Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2016., 15:14   #481
kar si spominjao

vino i delicije nemas kam nositi, ako smo rekli da bumo si neku klet oslobodili
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 15:39   #482
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
kar si spominjao

vino i delicije nemas kam nositi, ako smo rekli da bumo si neku klet oslobodili
pa sa rampina na stol i iz bačve na stol. nismo četn, ups, prasad. i to je naporan rad. nego za tebe je malo velik H&K 417? a da ipak uzmeš 416 A5?
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 15:43   #483
velik je, ali je barem odrasli kalibar
kad me bude riza zanimala, otici cu u aziju
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 15:48   #484
ma nekako mi izgledaš slabašno, pa san mislija da oslobodimao kakvu klet od kancerogenog suhog mesa i opasnog vina. nađemo još kakve dvi babe da nam se priključe zbog kruva i kolača i eto. a momcima da ipak damo mg3 pa neka se snalaze s njim. mi ćemo sa babama u kleti.

ići na minigun (malo je težak) ostalo je riža i nema smisla baš. pa ako već trošimo zube o gewerama onda neka bude bar gewera.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 19:48   #485
meh, toliko se jos ipak nade energije u mom malom starom tijelu
a i mg sasvim fino kucka, samo ne znam postoji li jos ona fora s brzim i sporim zatvaracima?
ako da, stavis brzi i to sasvim fino papa redenike
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 21:00   #486
heh e vas dvojica...a kak bi bilo lepo imat na programu obić dnevno recimo tri kleti,dva mostića,dva lokalna malika il šta ja znam što još ne i sve to u krugu cca 30 milja i na plus 40 - 50 celzijevaca...a sa tom vašom starudijom u rukama...normalno plus današnja normalna standardna oprema normalnog NATO vojnika
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 22:10   #487
https://en.wikipedia.org/wiki/Light_...ain_patrol.jpg
slika američkog vojnika u planinama afganistana sa FN Mk 48
Mathasar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 19:53   #488
Quote:
jedangrafitni kaže: Pogledaj post
heh e vas dvojica...a kak bi bilo lepo imat na programu obić dnevno recimo tri kleti,dva mostića,dva lokalna malika il šta ja znam što još ne i sve to u krugu cca 30 milja i na plus 40 - 50 celzijevaca...a sa tom vašom starudijom u rukama...normalno plus današnja normalna standardna oprema normalnog NATO vojnika
je i to sve naravno standardni nato soldier odradi pjeske i jos mu u jednu cizmu stave kamen

a prije nato-a tek, poznato je da su vojnici duzili samo pracku i kupace gace
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 20:33   #489
da,da...ma gle ta ti priča više ne drži vodu...inače individualca koji se danas pojavljuje u liku i djelu standardnog NATO soldata nitko ne tjera u vojsku niti je on nešto baš obvezan tumarat po kojekakvim vukojebinama i šta ja znam.Danas čoek ide u NATO armiju da si nešto zaradi il iz neke avanture il je glup i zelen pa se zajebe...Odeš u vojsku odradiš ugovor,dva,tri i ćao drugari...nema boračke penzije,možda kakve sitne beneficije u budućem civilnom životu i to je to...
E sad nekad neki Švabo u Hitlerovoj armiji baš i nije imao neki izbor...isto tako nisu ga imali ni naši ljudi tijekom D.R. ... mislim ne povlačim paralelu DR-a i Hitlerovanja da se razmemo,okolnosti su različite.Zelim reć da nije isto ić negdje ratovat za domovinu i naciju i ić negdje ratovat ajmo reć za sebe (to jest bit u nečijoj službi).
Po tvojoj filozofiji Ameri su trebali ostat na BAR-u i onom Browningu 0.30 ...jbg
čemu izmišljat M-60 stoner63 i dalje što se već smišljalo i pojavljivalo...hmmm

a što se tiče praćke...još nije izbačena iz arsenala...ha,ha,ha...
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 00:32   #490
Quote:
jedangrafitni kaže: Pogledaj post
heh e vas dvojica...a kak bi bilo lepo imat na programu obić dnevno recimo tri kleti,dva mostića,dva lokalna malika il šta ja znam što još ne i sve to u krugu cca 30 milja i na plus 40 - 50 celzijevaca...a sa tom vašom starudijom u rukama...normalno plus današnja normalna standardna oprema normalnog NATO vojnika

Mogu proć poprilično toga, ali po RH. Od krša u Dalmaciji uključujući žeđ danju i hladnoću Dinre i Velebita po noći. Sve blagodati močvare uključujući komarce,smrad popraćeno povraćanjem i proljevom. A za NATO i njihovu službu monsantu,exxonu iinima zaboli me neka stvar. Ne zanima me ni Afganistanski mak ni zlatni trokut, ni gadafijevo zlato, eto ih tamo i nek sole nekom drugom pamet. Po meni ja nikad nebi uša u taj savez.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 08:18   #491
Quote:
jedangrafitni kaže: Pogledaj post
Po tvojoj filozofiji Ameri su trebali ostat na BAR-u i onom Browningu 0.30 ...jbg
čemu izmišljat M-60 stoner63 i dalje što se već smišljalo i pojavljivalo...hmmm

a što se tiče praćke...još nije izbačena iz arsenala...ha,ha,ha...
po mojoj filozofiji, treba razvijati novo i bolje
ali po mojoj filozofiji takoder postoji posao koji se mora obaviti i postoji primjeren alat za to

znam, imam jednu
i mogu ti reci, gume od 40# stvarno opako rade
samo, tesko je to natezati, trebalo bi za modernog vojnika staviti gume od 4#, da se jadan ne muci
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 21:03   #492
Prema planu nabave kupuje se
Quote:
Laka puškostrojnica M249 u kalibru 5,56x45 mm (komplet s optičkim ciljnikom)
i
Quote:
Puškostrojnica u NATO kalibru, komplet (Ukupna vrijednost predmeta nabave 6.350.000,00 za razdoblje 2016-2017)
E sad koja je ta druga??
https://www.morh.hr/images/stories/m...2016-03-29.pdf
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 21:45   #493
meni se ćini da se tu radi o 5.56mm i 7.62mm, ugrubo sam računao s obzirom na izdvojeni novac o kojoj količini puškostrojnica se radi. ispada oko 200 komada +/- ove u 7.62mm
taj broj mi nekako vuče na to da ih vjerojatno planiramo staviti na M-ATV i sl. jer ako ih mislimo kao amerikanci rasporediti u pješačke vodove kao oružje za podršku onda je to sigurno preveliki broj s obzirom da nemamo toliko pješačkih vodova, a za desetine sigurno nisu kad se za to kupuje 5.56mm?
Mathasar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 01:43   #494
Heckler & Koch
Bahaticek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 01:54   #495
Iako bi bilo bolje da je FN
Bahaticek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 11:02   #496
Quote:
Bahaticek kaže: Pogledaj post
Heckler & Koch
MG4 i MG5?
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 21:49   #497
?? Švabo ??
a kak se došlo do toga uopće? jesu obavljena nekakva tersiranja,usporedbe ili se išlo na direktnu nabavu od proizvođača...bome nakon zadnjih događanja baš sve što se nabavlja ili dela u vezi i oko MORH-a treba pod lupom promatrat...
https://youtu.be/vyIUyKkL4Ik

a dobro barem se nešto pokušava ...dosta je više one smijurije sa PM-om
e sad još da se nekako riješit municije sa oznakom PPU i IK,to zamjenit nekakvim streljivom koje u oznaci imade slovo H
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 21:58   #498
u planu nabave jasno piše, čitljivim slovima "laka puškostrojnica M249 u kalibru 5.56mm"

dok za drugu stavku piše "puškostrojnica u NATO kalibru" kako ste vi došli do H&K?
Mathasar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 22:01   #499
Quote:
Mathasar kaže: Pogledaj post
u planu nabave jasno piše, čitljivim slovima "laka puškostrojnica M249 u kalibru 5.56mm"

dok za drugu stavku piše "puškostrojnica u NATO kalibru" kako ste vi došli do H&K?
E pa za prvo piše da je M249,a za drugo ne piše od kojeg proizvođača,ali se zna da je ZSS odabralo za sebe H&K MG4
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 22:04   #500
Quote:
Mathasar kaže: Pogledaj post
meni se ćini da se tu radi o 5.56mm i 7.62mm, ugrubo sam računao s obzirom na izdvojeni novac o kojoj količini puškostrojnica se radi. ispada oko 200 komada +/- ove u 7.62mm
taj broj mi nekako vuče na to da ih vjerojatno planiramo staviti na M-ATV i sl. jer ako ih mislimo kao amerikanci rasporediti u pješačke vodove kao oružje za podršku onda je to sigurno preveliki broj s obzirom da nemamo toliko pješačkih vodova, a za desetine sigurno nisu kad se za to kupuje 5.56mm?
okej koju si cifru po komadu uzimao prilikom računanja...teško je tu bit tako precizan ...ono jel ide i optika , pa kakav paket ide uz strojnicu(cijevi,djelovi,alat..itd,itd...nabere se toga
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:36.