Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2017., 17:33   #1
Pucanje zubne cakline

tražila sam sličnu temu, ne vidim.

jako mi puca caklina. npr, nakon vađenja zuba, susjednim zubima mi je popucala caklina uz rub zubnog mesa. nakon brušenja i plombiranja popucala mi je caklina okomito na zubno meso, nakon jednog žešćeg udarca prije par godina popucala mi je caklina na gornjoj jedinici i na donjoj jedinici i dvojci na jednoj strani. gornji zub je bio sav prekriven kosim pukotinama, donji su popucali okomito na zubno meso...
te pukotine se vide pod jakim svjetlom, kao kad popuca glazura na porculanu/keramičkim šalicama. i nije samo da se vide, osjete se pod jezikom i pod noktima. imam osjećaj da se s vremenom šire i zubi su osjetljiviji. inače imam zube sklone karijesu sakrivenom ispod cakline.

zašto se to događa, što mogu učiniti da smanjim pucanje, ima li kakvog lijeka popucanim zubima...
vall is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 21:42   #2
Česce koristi pastu za zube, nemoras toliko često četkati nego stvsr je u tome što je u pasti fluor itd i oni će pomoči zubima da ponovno ojačaju. Tvojim zubima trebaju minerali da ojačaju zube tj caklinu.

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 02:08   #3
Quote:
Freyr kaže: Pogledaj post
Česce koristi pastu za zube, nemoras toliko često četkati nego stvsr je u tome što je u pasti fluor itd i oni će pomoči zubima da ponovno ojačaju. Tvojim zubima trebaju minerali da ojačaju zube tj caklinu.

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk

koristim plavi elmex i sensodyne
nebih rekla sa velikim uspjehom, imam osjećaj da je caklina još čvršća, ali nije elastična. više je krta i puca pri svakom opterećenju, da se tako izrazim.
vall is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:21.