Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2011., 00:53   #201
potvrda o nekažnjavanju se sad čeka 8 dana.u šoku sam.svašta.
__________________
ja ne svijetlim.ja sijevam.
Giulia Farnese is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 10:37   #202
I samo da napomenem, da se ne može jedan dan prebaciti prebivalište u drugi grad i odmah tražiti potvrdu u tom mjestu (ako ne pripadaju istom nadležnom sudu). Budući da još slijedećih 6 mjeseci pripadate pod nadlažnost suda iz "starog" mjesta prebivališta.
Tako kažu na općinskom sudu..

Ali potvrda se ne mora podići osobno. I može se doći sa putovnicom, ne nužno sa osobnom isk., a ako na putovnici nije odgovarajuće prebivalište, onda treba ponijeti uvjerenje o prebivalištu.
apollo11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 10:40   #203
Quote:
Giulia Farnese kaže: Pogledaj post
potvrda o nekažnjavanju se sad čeka 8 dana.u šoku sam.svašta.
da, tako je već nekih godinu dana. i mene isto neugodno iznenadilo jer sam došla zbog raspisanog natječaja kojeg sam propustila zato jer nisam mogla priložiti novu potvrdu, odnosno, jer dok sam je dočekala natječaj je već bio zaključen...
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 11:14   #204
Quote:
Giulia Farnese kaže: Pogledaj post
potvrda o nekažnjavanju se sad čeka 8 dana.u šoku sam.svašta.
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
da, tako je već nekih godinu dana. i mene isto neugodno iznenadilo jer sam došla zbog raspisanog natječaja kojeg sam propustila zato jer nisam mogla priložiti novu potvrdu, odnosno, jer dok sam je dočekala natječaj je već bio zaključen...

Ja zbilja ne znam o čemu vi pričate niti di ste to išli vadit.

Ja išla prije dva dana i dobila je u roku 10 minuta.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 12:43   #205
Quote:
apollo11 kaže: Pogledaj post
... I može se doći sa putovnicom, ne nužno sa osobnom isk., ...
o super.

nego, imam jos jedno blesavo pitanje. da li se moze istovremeno izvaditi vise primjeraka potvrde?

jer ti recimo treba za vise natjecaja...
Even_so is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 14:01   #206
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Ja zbilja ne znam o čemu vi pričate niti di ste to išli vadit.

Ja išla prije dva dana i dobila je u roku 10 minuta.
ja išla isto prije 2 dana i da je to nova procedura-čeka se 8 dana.i da ne može nikako prije.ostala sam posrana,naravno da mi je trebala za natječaj koji traje 8 dana.i još kaže teta da oni traže da se čeka 15 dana jer ne mogu stić.
__________________
ja ne svijetlim.ja sijevam.
Giulia Farnese is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 14:58   #207
Quote:
Giulia Farnese kaže: Pogledaj post
potvrda o nekažnjavanju se sad čeka 8 dana.u šoku sam.svašta.

cijela procedura je trajala cca 10 min, i odmah se dobije potvrda.


dok ovo netko cita, ispada da nismo u istom svemiru
Even_so is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 15:10   #208
Quote:
Even_so kaže: Pogledaj post
cijela procedura je trajala cca 10 min, i odmah se dobije potvrda.


dok ovo netko cita, ispada da nismo u istom svemiru
u splitu je 8 dana.pogledaj:

http://sudovi.pravosudje.hr/osst/index.php?linkID=16

NAPOMENA: Zbog prikupljanja svih potrebnih informacija, procedura izdavanja uvjerenja može potrajati i do 8 dana i više nije moguć takozvani, skraćeni postupak kod kojega stranke idu izravno na Županijski sud po uvjerenje.

nevjerojatno
u zagrebu se dobije za 10 minuta a u splitu za 8 dana (prije je bilo za 10 minuta).izgleda da ipak ne živimo u istom svemiru
__________________
ja ne svijetlim.ja sijevam.

Zadnje uređivanje Giulia Farnese : 14.10.2011. at 15:16.
Giulia Farnese is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 15:33   #209
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Ja zbilja ne znam o čemu vi pričate niti di ste to išli vadit.
u splitu
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2011., 10:39   #210
Quote:
Even_so kaže: Pogledaj post
o super.

nego, imam jos jedno blesavo pitanje. da li se moze istovremeno izvaditi vise primjeraka potvrde?

jer ti recimo treba za vise natjecaja...

Bez problema, meni su moji izvadili i dobila sam 3 primjerka, odmah bez čekanja. Prije par godina dobila sam 5 kom.

Ako ne daju sami, pitaš ih..
apollo11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 09:43   #211
Evo iz prve ruke za Osijek - čeka se tri dana, a uskoro će to biti prolongirano na osam dana :klap:

Objašnjava mi gospodin na porti kako nije moguće prije, jer se mora na više mjesta provjeravati... pa si ja onda zamišljam kako se siroti državni službenici s naramkom papira rastrče na sva ta mjesta...

Teoretski bi se to moralo moći obaviti s nekoliko klikova, ali tko sam ja da sudim.. Toliko o "efikasnosti državne uprave"
__________________
“To answer power with power, the Jedi way this is not. In this war, a danger there is, of losing who we are.” Yoda
ja_bih_na_kviz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 22:51   #212
Trebam izvaditi uvjerenje da se protiv mene ne vodi kazneni postupak. Trenutno nisam u mjestu prebivališta. Mogu li poslati nekog prijatelja ili rodbinu na sud da mi to izvadi ili striktno moram ja to učiniti ?

Hvala unaprijed !
Entrerios is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 08:53   #213
Zahtjev za izdavanje možeš pomalat mailom a jedan sud kaže osobno a drugi može i druga osoba uz predočenje osobne iskaznice odsutne osobe.E pa sad ti budi pametan.Najbolje da nazoveš pisarnicu toga suda pa ćeš točno znat.Kod nas još uvijek svi ne rade isto isti posao.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 13:42   #214
jel općinski kazneni sud još uvijek u Ilici ili su ga premjestili? I još jedno glupo pitanje - od koliko do koliko se izdaju potvrde o nekažnjavanju? mislim, koje im je radno vrijeme?
slammerinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 17:26   #215
Da.9-14
http://sudovi.pravosudje.hr/oksz/index.php?linkID=49
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 18:44   #216
Potvrda o nekaznjavanju se razlikuje od potvrde da se protiv tebe ne vodi kazneni postupak, zar ne?

Zadnje uređivanje Katrin : 24.10.2011. at 18:50.
Numizmatičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 00:48   #217
Pročitala sam svašta sad ovdje i nisam sigurna jesam li pohvatala konce. Dakle, Potvrda o nekažnjavanju se može izvaditi samo u gradu gdje imamo prebivalište, a ne samo boravište?
OstaviteMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 07:53   #218
Quote:
Numizmatičar kaže: Pogledaj post
Potvrda o nekaznjavanju se razlikuje od potvrde da se protiv tebe ne vodi kazneni postupak, zar ne?
Službeno je uvjerenje o nekažnjavanju.Ne razlikuje se jer je to isto samo je narod svakako zove.
Uvjerenje je " da se protiv osobe ne vodi istražni postupak, da nije podignuta optužnica koja je postala pravomoćna, te da nije izrečena nepravomoćna presuda za kaznena djela niti izdan kazneni nalog".

Quote:
OstaviteMe kaže: Pogledaj post
Pročitala sam svašta sad ovdje i nisam sigurna jesam li pohvatala konce. Dakle, Potvrda o nekažnjavanju se može izvaditi samo u gradu gdje imamo prebivalište, a ne samo boravište?
Tako je, u sudu po mjestu prebivališta.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 18:53   #219
Quote:
Mapy kaže: Pogledaj post
Meni nije nešto jasno. Ako digneš tu potvrdu o nekažnjavanju i iskoristiš je za jedan posao, a ti se recimo hoćeš prijavt na više natječaja. Kako onda? Jeli možeš kopirat potvrdu ili moraš za svaki natječaj dizat novu potvrdu? Jer kad predaš sve potrebne papire za natječaj jeli su to originali ili predaješ kopije a poslije na uvid orginale ne kužim...

Molim vas ako mi netko može odgovori ?
prošla sam cijelu temu kako bih dobila odgovor na ovo pitanje, ali ga nema. da li netko drugi konkretno zna?

da izvadim jednu, fotokopiram i šaljem na više natječaja ili moram svaku kopiju ići ovjeriti?
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 19:01   #220
Dati će ti više od jedne potvrde ako zatražiš.
riche is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:26.