Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2012., 16:52   #41
Ove koje su jele pljukance s tartufima imale su naribane crne tartufe po pljukancima, sad...
__________________
Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am. My attitude depends on who you are.
(Frank Ocean)
MarLov is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 16:53   #42
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Aaa vlasnik je snimao konobaricu, a ja mislila da ju je "snimao" http://www.parentium.com/prva.asp?clanak=14654
__________________
Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am. My attitude depends on who you are.
(Frank Ocean)
MarLov is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 20:27   #43
Konoba Danijeli u Danijelima / Kringa /
..bili smo već nekoliko puta i nikad nismo otišli razočarani, osim jednom, ali samo zato što smo nosom udarili u zaključana vrata / bio je siječanj, malo nakon "novega lita" pa nisu delali /

velike porcije, izvrsna hrana, domaća pašta, kruh, kobasice....odlični su i pljukanci i njoki i fuži...probala sam ih s divljači, boškarinom i domaćom kokoškom, i nemogu se odlučiti koji su mi finiji, a ja nisam mesni tip...čak su mi i kobasice bile fine, s kapusom naravno...
Didilina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 20:37   #44
Quote:
Didilina kaže: Pogledaj post
Konoba Danijeli u Danijelima / Kringa /
..bili smo već nekoliko puta i nikad nismo otišli razočarani, osim jednom, ali samo zato što smo nosom udarili u zaključana vrata / bio je siječanj, malo nakon "novega lita" pa nisu delali /

velike porcije, izvrsna hrana, domaća pašta, kruh, kobasice....odlični su i pljukanci i njoki i fuži...probala sam ih s divljači, boškarinom i domaćom kokoškom, i nemogu se odlučiti koji su mi finiji, a ja nisam mesni tip...čak su mi i kobasice bile fine, s kapusom naravno...
Istina.
__________________
Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am. My attitude depends on who you are.
(Frank Ocean)
MarLov is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 09:42   #45
Danijela u Danijelima mi je ostala u jako losem sjecanju i ne zelim je ponoviti. Spora usluga, dugo se ceka, tartufata umjesto tartufa iako smo pitali, zagoreno meso i preslani prilog, mozda smo slucajno naletjeli ali tek ih to ne opravdava. Jedan od najgorih restorana gdje smo bili iako smo dosli po preporuci i sa ljudima koji su vec tamo jednom bili i dopalo im se. Svi nakon toga odustali. A kad sam skuzila da je vlasnica vec zatvorila jedan objekat i ostavila dugove sve mi je bilo jasno. Kao i njeno sadasnje petljanje u politiku. Tuzno.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 09:57   #46
Tu smo jednom prolazili. Rapitivali se kod vlasnice za neki catering.
Ona mi je ostala u lošem sjećanju, obećavala je nazvati u dva navrata da se ne bi ni javila. Jako neprofesionalno.
Al mi je bilo žao ko psu što nismo ništa jeli tamo, bilo je krcato, a mjesto Bogu iza tregera, imala sam feeling da je super.
__________________
Tom vašem bm365 treba dodat slovo k (by MarLov)
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 15:14   #47
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Bili danas u Beramu, konoba Vela vrata. Što reći.. hrana je super, jeli smo fuže s tartufima i steak s fužima od tartufa, desert karmelirana jabuka i pita od sira, popili njihovu malvaziju i biske...
...al moram reći da je nabrojano bilo 350 kn ...
Hm... Planirala sam ići tamo, no ovo mi se čini malo puno. Pretpostavljam da je to cijena za dvije osobe? Okej, steak, ali ipak... Meni je obično orijentir cijena fuža s tartufima. Jel se možda sjećaš koliko su cca bili? Ili zna netko drugi?

Kad sam već tu, ima netko neku preporuku za konobu na širem području Rovinja? Može sve do Bala, Svetvinčenta, Limskog kanala... Ili na potezu do Rijeke po ipsilonu.

Da malo doprinesem topicu. Naš favorit za sada su Kolinasi u Roču (Humska cesta). Spominjali su se već ovdje. Vidim da im se prigovorilo zbog kupovnih fuža i njoka. Meni osobno recimo to čak i ne smeta (iako gospođa kaže da su domaći), jer za 90 kn sam dobijem bijelih i crnih tartufa koliko bi u Zagrebu stavili na 10 porcija. Ombolo sa restanim krumpirom i zeljem je divan. Uvijek su nam spremni pripremiti i nešto što nemaju na meniju (recimo, fuži sa šparogama i pršutom). Uvijek nas počaste aperitivom ili desertom. A sve skupa kod njih za nas dvoje obično ostavimo max 200 kn, s vinom.

Agroturizam Štefanić kod Motovuna ima najljepšu terasu ikad , klopa okej, cijene super, ali na vinu zbilja trebaju poraditi.

Agroturizam Tikel u Špinovcima isto ima savšenu terasu s pogledom na Motovun, ali nas je klopa zadnji puta malo razočarala. Ombolo je bio puno preslan, a restani krumpir je plivao u ulju. Vino nas se isto baš nije dojmilo. Ali su izuzetno ljubazni, otvorili su samo za nas dvoje jer smo došli van sezone. I cijene super.

Humska konoba - preslatka, cijene odlične, mala ponuda, ali vrlo ukusno. Jedino što smo taman potrefili neku grupu njemačkih turista pa smo bili zgurani u kut i nije bio baš zen. Ali inače, za svaku preporuku.
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 19:38   #48
Na sirem podrucju Rovinja bas i nema neke konobe za preporuciti. Ima restorana ali konoba ne, narocito po cijenama koje ti navodis. Sa cijenama su podivljali, puno njih radi samo sezonski orjentirani na strance i svi montiraju pec za pizzu sa mirisom dima. Zalosno.

Imas u Kurilima Dva baladura ali nisam cula za njih nis dobro ali znam kako je bilo u bivsem restoranu istog gazde i mogu samo reci da ga je upropastio.

U Savicenti je valjao Kod kastela ali su ga dali u najam i vise ni isto.

Viking na Limskom kanalu je ok ali ni konoba.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 21:20   #49
Viking svakako planiramo posjetiti. A konoba na ipsilonu, prema Rijeci? Isto ništa? Mislili smo ići u Vela vrata u Bermu, no malo me strah cijena...
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 21:27   #50
Nisam bila u Bermu. Venja u Pazinu je ok ali nis spektakularno. Predlazem ti Tomaska u Vranju, sides odmah nakon tunela sa istarske strane i ides prema Labinu, kilometar dva, u mjestu Vranje, Tomasko konoba, ima jos jedan restoran pa gledaj. Nama je bilo dobro, najbolje uz ipsilon. Lider ili nekako slicno u Lupoglavu ponekad odlican ponekad nejestiv.

Viking je skuplji, hrana odlicna, kruh i kolaci njihovi, radi nevjesta, riba odlicna. Blizu je i Fjord, nisam bila, samo cula da su se popravili.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 01:38   #51
Quote:
Maremonti kaže: Pogledaj post
Na sirem podrucju Rovinja bas i nema neke konobe za preporuciti. Ima restorana ali konoba ne, narocito po cijenama koje ti navodis. Sa cijenama su podivljali, puno njih radi samo sezonski orjentirani na strance i svi montiraju pec za pizzu sa mirisom dima. Zalosno.

Imas u Kurilima Dva baladura ali nisam cula za njih nis dobro ali znam kako je bilo u bivsem restoranu istog gazde i mogu samo reci da ga je upropastio.

U Savicenti je valjao Kod kastela ali su ga dali u najam i vise ni isto.

Viking na Limskom kanalu je ok ali ni konoba.
Puno preskupo.
__________________
Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am. My attitude depends on who you are.
(Frank Ocean)
MarLov is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 01:40   #52
Quote:
Maremonti kaže: Pogledaj post
Nisam bila u Bermu. Venja u Pazinu je ok ali nis spektakularno. Predlazem ti Tomaska u Vranju, sides odmah nakon tunela sa istarske strane i ides prema Labinu, kilometar dva, u mjestu Vranje, Tomasko konoba, ima jos jedan restoran pa gledaj. Nama je bilo dobro, najbolje uz ipsilon. Lider ili nekako slicno u Lupoglavu ponekad odlican ponekad nejestiv.

Viking je skuplji, hrana odlicna, kruh i kolaci njihovi, radi nevjesta, riba odlicna. Blizu je i Fjord, nisam bila, samo cula da su se popravili.
Mislim da to više ne radi.
__________________
Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am. My attitude depends on who you are.
(Frank Ocean)
MarLov is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 01:45   #53
OK, svi pitate za konobe i to, ali, meni je, recimo, u Balama, u restoranu/piceriji Toni odlična jedna stvar - pljukanci sa umakom od poriluka, suho meso (pršut, kobasice, rebra), rokulja i na krupno naribani parmezan. Cijena - nekih 60-tak kuna.
__________________
Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am. My attitude depends on who you are.
(Frank Ocean)
MarLov is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 21:14   #54
Kad si posljednji put bila kod Tonija u Balama? Mislim da vise ne vrijede ni te cijene a narocito ta kvaliteta, nekad bilo sad se spominjalo. Otisli im i dobavljaci i radnici, zaglavili u dugove.

Konobe su tipicne za Istru, ne kapin zasto svi zele imati restoran? Uvale pec za pizzu, podignu cijene i izgube klijentelu ako to ne prati kvaliteta a najcesce ne prati.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 22:12   #55
nemaj straha od cijena u Velim Vratima, više su nego uobičajene...kao i svugdje uglavnom...i ovo gore kaj su jeli za 350 kn je super cijena, pa sam steak s tartufima ne znam ima li gdje ispod 150 kn. fuži nek su 90 (ako nisu bijeli tartufi) i već si na 240. plus vino voda deserti rakije...meni 350 zvuci cist pristojno...
__________________
you'll shoot your eye out,kid!
la-di-da is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 01:55   #56
Quote:
Maremonti kaže: Pogledaj post
Kad si posljednji put bila kod Tonija u Balama? Mislim da vise ne vrijede ni te cijene a narocito ta kvaliteta, nekad bilo sad se spominjalo. Otisli im i dobavljaci i radnici, zaglavili u dugove.

Konobe su tipicne za Istru, ne kapin zasto svi zele imati restoran? Uvale pec za pizzu, podignu cijene i izgube klijentelu ako to ne prati kvaliteta a najcesce ne prati.
Zdavni. Znači, nič od njega? Škoda.
__________________
Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am. My attitude depends on who you are.
(Frank Ocean)
MarLov is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 08:43   #57
Quote:
la-di-da kaže: Pogledaj post
nemaj straha od cijena u Velim Vratima, više su nego uobičajene...kao i svugdje uglavnom...i ovo gore kaj su jeli za 350 kn je super cijena, pa sam steak s tartufima ne znam ima li gdje ispod 150 kn. fuži nek su 90 (ako nisu bijeli tartufi) i već si na 240. plus vino voda deserti rakije...meni 350 zvuci cist pristojno...
Super, hvala ti na odgovoru! Ići ćemo onda tamo, pa javim kako je bilo
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 18:38   #58
Quote:
Mushmula kaže: Pogledaj post
Hm... Planirala sam ići tamo, no ovo mi se čini malo puno. Pretpostavljam da je to cijena za dvije osobe? Okej, steak, ali ipak... Meni je obično orijentir cijena fuža s tartufima. Jel se možda sjećaš koliko su cca bili? Ili zna netko drugi?
Tjestenine s fužima 100 kn, steak s fužima s tartufima 150 kn
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 20:42   #59
Quote:
Maremonti kaže: Pogledaj post
Danijeli u Danijelima mi je ostala u jako losem sjecanju i ne zelim je ponoviti. Spora usluga, dugo se ceka, tartufata umjesto tartufa iako smo pitali, zagoreno meso i preslani prilog, mozda smo slucajno naletjeli ali tek ih to ne opravdava. Jedan od najgorih restorana gdje smo bili iako smo dosli po preporuci i sa ljudima koji su vec tamo jednom bili i dopalo im se. Svi nakon toga odustali. A kad sam skuzila da je vlasnica vec zatvorila jedan objekat i ostavila dugove sve mi je bilo jasno. Kao i njeno sadasnje petljanje u politiku. Tuzno.
..mi smo istina zadnji put dugo čekali, bila je nedjelja, sve puno, bili su i lovci, ali hrana je bila zaista izvrsna...
Prošlo ljeto smo hrabro nas troje naručili svaki svoju paštu i nismo mogli pojesti, pa su nam spremili za ponijeti.
A koji je objekt imala vlasnica prije? I neznam ništa o politici..šta je u diru?

"Ulika" u Fažani....nije tipična konoba...možda je kad je tek otvorena bila odlična, mi smo bili u siječnju i ostala sam poprilično razočarana jer sam čula samo pohvale...
Tortelini s gorgonzolom korektni, maneštra ništa za pamčenje, kapus je bio fin, ali ombolo na granici s nečim što bi moglo poslužiti kao hladno oružje / tvrdoooo i suho.... /

Konoba "Marino" u Gračišću....jednom godišnje i uvijek je sve fino....
Didilina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 22:18   #60
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Tjestenine s fužima 100 kn,
To su neke nove vrste tjestenina? Sorry, morala sam.

Samo da kažem da sam se zadnja dva puta razočarala u Danijelima (kod Kringe) tako da ih od sada izbjegavam. Meso zagoreno - crno, atmosfera komorna, čak ni radio nije svirao i bilo nam je prehladno, jer nije bilo grijanja.
kerol02 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:21.