Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2003., 19:30   #41
Korisitm obicnu cetkicu ali vidim da svi hvalite elektricne cetkice pa cu si morat i ja nabavit jednu. Koju mi preporucujete?
Alyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2003., 20:52   #42
Moj zubar preporucuje oral b cetkice i Elmex pastu za zube.
Romana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2004., 21:56   #43
El. četkica za zube

Dakle, bit ću kratka i jasna... Razmišljam o tome da si nabavim električnu četkicu za zube, raspitala sam se malo kod svoje zubarice, ona je toplo preporučuje. Ali zanima me kakva su vaša iskustva, jel to kaj valja, jel se isplati dat novce za to čudo, kakvi su rezultati...? Nadam se da će bit bar nekoliko odgovora...
little wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2004., 22:10   #44
Ja sam je kupila svom devetogodišnjem klincu da si lakše opere zube. Mislila sam, bit će mu lakše, neće morati drmati rukom, kvalitetnije će biti oprano.
Nakon 3 dana molio me staru četkicu. Nije mu odgovarala.

Ja sam se isto nakon mjesec dana upotrebe takve četkice vratila običnoj.

Moja mama zube pere električnom (zapravo, na baterije) već dvije godine. Ona je zadovoljna.

... Vidim, nisam ti pomogla...

Inače, moja zubarka ne preporučuje takve četkice, veli da se rukom bolje osjeti - i jezikom prekontrolira - učinak pranja. Hm. Ni svi zubari izgleda ne misle isto.
Amalthea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2004., 22:44   #45
Re: El. četkica za zube

Quote:
little wonder kaže:
jel to kaj valja, jel se isplati dat novce za to čudo, kakvi su rezultati...?
Ja imam Braunov uradak, kostala je 300-400 kuna, vrijedi svake kune ima tajmer, tako da pere tocno 2 minute (iako mos' ti i dulje). Masira zubno meso, ma milina... imam ih vec godinama i totalno sam zadovoljna. Moja preporuka - kupi
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2004., 23:03   #46
Moja preporuka je također da kupiš. Meni je odlična, puno bolji je osjećaj nego nakon pranja s običnom. I nemam više toliko problema s desnima.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 12:28   #47
bilo je vec par topica o tome, potrazi na Zdravlju.

Imam onaj mundcentar od Oral B i prezadovoljna sam, otkad imam ni kamenca ni pokvarenog zuba, a osjecaj cistoce takav glatki ne moze nikad dati obicna cetkica.

Tako sam se navikla na to da sam kupila i manju putnu verziju.

Prvi put cujem da zubarica to ne preporuca, meni je moja rekla kad sam to kupila - da kad bi svi njeni pacijenti tu napravicu kupili, ona bi uskoro bankrotirala pa si ti misli zasto ti nije preporucila.

Super je i za upale i probleme sa zubnim mesom - masira lagano desni a tus se napuni kamilicom i time lagano tusira, cak i kad desni krvare ovo je najugodnija metoda.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 12:30   #48
e da ovdje roditelji kupuju klincima one na bateriju ima rozih, plavih sa glavama junaka iz crtica i obicno klinci tako radije "kupe" naviku pranja zubiju.

Ovisno o modelu ( stariji, noviji, brzina okretaja, sto sve tus radi itd. ) ima ih od 60-160 €
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 12:52   #49
Elektricna cetkica je pun pogodak!
Ja je kombinujem sa obicnom i sa koncem i mislim da je to odlicna stvar. Dobro ocisti zube, jaca desni, a i nije tako dosadno kao sa obicnom. Narocito ako stanes pred ogledalo i zabavljas se tim par minuta.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 13:39   #50
Winona, hvala... Malo sam prokopala po Zdravlju i našla sam topic...
little wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 15:48   #51
Re: Re: El. četkica za zube

Quote:
dora kaže:
Ja imam Braunov uradak, kostala je 300-400 kuna, vrijedi svake kune ima tajmer, tako da pere tocno 2 minute (iako mos' ti i dulje). Masira zubno meso, ma milina... imam ih vec godinama i totalno sam zadovoljna. Moja preporuka - kupi
isti slucaj
prije sam imala problema sa krvarenjem iz desni
odkad ovo koristim 3-4g nista!
i moja kci isto ima neku djeciju sto odpjeva pjesmicu nakon 2 min, tako da ceka da zapjeva, sto znaci da ju bar drzi u ustima 2 min

a ako ti je cijena problem- pomisli samo koliko ces kaladonta ustediti , na nju ide samo mrvica
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 21:40   #52
Quote:
a ako ti je cijena problem- pomisli samo koliko ces kaladonta ustediti , na nju ide samo mrvica
sto jest - jest
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2004., 08:18   #53
El. četkica je izvrsna stvar no pitanje je hoće li ti odgovarati. Ja sam prije nekih godinu i pola kupio Braunovu, sa bezkontaktnim punjačem (mislim da je isplatljivija od baterijske) i ne bi je dao nikome.
Jednostavno mi je fantastična, par puta sam za probu oprao zube običnom i izgledalo mi je kao da u usta guram ogromnu letvu.

No ne odgovara svim ljudima. Kupio sam i nekoliko zamjenskih četkica za ostale ukućane. Ni starcima ni curi nije odgovarala i nisu se mogli priviknuti a meni je od prvog pranja stalno u ruci.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2004., 13:47   #54
Ja sam si to oduvijek zeljela i od kad sam skinula aparatic (i skupila novce za malo bolji model) na polici u kupaoni ponosno stoji Oral 3D Excel. Onaj model koji ima skladiste za cetiri cetkice.

Koristim kombinirano i nju i obicnu (na putovanjima recimo) i s obicnom ne mogu ni priblizno toliko dobro oprati zube. U svakom slucaju vrlo sam zadovoljna
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 17:24   #55
Bila sam na jednom medjunarodnom seminaru prije par mjeseci,kazu da stomatolozi najvise koriste od Philipsa Sonicare.Koristi utz cime sprecava adheziju bakterija na caklinu,uz to sto pere mehanicki.
Dosta je skupa,dodje oko 150 eura u Sloveniji.

http://www.sonicare.com/products/default.asp
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2004., 21:44   #56
Ma to je prva liga investicija!
Ja ju imam već nekih 9 godina, i to ne samo četkicu nego cijeli set koji uključuje i tuš za zube.
To mi je preporučila moja zubarica kad sam počela nositi aparatić.
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2004., 21:49   #57
El. cetkica je zakon
Ja imam Braunovu i prezadovoljna.
Ovo da je neki zubar ne preporuca mi je prvi glas, do sada sam samo cula komentare za od strane zubara. Kod moga imas hrpu brosura u cekaonici koje pisu o el. cetkicama, sve u pozitivi.
Nekim ljudima treba malo vise vremena da se naviknu i onda odustanu, a to je stvarno steta.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 18:26   #58
Quote:
viky kaže:
Ovo da je neki zubar ne preporuca mi je prvi glas, do sada sam samo cula komentare za od strane zubara.
Istina, ni moj zubar ju "kao ne preporuca", iako je meni nejasno zasto
Prije mi je znatno krvarilo zubrno meso, sada vise ne, al on kao brije da ta cetkica ostecuje zubno meso oke, smatram da lik i nije najkompetentniji (kaze on aparat za zube nosit ces godinu dana, nosim ga vec trecu, toliko ).
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 03:10   #59
Question Elektricne i baterijske cetkice za zube

Planiram si kupiti takvu cetkicu pa da vas pitam par pitanja...
Kao prvo, postoji li razlika izmedu te dvije cetkice (osim, naravno, ove ocite - da je jedna na baterije a druga na struju)? Tj ima li ikakve razlike u kvaliteti?
Za koje sve cetkice se mogu nabaviti zamjenske glave? Sigurna sam za Braunove, za ostale ne znam.
Koje su najkvalitetnije?
Ima li kod nas za kupiti Blend-a-dent cetkica i ako da, gdje?

Kakva su vaša iskustva s njima opcenito?

Hvala unaprijed
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 13:15   #60
za sve cetkice se mogu ( tj. za sve poznatije firme) kupiti zamjenske glave. Prednost elektricne nad bakterijskom je cisto prakticne prirode - ona elektricna se stalno puni - tj. na bazi i manje je brige oko nje. Ovu baterijsku imam za na put.

Za iskustva - pisali smo svega par topica nize, tema od little wonder - potrazi
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:58.