Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2015., 19:42   #1
Problem u odnosu s ljudima

Nisam znala gdje stavit svoj problem pa eto nova tema heh.
Moj je problem sto zbog nemogucnosti iskazivanja osjecaja i straha od gubitka neke osoba se za zapravo udaljavam sve više od meni dragih ljudi.Tako je sa prijateljima,momcima koji mi se sviđaju pa cak i obitelji.Doimam se ko govno koje nikog i nista ne voli i nisan zahvalna,a ja samo ne znam pokazat osjecaje...Ostajem polako bez dragih ljudi ,a ne mogu se prominit nikako
Sila nečista is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 19:50   #2
Quote:
Sila nečista kaže: Pogledaj post
Nisam znala gdje stavit svoj problem pa eto nova tema heh.
Moj je problem sto zbog nemogucnosti iskazivanja osjecaja i straha od gubitka neke osoba se za zapravo udaljavam sve više od meni dragih ljudi.Tako je sa prijateljima,momcima koji mi se sviđaju pa cak i obitelji.Doimam se ko govno koje nikog i nista ne voli i nisan zahvalna,a ja samo ne znam pokazat osjecaje...Ostajem polako bez dragih ljudi ,a ne mogu se prominit nikako
Uoči kontradikciju u svojim postupcima. Napisala si da se bojiš izgubiti dragu osobu a sama se se sve više udaljavaš od njih. Pokušavam razumijeti tvoj problem zato budi što preciznija. Daj primjere. Bez brige ne grizemo.
Sillenthill is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 19:53   #3
Mazenje nakon seksa je jednostavan i cesto efikasan nacin za pokazat emocije kod bezosjecajnih ljudi. Mozes to primjenit na momke i prijatelje, jedino za obitelj moze biti nezgodno.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 20:02   #4
Quote:
Sillenthill kaže: Pogledaj post
Uoči kontradikciju u svojim postupcima. Napisala si da se bojiš izgubiti dragu osobu a sama se se sve više udaljavaš od njih. Pokušavam razumijeti tvoj problem zato budi što preciznija. Daj primjere. Bez brige ne grizemo.
Ne znam ,vjerovatno potiskujem emocije i sve jer se bojim da ako pokažem emocije da cu na kraju patit ,borim se sama sa sobom jer sam istovremeno hladna osoba,a u duši mi zapravo nedostaje ta nekakva emocionalna povezanost sa ljudima,može se reći da mi je teško izaći iz mog malog kruga gdje sam kao ok i upustiti se u nekakve rizike ,u bilo cemu,ne samo u odnosima sa ljudima-ne znam jel itko ima slican nazovimo ga problem
Sila nečista is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 20:22   #5
Quote:
Sila nečista kaže: Pogledaj post
Ne znam ,vjerovatno potiskujem emocije i sve jer se bojim da ako pokažem emocije da cu na kraju patit ,borim se sama sa sobom jer sam istovremeno hladna osoba,a u duši mi zapravo nedostaje ta nekakva emocionalna povezanost sa ljudima,može se reći da mi je teško izaći iz mog malog kruga gdje sam kao ok i upustiti se u nekakve rizike ,u bilo cemu,ne samo u odnosima sa ljudima-ne znam jel itko ima slican nazovimo ga problem
Pa sama si napisala da je problem. Ako ti nešto ne odgovara stvara ti neugodan osjećaj i boriš se sama sa sobom, onda jest problem. Zar, nije?

Sad ću zvučati ko psihić ko šiba sve iz šablona, ali ne tvrdim da sam u pravu. Trebati ćeš sama istraživati i promatrati di leži srž tvog problema. A ako vidiš, da ti je teško da ne ide, nije problem ni da potražiš pomoć nekog psihologa ili nekog psihoterapeuta. Ljudi griješe jer misle da trebaš biti teško psihički bolestan da bi potražio pomoć, a zapravo skoro svatko može dosta profitirati od toga da shvati što ga muči, koje obrasce razmišljanja i ponašanja ima i kako si sam može pomoći.

Ponekad riječi koje nam se govore u najboljoj namjeri, ocjene našeg ponašanja, ili geste kako se odnose prema nama formiraju to podsvjesno mišljenje o nama samima. Tu mislim na one usputne komentare koje ni nemas osjećaj da si zapamtila.

Nema nekog recepta da ti netko kaže što točno i kako trebaš raditi, nego trebaš puno eksperimentirati, promatrati, osluškivati se i razmišljati da li je nešto u tvom interesu, da li ti godi, da li te čini sretnim, zašto i sl.

Prije svega pokušaj preispitati samu sebe zašto si tako hladna, odakle dolazi taj strah od odnosa s ljudima. I moraš imati želju za promjenom. To nije nit lak nit brzi proces ali nije nemoguć.
Sillenthill is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 20:32   #6
Quote:
Sila nečista kaže: Pogledaj post
Nisam znala gdje stavit svoj problem pa eto nova tema heh.
Moj je problem sto zbog nemogucnosti iskazivanja osjecaja i straha od gubitka neke osoba se za zapravo udaljavam sve više od meni dragih ljudi.Tako je sa prijateljima,momcima koji mi se sviđaju pa cak i obitelji.Doimam se ko govno koje nikog i nista ne voli i nisan zahvalna,a ja samo ne znam pokazat osjecaje...Ostajem polako bez dragih ljudi ,a ne mogu se prominit nikako
Ne kužim ništa. Ne znaš pokazati osjećaje ili nećeš pokazati?
Kad se opališ po prstu ili ti nešto padne na nogu pokažeš li neki osjećaj ili ne osjećaš ništa?
1234321234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 20:32   #7
Quote:
Sila nečista kaže: Pogledaj post
Ne znam ,vjerovatno potiskujem emocije i sve jer se bojim da ako pokažem emocije da cu na kraju patit ,borim se sama sa sobom jer sam istovremeno hladna osoba,a u duši mi zapravo nedostaje ta nekakva emocionalna povezanost sa ljudima,može se reći da mi je teško izaći iz mog malog kruga gdje sam kao ok i upustiti se u nekakve rizike ,u bilo cemu,ne samo u odnosima sa ljudima-ne znam jel itko ima slican nazovimo ga problem
Patnja je sasvim normalna stvar u životu. Zbog nekih stvari se osjećamo loše, razočarano, patimo...ne možeš ići kroz život bez takvih stvari. Nemoj odbijati osjećaje nego ih prihvati. Posloži si situaciju - "znači, bojim se , strah me je i moram početi raditi na tom strahu kako bih ga prevazišla". Najgore što si možeš učiniti je to da stalno bježiš i ostavljaš taj problem iza sebe, u blizini. Napisala si da se bojiš izaći iz sigurne pozicije i upustiti se u rizike, i kako tjeraš nekim postupcima ljude od sebe. U svojoj sigurnoj "kukuljici" se nalaziš, no možemo reći da je ta kukuljica polagano počela truliti. Moraš izaći. Moraš se suočiti sa problemom kojeg sama uočavaš, što je veoma dobro. Shvatila si gdje je zamka. Sagledaj situaciju - znaš u čemu je zamka, i znaš da trebaš ukloniti ju. Pokušaj za početak slušati druge ljude, polagano se uklopiti.
__________________
Create a sensual feeling about everything...
Latiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 20:42   #8
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Mazenje nakon seksa je jednostavan i cesto efikasan nacin za pokazat emocije kod bezosjecajnih ljudi. Mozes to primjenit na momke i prijatelje, jedino za obitelj moze biti nezgodno.


Quote:
Sila nečista kaže: Pogledaj post
Ne znam ,vjerovatno potiskujem emocije i sve jer se bojim da ako pokažem emocije da cu na kraju patit ,borim se sama sa sobom jer sam istovremeno hladna osoba,a u duši mi zapravo nedostaje ta nekakva emocionalna povezanost sa ljudima,može se reći da mi je teško izaći iz mog malog kruga gdje sam kao ok i upustiti se u nekakve rizike ,u bilo cemu,ne samo u odnosima sa ljudima-ne znam jel itko ima slican nazovimo ga problem
Pa možda si rezervirana osoba koja se ne otvara lako. Održavaj kontakte s ljudima i ne zatvaraj se u sebe i u sobu, to bi trebalo biti dovoljno. Ako misliš da nije dovoljno i da imaš dubljih problema sa sobom, poslušaj Silenthilla- pokušaj dogovoriti termin sa stručnjakom; psihologom ili psihijatrom, pa skupa kopajte po tome što te muči.
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 20:42   #9
Quote:
1234321234 kaže: Pogledaj post
Ne kužim ništa. Ne znaš pokazati osjećaje ili nećeš pokazati?
Kad se opališ po prstu ili ti nešto padne na nogu pokažeš li neki osjećaj ili ne osjećaš ništa?
evo primjer-netko mi nesto dobro napravi,neku uslugu ili nesto
normalni ljudi recu hvala i zagrle osobu ,ja promrmljam nesto jer se blokiram jednostavno,ne znam sa tim jednostavno
kroz život sam imala puno prijatelja koji jednostavno su bili neko vrijeme uz mene i onda adio nakon nekog vremena ,ne znam jeli moje ponasanje toliko odbojno ili nailazim na krive ljude...
Sila nečista is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 20:49   #10
Quote:
Sila nečista kaže: Pogledaj post
evo primjer-netko mi nesto dobro napravi,neku uslugu ili nesto
normalni ljudi recu hvala i zagrle osobu ,ja promrmljam nesto jer se blokiram jednostavno,ne znam sa tim jednostavno
kroz život sam imala puno prijatelja koji jednostavno su bili neko vrijeme uz mene i onda adio nakon nekog vremena ,ne znam jeli moje ponasanje toliko odbojno ili nailazim na krive ljude...
Ja mislim da možeš pokazati osjećaje ali iz nekog razloga ne želiš. Bojiš se da ćeš biti povrijeđena ili bog te pita čega se bojiš? Odluči da ćeš pokazivati osjećaje i pokazuj. Od ovog trenutka. Vježbaj pa ćeš se naviknuti.
1234321234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 20:50   #11
Ti bi pod stitovima osjecala.

Nece ici sunce moje, to tako ne funkcionira.

Stitovi stite od svega, a ti bi bila pod njima a primala od drugih ono najvrijednije, budes jedno vrijeme, dok ne odustanu svi malo po malo, jer puno trazis, a malo dajes.

Srce trazi srce. Tvoje je u kutiji, "na sigurnom" i ne das. Onda nemoj. To ima svoju cijenu, kao i sve.
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 20:50   #12
Quote:
Sila nečista kaže: Pogledaj post
evo primjer-netko mi nesto dobro napravi,neku uslugu ili nesto
normalni ljudi recu hvala i zagrle osobu ,ja promrmljam nesto jer se blokiram jednostavno,ne znam sa tim jednostavno
kroz život sam imala puno prijatelja koji jednostavno su bili neko vrijeme uz mene i onda adio nakon nekog vremena ,ne znam jeli moje ponasanje toliko odbojno ili nailazim na krive ljude...
A možda oboje. Ljudi su easy come easy go. I rijetko će koji ostati u tvojem životu. Zato oni koji ostanu cijeniš. Neku malu gestu pažnje. Evo ja sam sad jednom svojem frendu kupio par MtG karata jer nema lovu za tak nekaj a voli se kartat. Rekao mi je da nisam jebeno normalan
Sillenthill is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 20:54   #13
Quote:
Garys kaže: Pogledaj post
Ti bi pod stitovima osjecala.

Nece ici sunce moje, to tako ne funkcionira.

Stitovi stite od svega, a ti bi bila pod njima a primala od drugih ono najvrijednije, budes jedno vrijeme, dok ne odustanu svi malo po malo, jer puno trazis, a malo dajes.
Jebi ga ovo je istina. Možda joj je to što pišeš okrutno za čitat ali to je to. Puno traži, malo daje.
1234321234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 20:55   #14
Quote:
Sila nečista kaže: Pogledaj post
normalni ljudi recu hvala i zagrle osobu
Hvala je sasvim dovoljno. Inače imam frendicu koja se voli grliti, koja skače po ljudima i ne paše to svakome, ona je savršen primjer kako prevelika prisnost i neometano iskazivanje osjećaja može odbiti ljude.
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 20:55   #15
Quote:
Sila nečista kaže: Pogledaj post
evo primjer-netko mi nesto dobro napravi,neku uslugu ili nesto
normalni ljudi recu hvala i zagrle osobu ,ja promrmljam nesto jer se blokiram jednostavno,ne znam sa tim jednostavno
kroz život sam imala puno prijatelja koji jednostavno su bili neko vrijeme uz mene i onda adio nakon nekog vremena ,ne znam jeli moje ponasanje toliko odbojno ili nailazim na krive ljude...
problem je u tvom pristupu
npr. nama je trener znao govoriti da kad stanemo na liniju i krenmo cilajti u metu, da idemo pogoditi centar i da nas to treba zanimati, a ne se bojati da cemo promasiti
evo, ja ti iz recimo tog iskustva mogu reci da je problem sto se ti unaprijed bojis raspada i gubitka, umjesto da uzivas u onome sto imas
kao cigo koji place na suncan dan, jer zna da ce prije ili kasnije padati kisa

problem je sto takav stav koji ti imas cesto bude "samoispunjujuce prorocanstvo" i dogodi se tocno ono cega se bojis
tada se treba sjetiti da si svojim stavom i drzanjem upravo ti tome i pridonijela
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 17:35   #16

Eto, sad znam što bih mogla pogledati navečer


Ontopično...

...što se tiče Sile Nečiste...

Mislim da je to i pitanje godina (prije svega), adolescentska kriza i traženje, nista zabrinjavajuće, ako potraje onda se javi, tek kad malo ostariš buš vidjela kak u biti nitko ne jebe nikoga i da nisi izuzetak
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 08:46   #17
Ja mislim je riječ o klasičnom obrambenom mehanizmu. U želji da se emocionalno zaštitiš napraviš svojevrsni emocionalni zid tj. distanciraš se tako da te drugi ne mogu povrijediti riječima, djelima ili razočarati na druge načine (bar ne da bude vidljivo drugima jer se uvijek možeš lakše odmknuti kad nisi bila preblizu ionako), obično je uzrok ili u osobnim ili iskustima u bližoj obitelji koja na ovaj način formiraju osobu. To naravno ima svoju cijenu, ali i prednosti.

Problem je dodatni što živimo u kapitalističkom društvu u kojem je bitan marketing, a ne kvaliteta ionako uniformnih i lakodostupnih proizvoda i usluga za mase što se preslikava u sferu ljudskih odnosa u obliku jeftninih instant filmskih osjećaja i odnosa kojima je cilj najčešće sebičan, a u kojem ćeš rijetko (ako imaš sreće) do nikad nabasati na nekoga tko će se potruditi i pokušati ići korak dalje ako mu se ne pruži odmah na sve na dlanu (mislim na emocionalnu komponentu trenutno). Nisi jedina ima više takvih ljudi takav je duh vremena koji pogoduje tome (ili drugom češćem ekstremu) no vama ženama je teže zbog pritiska društva, ali i očekivanja koja sama sebi stavljate na tom planu.
Mudskipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 11:16   #18
Ti si rezerviran tip osobe i to treba prihvatiti, a ne glumiti da si ono što nisi...
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 11:31   #19
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
Ti si rezerviran tip osobe i to treba prihvatiti, a ne glumiti da si ono što nisi...


http://depresija101.com/socijalna-fobija/
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 16:27   #20
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Hvala je sasvim dovoljno. Inače imam frendicu koja se voli grliti, koja skače po ljudima i ne paše to svakome, ona je savršen primjer kako prevelika prisnost i neometano iskazivanje osjećaja može odbiti ljude.
Moje je mišljenje da bi se stalno trebali grliti i iskazivati emocije, sve emocije, zato ih imamo, a svako potiskivanje emocija ne može na dobro završiti. Trend je da se emocije sve manje iskazuju,ako gledamo od primitivnijih društva prema modernim društvima. A dovoljno je samo usporediti emocije u tim društvima i današnjim,modernim društvima, pa mi vi recite, tko je sretniji, i gdje je manji stres?
__________________
May your trails be crooked, winding, lonesome, dangerous, leading to the most amazing view! May your mountains be high, reaching clouds,and your valleys be deep..
Kjuno is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:53.