Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2017., 15:25   #41
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post

znam jedan par koji su se mladi oženili, i to na svakom okupljanju ne skidaju ruke jedno s drugog, to je uvijek plazanje i tako jedno 5 godina, i onda puf, razvod. imali su i dijete, pa je tim gore taj razvod bio

znači netko ko je izgledao tako kompaktno

ovako ona je njemu bila lijepa, on njoj bogat (sve je kupovao, pružao, ona se malo zanijela pa je pomjerala ljestvicu sve više i više i veće stvari tražila za kupiti). kad je ona počela stariti pa više nije bila tako lijepa, a on prestao kupovati stvari jer su ga počela boljeti leđa od rada i prolaska mladosti - onda je došlo do razvoda
Jesi li ideju za ovaj upis uzela iz neke drugorazredne juzno-americke limunade koja vec traje 5 godina i rasplet se napokon desio u 5634-oj epizodi
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 15:27   #42
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Do sada sam zastupala mišljenje da u brakovima koji su se razvrgnuli od samog početka nešto nije štimalo. Tipa oženili se radi reda, brzo dobili dijete, pa se rastali kad je dijete malo naraslo, ali otpočetka nisu bili u nekoj ljubavi i slozi.

No, sada sam počela razmišljati da možda to i ne mora biti tako; možda je moguće da brak super funkcionira, pa se ipak radi nekog razloga s vremenom izliže i dolazi do rastave.
Na dobrom si putu u svojim razmisljanjima al' na kraju, nadaj se najboljem ishodu za sebe.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 15:29   #43
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post

No, sada sam počela razmišljati da možda to i ne mora biti tako; možda je moguće da brak super funkcionira, pa se ipak radi nekog razloga s vremenom izliže i dolazi do rastave.

Da li je moguće da i brak koji je bio objektivno kvalitetan 10+ godina propadne? Što se dogodi u takvim slučajevima?Kako dođe do rastave?

Kakva su vaša iskustva i stajališta?
Evo ja baš ovdje godinama zastupam tu tezu. Da se ljubav potroši i da naizgled dobar brak propadne. Mišljenja sam da sve ima svoj rok trajanja...pa tako i brak.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 15:34   #44
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Evo ja baš ovdje godinama zastupam tu tezu. Da se ljubav potroši i da naizgled dobar brak propadne. Mišljenja sam da sve ima svoj rok trajanja...pa tako i brak.
Zapadnjačka zla propaganda da su ljudi općenito potrošna roba i da sve mora biti instant turbo super coool da bi imalo vrijednost. U što vjeruješ to i prizivaš u svoj život...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 15:41   #45
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Ti ne kontaš o čemu ja pričam, ja ne kontam što ti pokušavaš reći. Kako bi smo tek živjeli u braku.
Meni je u braku super, mi se kao partneri potičemo da izražavamo sebe i svoje potrebe. Ona meni daje potpunu slobodu, ja njoj dajem potpunu slobodu, čak su nam i financije striktno odvojene i kad idemo u dućan dijelimo svaki račun po pola. Dakle samostalno donosi odluke što će kupiti, što će učiti, kada će izlaziti, gdje će raditi. Ja također. Zanimljiva je činjenica da često jedno drugo pitamo za savjet i mišljenje o našim odlukama i o tome zajedno razgovaramo. U našoj vezi individualnost je zadržana, nije da nitko pati zbog odluka i želja partnera i slijepo se prilagođava ovom drugom na svoju nesreću ili ne daj bože netko nekog na nešto prisiljava. Nemamo problema oko financija, nemamo svađa oko trošenja novaca, nemamo problema oko prevara, laži i skrivanja. I da napomenem moja žena je iako mlađa oko mena jako ambiciozna, ima čvrst stav i zna što želi, ne mogu ja nju baš mijesiti kako misliš zato što je mlađa.
Ti vjerojatno ne možeš razumjeti da mi živimo svoje živote ali MI smo važni prije svega, jer se volimo, jer zašto ne bi bili važni, super nam je zajedno i zajedno smo stvorili nešto lijepo i veliko. A ja ne mogu razumjeti kako ti možeš stavljati naglasak na sebe i da apsolutno u ničem nisi sputana i očekivati vezu sa partnerom, i to dugotrajnu. To ne postoji.
Niko nije negirao to sto ti pises.
Jednostavno, ponekad dolazi do prevaga na koje ne mozes uticati, a koje te mogu oblikovati i promjeniti.
Nema apsolutnih sloboda, u bilo kakvom odnosu, fino je dok se sad jos mogu njegovati licne slobode i ambicije, ali i sam kazes kako je tvoja zena odustala o nekih drugacijih opcija- zbog vas. Da li ce u slucaju da se promjeni odnos snaga- kakve ce reakcije drugog biti? Ako ona tebi bude pocela ogranicavati tvoje licne izbore-zbog djeteta, na primjer, a tebi u jednom trenutku budu pocele smetati te promjene.
Ili, recimo kao u nasem slucaju, zbog nekih stvari koje su van nasih moci(bolest majke) to krene uticati na tebe, da se ne mozes vise toliko posvetiti porodici,jer se boris sa svojim demonima? A ona ti ne moze biti apsolutna pomoc i "rame za plakanje" jer ima nesto vaznije - vase dijete?
Jbg, ima jako puno stvari koje mogu okrenuti pricu...
Ja se licno nadam samo da ce neki ljudi nauciti nesto i jednostavno biti spremniji na sve promjene koje vrijeme donosi...mi nismo.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 15:54   #46
Kako dobar brak ode kvragu?

Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
znači samo ljudi u braku znaju što je to seks i intima? da, jesi smiješna

a robotske tehnike nisu ni u razini smiješnog, one su zabrinjavajuće

a ti slobodno sanjaj o svojim veličinama, kadama i morima do sutra

po ovom se vidi da ljudi u braku od drveća ne vide šumu. već baš da to previše vremena provedeno zajedno njima da iluziju da trebaju biti bliskiji nego bez braka (a bliskost ima svoje ograničenje). pa se onda dođe i do kojekakvih robotskih metodologija, sve sve da se opravda bliskost koja je došla do zida već davno

ma da probat ću sljedeći put nešto tipa. evo sad ulazim u ovu sobu i ja sam druga osoba. ili nešto kao "aj ti sad dragi izjebi sva sranja od ovog dana iz mene", i poslije je kao da smo popili happy pill. naravno da ćeš se poslije seksa osjećati bolje, i seks je dobar i zdrav, ali to ne znači da tebe izvan kuće ne čekaju isti problemi


Užasno mi je žao što ništa ne razumiješ - šteta

Jedino zabrinjavajuće ovdje je to što se čitanje s razumijevanjem trebalo savladati u ranim razredima osnovne škole - nažalost ti to nisi uspjela.
Zato i jesi sve pogrešno shvatila , no čak i da je ovako kako ti pišeš ( a nije ) ,ne vidim zašto te to toliko uzrujalo ?
možda da ideš malo biciklom van , stvarno je lijepo vrijeme

Ja sam sigurna da ćeš ti imati jako uspješan brak ,naravno ako te netko oženi.

Kao što sam ti već rekla ,javi za 10 godina braka kako je prošlo.

A o mojoj intimi nemoj nagađati - valjda ja znam bolje -
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 15:55   #47
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Niko nije negirao to sto ti pises.
Jednostavno, ponekad dolazi do prevaga na koje ne mozes uticati, a koje te mogu oblikovati i promjeniti.
Nema apsolutnih sloboda, u bilo kakvom odnosu, fino je dok se sad jos mogu njegovati licne slobode i ambicije, ali i sam kazes kako je tvoja zena odustala o nekih drugacijih opcija- zbog vas. Da li ce u slucaju da se promjeni odnos snaga- kakve ce reakcije drugog biti? Ako ona tebi bude pocela ogranicavati tvoje licne izbore-zbog djeteta, na primjer, a tebi u jednom trenutku budu pocele smetati te promjene.
Ili, recimo kao u nasem slucaju, zbog nekih stvari koje su van nasih moci(bolest majke) to krene uticati na tebe, da se ne mozes vise toliko posvetiti porodici,jer se boris sa svojim demonima? A ona ti ne moze biti apsolutna pomoc i "rame za plakanje" jer ima nesto vaznije - vase dijete?
Jbg, ima jako puno stvari koje mogu okrenuti pricu...
Ja se licno nadam samo da ce neki ljudi nauciti nesto i jednostavno biti spremniji na sve promjene koje vrijeme donosi...mi nismo.

Porodici se trebaš posvetiti. Tu nema opravdanja. Tvoja majka nije važniji problem od tvoje obitelji. Znači da si pogrešno postavila stvari. Znam da će te ovo naljutiti jer što ti ja imam pametovati ali na žalost tako je. Moja majka je na svojim leđima ponijela bolest i smrt očevog oca i majke i svog oca i majke iako u obitelji ima još 5 sestara i tri brata. To su naši izbori i to pogrešni.
Naravno da ponekad nemamo izbora i ljudi se u svemu tome pogube i brak jako pati.
Općenito ja više vjerujem da bi moj brak puknuo zbog prevare i stresa jer se ja i ona znamo poslom dovesti do granice pucanja, nego zbog naših međusobnih razlika i različitih usmjerenja. To su opet naši izbori jer volimo novce.

Ja ću se strpiti i prilagoditi, jer znam da vrijeme sve izbalansira.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 15:56   #48
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Zapadnjačka zla propaganda da su ljudi općenito potrošna roba i da sve mora biti instant turbo super coool da bi imalo vrijednost. U što vjeruješ to i prizivaš u svoj život...

Daj se saberi
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 15:59   #49
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post

Daj se saberi
Majke mi, reko bi cigo...
Mršti se ti čitav dan pa će ti svijet biti sranje a drugi će ti govoriti kako si tužna i ružna...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 16:02   #50
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Majke mi, reko bi cigo...
Mršti se ti čitav dan pa će ti svijet biti sranje a drugi će ti govoriti kako si tužna i ružna...
Pa baš se ja ne mrštim po cijele dane...otkad sam shvatila da samo mjena stalna jest...stvari su puno jasnije
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 16:05   #51
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Pa baš se ja ne mrštim po cijele dane...otkad sam shvatila da samo mjena stalna jest...stvari su puno jasnije
Da ja tako razmišljam bio bih kurvar teški...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 16:06   #52
ne mrem vjerovat da je temu u potpunosti preplavio radical change i njegovo ja i moja žena i naš savršen brak kroz postove od 88 rečenica.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 16:07   #53
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Da ja tako razmišljam bio bih kurvar teški...
Nemaš muda
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 16:07   #54
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
ne mrem vjerovat da je temu u potpunosti preplavio radical change i njegovo ja i moja žena i naš savršen brak kroz postove od 88 rečenica.
Kad je tema taman krojena po mojoj mjeri...
Nebi mi dala ni govorit, a riječi nikog nisu ubile...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 16:08   #55
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Nemaš muda
Kako nemam, čak su dva na broju...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 16:13   #56
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Kako nemam, čak su dva na broju...
Malo prijatelju...malo
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 16:22   #57
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Malo prijatelju...malo
Idem ća, ubit će me žena....
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 17:01   #58
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Lako jebiga.
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Apsolutno.
+1
Loonie. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 17:31   #59
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
ne mrem vjerovat da je temu u potpunosti preplavio radical change i njegovo ja i moja žena i naš savršen brak kroz postove od 88 rečenica.
Ti naivna djevojko
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 18:12   #60
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Evo ja baš ovdje godinama zastupam tu tezu. Da se ljubav potroši i da naizgled dobar brak propadne. Mišljenja sam da sve ima svoj rok trajanja...pa tako i brak.
Ima primjera tarajanja brakova do smrti dakle neke se ljubavi ne potroše do smrti.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:16.