Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2014., 15:37   #21
Kao prvo, malo mi je glup taj silni hype oko ebole. Proglasavaju to epidemijom a zarazilo se mozda svega par tisuca ljudi. Drugo, godisnje vise ljudi umre od gripe nego sto je do sad umrlo od ebole svih ovih godina sveukupno.
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 16:15   #22
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Kao prvo, malo mi je glup taj silni hype oko ebole. Proglasavaju to epidemijom a zarazilo se mozda svega par tisuca ljudi. Drugo, godisnje vise ljudi umre od gripe nego sto je do sad umrlo od ebole svih ovih godina sveukupno.
"Zrno po zrno - pogača."

Prije 6 mjeseci bilo je stotinjak zaraženih - sada je ukupan broj na 20-25 tisuća (službeni podaci X faktor 2,5 - to se smatra realnom brojkom).
Kao što su prije 6 mjeseci gvorili da broj neće doseći ni tisuću, sada govore kako nema šanse da dosegne više od par stotina tisuća.

Prvo predviđanje je demantirano. Hoće li biti i drugo?
A ne poduzima se baš previše da se zaraza spriječi.

Slažem se da je "hype" premašio granice, ali da ne treba "biti noj" - i to je također istina.
Buran is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 22:21   #23
Neki idu u Afriku da obidju svoju rodbinu, pa se vracaju nazad.
Ja ih zaobilazim u velikom luku,jer je me strah da su mozda zarazeni tim virusom.

Strah me je i putovati avionom, jer nikad ne znas .

Ne putujem nigdje dok se stanje ne smiri o toj bolesti.
Anja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 21:12   #24
Quote:
Anja kaže: Pogledaj post
Neki idu u Afriku da obidju svoju rodbinu, pa se vracaju nazad.
Ja ih zaobilazim u velikom luku,jer je me strah da su mozda zarazeni tim virusom.

Strah me je i putovati avionom, jer nikad ne znas .

Ne putujem nigdje dok se stanje ne smiri o toj bolesti.
Nista spektakularno se neće desit po pitanju ebole!
Za nekoliko mjeseci...zaboravljena priča!
orion1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 23:40   #25
Quote:
orion1 kaže: Pogledaj post
Nista spektakularno se neće desit po pitanju ebole!
Za nekoliko mjeseci...zaboravljena priča!
Mozda, ako ne podivlja medju ljudima kao u Restonu medju majmunima
__________________
..........................
Tulkas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 16:37   #26
Kad cujem da se trazi lijek za to, i da su ovi ili oni donirali neke bijesne novce, prvo i jedino sto mi je pred ocima su bezbrojne zivotinje u laboratorijima koje se ni krive ni duzne mrcvare da bi se netko izdrkavao nad njima ( moglo se cuti za majmune, a zapravo vjerojatno nitko nije ni svjestan pravih razmjera tih mucenja). Horor!!! Boze dragi, kad ce to prestati????
__________________
Sada sam vrač, ali ne baš odličan, nego kao i oni slabo pismeni, samo utoliko ukoliko je to meni samom dovoljno.
rosenkreuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 16:40   #27
Bolest ce se siriti ionako kako to vec odredenima odgovara. Bez obzira na sve. Sve je tocno docirano, isto kao i s onim silnim pticjim, svinjskim ili ne znam kojim-cijim gripama...
__________________
Sada sam vrač, ali ne baš odličan, nego kao i oni slabo pismeni, samo utoliko ukoliko je to meni samom dovoljno.
rosenkreuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 04:59   #28
Sad se opet ulijeće s nedovoljno testiranim cjepivima, a što je s onima od prije?

A DNA Vaccine for Ebola Virus Is Safe and Immunogenic in a Phase I Clinical Trial

A DNA vaccine for the prevention of Ebola virus infection.

S ove stranice: http://www.crucell.com/R_AND_D_CLINI...LOPMENT_EB.HTM

„In 2002, we entered into a Collaborative Research and Development Agreement (CRADA) with the VRC of the NIH to develop jointly, test and manufacture an adenovirus-based Ebola vaccine. Under the terms of the agreement, we have an option for exclusive worldwide commercialization rights to the Ebola vaccine resulting from this collaboration. In August 2002, the CRADA was extended to cover vaccines against Marburg and Lassa infections.

In experiments conducted in 2004 by the VRC together with the U.S. Army Medical Research Institute of Infectious Diseases (USAMRIID), our vaccine candidate confirmed single-dose protection of monkeys against Ebola. Our results are distinct from the earlier trials in that our vaccine is based on PER.C6® cells, making it suitable for large-scale manfacturing.

In 2005, we extended the CRADA with the VRC of the NIH to develop and produce vaccines against Ebola, Marburg and Lassa infections. Crucell was also granted an exclusive license to patents owned by the NIH to develop and commercialize vaccines against Ebola. Furthermore, Crucell signed a contract of up to €21.4 million with the NIH to produce Ebola vaccines.

Crucell’s Ebola vaccine entered Phase I studies in Q3 2006. For this randomized, double-blind, placebo-controlled study, two groups of 16 healthy volunteers were enrolled and vaccinated. The study showed safety and immunogegicity at the doses evaluated.“

http://www.crucell.com/PAGE/DOWNLOAD...EBOLA___MA.PDF


Testiranja cjepiva za ebolu (što s ovima koja su Completed?):

http://clinicaltrials.gov/ct2/result...&Search=Search

Zanimljivo...
Ebola vaccine abandoned in 2008 after showing promise in trials

Na ovo sam slučajno naišla:
Pismo dr. Cyril Brodericka: http://www.liberianobserver.com/secu...uticals-us-dod

Po koji se već puta Afrikanci spominju kao zamorci za bio-oružje? Odakle im padaju takve ideje? Sigurno je čitao previše matrixworlda i portala svijesti jer tu nema ništa. Eno WHO i GlaxoSmithKline se ubiše radeći!

Šalu na stranu, nije se napravilo dovoljno za sprječavanje širenja i sada se opet pozivaju na nedostatak novca za prevenciju i testiranje cjepiva. Nek im FED da, imaju oni plenty.
__________________
You ain't got the ÆØÅ ♫...
Lo-lee-ta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 05:09   #29
To je pak neka farmaceutska tvrtka pustila kaj zgrnu pare prvo ptičja gripa pa svinjska gripa pa ve neka k..ebola za godinu dana bu pak nekaj novo zmislili
__________________
Bolje biti malo lud nego malo pametan
Smucc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 21:12   #30
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Kao prvo, malo mi je glup taj silni hype oko ebole. Proglasavaju to epidemijom a zarazilo se mozda svega par tisuca ljudi. Drugo, godisnje vise ljudi umre od gripe nego sto je do sad umrlo od ebole svih ovih godina sveukupno.
Pa to je epidemija.

Da je obolilo milijun ljudi bila bi pandemija.
Austrheim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:06.