". The bully excludes - "You can't play with us today" - the child can say "Okay thanks for letting me know". The bully kicks and punches - the child responds by tickling them under the armpit or says "Do that again and I'll report you".

Evelyn says that parents can help too - they can encourage the child to practise standing tall/walking straight/staring/making eye contact and even practising a blank face - bullies will soon stop if the child exudes confidence or it looks like they are being ignored.

When facing a bully, children should make good eye contact, look calm, use a strong and confident voice. They should be cool and show the bully that they feel fine. One of the secrets is to be natural - ask parents to help practise responses so they come out coolly and confidently.

However it's not just the victims of bullies who can suffer if the problem continues unchecked. Evelyn also says young bullies have a one in four chance of having a criminal record by the time they are 30. Men who are bullies are more likely to assault their spouses and abuse their children. Bullies have difficulty working with others and are more likely to be unemployed than the rest of society.

Hopefully Evelyn Field can assist children everywhere to stand up against those who tease them and in the process help the bully to become a better person.


__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:27.