Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2014., 20:41   #461
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Potvrda će bit čista a izvod iz KE možda neće ako nije doško do rehabilitacije.
Kako mislis ako nije doslo do rehabilitacije ? proslo je 2 god od presude....a 3 god traje rehabilitacija zar ne .... sto znaci da ce nakon 3 god bit izvad iz KE cist ili ?
Tonny Montana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 18:20   #462
3 godine od ....zavisi kakava je kazna bila u pitanju pa može bit i dulje vrijeme.
čl.19 st.4 http://www.zakon.hr/z/554/Zakon-o-pr...rehabilitaciji

Quote:
Cybrgstrbjtr kaže: Pogledaj post
Gdje se vadi Izvadak iz kaznene evidencije? Kad googlam, pojavljuju mi se dvije adrese - Vukovarska i Savska, a i ovdje se na forumu spominju i jedna i druga. Treba mi za inozemstvo.
Potvrde iz kaznene evidencije izdaju se u Odjelu za kaznene evidencije, Zagreb, Ulica grada Vukovara 49.
Stranke se primaju svakog radnog dana u vremenu od 9,00 do 13,00 sati.
http://www.mprh.hr/iz-medija-reakcije
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 19:36   #463
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
3 godine od ....zavisi kakava je kazna bila u pitanju pa može bit i dulje vrijeme.
čl.19 st.4 http://www.zakon.hr/z/554/Zakon-o-pr...rehabilitaciji


Potvrde iz kaznene evidencije izdaju se u Odjelu za kaznene evidencije, Zagreb, Ulica grada Vukovara 49.
Stranke se primaju svakog radnog dana u vremenu od 9,00 do 13,00 sati.
http://www.mprh.hr/iz-medija-reakcije


Uvjetna ...god . dana kusnje ... hvala
Tonny Montana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 13:18   #464
Znači 3 god od završetka kušnje si rehabilitiran.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 15:59   #465
Čitala sam temu, ali svejedno mi neke stvari nisu jasne zbog vrlo neujednačenog nazivlja ovih dviju potvrda.

Javljam se na natječaj za radno mjesto u školi u kojem se pozivaju na članak 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi koji kaže:
"(1) Radni odnos u školskoj ustanovi ne može zasnovati osoba koja je pravomoćno osuđena za neko
od kaznenih djela (...) osim ako je nastupila rehabilitacija prema posebnom zakonu.
(2) Radni odnos u školskoj ustanovi ne može zasnovati ni osoba protiv koje se vodi kazneni
postupak za neko od kaznenih djela navedenih u stavku 1. ovog članka. (...)"

Oni traže uvjerenje o neosuđivanosti za kaznena djela. Ja nisam naišla nigdje na postojanje takvog dokumenta jer pričamo ili o potvrdi iz kaznene evidencije ili uvjerenju/potvrdi o kaznenom postupku.

Prvo sam i izvadila ovu potvrdu na općinskom sudu o tome da se protiv mene ne vodi kazneni postupak, ali mi je potom sinulo da oni možda žele u stvari izvadak iz kaznene evidencije, iako bi u školi trebali u stvari oboje.

Može li mi netko rasvijetliti što je to famozno "uvjerenje o neosuđivanosti" i gdje bi se ta potvrda podizala?

Natječaj mi vrijedi do četvrtka i ako oni žele ovu potvrdu iz kaznene evidencije, nju ni ne stignem dići do tada, je li?
For My Pain is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 16:06   #466
Quote:
For My Pain kaže: Pogledaj post
Čitala sam temu, ali svejedno mi neke stvari nisu jasne zbog vrlo neujednačenog nazivlja ovih dviju potvrda.
Ma pošalji standarno uvjerenje da se protiv tebe ne vodi kazneni postupak i bok. Ja sam se nedavno javljala na više natječaja za rad u školi i sve je bilo okej.

ILI, jednostavno nazovi školu i pitaj tak da možeš mirno spavati.
Hatsepsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 16:28   #467
Ma i mislila sam tako napraviti jer drugu potvrdu ionako sad ne stignem podići pa ću se samo praviti luda.
Pitala sam ipak da znam i za buduće natječaje kad su tako jasni oko toga koje dokumente traže od kandidata (vidjela sam sad jedan natječaj u kojem traže i uvjerenje o nekažnjavanju, i o neosuđivanosti, i vlastitu izjavu ovjerenu kod javnog bilježnika da "nisi zločinac" i da nema prepreka da radiš tamo ).

Svejedno hvala na podijeljenom iskustvu.
For My Pain is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 16:36   #468
Quote:
For My Pain kaže: Pogledaj post
(vidjela sam sad jedan natječaj u kojem traže i uvjerenje o nekažnjavanju, i o neosuđivanosti, i vlastitu izjavu ovjerenu kod javnog bilježnika da "nisi zločinac" i da nema prepreka da radiš tamo ).
Ne znam uopće što bih rekla na takve idiotarije.

U svakom slučaju, rekoh i samoj sebi nakon opetovanih frustracija i zbunjenosti oko sve te dokumentacije - zovi tamo gdje treba i problem riješen.
(na stranu sad to što mi ponekad ni sami nisu znali točno reći što zapravo žele )
Hatsepsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 14:44   #469
Danas sam išla izvaditi potvrdu na sud o nekažnjavanju za natječaj za stručno osposobljavanje i morala sam platiti 30kn biljega. Ja sam mislila da je za nezaposlene to besplatno pa sad ne znam jel me zajebao ili se nešto promijenilo? U slučaju da se mora platiti, mogu li ja tu potvrdu fotokopirati pa na ostale natječaje slati fotokopiju ili ću morati svaki put vaditi novu i plačati 30kn?
__________________
You better check yourself before you wreck yourself.
Ethan Tremblay is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 23:24   #470
Ne plaća se.

(1) Za podnesak kojim se traži izdavanje uvjerenja, plaća se pristojba od 10,00 kuna.
(2) Za uvjerenje plaća se pristojba od 20,00 kuna.
3. Za podnesak kojim se traži izdavanje uvjerenja radi ostvarivanja prava na dodatak za djecu ili radi ostvarivanja prava iz zdravstvenog, invalidskog ili mirovinskog osiguranja, ili radi socijalne zaštite ili u svrhu zasnivanja radnog odnosa, kao i za samo uvjerenje, ne plaća se pristojba iz ovoga Tar. br.

Možeš kopirati i kopije slati uz prijavu na natječaj.
__________________
Nobody cares. Work harder.
Miss Hyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 20:19   #471
Ako netko zna adresu gdje u Zagrebu trebam otići po "uvjerenje nadležnog suda da se protiv podnositelja prijave ne vodi kazneni postupak"? Hvala unaprijed.
witchie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 15:13   #472
http://sudovi.pravosudje.hr/oksz/index.php?linkID=49
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 18:39   #473
Pozdrav!

Nadam se da mi netko može brzo pomoći!

U oglasu za posao na koji se mislim javiti piše da treba priložiti uvjerenje da protiv kandidata nije pokrenut istražni ili kazneni postupak. Prije kada sam se javljala na druge natječaje nije nikad pisalo ovo: istražni postupak, pa sam tu potvrdu o nekažnjavanju uvijek dizala tamo na Općinskom kaznenom sudu u Zagrebu u Ilici.
I sad mi nije baš jasno da li je to ta potvrda o nekažnjavanju i ona pokriva sve to uključujući i da nije pokrenut istražni postupak (na njoj piše samo da se protiv osobe ne vodi kazneni postupak, ne piše ništa o istražnom, al ne znam da li se to možda podrazumijeva) ili postoji još neka potvrda koja se podiže na nekom drugom sudu....
Ako netko zna neka pomogne čim prije!!! Hvala unaprijed na odgovoru!
sedmaod9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 23:27   #474
Mozda netko ima informaciju kako da najlakse izvadim potvrdu o nekaznjavanju, zivim u inozemstvu, a nikome u Hr. nisam ostavila punomoc.

Moze li se dobiti online?
Ispunim zahtjev, uplatim kune i oni mi je proslijede mailom?

Dosta mi je hitno, preko konzulata to traje i traje, a cijena je
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 15:22   #475
Pozdrav!
Mozete li mi reci jeli potvrdu o nekaznjavanju koja se vadi u Zagrebu moguce dobiti isti dan? U nekim drugim gradovima se ceka jedan ili dva dana,pa me zanima kako je u Zagrebu?
izzy7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 15:30   #476
Pozdrav!
Mozete li mi reci jeli potvrdu o nekaznjavanju koja se vadi u Zagrebu moguce dobiti isti dan? U nekim drugim gradovima se ceka jedan ili dva dana,pa me zanima kako je u Zagrebu?
izzy7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 17:41   #477
Pitanjce, morao sam izvaditi uvjerenje o nekažnjavanju te izjavu da se protiv mene ne vodi trenutno nikakva kaznena istraga te tu izjavu ovjeriti kod javnog bilježnika. Ujutro došao na sud, ispunio oba zahtjeva i reko lik nek dođem popodne po to. Ja dođem po te dokumente i meni samo da uvjerenje o nekažnjavanju a za onu izjavu mi reko da sve piše na tom uvjerenju....

Sad da li je netko imao takva iskustva i da je stvarno tako ili me lik zeznuo? Ne da mi se ponovno šetat tamo i opet ispočetka...
blacky7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 18:53   #478
Točno ti je rekao a isto i piše u uvjerenju.
http://sudovi.pravosudje.hr/oksz/index.php?linkID=49
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 22:06   #479
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Točno ti je rekao a isto i piše u uvjerenju.
http://sudovi.pravosudje.hr/oksz/index.php?linkID=49
Zahvaljujem na info!
blacky7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 20:37   #480
Dal netko zna ako se potvrda o nekaznjavanju moze podici van mjesta prebivalista ili boravista?
Urbalari is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:55.