Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2018., 13:11   #8341
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post

Jednako tako se nadam i da će se desiti čudo, pa da škole počnu učiti djecu tehničkim stvarima i kritičkom razmišljanju, kako u budućnosti ne bi bilo raznih teških retarda kojima razne bradonje mogu prodati muda pod bubrege i stravične laži pod istinu.
I mene zanima kak je car prodal spiku Koeniggseggu, Aston Martinu, Jaguaru i Top Gearofcima...

zapravo koga briga, šibaj dok ideeeee
kulezoglu is offline  
Old 17.01.2018., 13:27   #8342
Pa njima je prodao drugačiju spiku. Odnosno, besplatno su im radili komponente koje bi drugdje morali platiti. Vrlo jednostavno. Samo budala ne bi prihvatila poklone.
_MK_ is offline  
Old 17.01.2018., 13:32   #8343
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
Pa njima je prodao drugačiju spiku. Odnosno, besplatno su im radili komponente koje bi drugdje morali platiti. Vrlo jednostavno. Samo budala ne bi prihvatila poklone.
Kaj im je besplatno prodavao muda pod bubrege?

hm, sad me malo razočaral, naplati to Mate - naj se zajebavat s parama!
kulezoglu is offline  
Old 17.01.2018., 13:41   #8344
Quote:
kulezoglu kaže: Pogledaj post
I mene zanima kak je car prodal spiku Koeniggseggu, Aston Martinu, Jaguaru i Top Gearofcima...

zapravo koga briga, šibaj dok ideeeee
mislim da nitko od njih ne proizvodi ozbiljan elektricni auto, vec im je bilo potrebno nesto u svrhu reklame, sto su najpovoljnije ovako mogli dobiti
gmit is offline  
Old 17.01.2018., 14:23   #8345
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
Ne vidim zašto bi krivosuđe bilo nekakav argument za nešto.

Ako to jednom postane pravosuđe, ja se zaista iskreno, iz sveg srca nadam da će odraditi svoj posao i za seniora i za juniora.

Jednako tako se nadam i da će se desiti čudo, pa da škole počnu učiti djecu tehničkim stvarima i kritičkom razmišljanju, kako u budućnosti ne bi bilo raznih teških retarda kojima razne bradonje mogu prodati muda pod bubrege i stravične laži pod istinu.
Rimci sudove ne priznaju?
zulualpha is offline  
Old 17.01.2018., 16:39   #8346
Tim Jaguarima i Koenigsezima su očito hrvatsko porezni obveznici subvencionirali te njihove "tehnologije" "kupljene" kod Rimca. Moraš bit ponosan. Kad već hrvatsko tele ili slavonski hrast nije završio kao koža na sjedalima i drvena obloga table, barem nek je naš Krajmek ušićario nešto imagea na naš račun.
Nego... Zašto Koenigsezima ne radi potpuno električno auto? Zašto ne koristi Rimac torque vectoring? Preskupo im plaćati gotov proizvod?
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 17.01.2018., 17:32   #8347
Bateriju im je dao Rimac. I to je u redu. Svaka čast. Tvrdim to već godinu dana. Treba tu pameti i znanja.
Ali davati subvencije za ostvarenje megalomanovih dječačkih snova je idiotizam, imho.

Isto kao što sam protiv toga da država subvencionira ovako nešto: http://www.index.hr/Vijesti/clanak/d...ca/682334.aspx Iako se čovjek pokazao sposobnijim od većine drugih direktora.
Zek0slav is offline  
Old 17.01.2018., 19:37   #8348
To što Rimac dobiva poticaje je stvar države. Ako se kvalificira za određeni poticaj jedino što mu se može pripisati jest snalažljivost. (pod uvjetom da je sve po zakonu) Od kud mu novci s kojima je počeo biznis je trebalo davno provjeriti a danas je to praktički nemoguće s obzirom da je te iste novce okrenuo milijun puta a prste ima u pekmezu i masa političara tako sa sumnjam da će itko tako skoro otvoriti istragu. Ono što po meni nije u redu je to da ubire državne novce a zapošljava strance ali s obzirom da to zakon ne brani moš ga jebati.
__________________
Politically Incorrect - And Always Right
Hugh Mungus is offline  
Old 24.01.2018., 08:37   #8349
Ovaj tjedan će ući u udžbenike iz povijest - ako to Mate kaže, tko smo mi da mu ne vjerujemo?
strange quark is offline  
Old 24.01.2018., 11:16   #8350
mislim da je ovo vazniji povijesni doseg, 1000 km autonomije a auto izgleda puno bolje i ne vjerujem da proklizava pri ubrzanju. neka rimca i njegove tvrtke, oni rade nesto skroz drugo i dobro im ide - auto im ionako samo za skupljanje klikova i marketing.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 24.01.2018., 11:27   #8351
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
Ovaj tjedan će ući u udžbenike iz povijest - ako to Mate kaže, tko smo mi da mu ne vjerujemo?
Objava na fejsu obrisana. Ovo me podsjeća na izjavu kako Rajmek kars želi postati najveći svjetski proizvođać EV OEM dijelova pa je to onda potiho demantirao.


Electric Hypercar Maker Rimac Wants to Be the Biggest Supplier of EV Components

Rimac will make up to 200 of its next car, also launching a venture in China to beat Bosch, Continental, Denso and Magna as an OEM supplier.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Old 24.01.2018., 11:36   #8352
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Rimac will make up to 200 of its next car, also launching a venture in China to beat Bosch, Continental, Denso and Magna as an OEM supplier.
i to ce ih svih 200 komada napraviti sa poda hotelske sobe sa dvije zvjezdice!
gmit is offline  
Old 24.01.2018., 12:12   #8353
To će biti vjerojatno Hasanbegovićev udžbenik iz povijesti.
Zek0slav is offline  
Old 24.01.2018., 12:24   #8354
Čudno da branim Rajmeka, ali mislim da uopće nije htio reći da ulaze u povijest, nego su to tako interpretirali dežurni šupkolizci s imbexa.
_MK_ is offline  
Old 24.01.2018., 12:28   #8355
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
Čudno da branim Rajmeka, ali mislim da uopće nije htio reći da ulaze u povijest, nego su to tako interpretirali dežurni šupkolizci s imbexa.
Ista objava ti je i u Poslovnom dnevniku

http://www.poslovni.hr/hrvatska/mate...vijesti-336754
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Old 24.01.2018., 12:29   #8356
Da, zato što svi samo kopiraju tuđe tekstove... Ne postoji novinarstvo u ovoj državi, to je posao kojim se bave ljudi koji inače ne bi bili sposobni ni očistiti cestu metlom.
_MK_ is offline  
Old 24.01.2018., 13:10   #8357
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
Da, zato što svi samo kopiraju tuđe tekstove... Ne postoji novinarstvo u ovoj državi, to je posao kojim se bave ljudi koji inače ne bi bili sposobni ni očistiti cestu metlom.
Tekst je u citatima, znači da citiraju što je Mate bio napisao, prije nego što je očigledno izbrisao.

Quote:
“Nevjerojatan početak godine, ali i nevjerojatan pritisak. Ovaj tjedan će ući u udžbenike iz povijesti. Usput, baš kao što je Amazon ostao vjeran njihovim stolovima, i mi ostajemo vjerni usranim hotelima”, napisao je
Sexysaint92 is offline  
Old 24.01.2018., 13:23   #8358
Mislim ono, direktor firme koja je digla 30 mil US$ investicija i 52 mil kn potpora ne može si priuštiti pristojni hotel...
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Old 24.01.2018., 13:32   #8359
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
Ovaj tjedan će ući u udžbenike iz povijest - ako to Mate kaže, tko smo mi da mu ne vjerujemo?
Kao sto je i Ostap Bender usao u povijest.
zulualpha is offline  
Old 24.01.2018., 13:49   #8360
Quote:
Sexysaint92 kaže: Pogledaj post
Tekst je u citatima, znači da citiraju što je Mate bio napisao, prije nego što je očigledno izbrisao.
Ne, nego su prevodili. Objava je bila na engleskom.

Rajmek je napisao nešto u stilu "a week for the history books", no kako čovjek ne vlada dovoljno dobro engleskim jezikom, vjerojatno je želio koristiti idiom "for the books".

Tome još dodaš i nesposobne novinare koji također ne razumiju engleski jezik i Rajmekovu namjeru, i sve skupa dobiješ poprilično velik zajeb u komunikaciji.
_MK_ is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:54.