Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2011., 16:44   #61
http://www.youtube.com/watch?v=G8i9b...eature=related


čovjek je prije 2 i pol godine rekao da će 3. svjetski rat početi na Bliskom Istoku sa Iranom. 2 i pol godine nakon, pogledajmo što se dešava. 3. svj. rat počinje u 2012. godini.
__________________
"The greatness of a nation and its moral progress can be judged by how well its animals are treated." - Mahatma Gandhi
hachiko21 is offline  
Old 22.12.2011., 17:06   #62
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post

Ovaj sistem kakav sada imamo će sigurno krahirati jer nema novaca u sustavu. Sve je kredit.
slazem se
palam is offline  
Old 22.12.2011., 22:43   #63
Quote:
hachiko21 kaže: Pogledaj post
http://www.youtube.com/watch?v=G8i9b...eature=related


čovjek je prije 2 i pol godine rekao da će 3. svjetski rat početi na Bliskom Istoku sa Iranom. 2 i pol godine nakon, pogledajmo što se dešava. 3. svj. rat počinje u 2012. godini.
Uvijek me impresioniraju takvi pojedinci koji znaju unaprijed gdje će započeti rat. Sve ko da je izrežirano na filmu. Pretpostavljam da zna i sate i minute kada će biti izvršena vojna operacija na tlu i zraku. Valjda zna i kada će netko obavljati nuždu točno u to vrijeme, u sate, minute i sekunde. Ta spoznaja bi pomogla američkim marincima da unište svoje protivnike i to prilikom obavljanja nužde na wc-u. Ako netko i pogine slučajno od smrada Ali Babe koji se dobro isprdio Ameri će zaključiti da su pronašli kemijsko oružje i da su ga Iranci koristili za odmazdu.
klokanovac is offline  
Old 22.12.2011., 22:58   #64
Ok, razumijem tvoj sarkazm. ALI zar nije malo čudno, da čovjek 2 i pol godine unaprijed zna da će rat početi na Bliskom Istoku, i da će buknuti vezano za Iran i Izrael. Ako pogledamo što se dešava svakim danom, sve više i više, očito da čovjek nije baljezgao gluparije, već je znao unaprijed određene informacije. Mislim da je, u najmanju ruku, glupo odbaciti nečije tvrdnje, pogotovo ako one ispadaju točne.
__________________
"The greatness of a nation and its moral progress can be judged by how well its animals are treated." - Mahatma Gandhi
hachiko21 is offline  
Old 22.12.2011., 23:20   #65
Quote:
hachiko21 kaže: Pogledaj post
Ok, razumijem tvoj sarkazm. ALI zar nije malo čudno, da čovjek 2 i pol godine unaprijed zna da će rat početi na Bliskom Istoku, i da će buknuti vezano za Iran i Izrael. Ako pogledamo što se dešava svakim danom, sve više i više, očito da čovjek nije baljezgao gluparije, već je znao unaprijed određene informacije. Mislim da je, u najmanju ruku, glupo odbaciti nečije tvrdnje, pogotovo ako one ispadaju točne.
Zato ti i kažem kako mi se čini da je sve izrežirano. Netko će na tome debelo omastiti brkove pa izaziva ratove da bi se okoristio. SAD me primjerice sve više podsjeća na dužnika kojeg pritišću kamatari. Opet će biti mrtvih samo zbog nečijih interesa da dobro zaradi na svojim dužnicima koji se kolju da im nečime namire dugove.

Sve je to jedna velika globalna prijevara, igra određenih skupina ljudi koji upravljaju svijetom i režiraju događaje kako njima odgovara. E neće ići. Ja neću ulaziti u taj cirkus ako me slučajno pozovu. Ako netko želi raditi od sebe idiota ginući za tuđi džep neka samo izvoli ali neka mene ne miješaju u to.
klokanovac is offline  
Old 22.12.2011., 23:55   #66
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Ja neću ulaziti u taj cirkus ako me slučajno pozovu. Ako netko želi raditi od sebe idiota ginući za tuđi džep neka samo izvoli ali neka mene ne miješaju u to.
Ja bi stvarno volio upoznati budalu koja će ići ginuti direktno u rat za nečiji tuđi džep.
Bojim se da ćemo u tome nedaj bože ratu morati ginuti spašavajući svoju guzicu.
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Old 23.12.2011., 00:00   #67
Quote:
hachiko21 kaže: Pogledaj post
3. svj. rat počinje u 2012. godini.

Možeš li mi logički objasniti taj scenarij sa obzirom da je to malo vjerovatno,U SAD su predsjednički izbori u prosincu 2012.,čisto sumnjam da će jedan kandidat tipa Obame riskirati svoju fotelju u naredne 4 godine prijevremenim napadom na Iran,ispravi me ako griješim?
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Old 23.12.2011., 01:16   #68
@intercepts


Amerika isto ne može baš sve predvidjeti.

Jel' tebi jasno da Europa diše na škrge...kupili su vrijeme ali dokle???

70 godina Europa u globalu nije imala rat...neviđeni rekord...
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Old 23.12.2011., 02:09   #69
Quote:
hachiko21 kaže: Pogledaj post
http://www.youtube.com/watch?v=G8i9b...eature=related


čovjek je prije 2 i pol godine rekao da će 3. svjetski rat početi na Bliskom Istoku sa Iranom. 2 i pol godine nakon, pogledajmo što se dešava. 3. svj. rat počinje u 2012. godini.
... napetost između Irana i SAD traje još od 1979... a koje bi države, narodi ili snage u ratu stale na stranu Irana, a protiv SAD, pa da on postane svjetski ?

Zadnje uređivanje haram : 23.12.2011. at 02:15.
haram is offline  
Old 23.12.2011., 11:38   #70
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
a koje bi države, narodi ili snage u ratu stale na stranu Irana, a protiv SAD, pa da on postane svjetski ?
Auuuu, ova rečenica ti zbilja nije trebala. Nakon ovakve rečenice, svaka rasprava i daljni postovi sa tvoje strane na ovom topicu su suvišni. Izjavit tako nešto?!





@klokanovac

slažem se, dolar umire, tj. neki kažu do kraja 2012. će već biti mrtav, euro se polako raspada. EU-SAD korelacija na Bliskom Istoku itekako ima smisla s obzirom na trenutnu situaciju. A svi znamo što Rusi i Kinezi misle o tome. A da ne govorim Iran, koji je najveća sila na Bliskom Istoku. Ako i krene rat, previše je tu velikih sila umiješano da to bude jedan obični rat, pogotovo kada pogledamo da tehnologija koju ljudi posjeduju danas je daleko veća nego za vrijeme 1. i 2. svj. rata.

@intercepts

da vidiš, ovo ima smisla. Ne znam, ali kao što svi mi znamo, početak rata nužno ne znači da taj rat eksplodira odmah na početku. Ja bi prije rekao da će se razvoj za 3. svj. rat dogoditi 2012. godine, a opet ponavljam, nakon toga, bi trebao doseći vrhunac. Ako pogledamo slijedeću situaciju. Nakon 9/11 ameri , kao i većina Europe kreće na Bliski Istok, Iraq, Afganistan, nedavno bespilotnim avionima na Yemen, pa sada interakcija Europe i SAD u Libiji gdje ubijaju kako oni kažu ''za mir'' (ne postoji takvo što, ubijanje za mir)...dakle pripreme za Bliski Istok su odavno već počele. Jer koliko ja vidim, dio Bliskog Istoka je polako već rasturen, Egipat se diže, Sirija, Bahrein, jedino Saudijska Arabaija i Iran su još status quo. Ali dokle će to biti, ne znam. Sjetimo se samo da su nedavno Rusi opasno upozorili amere za Iran, a Kina također. I odakle amerima pravo da 27.9. vježbaju paljbe na Iran, mislim WTF. Ma treba sačekat, pa vidjet kako će se sve to odvijat, sada sve to zvuči 70%/30% da će rata biti.
__________________
"The greatness of a nation and its moral progress can be judged by how well its animals are treated." - Mahatma Gandhi
hachiko21 is offline  
Old 23.12.2011., 12:00   #71
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
... napetost između Irana i SAD traje još od 1979... a koje bi države, narodi ili snage u ratu stale na stranu Irana, a protiv SAD, pa da on postane svjetski ?
palam is offline  
Old 23.12.2011., 18:34   #72
Quote:
intercepts kaže: Pogledaj post
Ja bi stvarno volio upoznati budalu koja će ići ginuti direktno u rat za nečiji tuđi džep.
Bojim se da ćemo u tome nedaj bože ratu morati ginuti spašavajući svoju guzicu.
Nažalost imaš na milijune takvih u svijetu a pogotovo u SAD-u. Samo problem je u tome što oni nisu svjesni za što i za koga ratuju pa im lako možeš prodati spike o Uncle Samu, i govoriti im o prijetnjama nacionalnoj sigurnosti u SAD-u i svijetu.

A budimo realni, riješenja za izlazak iz krize ima. Stvari se mogu riješiti i mirnim putem. Sav problem leži u tim bankama zbog kojih će se većina pobiti bez ikakvoga razloga. Ali nekome u politici to ne odgovara a dobar dio političara pretpostavljam zna o čemu se točno radi pa valjda iz osobnih razloga ne žele poduzeti baš ništa već će se koristiti onim jeftinim forama kako će rezati javnu potrošnju i povećavati poreze i izašli smo kao iz krize. Ma daj molim te a vanjski dug? To nećemo dirati, nek ostane za buduće generacije da se kolju kada voda opet dođe do grla.
klokanovac is offline  
Old 23.12.2011., 19:02   #73
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
@intercepts


Amerika isto ne može baš sve predvidjeti.

Jel' tebi jasno da Europa diše na škrge...kupili su vrijeme ali dokle???

70 godina Europa u globalu nije imala rat...neviđeni rekord...
Pa di je onda tu demokracija,ta famozna demokracija njihova?
Po tvome scenariju,ja vidim neki Texas kako ratuje a ostale članice poluraspadnute unije su za i protiv.........ne pa to je apsolutno nemoguće jer imamo građanski rat unutar SADa. ....a znamo što znači građanski rat unutar unije.(to mi nije nekako po PR jedne tako moćne imperije).

Ma kakve Europa direktne ima veze sa ulazkom u mogući rat? ....tko kaže da Europa neće proglasiti neutralnost bez obzira na sklopljen Nato pakt,nitko ali nitko ti ne garantira kako će se tada stvari razvijati,ovo što mi radimo jesu ništa drugo nego špekulacije.(čak mi je ovoga momenta veća vjerovatnost da Europa strane na stanu Rusa nego SADa,stvarno neznam).
Ti uzimaš 70 godina u Europi bez rata kao relevantnu činjenicu,pa što postoji neko vrijeme potrebno da određene zemlje krenu u rat?(to mi je isto kao da uspoređuješ vremensko neeruptiranje Vezua iznad Napulja a pitanje je vremena).
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.

Zadnje uređivanje intercepts : 23.12.2011. at 19:11.
intercepts is offline  
Old 23.12.2011., 19:10   #74
Quote:
hachiko21 kaže: Pogledaj post

@intercepts

da vidiš, ovo ima smisla. Ne znam, ali kao što svi mi znamo, početak rata nužno ne znači da taj rat eksplodira odmah na početku. Ja bi prije rekao da će se razvoj za 3. svj. rat dogoditi 2012. godine, a opet ponavljam, nakon toga, bi trebao doseći vrhunac.
Ok,ali ovo što vi načelno pričate vodi u ništa drugo nego u mogući građanski rat u SADu.Po toj logici,WW3 je načelno i u globalu počeo još 2001.,otvorenim napadom na Afganistan.

Razvoj se po toj logici događa upravo sada,nama očito treba eskalacija,čisto me zanima kako će jedni posluosviješteni građani SADa prihvatiti "eskalaciju"globalnog rata i to pred predsjedničke izbore.Pazite sada situaciju,SAD osim što će morati vući ratne i logističke poteze na Bliskome istoku,mora gušiti sve veće i veće prosvijede unutar svoje unije ukoliko dođe do eskalacije...a izbori pred vratima?...ja ne vidim ništa drugo nego raspad unije ukoliko se takav scenarij izodvija...


Dokle god tri činjenice idu u korist ja se ne bojim:

1)Predsjednički izbori u SAD gdje će budući kandidati za fotelju izvršnog predsjednika i zapovijednika američkih vojnih snaga zavesti pučanstvo na jedan još uvijek demokratski način.Ono što me brine jest početak 2013. kada SADu dolaze na naplatu dugovi po njihovim obveznicama(i to većinom prema Kinezima,gdje pretpostavljam da će se odnosi na relaciji Peking-Washington jako zaoštriti),što je povod za depresiju(svijetsku)ukoliko to ne riješe a bojim se da neće,e tada zbilja imamo stanje kao i pred WW2.
2)Još uvijek otvoreno pitanje Sirije,samim time "saveznici"nemaju otvoren izlaz na Iran.
3)Skakanje cijena nafte i energenata u nebo,što bi mogao biti samo nusprodukt "velike depresije",a i direktan povod za ulaz u rat.


Sve manja i manja izloženost utijecaju medija na ono što će se događati,desiti će se veoma brzo i turbulentno.Ovo što se danas događa u medijima je zastrašivanje masa,čista kontrola i manipulacija u svrhu izazivanja straha i tjeskobe kod ljudi.(sjetimo se samo prošle godine i bezveznog zveckanja na strani Sjeverne-Južne Koreje).
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.

Zadnje uređivanje intercepts : 23.12.2011. at 20:05.
intercepts is offline  
Old 23.12.2011., 22:01   #75
@intercepts

U pravu si kad kažeš da mediji znaju od muhe napravit slona...apsolutno točno...

Ali isto tako stara izreka kaže: "Gdje ima dima, ima i vatre"

Moraš priznati, da 30-ih godina mediji nisu bili tako moćni kao danas (smiješno i poredit ) ali cijeli Europa pa i svijet su drhtali od Hitlera...zar ne?

Što hoću reći, znači i onda su mediji imali veliki utjecaj, ali na kraju se ispostavilo sa razlogom...


Prema tome, nemoj medije podcjenjivati.
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Old 24.12.2011., 05:56   #76
Quote:
hachiko21 kaže: Pogledaj post
Auuuu, ova rečenica ti zbilja nije trebala. Nakon ovakve rečenice, svaka rasprava i daljni postovi sa tvoje strane na ovom topicu su suvišni. Izjavit tako nešto?!
... objasni na temalju čega očekuješ da će itko zaratiti sa vodećom supersilom svijeta radi očuvanja jednog izoliranog mračnog teokratskog režima... ah vidim, misliš da se sam Iran može nositi sa SAD (NATO da ne spominjem)... može, samo na filmu...

Quote:
palam kaže: Pogledaj post
... isto pitanje i tebi... premda ne očekujem bogzna kako pametan odgovor...


Gledate previše holivudskih gluparija, a ništa neznate o svijetu koji nas okružuje...

Zadnje uređivanje haram : 24.12.2011. at 06:22.
haram is offline  
Old 24.12.2011., 12:11   #77
Quote:
haram kaže: Pogledaj post


... isto pitanje i tebi... premda ne očekujem bogzna kako pametan odgovor...


Gledate previše holivudskih gluparija, a ništa neznate o svijetu koji nas okružuje...
Ja ne ocekujem da ces ti ikada izjaviti nesto pametno,pa?
palam is offline  
Received Warning
Old 24.12.2011., 17:32   #78
SSSR se nije usuđivao zaratiti sa SAD ni kad mu je na čelu bilo najtvrđe političko vodstvo (isto vrijedi i na drugoj strani), a sad bi jedna Rusija, koja nije bila u stanju vojno riješiti ni svoje odmetnute pokrajine, objavila rat SADu i NATOu zbog jednog Irana ? Može se Putin napuhavati i glumiti ruskog Ramba za domaću javnost, može Rusija ulagati veta u vijeću sigurnosti i protestirati u UN, može pritezati isporuke plina Evropi pa opet otvarati (jer to i njoj na kraju šteti), ali to je sve što može...

Djeco draga, nije dosta dvaput pogledati Dnevnik i pročitati Večernjak pa da bi se postalo globalni vojnopolitički analitičar, treba ponešto znati i povijest...

Zadnje uređivanje haram : 24.12.2011. at 18:01.
haram is offline  
Old 24.12.2011., 18:25   #79
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Pa reci tko stoji, Židovi, Masoni, Amerikanci, Arapi...netko drugi?
Stoje svi navedeni osim Arapa. Previše su nesložni, previše su se njihovi vladari uljuljkali u bogatstvo proizašlo iz nafte da bi imali neki stvarni globalni utjecaj.

Još bih dodao Ruse iKineze, Indijce i Pakistance; ekipa je kompletna.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10

Zadnje uređivanje piskavac : 24.12.2011. at 18:39.
piskavac is offline  
Old 24.12.2011., 18:37   #80
Imaš pravo intercepts kad kažeš da je u medija glavna stvar izazivanje straha i tjeskobe u masa i da je zveckanje oružjem (bilo) bezvezno. I naveo slučaj sa j. i Sj. Koreom.

Ali ja se jednostavno ne mogu oteti morbidnoj i paranoidnoj pomisli da je, pštio se Zapada tiče, ako netko hoće ugroziti Zapad najbolje vrijeme za početak ww3, vrijeme kad smo mi Zapadnjaci najranjiviji - upravo razdoblje zime, a pogotovo virijeme Božića i Nove Godine.

Sad kad smo svi ovako opušteni, sad da recimo Ruje zviznu 1000-2000 raketa na Amere i Zapad, mislim da kolikogod sistemi za uzbunu bili budni, netko ipak treba okrenut neke ključeve, sitsnut neke šifre, pokrenut kakve poluge za uzvrati napad.

A narod, veseo, opušteni i pijan za Božić.

K tome, svi govore kako je proljeće najbolje doba za početi rat zbog topline i tako to... ali možda je baš zima najbolja upravo zbog opuštenosti i što pretpostavljam da malo tko od vojinih analitičara računa da bi nekto bi o dovoljno lud da zimi počne ratovat.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:36.