Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2017., 15:26   #1
Hobiji i slobodno vrijeme u uparenih homo sapiensa

Upareni drugovi i drugarice i oni koji se tako osjecaju ili su se osjecali, kao netko bez ikakvog iskustva u uparenom zivotu, zanima me kako vam se promijenilo iskoristavanje slobodnog vremena, uzivanje u hobijima ili jednostavno fjakanje ulaskom u vezu sa seksualno-ljubavnom komponentom?
Primjetio sam da dosta parova navodi da slobodno vrijeme vole(ili "moraju") provesti zajedno sa partnerom. Koliko vam ostane vremena za sebe i vase hobije? Koliko vremena se tolerira bez ikakvog druzenja ili kontakata medju partnerima? Da, znam da nije svaka veza isti niti su svi ljudi isti, no bilo bi zanimljivo vidjeti "statistiku".
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 15:52   #2
Bitno je da oboje ima neke svoje hobije.
Problemi nastanu kad jedno ima hobi, a drugo nema nikakvih interesa ili hobija.
Prije ili kasnije kreću predbacivanja o nedovoljno provedenog zajedničkog vremena.
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 16:24   #3
Quote:
Sviba kaže: Pogledaj post
Bitno je da oboje ima neke svoje hobije.
Problemi nastanu kad jedno ima hobi, a drugo nema nikakvih interesa ili hobija.
Prije ili kasnije kreću predbacivanja o nedovoljno provedenog zajedničkog vremena.
A to je zapravo čista ljubomora onoga tko nema hobije naspram onoga tko ima... ja sam bio prekinuo dvogodišnju vezu zato.
Aaron McLoughlin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 10:57   #4
Nista se nije promenilo. Da je srece, da imam neke nekretnine i da ne moram da radim, sve bi mi se svelo na putovanja, setnje, knjige i hobi, sama i sa dragim
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 16:05   #5
Kod mene se ništa bitno nije promijenilo, osim što, od kako smo krenuli u zajednički život, kasnije i brak, imam malo manje slobodnog vremena. Ali isto tako skoro svaki dan uspijem odvojiti vrijeme samo za sebe, ako ništa zalegnem, surfam po netu i sl. I dalje idem redovno na aerobik, bicikliram (nekada sama, nekada mi se pridruži i mm), imam svoje kavice s prijateljicama. Mm i dalje ide na isti fitness kao i prije, iako mu je ovaj moj puno bliži od kako živimo zajedno. Ali nismo htjeli mijenjati te navike jer smatramo da svatko od nas mora zadržati neke svoje zanimacije koje ne uključuju partnera. Naravno da najveći dio slobodnog vremena provedemo zajedno i u zajedničkim interesima, ali osobno mi paše da povremeno imamo neke svoje zasebne interese i druženja. Mislim da nije zdravo za vezu ako se sve radi zajedno. Jedno je početak veze kada bi baš sve radili zajedno (prošla sam i to, odgađala svoje aktivnosti samo da bi oslobodila vrijeme za njega), ali nakon nekog vremena sve sjeldne na svoje i shvatiš da su te samostalne aktivnosti jako važne za uspješnu vezu i brak.
Zubicaljubica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:06.