Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Trčanje

Trčanje Još samo 500 m...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2017., 19:25   #6441
Prije dva, tri tjedna, pocela sam pomalo trcati.
Prije sam puno hodala i ovo je bio prelazak na razinu vise.
Buduci da tek.pocinjem, nisam nista forsirala, uglavnom sam izmjenjivala trcanje i brzo hodanje i samo gustala u osjecaju.
Medutim, prosli tjedan sam nakon zadnjeg trcanja osjetila bol u lijevom koljenu, i od tada mi je i hodanje otezano.
Danas je bol malo blaza, idem sad trenirati pa othodati svoju rutu.
Kroz par dana bi se voljela vratiti trcanju, ali pojma nemam sto sam krivo radila ili napravila da sam ozlijedila koljeno.
Bol je smjestena u unutarnjem donjem dijelu koljena i nije bas ugodna ni za vrijeme hodanja i ne bih voljela opet grijesiti.
Jel mozda umor bio presudan? Ili je samo neznanje u pitanju? Ima li tko ideju?
Koje su pocetnicke greske najcesce?
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 20:18   #6442
Svakako nemoj trčati dok bol ne nestane, inače ćeš samo pogoršati ozljedu.

U kojim tenisicama trčiš, i na kojoj podlozi?

Kaj se tiče tehnike, možemo samo nagađati... jesi razmišljala da upišeš školu trčanja da usavršiš tehniku?
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 20:49   #6443
Quote:
nyxter kaže: Pogledaj post
Svakako nemoj trčati dok bol ne nestane, inače ćeš samo pogoršati ozljedu.

U kojim tenisicama trčiš, i na kojoj podlozi?

Kaj se tiče tehnike, možemo samo nagađati... jesi razmišljala da upišeš školu trčanja da usavršiš tehniku?
Trcim po asfaltu. Za sada imam skechersice, sa memorijskom pjenom, udobne su i nisu tvrde, niti su razlohane i stare.
Kolegica prodaje nove speedform gemini3 tenisice vrlo povoljno, uzet cu ih od nje, njoj treba novac, a meni ce dobro doci jer su moj broj i odlicno mi prijanjaju uz stopalo.

Sto se tice skole trcanja, cak mi i nije bila namjera poceti trcati. Samo me pokrenulo u jednom trenutku i svidio mi se osjecaj pa sam nastavila i dalje. Mislim...tehnika
Vjerojatno sam si jos previse teska pa tako i trcim. Nema tu neke elegancije.
Taj dan sam bila izrazito umorna, a bas pri volji za trcanje. Vjerojatno me ta kombinacija i sredila.

Trenutno nema sanse za bilo kakvim trcanjem jer je bol preostra jos uvijek. Pricekat cu da se smiri pa probati opet pomalo.
Do tada, malo cu jos prouciti tehnike trcanja i pokzsati shvatiti kog jarca sam krivo radila.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2018., 15:48   #6444
ima netko iz zapadnog zagreba , gajnice-špansko

trčim već par godina na pomoćnom igralištu u gajnicama( nk ponikve) i sad su stavili ogradu da se ne može ući.
jel ima negdje staza ili teren za trčanje , a da nije jarun
alkatraz123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2018., 08:06   #6445
Quote:
alkatraz123 kaže: Pogledaj post
ima netko iz zapadnog zagreba , gajnice-špansko

trčim već par godina na pomoćnom igralištu u gajnicama( nk ponikve) i sad su stavili ogradu da se ne može ući.
jel ima negdje staza ili teren za trčanje , a da nije jarun
I ja sam neko vrijeme išao samo na određenu stazu, određenu rutu. Dosadi to. Moraš mijenjati. Zbog uštede vremena najbolje je da se skineš doma i od kuće startaš, otkrivaš nove staze i dijelove grada.
Pa pogledaj, ljudi trče u centru Zagreba, više to nije ni čudno ni nikome smiješno, osim pripitih starih purgera koji škicaju iz kafića.
karter is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2018., 10:11   #6446
Quote:
karter kaže: Pogledaj post
Pa pogledaj, ljudi trče u centru Zagreba, više to nije ni čudno ni nikome smiješno, osim pripitih starih purgera koji škicaju iz kafića.
ovo je djelomično točno, jer nažalost iz vlastitog primjera mogu reći da me manje ljudi čudno gledalo kad bih protrčao preko gornjeg grada, nego kroz Maksimir. Tamo šetaći pasa vrlo često šeću svoje pse na način "ja lijevo, pas desno, a uzica između". Ili vlasnik proučava mobitel, pas se zalijeće ko sumanut pod noge i laje i skače. Pa ako se usudiš nešto reći, slijedi pitanje "a kaj je park vaš?" Samo da napomenem- nemam ništa protiv životinja, niti njih krivim
Bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2018., 19:20   #6447
Prosli mjesec sam bas u maksimiru hodal uz neku zenu cijelom onim glavnom cestom do izlaza iz Maksimira. Pes je pocel skakat na mene, a kao nece nist iako nju ne šljivi ni pol posto. I ja krenem, a on opet za mnom. Kad bi ga isla zavezat, on bi pobjegel i tak sam ja lijepo stal kraj žene i lagano prošetali 5-6 minuta maksimirom. Jos je i na mobitel vazno pricala. Vise mi uopce nije neugodno. To je terorizam s pesima postal. I najgori su manji u kombinaciji s mladim vlasnicama koje su na mobitelu cijelo vrijeme. Koji drek ce ti pas kad tak i tak cijelo vrijeme tipka po mobitelu dok on leti okolo? I imaju cijeli Jarun povrsine manjeg grada, ali bas oni moraju bez uzice po rolerskoj stazi. Vise se ne ustrucavam uopce. Svaki put pristanem i zamolim da ga zavezu ili da ne idu bas po stazi. "Mojih 5 centi"
kaksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2018., 20:07   #6448
Pisala sam u nekoliko navrata na vise podforuma o psima i neugodama koje su kulminirale umiranjem od straha i zakljuckom da mi treba pepper sprej za pse.

Nedavno sam ga i upotrijebila nakon sto su se zene dva puta oglusile na moje zamolbe za drze/pozovu psa koji se nevezan zatrcao na mene. Taman kad je krenuo u skok sam ga posprejala. Kasnije me presrelo auto s covjekom iz te kuce da mi rece da se njihov pas inace tako bezglavo zalijece u ljude, ali ne bi nikog ugrizao, bespotrebno sam ga posprejala, on ne grize

(U mom kraju na zamolbu da zavezu ili pridrze psa reagiraju sa Nece Vam nista, ako uopce reagiraju.)
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2018., 00:19   #6449
A da vidiš te cucke kad grupa od 15, 20 ljudi trči... Nijedan se ne zaletava, svi se mudro maknu.
ronac zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2018., 00:38   #6450
Quote:
ronac zg kaže: Pogledaj post
A da vidiš te cucke kad grupa od 15, 20 ljudi trči... Nijedan se ne zaletava, svi se mudro maknu.
Jebiga, nemre jedan cucak protiv trkačkog stampeda.
__________________
5K = 18:58 | 10K = 38:50
15K = 58:42 | HM = 1:24:06
30K = 2:07:32 | FULL = 3:51:11
Space Chamber is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2018., 06:07   #6451
Jbg, nisu cucki krivi, već tupavi vlasnici...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2019., 17:53   #6452
Pozdrav kolege forumaši, zna li itko ima li po Malešnici u Zagrebu dobra staza za sprintanje?
hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2019., 19:07   #6453
Quote:
hasrett kaže: Pogledaj post
Pozdrav kolege forumaši, zna li itko ima li po Malešnici u Zagrebu dobra staza za sprintanje?
Na Malešnici mislim da ne, eventualno u Španskom postoji mala atletska staza kod osnovne škole Tituša Brezovačkog
__________________
Najsjajnije bisere moraš dobro istražiti da bi uočio svu ljepotu, nije nužno vidljivo na prvu. © mr-crime
Ludica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2019., 20:18   #6454
Quote:
ja-cu-poludit kaže: Pogledaj post
Na Malešnici mislim da ne, eventualno u Španskom postoji mala atletska staza kod osnovne škole Tituša Brezovačkog
Hvala puno, nije mi ni Špansko daleko. 😁
hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2019., 22:24   #6455
Quote:
hasrett kaže: Pogledaj post
Hvala puno, nije mi ni Špansko daleko. 😁
Ma znam, iako ne znam koliko ćeš se usrećiti s njom.
Krug je mali, 100 m, ne znam kako ti, ali mene to vrtenje u krug ubija u pojam.
Probaj, ništa ne košta
__________________
Najsjajnije bisere moraš dobro istražiti da bi uočio svu ljepotu, nije nužno vidljivo na prvu. © mr-crime
Ludica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2019., 01:29   #6456
Preko Bolonje, u Vrapčanskoj aleji, oko nogometnog igrališta ima šetnica (asfalt/kocke, ne tartan), zavoji su dosta oštri ali ravni dijelovi su dugački skoro 300m, pa se tamo mogu odraditi neki intervali.
leonardo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2019., 19:30   #6457
Bok ljudi, mene zanima kako početi trčati. Ali ne jogging već sprint. Ili možda ne mogu jedno bez drugoga.
Nisam inače osoba koja se puno bavi tjelovježbom ali kad gledam te sprintere i ja bih rado. 😅
Samo ne znam kako početi.
Gwennie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2019., 11:23   #6458
Bok ekipa, mene zanima ima li neka dobra stranica ili aplikacija koja računa koliko točno kalorija sagorimo trčanjem?
Ili ako mi neko može napisati koliko ja kalorija izgubim trenutnim stanjem? 63kg, 10,5km/h, 5:42min/km

Hvala
__________________
Mistakes are proof that you are trying.
zourette is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2019., 23:34   #6459
Quote:
zourette kaže: Pogledaj post
Bok ekipa, mene zanima ima li neka dobra stranica ili aplikacija koja računa koliko točno kalorija sagorimo trčanjem?
Ili ako mi neko može napisati koliko ja kalorija izgubim trenutnim stanjem? 63kg, 10,5km/h, 5:42min/km

Hvala
mozes otprilike koristiti ovu tablicu
https://i.imgur.com/DeP5jNa.jpg
ti trcis oko 6.5mph, na tu tezinu znaci oko 650kcal/h
bLah. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:19.