Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2018., 15:06   #61
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Ma čak sa strane sad čiji je igrač, frajer laje o postupcima, naziva ljude po TV-u lopovima, očekujem ga da gostuje i u BB-u kad krene i onda bi on sudio.

Bavi se fino politikom, bit ćeš faca i cure će trčat za tobom Mislave
Vidim da si dobro upućena, sigurno znaš om kojim je on to postupcima u tijeku "lajao" ??
ili to onakoodokativno ?

Neznam ni koga je to on prozvao lopovom ?

Izjaviti da se ovršni zakon donosi godinu dana i da će netko u tome dobro zaraditi, opče je poznato i ne vidim da je on otkrio toplu vodu.

Koliko znam oduvijek je kritizirao predstečajne nagodbe a opče je poznato da je u tu bilo debelog pogodovanja i zamračivanja milijuna.
Kad se kerumu u predstečajnoj nagodbi "oprostilo" nekoliko milijuna on je odmah potom kupio mercedese sebi, supruzi i sinu.

Treba li o tome šutjeti, pa makar netko bio i sudac, jer političari šute.

Već sam napisao ali ponavljam, najbolje bi bilo da se makne iz te sudbene močvare i počne se baviti politkom.
Sigurno ćemo saznati podosta "pikanterija" iz nekih procesa i modusa vivendi sudačke vlasti.
Bili živi pa vidjeli

p.s.
Za Iku Šarić se slažem, vrlo dobra, hrabra i za sada, poštena sutkinja
#kocar# is offline  
Old 23.01.2018., 15:08   #62
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Ni ajmo reci papirnati argumenti mu nisu jaki jer uopće nije iskomunicirao koji je to njegov način za rješavanje stečaja ili blokade građana.
Za blokade je predložio da nastupi zastara nakon 10 godina čime bi se po njegovim riječima većina građana odblokirala.

Za stečaj nemam pojma što misli baš, ali siguran sam da je spomenuo Lex Agrokor smijuriju koja se nije trebala desiti.
Orion1984 is offline  
Old 23.01.2018., 15:15   #63
Quote:
Orion1984 kaže: Pogledaj post
Za blokade je predložio da nastupi zastara nakon 10 godina čime bi se po njegovim riječima većina građana odblokirala.

Za stečaj nemam pojma što misli baš, ali siguran sam da je spomenuo Lex Agrokor smijuriju koja se nije trebala desiti.
Jak prijedlog bokte.
SDP je otpisao dugove najsiromašnijima i više nisu blokirani.
I šta sad?
Jesu ti super?
KatarinaRi is online now  
Old 23.01.2018., 15:17   #64
off ako može neki link? (ovaj gospodin sudac govori o odblokiravanju stotina tisuća građana, a ne njih "194" ili "1253" ili k tome slično.

Kako god, gospodin sudac uživa veliko povjerenje naroda sudeći po komentarima na portalima.
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Sigurno ćemo saznati podosta "pikanterija" iz nekih procesa i modusa vivendi sudačke vlasti.
Bili živi pa vidjeli
Samo da se ne zamjeri nekim krugovima koji bi mogli...ah znate na što su sve spremni, u RH smo.(off iz RH pravnici ne emigriraju jer im je predobro)
Orion1984 is offline  
Old 23.01.2018., 15:50   #65
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Nije da se nisam prevarila puno puta, ali on ni energijom ni nastupom kod mene nikad nije imao pozitivan dojam. Pogotovo me smeta to što je on sudac, a suci po meni trebaju biti samozatajni. Ni ajmo reci papirnati argumenti mu nisu jaki jer uopće nije iskomunicirao koji je to njegov način za rješavanje stečaja ili blokade građana.
Parcijalno da, ali parcijalno se i dosad mjenjalo.
Druže old soul
Ne tražiš si dečka, već nekoga da se pobrine da ljudima u ovoj zemlji bude bolje. Ako želiš 'samozatajnog', onda si pobrkala politiku s nekakvim šiparskim snovima. Te stvari ne idu zajedno.
old-soul80 is offline  
Old 23.01.2018., 15:58   #66
....
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 23.01.2018. at 16:53.
nasmijanonebo is offline  
Old 23.01.2018., 16:05   #67
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Ne tražiš si dečka, već nekoga da se pobrine da ljudima u ovoj zemlji bude bolje. Ako želiš 'samozatajnog', onda si pobrkala politiku s nekakvim šiparskim snovima. Te stvari ne idu zajedno.
Da li si ovo napisao osobi kojoj je Zoran Milanović vrh vrhova
KatarinaRi is online now  
Old 23.01.2018., 16:11   #68
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Da li si ovo napisao osobi kojoj je Zoran Milanović vrh vrhova
Pa ne znam ja, drugarice strogooka, da li je tebi Milanović VRH
old-soul80 is offline  
Old 23.01.2018., 16:16   #69
A zašto sudac ne bi smio komentirati presude?
Znači smije ga se napadati radi presude ali on ne smije odgovoriti?


Sent from my iPhone using Tapatalk
montecito is offline  
Old 23.01.2018., 16:17   #70
A gdje piše da sudac ne smije komentirati presudu?
Znači smije ga se napadati radi neke presude a on ne bi smio odgovoriti?


Sent from my iPhone using Tapatalk
montecito is offline  
Old 23.01.2018., 16:42   #71
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ti si pristalica Živog zida?
Ne, dapače, Živi zid prezirem više od HDZ-a i SDP-a. Samo mi je Bandić gori od njih...
The Great Duck is offline  
Old 23.01.2018., 18:17   #72
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
A dati prijedloge u medije-probajte sami pa ćete vidjeti hoce li novinar objaviti vase ideje/prijedloge.
Pa evo mu, bio je prekjučer kod Stankovića - nikakvo pisanje novinara ili krivo tumačenje, nego emisija koja ide in live.
Ja nisam čula da je rekao da on ima spremnu svoju verziju pravednog Ovršnog zakona. Ispravi me ako griješim.

Quote:
Orion1984 kaže: Pogledaj post
Gospodin konkretno ima dobre ideje po ovim stvarima što je i izjavio, ali nažalost uvijek su ga grubo odbijali iz radnih skupina kako ne bi utjecao na donošenje protunarodnih zakona.

1. Nemogućnost krađe nekretnine ako je dug manji od minimalno 50k kuna(on veli da zbog 200kn možeš ostati bez nekretnine...)
2. Smanjenje cijene ovrhe za 100x(tko je vidio otvaranje word dokumenta, pisanje 10 riječi i klik na print plaćati od 700-1200kn??)
3. Privremeni smještaj za deložiranog dok se ne snađe, recimo 1g?
4. Ukidanje blokade 10% radno sposobnog stanovništva tako da im se dopusti da privređuju
5. Zastara za ovrhu 10 godina(npr. za ubojstvo postoji zastara, ali za ovrhu ne, dovoljno je da neki pravnik klikne print pošalje poštom i kreće deset godina ponovno u plus beskonačnost)

http://vijesti.hrt.hr/377722/sudac-k...ima-pojedinaca
1. on ili je jako neupućen (što mi je teško vjerovati) ili si ti taj koji nema pojma o čemu pišeš - minimalni iznos za pokretanje ovrhe nad nekretninom je 20 tisuća kuna.
3. privremeni smješta za deložirane je 18 mjeseci... da se krati onda?
5. zastara za ovrhu i je 10 godina. doduše, to sada treba potvrditi i sudska praksa, u narednim godinama, čiji je on dio... pa da ga vidimo
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is online now  
Old 23.01.2018., 19:41   #73
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
I onda se mi čudimo što nam je država u qurcu... kakav vjeronauk - u škole treba uvesti osnove političkog odgoja, da prije nego dobe glasačko pravo klince nauče osnove državnog uređenja države čiji su državljani.

Šta bi Kolakušić na poziciji predsjednika? Je l ima i jedan od vas dvoje pametan odgovor na to ili ste rekli sam tak.. jer vam se čini zgodno?



On je dio tog lošeg pravosuđa.
Pravosuđe se ne mijenja lajanjem na mjesečinu i gostovanjem po tv emisijama, nego radom unutar njega.
A ko bi ga mogao mijenjati bolje od insidera - onog ko je dio njega?
Naravno, to vam ne pada na pamet.
Ne znam gdje sam napisala da ga zelim za predjsednika. Ali kada bi bio, mogao bi isto sto i svaki drugi na toj poziciji. Slikati se, malo pricati, na dane malo vise pricati, malo putovati, malo supotpisivati.. medjutim, ukoliko bi se sa pozicije predsjednika zalagao za vladavinu prava u njenom punom smislu i upozoravao na raskorak prava i pravde to bi vec bilo nesto. Ne tvrdim da bi.
Ali - mislim da nase danasnje politicke elite zasluzuju pljusketinu. U isto vrijeme sam svjesna da pljuska eliti ne znaci nuzno dobrobit narodu. No - sto gubimo, sto imamo?!?!

Protiv politickog odgoja nemam nista, dapace. Mozda bi nam to pomoglo.

O djelovanju iznutra ponesto znam. Strasno je frustrirajuce kada se sa svoje pozicije trudis djelovati u korist ispravnoga i postivati propise, a onda primjerice dobijes pljusku u vidu npr. novog pravilnika tamo nekog ministra kojim se nakaradno iskrivljava smisao i svrha onoga sto bi se istim trebalo regulirati. I onda se nekoliko insidera skupi i pokusava vikati da je tim propisom napravljena nepopravljiva i strasna steta - ali vecina ne cuje, ne zeli cuti.. cuju ponekad nadredjeni pa brzo djeluju u obrani sistema. Ako vices glasno onda krsis kodeks dobrog ponasanja, mozda dobijes otkaz, pa nakon toga mozda ti ovrhom uzmu stan.. gdje ce onda tvoje dijete pisati domaci rad iz etike ili vjeronauka ili nez cega?!
sunni is offline  
Old 23.01.2018., 20:24   #74
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Pa evo mu, bio je prekjučer kod Stankovića - nikakvo pisanje novinara ili krivo tumačenje, nego emisija koja ide in live.
Ja nisam čula da je rekao da on ima spremnu svoju verziju pravednog Ovršnog zakona. Ispravi me ako griješim.
Naveo je slovenski i austrijski ovršni zakon , kao dobre.

Zbog čega bi on trebao imati spremnu svoju verziju Ovršnog zakona
još nije u politici da maše sa njime pred novinarima i javnosti.

Ako uđe u politiku i bude u vladajućoj većini , budi sigurna da će ga napisati za nekoliko dana.

p.s.
A može, kao ispomoć,uzeti tvorce Lex Agrokora, oni napišu zakon za par dana
#kocar# is offline  
Old 23.01.2018., 22:29   #75
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Sudac koji se ponaša kao baba placarica nije moj izbor.

Frajer mi je mutniji od ovih koje proziva.
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Aleksić ima veze jer tvrdiš da ne želimo nove ljude. Evo njega želim.
Za Kolakušića nemam dojam da je išta bolje, sposobniji i pošteniji od ovih koje želi zamjeniti. Možda mi je dojam kriv, ali je takav. A ti glasaj za bilo koga samo da nisu stari. Primjerice Most, hrpa nesposobnjakovića koji bi da su mogli nadmašili svih u uhljebljivanju i neradu.
Kolakušić je za mene jedno pretenciozno laprdalo.
I ako mu date šansu neka me demantira, niko sretniji.
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Ni meni ne izgleda sasvim čist.
Govorimo o čovjeku koji se nudio Karamarku za ministra.

Bio bi glup, kada bi sada išao stvarati novu stranku pored Mosta i Živog zida.
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Vidi ovo boldano ispod, što navodi DJTcro.
Ima čovjek filing, i filing ga ne vara.




Da, tko pomno prati njegova izlaganja zaključiti će da je na političkom nebu zasjao Pernar II.

Simpatizeri Esdepea i Hadezea ujedinjeni u ocjeni da se u slučaju Mislava Kolakušića radi o sumnjivom tipu, laprdalu i populisti .

Ima li bolje preporuke i dokaza da se radi o poštenom čovjeku kojem treba dati svoj glas i podržati ga u svemu što radi?v:klap:
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is online now  
Old 23.01.2018., 22:43   #76
Quote:
sunni kaže: Pogledaj post
.. medjutim, ukoliko bi se sa pozicije predsjednika zalagao za vladavinu prava u njenom punom smislu i upozoravao na raskorak prava i pravde to bi vec bilo nesto.
Nikakve konkretne koristi od toga. Blokirani ljudi ne trebaju priču, nego djela. To nije pozicija za djela.

Quote:
O djelovanju iznutra ponesto znam. Strasno je frustrirajuce kada se sa svoje pozicije trudis djelovati u korist ispravnoga i postivati propise, a onda primjerice dobijes pljusku u vidu npr. novog pravilnika tamo nekog ministra kojim se nakaradno iskrivljava smisao i svrha onoga sto bi se istim trebalo regulirati.
S tim se slažem. Ali ti i dalje nastaviš raditi svoj posao pošteno i savjesno, skupa sa ostalima koji tako rade i trudiš se u novim generacijama stvoriti većinu koja će isto tako raditi.

Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Naveo je slovenski i austrijski ovršni zakon , kao dobre.

Zbog čega bi on trebao imati spremnu svoju verziju Ovršnog zakona
još nije u politici da maše sa njime pred novinarima i javnosti.

Ako uđe u politiku i bude u vladajućoj većini , budi sigurna da će ga napisati za nekoliko dana.
Zato jer bi time dokazao da i nešto konkretno radi, osim što se razbacuje parolama.
I ja znam da nam je Ovršni zakon kriminalan i ja znam da je složen tako da pogoduje određenoj kasti i da ga treba mijenjati.
Ko to ne zna u ovoj državi?
Jebeš parole.
I svi drugi se razbacuju parolama, a od djela ništa.

Da ne baca parole, onda bi ti rekao da nije problem samo u Ovršnom zakonu, nego u Zakonu o obveznim odnosima, jer ZOO je taj koji određuje rokove zastare. Ja ga nisam čula da je ijednom spomenuo. Ti jesi?
I je, baš nam to treba - još jedan zakon skucan u par dana.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is online now  
Old 23.01.2018., 22:47   #77
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Simpatizeri Esdepea i Hadezea ujedinjeni u ocjeni da se u slučaju Mislava Kolakušića radi o sumnjivom tipu, laprdalu i populisti .

Ima li bolje preporuke i dokaza da se radi o poštenom čovjeku kojem treba dati svoj glas i podržati ga u svemu što radi?v:klap:
Ja nisam simpatizer nego član SDP-a
Ako ti je ovo najbolje što si mogao napisati za Kolakušića onda je jasno koliko je tip šupalj.
KatarinaRi is online now  
Old 23.01.2018., 23:38   #78
Laura Kovesi Kodruta, tužiteljka iz Rumunjske, je samo prošle godine poslala pred sud više od 1000 korumpiranih političara i javnih osoba.

----

Gdje su rezultati Kolakušića?
On nema što Hrvatskoj za ponuditi.
DJTcro is offline  
Old 24.01.2018., 00:13   #79
Rezultate njegovog laprdanja kao i laprdanja njemu sličnima već vidimo pa je tako od ove godine svima puno teže dobiti kredit. Da i ne pričamo o već standardno kod nas kolosalnim kamatama koje banke godinama nabijaju zbog rizika jer živimo u prčiji u kojoj je pravna sigurnost naplate vrlo niska kao i razina na kojoj je "pravna država" dio koje je spomenuti.
Kolakušić bi bio super kao predsjednik, fino bi ga se riješili jer je predsjednik papirnati tigar a "raja" bi bila sretna jer je njihov heroj eto "uspio".
Osim toga kao pravnik se više puta osramotio netočnim pa i za jednog pravnika blesavim izjavama. Ali po tom pitanju niti ne očekujem da šira publika reagira, to je isto kao da automehaničar na TV-u počne pričati u gefufnama i reparaciji cvajcajgera. Ostali automehaničari bi skužili laprdanje ali "raja" bi vrlo vjerojatno sve to popila i tražila novu rundu.
No to nam je Hrvatska, 4 miliona pravnika, doktora, managera, političara, izbornika itd. itd. a svaki je najpametniji.
Brain32 is offline  
Old 24.01.2018., 00:29   #80
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Laura Kovesi Kodruta, tužiteljka iz Rumunjske, je samo prošle godine poslala pred sud više od 1000 korumpiranih političara i javnih osoba.

----

Gdje su rezultati Kolakušića?
On nema što Hrvatskoj za ponuditi.

Kodruta je tuziteljica, a Kolakusic je sudac. Dizao je i on tuzbe.
Ne znas ti kako funkcionira nase pravosudje.
Usput, u Rumunjskoj stalno prosvjedi protiv korupcije (i danas, tj jucer su bili prosvjedi u RO), kako to ako je ona izvela pred sud toliko osoba i ako je stupanj korupcije i sad jos uvijek veci nego u Hr?
Sto Kolakusic toliko smeta? To sto govori protiv Ovrsnog, predstečajnih, protiv poreza na nekretnine? Tko drugi od insidera proziva pravosudje i te stvari? Nitko, samo on.
Kad se male ruke sdpovca i hdzovca na forumu sloze, priceless
Kao i kod biranja ustavnih sudaca itd...
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:50.