Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2012., 03:15   #41
''Nemojte gutati elmex® gel. Djeca do 6 godina ne bi trebala koristiti elmex® gel jer još nisu u stanju kontrolirati gutanje.
Izbjegavajte dulji dodir sa sluznicom! Nemojte četkati duže od 2 do 3 minute! U slučaju primjene “žlicom” ne prelazite vrijeme kontakta od 3 do 5 minuta!''
link

Koristi kako piše u uputstvima. Još jednom naglašavam da su elmex gelee i MI paste plus dva potpuno različita proizvoda i različito se koriste.

Zadnje uređivanje Zmus : 06.11.2012. at 04:10.
Zmus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 21:27   #42
Zna li netko da li se gc mi paste plus može normalno kupiti (bez recepta) u vik dental ili negdje drugdje?
avam is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 21:18   #43
mislim u onoj farmaciji na dolcu
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 19:44   #44
Ja sam kod sebe u BiH tooth mousse kupio normalno bez recepta, doktorica mi ga je dala, ali ja zaporavio da ponesem i normalno mi prodali samo sto nisam kupovao u obicnoj apoteci nego kod specijalizovanog prodavaca. Kostala me je oko 90kn. Prvo zube osusim sa nekom krpom i nanesem pastu prstom na tako suhe zube. Onda tako držim 3 min bez gutanja, nakon toga razmažem sve ponovo jezikom. Već tada počne lučenje sline u ustima i onda zapravo imam puna usta pomjesane sline i te paste i onda valjda sve to skupa treba držati što duže (a najmanje 1-2min). Nakon toga sve ispljunem i ne ispiram usta. Vidim na ogledalu da je značajan dio paste ostao na ustima, a posebno na najkritičnijim djelovima, na spoju desni i zuba. Ovo kod mene je obicni tooth mousse koji se sadi nešto na bazi mliječnih proteina i on nije uopšte štetan, može se gutati, pravi se sa raznim okusima da bi oni poboljšali lučenje sline jer ona poboljšava djelovanje. Ali postoji i onaj tooth mousse PLUS, on se radi nešto na bazi floura i on se NE SMIJE gutatu. Ovo su informacije koje ja imam o ovim sredstvima, ako neko nešto zna neka me ispravi.
manixman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2013., 17:06   #45
Pozdrav,

kako mi je u zadnje vrijeme zubno meso baš bolno (zbilja nemam boljeg termina za opisati) i užasno ga "osjećam", pitala sam prijatelja zubara na kavi što učiniti (perem zube redovito elmexom sensitiv i curaprox mekanom četkicom (kada koristim tvrđu, krvari mi zubno meso)) i on mi je preporučio Tooth Mousse.
Da li to je za ovaj moj problem?

Nikako da uberem točno...

Hvala vam
amper123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2013., 17:16   #46
Quote:
amper123 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

kako mi je u zadnje vrijeme zubno meso baš bolno (zbilja nemam boljeg termina za opisati) i užasno ga "osjećam", pitala sam prijatelja zubara na kavi što učiniti (perem zube redovito elmexom sensitiv i curaprox mekanom četkicom (kada koristim tvrđu, krvari mi zubno meso)) i on mi je preporučio Tooth Mousse.
Da li to je za ovaj moj problem?

Nikako da uberem točno...

Hvala vam
ne, tooth mousse potpomaže izgradnju i učvršćivanje cakline zuba, nema veze sa zubnim mesom.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2013., 22:26   #47
jel taj toothmousse isto ili slicno sto i Elmex gelee? jer Elmex ima u DM-u a ovoga nisam nigdi vidio
Pobocnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2013., 00:30   #48
nije isto; slično je utoliko što je i jedno i drugo namijenjeno zdravlju zuba. tu na temi na prvoj stranici piše o razlici i gdje se može naći
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 20:43   #49
Evo dobavila sam tooth mousse... s okusom tropskog voća. Odvratno nešto.
Ali dobro, žrtvovat ću se ako stvarno pomaže.
Kad mi odstoji neko vrijeme u ustima, onda samo ispljunem i ne ispirem vodom i onda na spavanje ili kako?
hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 18:33   #50
Da...točno tako.
Imala si i drugih okusa...ja u ordinaciji najčešće koristim od jagode. Pacijenti ga najbolje prihvaćaju.
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2013., 10:24   #51
Imate pravo, stvarno jest bolja od jagode.
Što se tiče količine, koliko toga treba staviti?
Ja koristim otprlilike malo manje od zrna graša, tako dva puta, jednom za gornje, jednom za donje zube.
Baš sam se začudila kad sam ga našla u ljekarni. Živim u malom gradu s nekoliko ljekarni. Ja sam išla u onu najbližu sebi i u još nekoliko onih do kojih mi je najlakše doći, pitala zubaricu, ona toga nije imala, pitala prijateljicu da pita svoju zubaricu, nije imala ni ona.
I već sam bila odustala od tooh moussea, kad li pođoh ja prije nekoliko dana do grada i usput sam išla mami nešto uzeti u ljekarni, a to je mala ljekarna i nisam prije u nju bila išla upravo zbog toga. Nije mi tooth mousse bio uopće na pameti, kad ga ugledam na polici.
Okej, bio je maaaalo skup (190kn), ali, ali, ako od toga stvarno ima neke koristi... pa, mislim da se u svakom slučaju isplati isprobati.

Koliko je vama otprilike trajala jedna tubica?
hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2013., 19:07   #52
to što stavljaš je sasvim dovoljno...
možeš stavljati i premazivati prstom ili uzmi maqlu količinu na četkicu za zube (ali ne onu s kojom pereš nego drugu) i s njom protrljaj po zubima...i to je dobar način

cijena je takva u većini ljekarni...
zanm da je malo skupo, ali traje jako dugo jer se malo stavlja...
i dovoljno je 1x tjedno

ja ti nisam mjerodavna oko toga koliko dugo mi traje tubica jer je ja koristim u ordinaciji...pa ovisi o količini posla
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2013., 17:06   #53
A zašto drugom četkicom?
hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 16:08   #54
Gdje u zagrebu mogu kupiti mousse i koja je cijena?

Još me zanima, s obzirom da sam nedavno skinula aparatić i dobia plastični retainer, je li u redu da zube premažem mousseom i lnda stavim retainer?
hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 17:42   #55
Quote:
hasrett kaže: Pogledaj post
Gdje u zagrebu mogu kupiti mousse i koja je cijena?

Još me zanima, s obzirom da sam nedavno skinula aparatić i dobia plastični retainer, je li u redu da zube premažem mousseom i lnda stavim retainer?
Naravno! Ima ga u Farmaciji na Dolcu...
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 23:28   #56
Pozdrav,
ima jedno pitanje , a bilo mi je glupo otvarati novu temu pa ću tu napisati.

Koristim gc tooth mousse već neka 3-4 tjedna jer mi se zbog prejakog četkanja zubiju povuklo zubno meso i morala sam obnovit caklinu.

Stavim ju preko noći i ostavim do jutra, a uz to pijem jos dodatno i kalcijev citrat.

Problem zbog kojeg sam tu je taj da sam nedavno primjetila da su mi se na krajnjim dijelovima između zubnog mesa i zuba počele pojavljivat neke bijele naslage, sumnjam da bi to mogao biti plak.

Posto sam čitala da se plak moze stvorit zbog prevelike količine kalcija u slini, a tooth mousse je na bazi kalcija , zanima me da li te bijele naslage mogu nastat zbog te paste?

Hvala na odgovoru
Marina dulce is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 14:45   #57
Teško...
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 22:25   #58
bas cu isprobat taj gel(tooth mouse),nego jel bi trebo uzet obicnu ili ovu plus verziju,vidim da za plus pise kao dodatak fluorid.
Jos nesto,jel se to obicno prodaje i u nekim stomatoloskim ordinacijama?
OjZivote is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:10.