Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2018., 22:15   #1
Faktura na tvrtku za kupovinu preko ebaya

Ne znam jel tema spada ovdje, ako ne, neka moderator prebaci...

Ugl, za firmu smo kupovali neke stvari preko ebaya. Napravili smo accaunt na ebayu s nazivom i adresom firme. Nismo uzimali preko paypala.
Dali postoji mogucnost od ebaya dobiti fakturu neko kako bi mogli pravdati u firmi troskove. Googlao sam i ono sto ljudi pisu da je "invoice" to po meni nije invoice i mislim da ne prolazi kao racun. Konkretno ovo s linka
https://www.youtube.com/watch?v=59gpoLidm94
Pokusao sam doci i do dobavljaca da mi oni posalju fakturu, ali do nekih nisam uspio doci nikako, odnosno nista ne odgovaraju.

Kako kupovati kao firma preko ebaya tocno, ako moze neko pojasniti. Cuo sam da ako se preko paypala kupuje da onda se dobije invoice koji se priznaje...
__________________
There is no good or evil: only power and those too weak to seek it.
lord_voldemort is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 18:21   #2
Quote:
lord_voldemort kaže: Pogledaj post
Ne znam jel tema spada ovdje, ako ne, neka moderator prebaci...

Ugl, za firmu smo kupovali neke stvari preko ebaya. Napravili smo accaunt na ebayu s nazivom i adresom firme. Nismo uzimali preko paypala.
Dali postoji mogucnost od ebaya dobiti fakturu neko kako bi mogli pravdati u firmi troskove. Googlao sam i ono sto ljudi pisu da je "invoice" to po meni nije invoice i mislim da ne prolazi kao racun. Konkretno ovo s linka
https://www.youtube.com/watch?v=59gpoLidm94
Pokusao sam doci i do dobavljaca da mi oni posalju fakturu, ali do nekih nisam uspio doci nikako, odnosno nista ne odgovaraju.

Kako kupovati kao firma preko ebaya tocno, ako moze neko pojasniti. Cuo sam da ako se preko paypala kupuje da onda se dobije invoice koji se priznaje...
EBay je posrednik u prodaji , a fakturu ti treba izdati poslovni subjekat. Posto se vecina transakcija na EBayu obavlja preko PayPala , a tebi treba poslovni invoice mislim da bi onda trebao imati PayPalov business account.
Ali inače za izdavanje invoice moraš kontaktirati direktno prodavača , ako je upitanju EBay USA i firme iz Kine ili Hong Konga onda to trebaš napraviti prije nego im platiš za robu , jer poslije će te ignorirati i teško da češ to opet dobiti.
Mislim da ti je za takve nabave puno bolji AliBaba , jer on je ionako fokusiran na poslovne subjekte , dok je EBay više individualne kupovine.
__________________
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi!
martip is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:27.