Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2009., 10:34   #841
Quote:
mariola015 kaže: Pogledaj post
Molim savjet!
Zanima me da li sa ovakvima nalazima trebam otići dalje od liječnika opće prakse:

hemoglobin 68
hematokrit 0,240
mcv 60,7
mch 17,1
mchc 282
rdw 17,6
fe 2,3
tibc 70

Kud mi željezo odlazi? Nisam na dijeti, ne pijem, ne pušim, možda samo malo više radim, al to ne bi trebalo škoditi, zar ne?
Imam stalno jako natečene noge, ima li to veze s tim?
Unaprijed hvala:
Svakako trebaš ići kod doktora to se radi o anemiji a čime je uzrokovana doktor treba pronać, najbolje posjetit hematologa
ninica 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 11:19   #842
Pa znam da je anemija u pitanju, nego, voljela bi da nalaze komentira neko iz struke
mariola015 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 22:14   #843
Ej pozdrav trebam misljenje drugih ljude evo ovako:Za 3 dana u utorak ujutro imam sistematski jer moram zbog rukometa i vade mi krv i tako e ja imam 15 godina i neznaju mi doma da pusim kolike su sanse da mi se nikotin vidi u krvi i sto raditi da mi se nikotin u krvi smanjiti sto da radim? da samo cekam ili?e da i zadnjih 5 dimova sam povukao u subotu a zadnju cigaretu popusio u petak kakve su sanse
Nepoznat covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 22:55   #844
Quote:
Nepoznat covjek kaže: Pogledaj post
Ej pozdrav trebam misljenje drugih ljude evo ovako:Za 3 dana u utorak ujutro imam sistematski jer moram zbog rukometa i vade mi krv i tako e ja imam 15 godina i neznaju mi doma da pusim kolike su sanse da mi se nikotin vidi u krvi i sto raditi da mi se nikotin u krvi smanjiti sto da radim? da samo cekam ili?e da i zadnjih 5 dimova sam povukao u subotu a zadnju cigaretu popusio u petak kakve su sanse
ma nikakve šanse da se u nalazu krvi i urina vidi da pušiš i da ima tragova nikotina, budi bez brige i bolje da kao sportaš a i inaće u životu ne pušiš e sada ipak ostaje tvoj izbor........a i premlad si za pušenje
ninica 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 23:20   #845
Quote:
mariola015 kaže: Pogledaj post
Molim savjet!
Zanima me da li sa ovakvima nalazima trebam otići dalje od liječnika opće prakse:

hemoglobin 68
hematokrit 0,240
mcv 60,7
mch 17,1
mchc 282
rdw 17,6
fe 2,3
tibc 70

Kud mi željezo odlazi? Nisam na dijeti, ne pijem, ne pušim, možda samo malo više radim, al to ne bi trebalo škoditi, zar ne?
Imam stalno jako natečene noge, ima li to veze s tim?
Unaprijed hvala:
Ne vidim zasto odmah kod hematologa? A Mariola treba dati malo vise podataka o sebi.... npr
1. Koliko imas godina
2. Kakvi su ti menstrualni cikusi
3. Koliko dugo traju tegobe tipa ubrzanog zamaranja, nedostatka zraka,
kakav ti je probavni sustav (crna stolica?)


Mozda preuranjen zaključak........s Hb 68 i bez nekih tegoba.....mislim da to traje puno duze vremena i da ti treba željeza koje teško da mozes nadoknaditi uzimanjem na usta. Naravno da treba pronaci i uzrok anemiji zbog manjka zeljeza.
Otidji svome doktoru, on ce znati sta uraditi
drmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 00:02   #846
Quote:
mariola015 kaže: Pogledaj post
Pa znam da je anemija u pitanju, nego, voljela bi da nalaze komentira neko iz struke
bez obzira na vrstu anemije (koje mogu nastati zbog velikog broja uzroka i oboljenja i stanja u organizmu), dolazi do smanjenja broja eritrocita, hemoglobina i hematokrita, kao i parametara MCV, MC i MCHC. Stupanj smanjenja pomenutih parametara i njihov uzajamni odnos treba da posluzi doktoru da, uz ostale klinicke nalaze, postavi pravu dijagnozu i odredi vrstu anemije i primjeni odgovarajucu terapiju.

Vrijdnosti hematokrita mogu cesto da pomognu u mnogim klinickim situacijama. Kod akutnog krvarenja hematokrit moze da bude normalan, a u fazi oporavka se smanjuje. Kod anemije usljed nedostatka željeza hematokrit je smanjen, jer eritrociti imaju manju zapreminu iako sam broj eritrocita ne mora da bude smanjen. Hematokrit je smanjen u trudnoci, a smanjuje se i sa godinama zivota. Takodje je smanjen kod anemija, leukemija, povecane funkcije stitne zljezde (hipertireoze), ciroze jetre, opekotina i infekcija.
E pa mislim da zaista u ovom slučaju treba doktor potražit uzrok pa tek onda propisat i odgovarajuću terapiju- a mislim da to ipak najbolje treba da odradi hematolog koji se i bavi liječenjem svih vsta anemije.
ninica 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 10:14   #847
E puno ti fala pao mi kamen sa srca D. ma nije ti to mlado stari moj poznam ja klince tako 11,12,13 godina koji puse po pola kutije kutiju na dan...mislim to je zalosno to je jako zalosno ali jbg i cak 50% od tog drustva starci im znaju da puse i daju im...mislim to moras biti lud ja svom djetetu nikad nebi dao da pusi ma niti s 18..e da ma ne pusim ja to samo radi sminke ovako 2-3 cigarete na 2 dana tu negdi....ma nije to puno nego strah me je da se ne navucem...
Nepoznat covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 18:12   #848
Quote:
mariola015 kaže: Pogledaj post
Molim savjet!
Zanima me da li sa ovakvima nalazima trebam otići dalje od liječnika opće prakse:

hemoglobin 68
hematokrit 0,240
mcv 60,7
mch 17,1
mchc 282
rdw 17,6
fe 2,3
tibc 70

Kud mi željezo odlazi? Nisam na dijeti, ne pijem, ne pušim, možda samo malo više radim, al to ne bi trebalo škoditi, zar ne?
Imam stalno jako natečene noge, ima li to veze s tim?
Unaprijed hvala:
Najbolje kod doktora, a on će te dalje uputiti, jer hemoglobin je jako nizak, a uz to željezo, a i tibc mislim da se bliži onoj gornjoj granici od 75 (nisam sigurna). I kao što kaže budabudimir: doktor +hematolog.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 18:12   #849
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Najbolje kod doktora, a on će te dalje uputiti, jer hemoglobin je jako nizak, a uz to željezo, a i tibc mislim da se bliži onoj gornjoj granici od 75 (nisam sigurna). I kao što kaže budabudimir: doktor +hematolog.

A mogu imati i veze natečene noge.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 21:03   #850
Unhappy

E ninica imam jos jedno pitanje ja pitam ljude za to za pusenje dali se vidi nikotin u krvi oni mi vele da ako ides na neke posebne pretrage tak nekaj e pa me zanima postoji to ako postoji dali na sportskim sistematskim pregledima to gledaju...
Nepoznat covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 21:13   #851
Quote:
mariola015 kaže: Pogledaj post
Molim savjet!
Zanima me da li sa ovakvima nalazima trebam otići dalje od liječnika opće prakse:

hemoglobin 68
hematokrit 0,240
mcv 60,7
mch 17,1
mchc 282
rdw 17,6
fe 2,3
tibc 70

Kud mi željezo odlazi? Nisam na dijeti, ne pijem, ne pušim, možda samo malo više radim, al to ne bi trebalo škoditi, zar ne?
Imam stalno jako natečene noge, ima li to veze s tim?
Unaprijed hvala:
Ma to ti je psiha ako dosta radis...tak ti je moj brat ucil se na 4 godini prava je ucio oko 11-12-13 sati dnevno smrsavio 7 kila! isto mu zeljezo falilo...ja ti nisam siguran za to al neznam idi kod doktora...meni isto falilo zeljezo dok sam imao anemiju spavalo mi se svakih 3-4 sata..
Nepoznat covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 21:25   #852
Quote:
Nepoznat covjek kaže: Pogledaj post
E ninica imam jos jedno pitanje ja pitam ljude za to za pusenje dali se vidi nikotin u krvi oni mi vele da ako ides na neke posebne pretrage tak nekaj e pa me zanima postoji to ako postoji dali na sportskim sistematskim pregledima to gledaju...
Samo se smiri. na sistematskom pregledu rade ti opću krvnu sliku i urin, te ako nešto od navedene pretrage nije dobro normalno rade se nalazi dalje, ali na nikotin ma nema šanse , budi miran i nemoj uopče raspravljat o tome.
Eto kada sve završi javi se i vidjet ćeš da sam u pravu, ako rade kapacitet pluća onda kod pušaća je nešto manji, ali ni to ne potvrđuje da si pušać, nemoj brinuti nema potrebe
ninica 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 21:42   #853
O.K tnx i nikakve testove na plucima nam ne gledaju niti nista puno ti hvala ma znam ja da je manja sanse da se vidi skoro pa nikakva ali ono STRAH prevladava jer mi niko u kuci ne pusi moja mama prestala prije 7 godina zato da se ja nebi navukao da nebi udisao taj dim da me nebi privuklo ili tako nesto pa uglavnom me STRAH...al puno ti hvala.E da samo jos pitanje koliko godina imas i koje ti je pravo ime da ti zahvalim u tvoje ime nikolina se zoves a?
Nepoznat covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 11:24   #854


ako netko zna, nek mi protumaći ove nalaziće imunoloških pretraga

IgE 45,8 (ref. interval 0-122 kU/L)

RAST w 1 (Ambrosia elatior) koncentracija 5,38 H (ref. int. 0-0,35 kU/L)
razred +3 H

RAST w 6 (Artemisia vulgaris) koncentracija 0,44 H (ref. int. 0-0,35 kU/L)
razred +1 H

Unaprijed hvala!
Anna_maca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 16:20   #855
moja enigma:
leukociti, eritrociti i sve ostalo u granicama normale, ali sedimentacija dosta povisena.
negdje toleriraju do 30, ja imam 45.

trenutacno jedino sto znam je ludnica oko jednog zuba, upala korjena je bila, popila turu antibiotika, ali imam osjecaj da me ponovni zeza.
moze li to biti to ili da istrazujem dalje?
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 16:52   #856
Quote:
oona kaže: Pogledaj post
moja enigma:
leukociti, eritrociti i sve ostalo u granicama normale, ali sedimentacija dosta povisena.
negdje toleriraju do 30, ja imam 45.

trenutacno jedino sto znam je ludnica oko jednog zuba, upala korjena je bila, popila turu antibiotika, ali imam osjecaj da me ponovni zeza.
moze li to biti to ili da istrazujem dalje?
tvoja sedimentacija je povišena zbog upalnog procesa na zubu i to je trenutno sigurno i jedini razlog te nema potrebe da ideš sa ispitivanjem dalje. Kada saniraš zub sedimentacija će pasti na granične vrijednosti.
ninica 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 11:58   #857
ovako, vadila krv, odstupanja od normale:
leukociti (koji su mi svaki put malo povišeni i doktorica ništa ne kaže, a mene brine)- normalno do 11, a meni 12, 4
limficiti -normalno do 4, a meni 4, 4
željezo je skoro na granici- normalno od 8 do 30, a meni 9,6 (ali to mi je uvijek smanjeno, pa često pijem željezo)

dakle brinu me lekuciti i limfociti (limfociti su prvi put povišeni)

+ sedimentacija koja je na granici normale, a inače je puno niža..
lijepa alma is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 15:01   #858
Quote:
lijepa alma kaže: Pogledaj post
ovako, vadila krv, odstupanja od normale:
leukociti (koji su mi svaki put malo povišeni i doktorica ništa ne kaže, a mene brine)- normalno do 11, a meni 12, 4
limficiti -normalno do 4, a meni 4, 4
željezo je skoro na granici- normalno od 8 do 30, a meni 9,6 (ali to mi je uvijek smanjeno, pa često pijem željezo)

dakle brinu me lekuciti i limfociti (limfociti su prvi put povišeni)

+ sedimentacija koja je na granici normale, a inače je puno niža..
Nije to ništa strašno, ako nemaš nikakvih drugih simptoma. Vjerojatno neka manja upala. Ponovi nalaz za 1-2 tjedna, pa ćeš onda vidjeti sa svojom doktoricom da li stanje zahtjeva dodatnu pozornost. Blago odstupanje od referentnih vrijednosti ne znači ništa, jer su određivani prema običnoj statistici. Dakle, potpuno zdrava osoba može imati malo povišene ili snižene vrijednosti.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 10:53   #859
Krvna slika - povišreni eritrociti i hemoglobin

Prije mjesec dana su mi na krvnoj slici bili povišeni eritrociti i hemoglobin...
Uzeo sam pauzu od treninga mjesec dana (teretana) i iz prehrane izbacio whey (drugo je sve ostalo nepromjenjeno) i jucer sam dobio rezultate zadnje krvne slike i sad je sve OK...

Zanima me koji je moguci razlog za povecanje eritrocita i hemoglobina?
I bi li bilo razloga za paniku u slucaju da su ostali povišeni?
Mlaen is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 11:23   #860
Quote:
Mlaen kaže: Pogledaj post
Prije mjesec dana su mi na krvnoj slici bili povišeni eritrociti i hemoglobin...
Uzeo sam pauzu od treninga mjesec dana (teretana) i iz prehrane izbacio whey (drugo je sve ostalo nepromjenjeno) i jucer sam dobio rezultate zadnje krvne slike i sad je sve OK...

Zanima me koji je moguci razlog za povecanje eritrocita i hemoglobina?
I bi li bilo razloga za paniku u slucaju da su ostali povišeni?
Eto vidiš, jedan od uzroka je i fizički napor. Mišići jednostavno zahtijevaju više kisika, pa organizam reagira povećanom proizvodnjom eritrocita koji su upravo i namijenjeni tome. Dakle, slobodno se ti bavi sportom. Blago povećanje eritrocita i hemoglobina ne znači ništa. Whey nema veze s tim.

Inače, uzimanjem dopinga (eritropoetin), neki sportaši umjetno povećaju broj eritrocita i time postižu bolje performanse. Naravno, to je nedozvoljeno.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:14.