Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2006., 18:11   #81
Quote:
Karuna kaže:
Zar ima uopce neko da wiccu promatra ozbiljno osim njih samih?

Ako se rade prakse koje se kose sa javnim moralom, a mozda i zakonom, onda postoje objektivni razlozi za tajnovitost.

Osim toga pretpostavka je da magicari zele moc i rade prakse za koje smatraju da ce im istu donjet, a ako neko zeli moc onda ju bas ne zeli djelit, ne
Moc je - manipuliranje uma i percepcije. Za sve trebas voluntere slijepih uvjerenja
__________________
On the world's edge I have found a door......... On the world's edge I can see again



*Immortale nihil mundi compage tenetur,Quo cunctum torrens rapiat flamma ultima mundum. Non orbis,non regna, non mare,non tellus..
Nam statuit genitor rerum irrevocabile tempus-Imorrtale*
India is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 18:14   #82
Quote:
India kaže:
Moc je - manipuliranje uma i percepcije. Za sve trebas voluntere slijepih uvjerenja
Izvana da, ali ako se radi o praksama i ritualima kojima ocekujemo da cemo moci manipulirati vanjskim svijetom (i vlastitom sudbinom) i podloziti ih svojoj volji onda nam je u interesu da sto manje ljudi zna sto radimo

Naravno, ako nam trebaju prodamo im neku bezveznu pricu da ih iskoristimo u svoje svrhe, ionako se svaka budalastina moze prodat, a ako je jos pomjesana s necim upotrebljivim puna saka brade

Treba bit blesav da se uci od magijasa ako ti nije neko zaista blizak (tipa rodovsko prenosenje)
 
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 00:47   #83
evo htjeo sam samo reci,da sam se ja svojevremeno proucavao vjesticarstvom, no međutim na tom putu sam ustanovio da mi ne odgovaraju svi elementi te religije(wicca), ali ipak to me nije sprijecilo da da sacuvam neke djelove i prisvojim ih kao meni prikladne, jer bit i nije u tome da slijepo pratimo druge nego da nadjemo svoj put. Recimo da sam prihvatio seanse meditacije (svijeće, mirisna ulja) - to me definitivno oslobađa i opušta. Cak sam poceo i slaviti neke zemljine,solarne i mjeseceve cikluse. Mislim da sam uspjeo prisvojiti ono sto mi najvise odgovara, i što me stavlja u položaj svjesnosti postojanja i zivotnih promjena.
__________________
There are two things that have no limits, human apsurdity and universe...(Einstein)
"Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol".
Ivan Cankar!
"Ako izmijenimo naše misli, svijet oko nas se mijenja".
Richard Bach!
"Živiomo u pomalo okrutnom svijetu gdje svako pravi svoju Noinu arku." by me.
ivanosk is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 12:30   #84
Sretan Helloween !

'Noć veštica je praznik koji se u zapadnom svetu proslavlja već više od hiljadu godina, a potiče od Starih Kelta, naroda koji je živeo na području Velike Britanije i severne Francuske.

Bili su mnogobošci, a jedan od najznačajnijih bio im je Bog sunca. Njemu su bili zahvalni za sve što im je podario. Kako su običaji pratili procese u prirodi, tako su dolaskom hladnih dana smatrali da Boga sunca drži u zatočeništvu gospodar smrti i princ tame - Samhain.

U noći uoči njihove nove godine, 31. oktobra, verovali su i da Samhain poziva sve mrtve na zajedničko okupljanje'

DNA is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 17:23   #85
judi.. ja sam novi u svjetu Wicce i Witchcrafta. Kaj ima? kad cete danas? Meditacija il ima neko ko ide popartijima?
 
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 15:55   #86
Već sam pomislila da gotovo nikoga ne zanima Wicca, kao duhovni put...
Mladi Mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 13:47   #87
Sad se setih...
Zene u istočnoj Srbiji, (vlaški kraj, Homoljske planine i okolina) su sinonim za 'veštičarenje'. Priče i njihovim moćima, ritualima, 'bajalicama' su već opšte mesto. Jednom je na tv u govorio neki antropolog i opisivao jedan obred na raskršću upoređujući ga sa ritualima iz antičkog sveta. On tvrdi da su svi obredi koje su proučavali (kao antropolozi naravno 'spolja' deskriptivno) isti kao stari zapisi. Te žene su polupismene i nikad nisu makle iz svog sela. Jesu li one veštice?
__________________
manje je vise
elenni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 13:55   #88
Quote:
elenni kaže: Pogledaj post
Sad se setih...
Zene u istočnoj Srbiji, (vlaški kraj, Homoljske planine i okolina) su sinonim za 'veštičarenje'. Priče i njihovim moćima, ritualima, 'bajalicama' su već opšte mesto. Jednom je na tv u govorio neki antropolog i opisivao jedan obred na raskršću upoređujući ga sa ritualima iz antičkog sveta. On tvrdi da su svi obredi koje su proučavali (kao antropolozi naravno 'spolja' deskriptivno) isti kao stari zapisi. Te žene su polupismene i nikad nisu makle iz svog sela. Jesu li one veštice?

Jesu. Vještice su ženske čarobnice koje funkcioniraju po principu lunarnih kultova ili zemaljskih kultova, kultova plodnosti.
Homoljske planine? A što se čudiš? Vlaški kraj. Granica sa Rumunjskom.
Vlasi su ti stari kao i kelti. Dolaskom Slavena, povukli su se visoko u planine ili u nepristupačna područja. Homoljske planine također gaje legende o Vampirima. Transilvanija je odmah preko. Ta nisu li to obronci Transilvanskih alpi, tj. Karpata?
Osim toga, te planine, stare, pune ruda...i čudnih ljudi. Jesi li kad bila u Ravnoj Reci? Pasuljanske livade? Mislim da je to kod Mladenovca. E pa pogledaj ih kakvi su.
A ako si čitala Eccoa, znala bi da Voodoo potiče iz Grčke, da je u Dahomeju bio samo konzerviran i poslije odleđen u Americi.
A Crossroads ti je lajtmotiv bluesa. Robert Johnson.

Zadnje uređivanje shin1 : 02.07.2007. at 17:12.
shin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 16:35   #89
Prolazila sam jednom autom tuda. Kroz Homoljske planine. Vrlo cudno izgledaju ti ljudi. Jednu zenu smo sreli kraj puta koja je cuvala ovce.Jedva smo se sporazumeli jer ne govori srpski. Inace su vrlo nepoverljivi prema strancima. Videli smo neke face iza kapija koji su nas gledale kao da smo vanzemaljci. Ne mozes da verujes da takav paralelni svet zivi samo 200 km od Beograda.Planina je lepa, ima jedna zaravan na vrhu. Kao krov sveta. Cudna je atmosfera,bas.
To sto kazes ima smisla.
__________________
manje je vise
elenni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 16:37   #90
Jedino nisam ispratila tu liniju koja vodi do jazza.
Aj pojasni.
__________________
manje je vise
elenni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 16:58   #91
Quote:
Prolazila sam jednom autom tuda. Kroz Homoljske planine. Vrlo cudno izgledaju ti ljudi. Jednu zenu smo sreli kraj puta koja je cuvala ovce.Jedva smo se sporazumeli jer ne govori srpski. Inace su vrlo nepoverljivi prema strancima. Videli smo neke face iza kapija koji su nas gledale kao da smo vanzemaljci. Ne mozes da verujes da takav paralelni svet zivi samo 200 km od Beograda.Planina je lepa, ima jedna zaravan na vrhu. Kao krov sveta. Cudna je atmosfera,bas.
To sto kazes ima smisla.
Jedino nisam ispratila tu liniju koja vodi do jazza.
Do Bluesa. Štovatelji Legbe uvijek to rade na križanjima. Black cat bone se radi na križanjima (kuha se živa crna mačka dok se ne raspadne i pronađe kost).
Čula si za pjesmu Muddy Watersa Hoochie Koochie Man...
"I got a black cat bone, I got a mojo too
I got John the Conqueror, I'm gonna mess with you
I'm gonna make you, pretty girl, lead me by the hand
Then the world will know, the Hoochie-Coochie Man"

Inače to su ti sve Voodoo termini. Hoochie Coochie Man ti je putujući vudu vrač/liječnik, John the conqueror je biljka, a mojo je ona poznata lutkica koju svi toliko vole...

A sad kako...
Umberto Ecco u Foucaultovom klatnu spominje kako su se izvorne eleuzinske misterije i druge magijske prakse nisu očuvale u Grčkoj i Rimu, ali su ih prihvatili crnci koji su živjeli na području Benina (Dahomej u vrijeme kada su se tamo za Amere hvatali crnci).
Tako su originalni rituali po prirodi ženski (Bakanatkinje koje su trčale gole po šumama i tako to) bili sačuvani kod crnaca.
Kada su ih prenijeli u Ameriku, nastala je na Haitiju Voodoo magija, koja je sadržavala izvorne trismegističke, eleuzinske, i kaldejske rituale ali sada u novoj formi.
Prouči Voodoo pa ćeš vidjeti. I pročitaj Eccoa. Jako je lijepo to napisao negdje na početku knjige.

Što se tiče Homoljskih planina...da. Zaista posebno mjesto. Ljudi žive u izoliranim selima, odvojeni od svijeta. Većina je degeneriranih zbog genetske zaraze, tj. žene se već stoljećima sa rođacima.
Govore jezikom koji nije rumunjski niti srpski. I imaju opake stare magijske rituale i bogatu tradiciju. Ako uspiješ doći među njih.
Ja sam bila u Ravnoj Reci i znam kako je opasno družiti se sa njima. Osobito za ženu. Čuvaj se.

I da. Vampiri. Smatra se, iako ja gledam na to duhovno ne kemijski, da je to bolest koja je posljedica trovanja teškim metalima ili takvima kao Arsen, na primjer.
Budući su Karpati stare planine, imaju ogromne količine teških metala.
Nije ni čudo da su glavni srpski rudnici bakra i zlata Bor i Majdanpek.
Ipak o vampirima imam drugo mišljenje, ali da ne kvarim temu.
shin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 18:05   #92
Quote:
shin1 kaže: Pogledaj post
Štovatelji Legbe uvijek to rade na križanjima. Black cat bone se radi na križanjima (kuha se živa crna mačka dok se ne raspadne i pronađe kost)..
nije to lako vise danas..treba naci prazno raskrizje...i treba se cuvati auta...i drustva za zastitu zivotinja
---
Quote:
shin1 kaže: Pogledaj post
Umberto Ecco u Foucaultovom klatnu spominje kako su se izvorne eleuzinske misterije i druge magijske prakse nisu očuvale u Grčkoj i Rimu, ali su ih prihvatili crnci koji su živjeli na području Benina (Dahomej u vrijeme kada su se tamo za Amere hvatali crnci).
I pročitaj Eccoa. Jako je lijepo to napisao negdje na početku knjige..
JA tu knjigu trazim i trazim...nikako da nadem.
-----------
Quote:
shin1 kaže: Pogledaj post
Ja sam bila u Ravnoj Reci i znam kako je opasno družiti se sa njima. Osobito za ženu. Čuvaj se..
Kako opasno za zene?...MIslila sam da je opasnije za mladice(jos ako su zgodni, i ako su zapeli za oko nekoj mjestanki)..ima jedna zanimljiva knjiga o vlaskim vradbinama koje procitala a kruzila netom...
----------
Quote:
shin1 kaže: Pogledaj post
Ipak o vampirima imam drugo mišljenje, ali da ne kvarim temu.
ne kvaris temu...bas me zanima misljenje...
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 00:30   #93
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
morao bi okopavati vrt, čistiti šume i parkove i slične aktivnosti koje samo potvrđuju našu vezanost za ovozemaljske stvari


...


slucajno sam naletila


ne moze covjek protiv sudbine, ma kako velikimag bio
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 23:13   #94
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post


slucajno sam naletila


ne moze covjek protiv sudbine, ma kako velikimag bio
To sam napisao prije 4 godine i sve se do riječi ostvarilo prije par mjeseci.

Na prvi pogled zanimljiva i duhovita zgoda koja se pretvorila u previše precizno proročanstvo da bi bilo slučajno i samim time dovela u pitanje da li čovjek uopće ima slobodnu volju ili je sve ipak sudbinski dato
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 23:39   #95
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
To sam napisao prije 4 godine i sve se do riječi ostvarilo prije par mjeseci.

Na prvi pogled zanimljiva i duhovita zgoda koja se pretvorila u previše precizno proročanstvo da bi bilo slučajno i samim time dovela u pitanje da li čovjek uopće ima slobodnu volju ili je sve ipak sudbinski dato
mozda se samo radi o tome da se najdublji strahovi ostvaruju kako bi vidjeli da to nije nista strasno
Artemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 14:29   #96
Smile Koven.... Zanima me postoji li neki vještičji (wicca) koven ovdje??

Eto ako imate koven ya i moya frendica ćemo rado upast! yavite owdye ili na mail: [email protected]!

Blessed Be!

Bye!
__________________
Life's a bitch but I am bigger!
-------------------------------
The day I end my suffering... The day I leave this world... The day I say Goodbye... The day I start to smile... The day I stop crying...
---------------------------------
Sally_CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 17:17   #97
Quote:
shin1 kaže: Pogledaj post
Umberto Ecco u Foucaultovom klatnu spominje kako su se izvorne eleuzinske misterije i druge magijske prakse nisu očuvale u Grčkoj i Rimu, ali su ih prihvatili crnci koji su živjeli na području Benina (Dahomej u vrijeme kada su se tamo za Amere hvatali crnci).
Tako su originalni rituali po prirodi ženski (Bakanatkinje koje su trčale gole po šumama i tako to) bili sačuvani kod crnaca.
Kada su ih prenijeli u Ameriku, nastala je na Haitiju Voodoo magija, koja je sadržavala izvorne trismegističke, eleuzinske, i kaldejske rituale ali sada u novoj formi.
Prouči Voodoo pa ćeš vidjeti. I pročitaj Eccoa. Jako je lijepo to napisao negdje na početku knjige.
To je zapravo čisti europocentrizam.
Drugačije mišljenje, kakvo daje Kenneth Grant je da je voodoo originalno nasljeđe afričkih misterija. U afričkim misterijama je korijen egipatskih, kabalističkih i kasnijih magičkih tradicija.
Grant je dokazao ovo retrogradno, spajajući korespodentne Voodoo loe sa sefirama Drveta Života.
Maatsya is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 00:14   #98
www.freeforum101.com/witcheshut/

Probaj na ovoj adresi. Vjerovatno ce neko od njih biti zainteresovan, koliko pretpostavljam.

Pozdrav
Nirvaan
__________________
Tamo gde sam Ja, ne postoji "moja" ili "tvoja" strana. I u Svetlosti i u Tami Ja Jesam. Ja sam Mracan kao Ambis u koji se moras spustiti, da bi pronasao Ono za cim tragas. U praznini Nistavila Ja postojim.Bahirava-Deva
JivanMukta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 11:40   #99
Ey hvala ti . svi se ljudi inače zafrkavaju s nagijom i Wiccom. ayd bar netko normalan.
__________________
Life's a bitch but I am bigger!
-------------------------------
The day I end my suffering... The day I leave this world... The day I say Goodbye... The day I start to smile... The day I stop crying...
---------------------------------
Sally_CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 11:40   #100
wicca je sve istina. briga me što vi pričate ali to je istina.
Navia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:08.