Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2011., 20:12   #3001
pozdrav....ja sam iz Rijeke...zanima me kako se može doći na pregled u Vinogradsku i tamo dogovoriti porod? da li se zadak prvorotki u Vinogradskoj obavlja carskim? i da li ako imam pismenu preporuku specijalista zbog nekih indikacija, oni to uvažavaju? danas sam 36+3 tt...u rijeci su totalno fokusirani na vaginalne porode i to im je prvo što će pokušati bez obzira na rizik koji postoji...
naručila bi se na pregled u vinogradsku i željela bi tamo roditi...
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 20:26   #3002
Quote:
marta- kaže: Pogledaj post
pozdrav....ja sam iz Rijeke...zanima me kako se može doći na pregled u Vinogradsku i tamo dogovoriti porod? da li se zadak prvorotki u Vinogradskoj obavlja carskim? i da li ako imam pismenu preporuku specijalista zbog nekih indikacija, oni to uvažavaju? danas sam 36+3 tt...u rijeci su totalno fokusirani na vaginalne porode i to im je prvo što će pokušati bez obzira na rizik koji postoji...
naručila bi se na pregled u vinogradsku i željela bi tamo roditi...
Najbolje ti je nazvati i pitati,iako te telefonski neće naručiti,jedino mailom ili faxom.
Nisam sigurna,ali mislim da kod zadka obavezno ide carski.
S obzirom da si u 36tt požuri se da obaviš barem jedan pregled tamo,obično je praksa da se u 39tt radi carski.

Ja sam tamo dva puta rodila carskim rezom,sad ću treći put i imam samo pohvale.

Mislim da se znamo sa drugog foruma
Sretno!
__________________
Alfa Romeo 147
Alfa Romeo Giulietta
Victoria 08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 20:59   #3003
kolko ja zna, sveti duh ne porađa prvorotke s bebom na zadak vaginalno
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 22:32   #3004
Quote:
Victoria 08 kaže: Pogledaj post
Najbolje ti je nazvati i pitati,iako te telefonski neće naručiti,jedino mailom ili faxom.
Nisam sigurna,ali mislim da kod zadka obavezno ide carski.
S obzirom da si u 36tt požuri se da obaviš barem jedan pregled tamo,obično je praksa da se u 39tt radi carski.

Ja sam tamo dva puta rodila carskim rezom,sad ću treći put i imam samo pohvale.

Mislim da se znamo sa drugog foruma
Sretno!
je je...znam te...mislila sam čak da si zbog nicka iz rijeke...
poslala sam ima mailom narudžbu...misliš da će me obzirom na tjedne brzo i naručiti....ja bi volila obaviti pregled prije...nije mi problem doći bilo kada, samo da to obavim i da tamo rodim...
osim herpesa sad mi je još i zadak (već mjesec ipo i teško da će se više uspjeti okrenuti)....rijeka je katastrofa za trudnice s nekim problemom...oni su se istrenirali na vaginalnim porodima i uopće ne gledaju rizik ako postoji...za mene me nije briga ali beba želim da bude živa i zdrava...
kako si ti, koji si tjedan?
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 22:33   #3005
Quote:
jongerica kaže: Pogledaj post
kolko ja zna, sveti duh ne porađa prvorotke s bebom na zadak vaginalno
izgleda da je tako svugdje osim u glupoj rijeci
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 22:46   #3006
marta- pametno da ideš u Zg i ja bi na tvom mjestu,da imam bebu na zadak ili blizance
Znam više njih koje su na carski završile tek nakon sati i sati provedenih u rađaoni,carski rade tako reć u zadnji čas
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 09:05   #3007
Quote:
jongerica kaže: Pogledaj post
kolko ja zna, sveti duh ne porađa prvorotke s bebom na zadak vaginalno
što se tiče toga imam novu info,sestra jedna(koja radi s bebama) nam je rekla da se po novom ,prvorotke koje nose bebe na zadak,porađaju vaginalno i da se čak niti ne radi epiziotomija
niksa66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 10:20   #3008
Quote:
niksa66 kaže: Pogledaj post
što se tiče toga imam novu info,sestra jedna(koja radi s bebama) nam je rekla da se po novom ,prvorotke koje nose bebe na zadak,porađaju vaginalno i da se čak niti ne radi epiziotomija

Ovo mi zvuči kriminalno! Moja prijateljica je rađala u Petrovoj, beba je bila na zadak i preko 4 kg, ona isto prvorotka. Porodili su je na carski al si ga je ona recimo "osigurala" na način da je zadnjih par pregleda obavila kod dr. Škrablin privatno pa ju je ova utrpala u bolnicu i poslala na carski, živo me zanima kakva bi bila procedura da nije išla k njoj.

Al mislim da se porodi na zadak preolako shvaćaju i ne shvaćam koji bi doktor išao mučiti i majku i dijete i porađati na zadak vaginalno ako postoji druga opcija, to mi sve liči na srednji vijek..
__________________
Kapetan rođen 14.03.2012 <3
Kitteey is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 10:59   #3009
Grozno tako nehumano,ko da su mesari a ne doktori
Ja sam za to da žene ako žele na carski dobiju ga bez obzira na sve
Naše tijelo,naš izbor!!!
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 11:23   #3010
Quote:
niksa66 kaže: Pogledaj post
što se tiče toga imam novu info,sestra jedna(koja radi s bebama) nam je rekla da se po novom ,prvorotke koje nose bebe na zadak,porađaju vaginalno i da se čak niti ne radi epiziotomija
pa to bi bilo u skladu ostatka potpuno sick minded filozofija koje njeguje dotična bolnica
jedino kaj im je išlo u prilog je to kaj su stvarno pazili na prvorotke, da se ne muče, bebe na zadak i velike bebe su porađali carskim rezom.
ali uzevši u obzir ostatak prakse koju njeguje SD (prirodno, prirodno, prirodno ... porodi bez epiduralne makar je i tražiš, rooming in 24/7, dojenje, dojenje itd.) uopće me ne čudi da su odlučili porađat prirodno i one koji su evidentno za carski rez
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 18:39   #3011
Quote:
jongerica kaže: Pogledaj post
pa to bi bilo u skladu ostatka potpuno sick minded filozofija koje njeguje dotična bolnica
jedino kaj im je išlo u prilog je to kaj su stvarno pazili na prvorotke, da se ne muče, bebe na zadak i velike bebe su porađali carskim rezom.
ali uzevši u obzir ostatak prakse koju njeguje SD (prirodno, prirodno, prirodno ... porodi bez epiduralne makar je i tražiš, rooming in 24/7, dojenje, dojenje itd.) uopće me ne čudi da su odlučili porađat prirodno i one koji su evidentno za carski rez
Fascinantno je kako si bolnice uzimaju za pravo donositi odluke umjesto pacijentica. Neke zene bi radije epiduralnu, neke ne bi, neke bi carski, neke ne, ali preference ih uopce ne zanimaju. Meni je to silnicko ponasanje, teror i nehumanost.
katra46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 21:54   #3012
15.12. kad sam ja rodila(carski) anesteziologa su bila dva(ženska i frajer),doslovno su molili neke žene da uzmu epiduralnu,makar je bila gužva(taj dan u samo 12 sati bila su 7 carskih i 13 vaginalnih poroda).Kako sam ja čekala svoj red u rađaoni imala sam prilike vidjeti neke stvari,jedna se žena tako derala da sam pod svojim carskim ja molila anesteziologa nek joj nešto da,a on veli da ona ne želi ništa i da on tu ništa ne može
tako da sve ovisi kako su valjda taj dan raspoloženi
niksa66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 00:36   #3013
Quote:
niksa66 kaže: Pogledaj post
...tako da sve ovisi kako su valjda taj dan raspoloženi
Ma super. Placeni su da rade ako su raspolozeni, a ako nisu onda mogu na kavicu ili zabusavati. Kad ce ministar zdravstva uvesti kontrole i odgovornost?
katra46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 14:26   #3014
razlog za carski

Pozdrav svima!
Molila bih za savjet više onako ljudski.Naime ušla sam u 9mj. trudnoće i moja t.je bila sasvim uredna, sad na prvom pregledu u bolnici mi je doktorica rekla da napravim pregled kod kardiologa jer sam davno kao beba operirala srčanu manu Ductus Botalli.Do tada sam razmišljala samo o prirodnom porodu, ali sada me sve više hvata neka nervoza dali ću moći izdržati taj napor pri prirodnom porodu.Znamo i sami koliko slučajeva krive liječničke prosudbe ima.Neznam dali bih taj strah trebala iskazati kod doktora i dali je on uopće opravdan.
Idući tjedan idem na pregled pa ću znati više iako mislim da mi je srce zdravo, ali nikad neznaš kako će reagirati pod tolikim naporom.Čak bi i mogla preko veze srediti carski ali opet tu ti režu i mišiće, krvne žile i još ta analgezija,neznam nisam pametna.
veljača 84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 14:35   #3015
Mene će recimo ipak dopasti carski jer se beba okrenula na zadak i koljenima dolje a velika je.

Bez obzira što znam da se sve prereže i da se rađa pod anestezijom mislim da je i za mene i za bebu manji rizik poroda na carski nego da me s tim položajem i težinom bebe idu porađat vaginalno.

Pretpostavljam da bi bilo najbolje da odeš na pregled kardiologu i posavjetuješ se s njim. Ako postoji ikakav rizik da ti se nešto desi na prirodnom porodu rađaj carski. Beba te treba
__________________
Kapetan rođen 14.03.2012 <3
Kitteey is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 14:48   #3016
Bok!
Evo da podijelim moje iskustvo. Dva carska - bez da sam ih željela. Krive su komplikacije u tudnoći, ali sada znam da tko god može neka pita, traži, moli i prekljinje za caski rez. Hodala sam isti dan (sporo ko puž), sutradan samostalno, a četvti dan sam slobodno mogla kući (nažalost, politika je ostati 7 dana dok ne izvade konce). Ja sam na svoju ruku izašla 5. dan i vratila se 7. da skinem konce. I tražila sam potpunu anesteziju - pravilo je da se poštuju želje pacijentice! Što se tiče daljnjih trudnoća - jednom carski - uvijek carski. Znam majku koja ima troje djece i tri carska reza. A pouzdano znam da bi i supruzi uvijek glasali za carski, hi, hi, hi!
__________________
Enjoy the silence!
viki 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 20:25   #3017
nije jednom carski uvijek carski... to je odavno napusteno.

hvala Bogu.
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 20:33   #3018
Quote:
niksa66 kaže: Pogledaj post
što se tiče toga imam novu info,sestra jedna(koja radi s bebama) nam je rekla da se po novom ,prvorotke koje nose bebe na zadak,porađaju vaginalno i da se čak niti ne radi epiziotomija
nije svaki zadak isti i nije svaka zena kojoj je beba okrenuta na zadak kandidat za vaginalni porod. neke jesu i uopce ne mora znaciti da takav porod mora biti tezak
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 22:47   #3019
Viki, pretpostavljam da smo u istoj bolnici rodile i imam kao i ti pozitivno iskustvo. Jedino se ne mogu složiti s tobom da jednom carski uvijek carski, zavisi od indikacija za carski. Ima slučajeva di je bilo jednom carski uvijek carski, a ima i onih gdje je prvi porod bio carski, a drugi i daljni porodi prirodini.
Gioia 28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 08:25   #3020
Hm, nismo svi isti... Ja sam rodila na carski ali zato što je mali bio 5400 I opet su pokušavali vaginalno, ali se ni na dripu nisam otvarala, došli smo do nekih 7 cm i tu je stalo. Ja bih recimo voljela da sam mogla prirodno, ali stvarno nije išlo. Kolegica mi je rodila prirodno prvo dijete, težak porod, prenijela dosta, bebač nije htio van, epiziotomija... Tjedan dana nakon toga ona je bila kao da se ništa dogodilo nije. Drugu bebu izbacila van, isto vaginalno, epiduralna, nije ni skužila da je rodila (njene riječi). Rez - ostaje ti cijeli život. Mene recimo već svrbi na promjene vremena. Invalidna si dosta duže nego nakon prirodnog. Iako sam ja recimo dosta dobro podnijela oporavak, ustajanje, dojenje i sve ostalo, ipak ti nije svejedno kad ne možeš uzeti svoje dijete i nositi ga koliko hoćeš jer te sve živo boli. Da ne spominjem kihanje i kašljanje i prvu stolicu.
NIje to ništa strašno, sve prođe, normalno, ali da je sigurno bolje prirodno - bolje je. Da ne spominjem onda rizik od nekih komplikacija u budućim trudnoćama, poput placente previe itd. I recimo za mame koje su rodile na carski bi definitivno uvela da je rooming in po želji jer je mene npr. to ubilo. Da sam morala ostati još koji dan u bolnici mislim da bih padala u nesvijest. Odmorila sam se tek kad sam došla doma: ako tvoje ne plače, cimeričino plače Pa ti dođi sebi poslije operacije... A to što je muževima draže - ko ih šiša. Ne natežu se oni tamo i ne režu njih. Još su mi naj oni neandertalci od doktora koji komentiraju da će malo bolje zašiti nakon epiziotomije da jel bude malo uže. To bih tukla. Bez milosti. I taj stav da nas nitko ništa ne pita - mene je s jedne strane to izludilo jer su mi tri dana stavljali gelove, dripove, bušili vodenjak, ma bože sačuvaj, da mi nisu dali epiduralnu ne znam šta bih, ali s druge strane, vjerojatno bi im postotak žena koje rađaju na carski bio pedeset puta veći samo zato što misle da to ne boli i da je to lakše. Što baš i nije istina. I ne mislim da idu prirodno jer im je to jefitnije. Npr. ja sam bila za rađanje od petka navečer do ponedjeljka navečer, prvo hrana i spavanje, struja i voda. A onda sva ta čuda koja su mi dali ne bi li nekako prirodno rodila...
__________________
Gabrijel 14. 11. 2011.
mcik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:21.