Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2018., 11:34   #861
Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
da ne idem previše u detalje,
imala sam slučaj gdje se skrbnik uspio odrediti
u dovoljno brzom vremenu za prekid trudnoće,
u svakom slučaju potrebna je jako brza reakcija

najbolja opcija je
da ginekolozi i uključene službe uspiju urazumiti roditelje
Odlično je znati da sustav ponekad funkcionira s obzirom da sam od jedne kolegice dobila prilično depresivnu statistiku po tom pitanju.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 11:44   #862
mislim da ti to ovisi o centru i cijeloj stručnoj ekipi,
vjerujem kolegici jer ima ih potpuno nezainteresiranih i neposvećenih,
ja imam jako povjerenja u klaićevu i njihov tim
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 12:23   #863
o spolnom odgoju (koji je za ovu temu prekasno organizirati) molim vas da nastavite negdje drugdje.
nabijanje krivnje majci/djevojci/sustavu, nece joj pomoc da donese ispravnu odluku niti da u moru besmislenih postova nadje korisne informacije
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 13:50   #864
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Sve bi to bilo krasno i idealno da si cura može priuštiti fino dugo razmišljati o tome da li roditi ili ne.
Mala ima još koji tjedan za odlučiti se, nakon čega može roditi dijete za koje je za sad prilično jasno rekla da ga ne želi.
I to može biti dovoljno da razmisli.

Quote:
A očito ga ne želi ni njena majka koja se nada pobačaju travama.
Dakle za sada nitko ne želi da se to dijete rodi i zato su trenutno za specifičnu situaciju produktivniji savjeti kako bi se moglo obaviti ono što se želi obaviti.
I te savjete je dobila (od više osoba).


Quote:
Što se tiče priziva savjesti, to je tragična priča za sebe koju bi stvarno država više trebala izregulirati.
A ne da se događa da npr. na Sv. Duhu svi ginekolozi pate od priziva savjesti.
Ne vidim problem u nečijem osobnom prizivu savjesti - osim ako se ne radi o onoj praksi 'u javnoj bolnici se pozivam na savjest pa mi dođite u moju privatnu polikliniku da se tamo dogovorimo' - no ne bih dalje o tome jer to nije tema koja se tiče ovog konkretnog slučaja.
pinksky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 17:57   #865
Quote:
pinksky kaže: Pogledaj post
I to može biti dovoljno da razmisli.
Ponavljam da će se za to njeno podrobno razmišljanje itekako pobrinuti medicinsko osoblje koje je btw. sklono demotivirati abortus i kad dolaziš milijun posto siguran u to da ga želiš obaviti.


Quote:
Ne vidim problem u nečijem osobnom prizivu savjesti - osim ako se ne radi o onoj praksi 'u javnoj bolnici se pozivam na savjest pa mi dođite u moju privatnu polikliniku da se tamo dogovorimo' - no ne bih dalje o tome jer to nije tema koja se tiče ovog konkretnog slučaja.
Ja vidim itekakav problem kad se na kraju toliko njih prizove savjesti da si cijela jedna bolnica može priuštiti da ne vrši abortus, iako je to pravo ženama zakonom zagarantirano.
Pa žena mora putovati ne znam gdje, trošiti ne znam koliko love i tražiti gdje da ostvari svoje zakonsko pravo, jer se u obližnjoj bolnici pod koju potpada svi prizivaju.
To je tipična opstrukcija i nepoštivanje propisa i netko bi se u ovoj državi više trebao time pozabaviti.
Po meni se onaj tko ima problem sa zakonitom procedurom unutar svoje struke tom strukom ne bi trebao ni baviti.
Ili bi se trebao dislocirati u državu s propisima koji su u skladu s njegovim unutarnjim kodeksima.

Priziv savjesti bi mogao biti problem i kod ove cure, ovisno o tome gdje živi.
Toplo se nadam da se u ovoj teškoj situaciji neće još i s tim morati boriti.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 07:31   #866
Priziv savjesti je bezobrazluk u kojem mi placamo neciju specijalizaciju i placu a da za uzvrat odbija vrsiti zakonom osigurane usluge u drzavnim bolnicama. Ja bi im svima dala otkaz pa nek imaju priziv savjesti kod privatnika. I moj beskonacni naklon nasim doktorima koji su tu za svoje pacjentice i ne daju se ucjenjivati ovim kolektivnim pritiscima kojima zele ograniciti prava zena

Curi (ako stvarno postoji) preporucam redom da hitno
- nadje ginekologa
- dogovori pregled
- dovuce mamu sa sobom na pregled da joj ginekolog objasni kolika je vjerojatnost pobacaja od caja (ako cemo povjerovati da joj je mama toliki idiot da misli da ce od caja pobaciti)
- ako se mama i dalje protivi da je odvede u normalnu bolnicu i da suglasnost u paraleli bi malo crtala mami da ce ona a ne cura u stvari morati brinuti o djetetu iducih dosta godina dok kci ne zavrsi skole i nadje pristojan posao s kojim se moze uzdrzavati i pokrenula postupak kod CZSS da dobije skrbnika (zato svakako prvo kod dj. ginekologa I (a ne ili/kasnije - nemas vremena!) u savjetovaliste koje je linkano, oni sigurno imaju iskustva oko procedura i gdje ce naci susretljivost i pomoc)

I poduka za zivot u HR stvarnosti (s kojom se vjetojatno nije susrela jer je premlada) - kad te odbiju ili ti kazu da se nesto ne moze, nemoj im nikad vjerovati nego pokusaj opet kod druge osobe, iduci dan, u susjednoj kancelariji ili instituciji. Kod nas ne postoji nikakva odgovornost za laganje ili neobavljanje svog posla u drzavnim institucijama i jedino rjesenje je pokusavati nekoliko puta s razlicitim osobama dok ne naletis na onu koja zna i hoce obaviti svoj posao -a to je pomoci ti da napravis to sto TI zelis a u okviru je zakona. Moras istovremeno probati na sve raspolozive nacine pa ce jedan vjerojatno uspjeti.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 08:39   #867
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Ja vidim itekakav problem kad se na kraju toliko njih prizove savjesti da si cijela jedna bolnica može priuštiti da ne vrši abortus, iako je to pravo ženama zakonom zagarantirano.
Pa žena mora putovati ne znam gdje, trošiti ne znam koliko love i tražiti gdje da ostvari svoje zakonsko pravo, jer se u obližnjoj bolnici pod koju potpada svi prizivaju.
U Zagrebu to nije nikakav problem. Ako ne možeš u Svetom Duhu, možeš u Vinogradskoj koja je par kilometara dalje, ili u nekoj drugoj bolnici u Zagrebu. Ako je nekome baš toliko stalo do pobačaja, može naći bolnicu.

Veći problem su, doduše, manji gradovi/sela gdje ne postoji veći izbor bolnica...
pinksky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 08:47   #868
Quote:
pinksky kaže: Pogledaj post
U Zagrebu to nije nikakav problem. Ako ne možeš u Svetom Duhu, možeš u Vinogradskoj koja je par kilometara dalje, ili u nekoj drugoj bolnici u Zagrebu. Ako je nekome baš toliko stalo do pobačaja, može naći bolnicu.

Veći problem su, doduše, manji gradovi/sela gdje ne postoji veći izbor bolnica...
Osobi koja je u toj situaciji je problem i doktor koji se poziva na priziv savjesti nek pronađe drugi posao, a ne pacijent bolnicu.

To ko da, karikiram, dođeš u banku i tražiš kredit u kunama i ovi te pošalju u drugu poslovnicu jer, eto, ti si kreditno sposoban, ali on ima priziv savjesti na kredite u kunama. Ili dođeš zubaru koji ti odluči ne vadit umnjak koji mora van jer ima priziv savjesti, al dođi kolegi u suprotnu smjenu il još bolje kod njega privatno. Ili da te profesori biologije odluče ne poučavat o evoluciji čovjeka jer ima priziv savjesti i smatra da smo nastali iz rebra.
bljuć is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 16:01   #869
Quote:
Pegasus kaže: Pogledaj post
da bi na kraju postale najodvratnije mame koje su djecu utovarile svojim roditeljima, a one se vucaraju po cijele noći vani.
Ja znam neke 35+godišnjakinje koje su isto ostale bez očeva djeteta u svom životu na ovaj ili onaj način pa su uvalile djecu roditeljima i vucaraju se po cijele noći vani...
ono.. možda godine nisu faktor

( kasnim na temu, znam, samo sam to htjela reci )
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 17:13   #870
Pročitala sam temu od početka i vidim da su u 2018. misljenja bliže 21. stoljeću, ali mi nije jasno zašto još postoje osobe koje smatraju da osobe od 15 godina nemaju što niti razmišljati o sexu, a kamoli prakticirati ga. Čemu to? Stupila sam prvi put u odnose malo nakon 15. rođendana s 1. dečkom nakon 6mj veze, ostali smo skupa malo više od 3 godine. Jedinica sam, imam otvoren odnos s roditeljima, govorim im još uvijek sve i sexali smo se isključivo u mojoj sobi da se ne moramo skrivati po raznim parkovima i slično. Nije li bolji takav pristup roditelja nego razne zabrane? Educirana sam bila o svemu, bez zaštite smo bili nekoliko dana prije menstruacije i za vrijeme. Od 19.-e zaštitu niti ne koristim (od pilula sam se bila udebljala 5kg, otpadala mi je kosa u pramenovima itd.) Kontracepija mi je bilo pracenje ciklusa-redoviti su i smatram da nisam nikako mogla ostati trudna, ali i da sam ostala, pobačaj ne bi bio opcija. Držim se one da poslije jebanja nema kajanja i općenito u životu za sve što napravim prihvaćam posljedice. Oduvijek. Od 18-e sam zarađivala više nego moji starci zajedno tako da i ove priče od čega ćete živjeti ako rodiš padaju u vodu.
Da godine nisu toliko bitne, govori i to da sam prvu (i jedinu) pilulu za dan poslije popila s 24 godine, dečko je imao 30 i nije skužio da je svršio.
Trenutno sam planirano trudna s 26 godina i mama mi i dalje govori da misli da nisam dovoljno zrela i da sam trebala još uživati. Do pred cca mjesec dana nije iskazivala nikakve osjećaje prema tom unuku, sad je tek popustila (preko 5mj sam trudna). Moram naglasit da sam sa super dečkom, situirani smo, živimo u svom stanu. Ja sam proputovala pola svijeta. Naizlazila se, radila vani, završila fax za deficitarno zanimanje, mogu birati što ću raditi.

Point priče je da "nikad nije dobro vrijeme za dijete". Uvijek će se naći netko tko će reći ne treba vam još to. I uopće ne shvaćam ako netko već dođe na ovaj PDF i traži podršku da se nađu oni koji savjetuju abortus. Ako slučajno 2. dijete bude kći, ne postoji nikakva mogućnost da ju tjeram na abortus, ma s koliko godina i s kim se to dijete dogodilo (nisam vjernik, zagriženi ateist). Također ne mislim braniti djeci rano stupanje u odnose jer bih onda bila licemjer, ali ih mislim o svemu educirati kao što su i mene. Mislim da je edukacija ključ svega, a ne razno razne zabrane. Imala sam prilike vidjeti prije 10 godina kako se ponašaju cure mojih godina puštene s lanca.

Što se tiče uvin čaja, pila sam ga na litre i dokazano ne uzrokuje pobačaj, dijete mi je više nego super, lupa me od 17. tjedna :')
Wendich is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 05:30   #871
Wendich, kakve veze ima tvoja situacija, tvoja spremnost i želja imanja djeteta s ovom potpuno dijametralno suprotnom situacijom o kojoj se posljednjih nekoliko stranica piše?
Ti si spremna, tvoj dečko, tvoja majka ovo-ono, to si TI, a ne svi.
Pogotovo ne ova cura koja, za razliku od tebe očito nije niti informirana, niti spremna, niti želi roditi dijete.

I nitko tu nije pisao o tome da se petnaestogodišnjaku treba zabraniti seksanje.
Niti je itko savjetovao curi koja je došla reći da želi dijete ili da je neodlučna da joj je bolje da ode na abortus.

Cura je došla i napisala da ne želi dijete. Napisala je da ga ne želi ni njena majka, koja bi joj u svemu trebala biti podrška.
Toliko ga ne žele da sad aktivno rade na metodi zvanoj čajevi. I tko zna na kojoj potencijalno za tu curu daleko destruktivnijoj metodi koja im u njihovoj neinformiranosti može još pasti na pamet.
U tom kontekstu se curi daju savjeti kako može obaviti ono što očito želi obaviti na način da, u odsustvu boljih rješenja, ne pogorša svoju situaciju.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 14:21   #872
Referirala sam se na cijelu temu, ne na ovog posljednjeg trola. Moje mišljenje se odnosi na one žene koje govore da si upropastiš život ako rodiš sa 17, da nemaš s čime prehraniti dijete itd. mislim da sam sve jasno argumentirala pa se neću ponavljati.
Odvrti koju stranicu pa ćeš pročitati da se 15godisnjaci nemaju sto sexati u tim godinama.
Bdw dečkova sestra je rodila u 3. srednje, i gle čuda, djetetu je super.
Wendich is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 08:54   #873
Quote:
Wendich kaže: Pogledaj post
Bdw dečkova sestra je rodila u 3. srednje, i gle čuda, djetetu je super.
To što je njoj super ne znači da su svi roditelji oduševljeni idejom da im maloljetna djeca postaju roditelji. Nije kraj svijeta, ali nije baš ni neka luda sreća, posebno ako ne postoji solidna materijalna podloga koja bi pomogla da ta maloljetna djeca nešto naprave od svojeg života u smislu školovanja i osposobljavanja za daljnji život i ako nemaju potporu u roditeljima koji bi im pomogli u brizi oko djeteta.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 09:05   #874
Quote:
Salammbo kaže: Pogledaj post
To što je njoj super ne znači da su svi roditelji oduševljeni idejom da im maloljetna djeca postaju roditelji. Nije kraj svijeta, ali nije baš ni neka luda sreća, posebno ako ne postoji solidna materijalna podloga koja bi pomogla da ta maloljetna djeca nešto naprave od svojeg života u smislu školovanja i osposobljavanja za daljnji život i ako nemaju potporu u roditeljima koji bi im pomogli u brizi oko djeteta.
tak je. Wendich je napisala da je zarađivala više od svojih 2 roditelja skupa, ako sam dobro zapamtila, što ne da je iznimka svih iznimaka, nego ono...obično klinci od 15 godina ne znaju ni đeparac od 200 kn rasporediti na tjedan dana da im potraje, kamoli da sami zarađuju dobre novce.

koliko sam shvatila, Wendich je rodila mlada i osjeća se malo napadnuto upisima koji govore kako (ne za nju nego općenito na ovoj temi) kako je to rano i kako to baš ne preporučuju mladim curama...nema potrebe za time. lijepo i pohvalno za nju što je sve na kraju ispalo super, ali nije baš da je u stvarnosti svima tako.

i neka postoji izbor i druge opcije za one koji to ne žele/ ne mogu.

btw Wendich, ova tema je tek naknadno spojena s temom ove zadnje cure koja je tražila savjet kako pobaciti, tako da se komentari na zadnjih par stranica odnose isključivo na tu situaciju, ne na ostale.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 16:39   #875
Požalila sam uopće što sam išta komentirala s obzirom koliko čitate s razumijevanjem... jako ću biti mlada kad rodim prvo dijete s 27 godina... komentirala sam kako nije smak svijeta ako netko ostane trudan sa 17, 18 i ako je već neka cura došla ovdje potražiti savjete/podršku što god jer je odlučila roditi, onda nema mjesta nagovaranjima na abortus. Također, ako neka cura, s druge strane, dođe pitati gdje može obaviti abortus jer je sigurna da neplanirano dijete ne želi roditi, onda nema mjesta nabijanju grižnje savjesti kako to možeš napraviti, to je živo biće, nego joj se da popis bolnica koje ga rade i to je to. Samo to. Ostatak priče je da postoje iznimke i da nije svaka cura kojoj se dogodi propalitet/drolja. Ne opravdavam maloljetničke trudnoće jer ne razumijem kako se nekome može "dogoditi" pokraj svih informacija dostupnih na internetu, ali događa se i nisam ni ja niti itko drugi tu da pametujemo kako ti se moglo dogoditi, nego da damo savjet ako možemo i ne otežavamo dodatno situaciju s pametovanjima.
Wendich is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 16:45   #876
Kazem ti da svi ovi savjeti na zadnjih par stranica nemaju veze s općenito situacijom kad netko rano zatrudni, jer je prvo bila jedna posebna tema, gdje su svi odgovarali, ovoj curi koja definitivno želi pobaciti, ali to pokušava na glupe i opasne načine, pa su shodno tome i bili savjeti, gdje i kako se ab radi.

Sori, krivo sam shvatila da si i ti rano rodila. Onda ostaje samo moj komentar da, unatoč tome što si ti u tim godinama zaradjivala vise od svojih staraca, da je to iznimka i da se rijetko koji 15-godisnjak može pohvaliti time. Jos je cura napisala da joj mama ide raditi u njemačku, tako da je za pretpostaviti da im ni financije nisu baš bajne.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 19:17   #877
Na kraju se cura ne bude ni javila da dobijemo rasplet... pa makar bila i trol.

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
assi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 15:26   #878
Sto se na kraju desilo sa ovom djevojkom? Vidim da se nije javljala vec 3 tjedna.
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:30.