Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2017., 19:59   #341
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Jer sada nema za koga da živi, za sebe ili vas, npr.
Naravno da ima, rekao mi je njegov bliski prijatelj da mu je pričao kako je sretan što me našao jer ima za koga da živi - ali pazi sad ovo ::: Čovjek ne mrzi djecu i želi ih imati - za razliku od tebe .
Ne osuđujem te jer i ja ih nikada nisam planirala imati i da je on ovakav kao ja - već bi ova trudnoća bila riješena.
Ali eto...nedaj Bože da su sve žene kao ja iako vidim po ovoj temi da je rađanje postalo mnogo nepopularno, da ne kažem omraženo
__________________
Malo nas je al smo govna
escada4life is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 20:26   #342
Quote:
escada4life kaže: Pogledaj post
Naravno da ima, rekao mi je njegov bliski prijatelj da mu je pričao kako je sretan što me našao jer ima za koga da živi - ali pazi sad ovo ::: Čovjek ne mrzi djecu i želi ih imati - za razliku od tebe .
Ne osuđujem te jer i ja ih nikada nisam planirala imati i da je on ovakav kao ja - već bi ova trudnoća bila riješena.
Ali eto...nedaj Bože da su sve žene kao ja iako vidim po ovoj temi da je rađanje postalo mnogo nepopularno, da ne kažem omraženo
hm i meni se čini da je tebi rađanje nepopularno i omraženo ali si pristala zato što druga strana hoće, a ne zato što ti hoćeš.

po čemu su drukčiji ostali na ovoj temi koji su isto tako spremni kao i ti na pobačaj?
sanjita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 14:15   #343
Kako i vidite, tema je ponovo otvorena. Molim vas nastavite bez offtopica i vrijeđanja. Hvala.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 14:56   #344
Quote:
escada4life kaže: Pogledaj post
Naravno da ima, rekao mi je njegov bliski prijatelj da mu je pričao kako je sretan što me našao jer ima za koga da živi - ali pazi sad ovo ::: Čovjek ne mrzi djecu i želi ih imati - za razliku od tebe .
Ne osuđujem te jer i ja ih nikada nisam planirala imati i da je on ovakav kao ja - već bi ova trudnoća bila riješena.
Ali eto...nedaj Bože da su sve žene kao ja iako vidim po ovoj temi da je rađanje postalo mnogo nepopularno, da ne kažem omraženo
Ja ne mrzim decu, zasto izmisljas?

Nije radjano u globalu postalo nepopularno, vec nepromisljeno radjanje. Tako i treba da bude.
Meni je strasno da pre tebe i bebe nije imao za koga da zivi, valjda je imao za sebe?
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 16:30   #345
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Ja ne mrzim decu, zasto izmisljas?

Nije radjano u globalu postalo nepopularno, vec nepromisljeno radjanje. Tako i treba da bude.
Meni je strasno da pre tebe i bebe nije imao za koga da zivi, valjda je imao za sebe?
Sto znaci " ne promisljeno radjanje"?
Pa meni se cini da zena itekako promislja. Jedini promasaj je sto promislja nesto sto je zaista intimno na ovakav nacin na forumu.
Netko je gore vec napisao i ja na pocetku posta negdje da neki ebeno promisle svaku svoju zivotnu stavku pa im se obije o glavu na kraju. Jbg.zivot je ne predvidljiv, za nista nema garancija i samo i jedino je pitanje odluke i zelis li nesto ili ne i onog osjecaja u zelucu.
Ne mozemo tudje habituse i tudja iskustva po ovom pitanju, ma i po drugima, nikako projicirat na svoj zivot.
Rijesis to kako god i ides dalje. Kraj price.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 20:35   #346
Promisljeno radjanje je kad promislis prije nezasticenog seksa, pa isti ne upraznjavas osim ak ne zelis ostat trudna. Ovo je post festum promisljanje.

Meni se nikad nije nesto sto sam dobro promislila obilo o glavu. Ali mi se nepromisljenost jako cesto obila.


Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 06:54   #347
Quote:
Bjesomarica kaže: Pogledaj post
Promisljeno radjanje je kad promislis prije nezasticenog seksa, pa isti ne upraznjavas osim ak ne zelis ostat trudna. Ovo je post festum promisljanje.

Meni se nikad nije nesto sto sam dobro promislila obilo o glavu. Ali mi se nepromisljenost jako cesto obila.


Sent from my Nexus 7 using Tapatalk


Meni se znalo i promišljeno obiti o glavu jer je ispalo da nisam znala sve činjenice - pa sam na nepotpunu premisu donosila zaključak.
Koji je bio pogrešan obzirom na cjelokupno stanje. Tako da , postoje i promišljene pogreške.
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 09:51   #348
Ivanicapeca, ona ne promislja, prvo zbog nezasticenog odnosa, drugo zato sto je odluku o radjanju donela odmah, pre pisanja, ovde i nije dosla da bi pricala da li da zadrzi bebu ili ne.
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 14:12   #349
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Ivanicapeca, ona ne promislja, prvo zbog nezasticenog odnosa, drugo zato sto je odluku o radjanju donela odmah, pre pisanja, ovde i nije dosla da bi pricala da li da zadrzi bebu ili ne.
Ako je ona donijela odluku da rodi dijete, to ne znači da ne razmišlja. Meni je ovakav razgovor omalovažavanje druge osobe. Ona je donijela odluku o svom tijelu - kao što žena treba imati pravo na abortus, treba imati pravo i roditi dijete ukoliko ga želi, ili? Ostalo su po meni krajnosti, druga strana medalje s Markićkom na jednoj strani.
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 16:43   #350
Meni se čini da autorica idealizira situaciju i uopće nije svjesna sta znaći ta odluka da rodi dijete.
Definitivno treba biti spremna sama se brinuti za dijete budući oca ne poznaje i ne može računati na njega.
__________________
Objektivno ne postoji, subjektivno se ne broji.
greyish is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 17:27   #351
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Ako je ona donijela odluku da rodi dijete, to ne znači da ne razmišlja. Meni je ovakav razgovor omalovažavanje druge osobe. Ona je donijela odluku o svom tijelu - kao što žena treba imati pravo na abortus, treba imati pravo i roditi dijete ukoliko ga želi, ili? Ostalo su po meni krajnosti, druga strana medalje s Markićkom na jednoj strani.
Potpis. Ovaj cijeli topic je tako degutantan da vise ne mogu ni citati. Toliko mrznje usmjereno prema zeni koja zeli zadrzati dijete.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 07:52   #352
Ovak, slazem se da je seks bez zastite bio ne promisljen ( ili mozda je a to najbolje za zacetnica posta zasto je zapravo to tako odabrala).
Ova spika kako nema pojma sto znaci odgajati dijete je onak totalno "ne promisljena" izjava. Tko zapravo tko nije prosao sam neko iskustvo "zna kako je to"? Po tome nitko ne bi ni trebao radjati, jer postoji vjerojatnost kako je to ful tesko posebno ako si samohran...onak wtf? Totalno ziherastvo koje ti se u zivotu kad tad negdje obije u glavu, a da ne pricam da ti je zivot siromasniji za mnoga iskustva i spoznaje, bez obzira bile one dobre ili lose. One cine zivot bogatim.

Sukus cijele ove price je da je zena dosla traziti savjet, tocnije POTVRDU ISPRAVNOSTI, za nesto za sto je vec sama evidentno donjela odluku, a svojim tijekom misli i odlukom se pokazala kao idealan stof za vrijedjanje inteligencije od strane sveprisutnih dezurnih forumaskih moralnih vertikala i preispitivaca kojima je totalno ok prelazit neke granice kulture i uvazavanja druge osobe bez obzira na to sto se ona samovoljno toliko intimno izlozila.
Totalni ne promisljeni autogol zacetnice posta, cak veci od ne zasticenog seksa po mom skromnom misljenju. Nadam se da je iz ovog forumskog iskustva izvukla pouku za dalje u zivotu, posebno sad kad ce odgovarati za jos jedan zivot slijedecih 18g.

Sto se same POTVRDE ISPRAVNOSTI ODLUKE tice, draga djevojko, ne postoji krivo ili ispravno. Postojis samo ti i tvoja situacija i tvoj osjecaj u zelucu. Da li je nesto bilo dobro ili nije bilo dobro odluceno, pokazat ce vrijeme. Osobno znam jako puno zena u svakakvim zivitnim situacijama, s tesko bolesnom djecom potpuno ovisnom o njima, majke mi mile, nikad nisam osjetila, niti je ijedna od njih ikad cak i u afektu izjavila da su pozalile sto su rodile to dijete. Tako da tesko da ces i ti pozaliti, bez obzira koliko bi ti zivot mogao biti kompliciraniji.
Kao majka dvoje prijevremeno rodjene djece mogu ti rec da mi za njih nista nije tesko i komplicirano u zivotu, sa ili bez muzevlje pomoci. Oni su moja krv i moje meso. Odnos muza s njima je njihova stvar.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 19.03.2017. at 08:08.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 01:30   #353
Quote:
escada4life kaže: Pogledaj post
Naravno da ima, rekao mi je njegov bliski prijatelj da mu je pričao kako je sretan što me našao jer ima za koga da živi - ali pazi sad ovo ::: Čovjek ne mrzi djecu i želi ih imati - za razliku od tebe .
Ne osuđujem te jer i ja ih nikada nisam planirala imati i da je on ovakav kao ja - već bi ova trudnoća bila riješena.
Ali eto...nedaj Bože da su sve žene kao ja iako vidim po ovoj temi da je rađanje postalo mnogo nepopularno, da ne kažem omraženo
Samo sam cekala kad ce se pojaviti ovo tumacenje. Zene koje se ne slazu s trudnocom istu i djecu bacaju u ladicu omrazenih stvari. Jest' ali u snovima.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 10:33   #354
Ljudi su samo realni, to ne znači da mrze djecu pobogu. Ovo je neodgovorno ponašanje, što bi trebali pljeskati nekome tko se pukne s nekim na prvom spoju i ostane trudna? Djeca se trebaju planirati, a ne ovako. Ali glavno da autorica želi dijete i ako je njezina odluka i želi roditi sretno joj bilo u tome. Nema gorega kad netko rađa neželjeno, eto samo da rodi jer se desilo, nema hrabrost za ab. ili smatra da je to grijeh i slično, ova situacija je donekle ok jer želi to dijete i želi roditi, moglo bi biti puno gore.
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:30.