Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2004., 21:36   #1
Čarobna juha od kupusa

Možda kasno palim, ali treba mi dijeta "čarobna juha od kupusa" - nadam se da je se još netko sjeća..

Zadnje uređivanje Studentica : 16.12.2004. at 23:58.
harrahotto is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2004., 23:56   #2
nema carobne dijete od kupusa.
carobno je da vjezbas.
i pravilno se hranis.


ps. mozda vise prduckas od kupusa pa smrsavis u plinovitom stanju
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2004., 02:02   #3
stavis 1/4 kupusa,
2 rajcice,
1 luk,
celer korijen ili stabljiku,
2-3 litre vode, malo one rajcice pasirane i to skuhas

i jedes


nema carolije, i da jedes svjez kupus cijeli dan isti bi efekat dobila...
judita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2004., 18:35   #4
imas negdje cjelu temu o tome, ali na njoj ima svakakvih sranja pa mozda bolje ne traziti .

meni je ta juha bila odlicna, mogla bih ju jesti svaki dan. dobro dode ne samo za skidanje kila, nego i za ciscenje organizma nakon blagdana.

vazno je da ne jedes samo juhu, nego i pratis dijetu za tjedan dana jer jesti samo juhu je premalo i neces izdrzati, a i nije dobro za zdravlje.

JUHA:
kupus
paprika
celer
rajcica
luk
kocka za juhu
soli, papra, zacina

ja stavim pola kupusa, 2 paprike, par rajcica i 1 veliki celer skupa s onim liscem, jer mi taj omjer odgovara po okusu i toliko mi stane u lonac. a i ne volim da je previse juhe odjednom skuhano jer je bolje jesti svjeze nego nesto sto je starije od dva dana. meni ovo traje dva do dva i pol dana, ovisi koliko vode stavim.
i ne stavljam kocku za juhu, nego malo ulja na pocetku ili na kraju, ovisi kak se sjetim. luk ne stavljam

juhu jedes tri puta na dan, koliko ti pase...ja obicno pojedem po obroku dvije zdjelice.

jako je vazno da pratis dijetu, i to ovako:


1.DAN
sve voce osim banana

2.DAN
povrce, osim graha, mahuna, kukuruza
za veceru jedan veliki peceni krumpir

3.DAN
voce i povrce

4.DAN
tri banane s mlijekom (ja sam koristila jogurt)

5.DAN
400 grama mesa ili ribe sa 6 komada rajcica

6.DAN
povrce i meso (ili ribu)

7.DAN
smedu rizu, povrce i vocni sok


nemoj uzimati samo juhu u nadi da ces imati bolje rezultate. i nemoj mislti da ces izgubiti 4, 5 kila za 4 dana, kako sam citala da su spominjali. ali kilu i pol do dvije je sasvim ok brojka za tjedan dana. ako zelis jos, ponovi tretman za mjesec, dva. ako ti i dalje ostane previse kila, provjeri svoje prehrambene navike i pocni se baviti nekim sportom, redovito. istina, to mozes i prije pocinjanja ikakve dijete, cak je i preporucljivo
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 14:30   #5
ma baš i nevjerujem u to!! mislim čula sam od nekih ljudi da im je pomogla, ali se sve na kraju jako brzo vrati (ako ne i više)!!
....radije ne hvala....
 
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 18:56   #6
Clea je točno do u detalj opisala i rekla o emu se radi.Juha se jede između,stalno kad osjetiš glad.Ostalo je ipak režim.Ali sve ovo ,kao i ostale čarobne dijete vrijede samo za osobe koje imaju samokontrolu.2 kg gore-2 dolje. Ostali-hrana stop,bar napola.Uspjeh zagarantiran.
annerri is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 21:34   #7
Znam ljude koji su jako puno smršavili s tom čarobnom juhom i nisu vratili kilograme, ali meni je to toliko odvratno da ja radije ne bi ništa jela nego tu juhu. Odustala sam nakon 2 dana i 1 žlice juhe.
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 21:44   #8
Talking

Ovako, ja nemam problema sa viškom kg, ali budući je moj muž držao tu kupus dijetu, i ja sam se s njim pridžavala, ali ne baš potpuno.
nakon tjedan dana izgubila sam 2kg
Ali moj muž je izgubio oko 10 kila, s tim da je najprije išao na dijetu 7 dana pa neko vrijeme pauza (ne dugu, možda tjedan) i tako još dva puta.
Znači sa razmacima 3 puta kupus dijete i skinuo je oko 10 kila.

Poslje dijete se naravno mora paziti jer ako se počme natrpavati naravno da se kile vratete
majleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 22:40   #9
Quote:
Clea kaže:
imas negdje cjelu temu o tome, ali na njoj ima svakakvih sranja pa mozda bolje ne traziti .

meni je ta juha bila odlicna, mogla bih ju jesti svaki dan. dobro dode ne samo za skidanje kila, nego i za ciscenje organizma nakon blagdana.

vazno je da ne jedes samo juhu, nego i pratis dijetu za tjedan dana jer jesti samo juhu je premalo i neces izdrzati, a i nije dobro za zdravlje.

JUHA:
kupus
paprika
celer
rajcica
luk
kocka za juhu
soli, papra, zacina

ja stavim pola kupusa, 2 paprike, par rajcica i 1 veliki celer skupa s onim liscem, jer mi taj omjer odgovara po okusu i toliko mi stane u lonac. a i ne volim da je previse juhe odjednom skuhano jer je bolje jesti svjeze nego nesto sto je starije od dva dana. meni ovo traje dva do dva i pol dana, ovisi koliko vode stavim.
i ne stavljam kocku za juhu, nego malo ulja na pocetku ili na kraju, ovisi kak se sjetim. luk ne stavljam

juhu jedes tri puta na dan, koliko ti pase...ja obicno pojedem po obroku dvije zdjelice.

jako je vazno da pratis dijetu, i to ovako:


1.DAN
sve voce osim banana

2.DAN
povrce, osim graha, mahuna, kukuruza
za veceru jedan veliki peceni krumpir

3.DAN
voce i povrce

4.DAN
tri banane s mlijekom (ja sam koristila jogurt)

5.DAN
400 grama mesa ili ribe sa 6 komada rajcica

6.DAN
povrce i meso (ili ribu)

7.DAN
smedu rizu, povrce i vocni sok


nemoj uzimati samo juhu u nadi da ces imati bolje rezultate. i nemoj mislti da ces izgubiti 4, 5 kila za 4 dana, kako sam citala da su spominjali. ali kilu i pol do dvije je sasvim ok brojka za tjedan dana. ako zelis jos, ponovi tretman za mjesec, dva. ako ti i dalje ostane previse kila, provjeri svoje prehrambene navike i pocni se baviti nekim sportom, redovito. istina, to mozes i prije pocinjanja ikakve dijete, cak je i preporucljivo
Bio sam na toj dijeti prije par tjedana. Nikako ne preporucujem, 5-ti dan takva jeziva glavobolja, (cetvoro nas je bilo na toj dijeti i svi smo dobili glavobolju) a sesti rikavas od manjka energije i vrti ti se u glavi. Konacna bilanca oko 2 kg manje s time da je vecina otisla u prva tri dana jer su se ispraznila crijeva. Bullshitxxxxxxxx To je kao dijeta koju su osmislili nutricionisti za uposlenike General motorsa jedino kaj tam za to nikad nisu culi. Dve kile (tj uglavnom praznjenje crijeva) mozete zgubit i sa bilo kojom drugom dijetom ali bar se ne bude osjecali ko govno. Izbjegavati pod svaku cijenu.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain

Zadnje uređivanje polly : 06.06.2011. at 15:00.
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 09:52   #10
svaka dijeta nekome vrijedi
meni je ova grozna jer prvo recept za juhu je užasan i ja to ne bi mogla jesti ma koliko volila povrće
kombinacija zelja, paprike i celera je po meni dobra samo za zlijat u wc bez prethodne konzumacije
zatim ne bi mogla podnjet voćni dan, previše šećera, bilo bi mi zlo
i tako dalje

ali ima ta dijeta svoje poklonike
moja teta bucka (šira neg duža) je godinama (radi se o 20-tak godina ) pokušavala smršavit
ta dijeta je bila prava za nju
skinula je 20 kila u 6 mjeseci, što je taman jer nije prebrzo, a i imala je tad već 50 i koju sitnu godinu
sad kad nabaci koju kilu, odmah kuha čarobnu juhicu
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 11:31   #11
Quote:
polly kaže:
svaka dijeta nekome vrijedi
meni je ova grozna jer prvo recept za juhu je užasan i ja to ne bi mogla jesti ma koliko volila povrće
kombinacija zelja, paprike i celera je po meni dobra samo za zlijat u wc bez prethodne konzumacije
zatim ne bi mogla podnjet voćni dan, previše šećera, bilo bi mi zlo
i tako dalje

ali ima ta dijeta svoje poklonike
moja teta bucka (šira neg duža) je godinama (radi se o 20-tak godina ) pokušavala smršavit
ta dijeta je bila prava za nju
skinula je 20 kila u 6 mjeseci, što je taman jer nije prebrzo, a i imala je tad već 50 i koju sitnu godinu
sad kad nabaci koju kilu, odmah kuha čarobnu juhicu
ma uopce nije stvar u juhi, to je samo aromatizirana voda, inace ja volim juhe pa mi je i ta dobra. Nema gubitak kila nikaj s juhom jer isto tak mores umjesto juhe piti vodu, skoro su iste kalorije. Stvar je u obratu metabolizma gdje ti prva 2 dana praznis crijeva i smanjujes ugljikohidrate kao najvaznije za energiju a ne koristis masti. Kasnije povrce zbog motiliteta pa banane zbog kalija i mlijeko zbog laktoze pa samo meso pa meso plus povrce za motilitet etc. Zapravo cijelo vrijeme si low na ugljikovodicima osim lako probavljivih iz voca. Vidis da ne smijes visoko kaloricne ugljikohidrate kao krumpir ili tijesto, tek na kraju riza. Juha je da ti zavara glad i nist drugo.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 22:44   #12
Quote:
Martinka kaže: Pogledaj post
Znam ljude koji su jako puno smršavili s tom čarobnom juhom i nisu vratili kilograme, ali meni je to toliko odvratno da ja radije ne bi ništa jela nego tu juhu. Odustala sam nakon 2 dana i 1 žlice juhe.
Možda nisi dobro skuhala.
Meni je ta juha nešto presavršeno i jedem je neovisno o tome pomaže li gubitku kilograma, čišćenju organizma ili ne. Juha je jednostavno prefina i do kraja života bih samo tu juhu mogla jesti.
straw20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 00:31   #13
Quote:
straw20 kaže: Pogledaj post
Možda nisi dobro skuhala.
Meni je ta juha nešto presavršeno i jedem je neovisno o tome pomaže li gubitku kilograma, čišćenju organizma ili ne. Juha je jednostavno prefina i do kraja života bih samo tu juhu mogla jesti.
Odgovaraš na post star 4 godine. Možda je žena u međuvremenu dobro skuhala.

tema premještena sa Zdravlja...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 23:14   #14
Bas sam neki dan kupila ovu juhu u Sloveniji, ali na deklaraciji je i hrvatski jezik, tako da je valjda ima i u hr za kupiti:



Bila mi je jako fina, kao i juha od 8 vrsta povrca istog proizvodjaca. Pa eto, ako vam ne ispada dobra, mozete probati kupovnu.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 14:55   #15
Ja sam je skuhala tako da sam ubacila još mrkvu i sjeckani list peršina,a izbacila luk i kocku za juhu...ok mi je. Ne znam kakva će biti 7. dan :zabranjeni smajlić:
Leelu is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 10.08.2011., 01:26   #16
brjem da ču i ja na tu dijetu, nemam puno izbora pošto ne jedam meso a sve dijete su nakrcane mesinom, a i juhica mi se čin fina!
__________________
fangbanger
maya lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 01:29   #17
Ne moras ti na neku dijetu na kojoj ti netko drugi odredi sto jedes. Mozes si i sama slozit dijetu pazeci da kalorije (i nutrijenti ako ces ici na to) budu onakve kakve zelis da bi postigla sto zelis.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 01:55   #18
Quote:
judita kaže: Pogledaj post
stavis 1/4 kupusa,
2 rajcice,
1 luk,
celer korijen ili stabljiku,
2-3 litre vode, malo one rajcice pasirane i to skuhas

i jedes


nema carolije, i da jedes svjez kupus cijeli dan isti bi efekat dobila...
Oh

Zato moja sveki toga uvijek ima doma

Ja joj to uvijek pojedem ( ne kuha bas fino, to je najjestivije za mene kod nje doma)....

O Isuse... pardon, u soku sam.... nije mi rekla da joj je to dijeta, vec da si to tak skuha.....

Ak vam kaj pomaze, mrsava je
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 02:05   #19
ja sam od ove

dijete carobno dobila dva kila na struk
shopgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 02:18   #20
neznam meni se čini ok nije komplicirana, jednostavna priprema i primjena to mi je najvažnije a i volim kupus tak da nemre bt loše....sutra krečem javljam kako je prošo prvi dan!
__________________
fangbanger
maya lee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:26.