Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2013., 13:21   #1
Da li vjerujete sanjarici/tumačenju snova?

dakle - kada nešto sanjate, jeste li skloni provjaravati u sanjarici što taj san znači? Da li u to tumačenje vjerujete ili je to čista glupost budući da ljudi sanjaju npr.nešto o čeme su taj dan pričali/o tome razmišljali pa im se to eto uvuče u san?!!?!
npr. ja sam jučer preko telefona frendici rekla kako ubrzo idem na neku promociju i kako radi toga ne mogu doma za vikend (na faxu sam u drugom gradu) i onda mi se dogodi da sanjam - PROMOCIJU! samo ova je bila na mom faxu...

onda odem čitat značenje i totalno se izbediram... dakle, kako se radi o promociji , naravno da mi je u san došla scena "puno ljudi". pogledam što to znači kad ono - nesereća...

eto, i tako se čovjek izbedira a možda za čistu glupost.....
Trance Girl87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 15:03   #2
Ne znam vjerovati sanjaricama ili ne; caka je da su snovi posljedica podsvijesti pojedinca, te da su krojeni tako da ih je pojedinac u stanju odgonetnuti. U smislu, svi strahovi koje možda imamo, sve nedoumice, stvari koje su nam možda u javi promakle a važne su - podsvijest zapamti i prezentira nam ih unutar sna.
Vodić za tumačenje tih događaja u snovima su naši osjećaji unutar sna. E sad detaljnije ne mogu pomoći jer svaka osoba ima drugačiju podsvijest i treba sjesti sama sa sobom. Također predlažem zapisivanje snova odmah nakon buđenja jer se tako smanji mogućnost toga da zabrijemo da je nešto bilo u snu a zapravo nije - vjerodostojnije je.

Također ovo je zgodno za pogledati za sve koje zanimaju snovi. Također, objasni kako se nositi s noćnim morama: https://www.youtube.com/watch?v=p1i6A7t6L2g
__________________
worldbridger is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 15:14   #3
Haha baš o tome i ja danas razmišljam,sanjala sam da sam našla naušnice i idem vidjet šta znači na sanjarici čisto onako jer nikad to prije nisam sanjala i vidim da znači velika sreća,mada niš od toga meni se čini haha. Al ponekad i bude istina..A ovo kod tebe što si sanjala promociju je valjda zato što si o tome razmišljala pa si onda to i sanjala,ne mora to ništa značit.Ne brini se
lara kroftić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 17:20   #4
Quote:
lara kroftić kaže: Pogledaj post
Haha baš o tome i ja danas razmišljam,sanjala sam da sam našla naušnice i idem vidjet šta znači na sanjarici čisto onako jer nikad to prije nisam sanjala i vidim da znači velika sreća,mada niš od toga meni se čini haha. Al ponekad i bude istina..A ovo kod tebe što si sanjala promociju je valjda zato što si o tome razmišljala pa si onda to i sanjala,ne mora to ništa značit.Ne brini se
ja sam iz budućnosti pa mogu predvidit situaciju,večeras će jedan hrabar
i snažan momak(princ na konju)samo ovaj će doći na četri kotača,doći kod
tebe i pokloniti ti nešto od žutog zlata,vidim u kartama da će htjeti spojiti
svoju budućnost zauvjek s jednom osobom.
vasilijemitu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 23:15   #5
Znam pogledati značenje nečeg što sam sanjala, više iz zabave nego zbog vjerovanja. Uglavnom tumačenja i nisu imala baš previše smisla. Postoji samo jedna stvar koju kad sanjam onda mi se i ostvari, a sve drugo mislim da je više nekakva podudarnost proizašla iz podsvijesti.
velika mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2013., 12:13   #6
Quote:
velika mala kaže: Pogledaj post
Znam pogledati značenje nečeg što sam sanjala, više iz zabave nego zbog vjerovanja. Uglavnom tumačenja i nisu imala baš previše smisla. Postoji samo jedna stvar koju kad sanjam onda mi se i ostvari, a sve drugo mislim da je više nekakva podudarnost proizašla iz podsvijesti.
tako i ja , ali nekad kad sanjam nešto ružno ili nešto što ružno znači baš mi nekako sjebe dan...
ali svjedno mislim da su snovi rezultat nečega što smo taj dan čuli/razmišljali o tome ili nešto slično...
npr. evo ja jučer čujem od svojih da je umrla neka žena što sam je znala, baš me to nekako šokiralo - i onda sanjam nešto pojma nemam što - neko vađenje zubi, ostanak bez zubi, ne znam procijenit točno ... uglavnom to je san koji znači neku bolest/smrt i slično....pa mi se eto uvuklo u san...
a čak niti to ne mora značiti zato što -- ima više sanjarica i u svakoj se isti san drukčije tumači... evo i linkova koji to potvrđuju...ljudi, kanite se sanjarice

http://www.sanjarica.aureldesign.com/z.htm
http://covermagazin.com/sanjarica-z.htm

Zadnje uređivanje Trance Girl87 : 09.11.2013. at 12:41.
Trance Girl87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2013., 13:14   #7
Vjerujem u tumačenje snova u smislu da mogu na vidjelo izaći neke stvari iz podsvijesti koje možda ne bi nikada dokučio svjesno zbog barijera koje si postavljamo, ali ako se govori o proročkim snovima ubrajam se u skeptike. Iako je bilo situacija gdje mooooožda postoji mogućnost nečeg neobičnog pripisujem to slučajnosti ili jednostavno tome što volim provjeriti sve moguće opcije pa je jedna od njih 1000 i pogođena.
slaven90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 17:52   #8
Da. Jako sam praznovjerna i pridajem veliku paznju svojim snovima, horoskopu, crnim mackama kada mi prelaze preko puta i ostalim nazovimo ih "glupostima" za vecinu.

Ja sam jednom sanjala da cu dobiti super posao u jednoj super firmi na kojoj sam se mjesec dana ranije javila na natjecaj i dobila sam.
Griješnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 04:39   #9
Vjerujem samo u vlastito tumačenje snova jer svaki je povezan s nečim o čemu sam prethodnih dana razmišljala.
marilena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 02:45   #10
Ne vjerujem. Znao sam cesto sanjati nesto pa bi isao pogledat ali se uvijek ispostavilo da je sanjarica u krivu.
HolgerBadstuber is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 13:21   #11
vjerujem ako je neki baš upečatljiv san i nešto što se ističe, ako je nešto sve u zbrci onda je i teško tumačiti...
tarica19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 15:04   #12
snovi su odraz čovjekovi problema,strahova i želja
__________________
...mineri,padobranci,i djevice griješe samo jednom
Rafael fon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 18:53   #13
Ne.

Samo me zanima popis ljudi koji su odgonetnuli i protumačili toliku količinu sranja.

Ta hrpa snalažljivih šarlatana koristi psihološko oružje, a mete su psihički labilni i praznovjerni ljudi - na kojima redovno zarađuju.
10 000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 19:16   #14
Sanjaricama ne, sebi svakako. Zapravo, vjerojatno nikad nitko nije ispravno protumačio moj san. Ja jesam, i ne mogu ni za jedan san reći da nemam pojma što bi mogao značiti...
Inače, 10-ak, skoro 15 godina, zapisujem značajne snove do najmanjeg detalja...
Osim toga, znaju me u snu stalkati određene Tarot karte, i naravno da znam što mi želi reći. Ili nekakvi simboli, čije značenje je meni već poznato...Ne bih daleko dogurala sa sanjaricom.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 19:30   #15
ne
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 00:35   #16
Thumbs up

Quote:
Trance Girl87 kaže: Pogledaj post
dakle - kada nešto sanjate, jeste li skloni provjaravati u sanjarici što taj san znači? Da li u to tumačenje vjerujete ili je to čista glupost budući da ljudi sanjaju npr.nešto o čeme su taj dan pričali/o tome razmišljali pa im se to eto uvuče u san?!!?!
npr. ja sam jučer preko telefona frendici rekla kako ubrzo idem na neku promociju i kako radi toga ne mogu doma za vikend (na faxu sam u drugom gradu) i onda mi se dogodi da sanjam - PROMOCIJU! samo ova je bila na mom faxu...

onda odem čitat značenje i totalno se izbediram... dakle, kako se radi o promociji , naravno da mi je u san došla scena "puno ljudi". pogledam što to znači kad ono - nesereća...

eto, i tako se čovjek izbedira a možda za čistu glupost.....
Apsolutno vjerujem u sanjarice, posebice u ciganska tumačenja, babilonska i narodna tumačenja. Tumačenja za pojedine simbole su podudarna u sva tri navedena tumačenja, pa tako primjerice sanjati prljavu vodu znači bolest. To se doista ama baš svaki puta potvrdilo u mom slučaju. Kad god bih sanjala prljavu vodu, drugi dan bih se razboljela. Tumači snova su meni zakon!
Bettinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 16:53   #17
Ja nikad ne sanjam ono što u tim sanjaricama piše. Uvijek neke osobe koje poznajem, nešto što se već dogodilo ili svoje viđenje događaja koje sam isplanirao u budućnosti. Nikakve simbole i čudne stvari, uvijek nešto konkretno i prepoznatljivo.
__________________
I will speak for you, Father. I speak for all mediocrities in the world. I am their champion. I am their patron saint.
Sepulchrave is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 19:28   #18
Ima li netko stalne snove, da skoro svaku noć nešto sanja?
Večina će reći da se ne ništa ne sanja, mislim da im je to vrlo loše za zdravlje, mnogi nemaju luksuz spavati koliko je nužno da napune energiju za idući dan, a kavom samo prikrivaju dug neispavanosti.
ZXS is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 20:29   #19
sanjarici ne jer mi se rijetko kad nešto poklopi
__________________
http://www.stonestory.hol.es
wing is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 11:19   #20
ne vjerujem sanjarici. Ali ako sanjam neki san koji sam sanjao prije i ponovi mi se. Očekujem da će mi se dogoditi nešto, što mi se dogodilo nakon sanjanja tog sna prvi put.
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:12.