Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2005., 13:50   #1
Lignje na sve načine

obozavam ih ali samo przene i punjene.kupujem uvijek one sitnije (patagonijeske,kalifornijske???).zanima me kakve su one velike,ociscene i smrznute? onak izgledaju kao da ide par komada u kilu .jel to netko probao puniti? bilo bi mi lakse napuniti 4-5 kom nego 20-30.
energy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2005., 16:29   #2
nama je doma tradicija na Badnjak da se sprema punjena lignja i to jedna od po kila, velika i bude super
sad ne znam konkretno na koje mislis, ali nekad se i te kojih ima 4-5 u kilu znaju skupit dok se spremaju, pa nista od njih. bolje kupit jadranske, bar znas da ce ostat prilblizno iste velicine.
Dustflower is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2005., 21:13   #3
Re: lignje

Quote:
energy kaže:
obozavam ih ali samo przene i punjene.kupujem uvijek one sitnije (patagonijeske,kalifornijske???).zanima me kakve su one velike,ociscene i smrznute? onak izgledaju kao da ide par komada u kilu .jel to netko probao puniti? bilo bi mi lakse napuniti 4-5 kom nego 20-30.

ja samo takve i punim, ne mogu vjerovat da imas volje one male puniti, uf..
inace, razlika u okusu postoji, tolika da sam one male jela samo u studentskoj menzi i nebi vise.
doduse, lignje koje ja spremam je moj tata uhvatio, sve su veeelike
Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2005., 00:02   #4
Re: lignje

Quote:
energy kaže:
kupujem uvijek one sitnije (patagonijeske,kalifornijske???)
pata što? daj kupi normalne domaće lignje , znam da vama u zg (pretpostavka) i nije baš lako to pronaći ali potrudite se malo hebiga. drugo , naravno da ti je bolje veće puniti lakše ih je speći , i da brže su za napuniti i puno lijepše je za jesti kad ti odrežeš pošten komad a ne neke mrvice. sad što se tiče ukusa nisam stručnjak ali meni su velike puuuuno ukusnije nego male ako baš nemožeš nać mogu se puniti i zamrznute iz dućana , ali naravno nije to to , ja s tima radije rižot spremam
-STAnCE- is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2005., 08:54   #5
nije zg nego osijek a izbor bas i nije narocit.
energy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2005., 11:27   #6
Re: Re: lignje

Quote:
-STAnCE- kaže:
pata što? daj kupi normalne domaće lignje , znam da vama u zg (pretpostavka) i nije baš lako to pronaći ali potrudite se malo hebiga.
jedini problem je sto su jadranske 3 puta skuplje.
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2005., 11:40   #7
jednom sam radila punjene i rekla nikad vise jer sam ih onako sitne punila cijeli jedan dan. bile su one jako fine, ali namucila se ko...
kako ih vi punite? ne mislim sta stavljate u punjenje nego na koji nacin ga stavljate u lignje? pogotovo one male.
may@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2005., 23:09   #8
onom malenom žličicom za kavu
-STAnCE- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 11:37   #9
prstima
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 18:43   #10
samo jedan put sam ih punila i bile su stvarno fine! punila sam ih malo zlicicom malo prstima... obozavm manistru sa lignjama!!!!! to je prava divota
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 19:37   #11
ja u nedostatku sipe..napravim rizot od liganja,a za crnilo posluzim se onim zamrznutim od sipe,pakovano u male kesice
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2005., 00:53   #12
Meni su lignje super u pećnici sa krumpirom, sa puno masliovog ulja, bijelog vina, malo ružmarina i eto ... dodaš na kraju malo češnjaka. Jednostavno i brzo i bilo kakve lignje ili lignjune staviš ispadne super ... ne moraš ih puniti ...
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2005., 11:57   #13
DAjte ljudi recepte na sunce...imam pola kile smrznutih u frizeru.
Onih manjih,stranaca ali sto je tu je.
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2005., 12:02   #14
osh jednostavno il komplikovano
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2005., 12:04   #15
evo mog recepta: cijele osicene stavim u zdjelu, dodam sitno nasjeckani cesnjak, maslinovo ulje, i soli, zmijesam i stavim na tavicu i zgrillam.
eto!
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2005., 12:10   #16
Quote:
magic kaže:
osh jednostavno il komplikovano
DAj sta das

Prvi put sam kupila smrznute lignje i nemam bas ideju sta da radim s njima
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2005., 12:14   #17
Odmrzneš.
Zgriješ u woku ili dubljoj tavi maslinovo ulje (možeš dodati malo običnog ako ti je prejak okus). Ubaciš lignje (očišćene), brzo poklopiš jer pakleno šprica.
Nakon 2-3 minute (kad prestanu artiljerijski zvukovi ispod poklopca) otklopiš, pospeš začinima (mediteranska mješavina, đumbir i bosiljak je recimo dobra kombinacija). Promiješaš.
Nakon par minuta, kad puste crvenkasti sok, smanjiš vatru i pustiš još par minuta da malo pokuha i zgusne se.
Kad je gotovo, posoliš i promiješaš.
Još ti fali velika zdjela salate i friški kruh.

Dobar tek!
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2005., 12:24   #18
Lignje alla musaka

dakle, stavi ih odmrznut...

kad su mekane, navuci one tanke 'kirurshke' rukavice (obzirom da poznajem tvoje probleme s alergijom) i ochisti ih. Ako ih necesh puniti, ne trebaju ti tijela ostati cijela (), pa ih mozhesh i uzduzhno razrezati ~ gotova si u tren oka.

Malo ih isperi pod vodom pa pusti u cjediljci da iskaplju.

Zagrij pecnicu na 170, odnosno na srednju temperaturu.

U medjuvremenu ochisti nekoliko vecih krumpira - budu jako fini, pa rachunaj jedan veci po osobi, narezhi ih na deblje ploshke i kratko prokuhaj u osoljenoj vodi - ja odmah u nju ubacim i par rezhnja cheshnjaka, nekoliko zrna papra, par lista lovora. Pusti da se kuhaju mozhda dvije-tri minute, samo da omeknu, procijedi.


Dvije vece kapule ili nekoliko manjih narezhi na grubo i pomijeshaj s krumpirom.

nasjeckaj dosta cheshnjaka i pershina, ako volite. e, sad - ja cheshnjak i pershin stavim u zdjelicu, dodam u to soli, maslinovog ulja i bijelog vina i vode i to mi sluzhi za podlijevanje.


Uzmi dublji pleh ili vatrostalnu, ja to oblozhim al folijom jer se poslije brzhe opere, malo na dno ulij maslinovog, slozhi red krumpira s kapulom, zalij smjesom iz zdjelice, na to poslazhi lignje, zalij smjesom iz zdjelice, na to opet krumpir pa smjesa iz zdjelice...uglavnom, kao musaka...dok ne potroshish.

Na vrhu nek ti budu krumpiri, jer bi ti te lignje mogle po vrhu bit zhilave.

Prekrij folijom, ubaci u pecnicu 20 minuta, otkrij i peci josh 20 minuta.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2005., 14:06   #19
magic
energy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2005., 13:47   #20
obozavam lignje

moram isprobat ovaj recept od magic
croft is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:55.