Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2017., 00:07   #21
Da prenesem malo modificiran jedan svoj post sa mojnovac, obzirom da se tema i na poslovnom aktualizirala:

Jednom mi je prilikom jedan doajen našeg marketa rekao da bi se kod preuzimanja u hr trebala gledati cijena preuzimanja u istoj branši vani, te podijeliti sa dva. Ispada da je p/s kod preuzimanja konditora vani nekaj iznad 2:

MainFirst Bank analysts estimate that Ferrero could fetch between 16 billion euros ($18.2 billion) and 20 billion euros, based on annual sales of 8 billion euros and the multiples in recent chocolate deals.


http://www.businessinsider.com/r-all...ation---2015-2

Po toj logici kod Kraša to onda ispada negdje oko 750 - 800 kn po dionici. Ovdje bih ipak dodao određenu premiju na preuzimanje, kraš je ipak, nazovimo ga tako, poluprivatna firma. Što želim reći, pisao sam to već na mojnovac, ovdje troškovi osoblja sudjeluju sa skoro 28% u ukupnim rashodima, kod ZVCV je to 15%. Ok, Kraš ima proizvodnju uglavnom u zg gdje su plaće veće, pa bi se tu možda postavilo pitanje izmještanja proizvodnje u slučaju da dođe novi gazda. Mislim da postojeća garnitura nebu prodala svoje udjele ispod 1000kn.

No posve nebitno za trenutnu cijenu, sve je u rukama Pivaca, a oni očito imaju čelične živce i volju, cijena neće nigdje bez njih, nitko drugi nije ni voljan zariskirati i skupljati veće količine ispred pivaca na marketu. A nisam dobio dojam da im se žuri..zašto i bi?

U međuvremenu, Kraš je 2013. bio 72. konditor na svijetu, sad je 96:

https://www.candyindustry.com/top-75...companies-2013

https://www.candyindustry.com/2017-G...Top-100-Part-1
peropopara is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2019., 08:26   #22
Brisem prasinu sa teme kako bi se nadovezao na skoro dvije godine stari post:

Pitanje je samo.. ima li tu jos ikoga.
Zak McKracken is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2019., 09:48   #23
Tko je predstavnica KRAS ESOPa, Marica? Kaj nisu oni prije par godina išli na right issue da izbjegnu preuzimanje od Pivca?
__________________
wrong side of investment banking
Journal is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2019., 22:16   #24
Nevjerovatno..stabilna dionica (kompanija) skoči za više od duplo i nikom ništa. Samo je zanimljivo jer je tip Srbin.
Eh..nekada bi u dnevnicima pratili Kraš kako raste. A da cijena nije prenapuhana, pogledajte od kolege peropare post na početku ove stranice.

Preuzimanje se plaća i diže vrijednost cijele branše. Vidjeh da je i PODR povukla pristojni postotak.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2019., 22:53   #25
Meni je to lijepo za vidjeti. Tu likvidsnot taj skok, nada se da su i mali nesto strpali u dzep.
Samo mislim da nece dati da to ti preko. Ako se razumijemo...
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2019., 00:03   #26
Kako mi znamo da Srbin nije ESOPOV igrač? Poslije zamijene dionice i svi zadovoljni.
Kladim da su veći igreči uletjeli (banke). To je mana kupovanja na otvorenom tržištu. I to uskom.

U svakoj otvorenoj ekonomiji burza bi trebala rasti, zar ne? Ja ne vjerujem u ekonomski oporavak dok ne vidim tvrtke na PE 25 na lokalnoj burzi.
Kraš vrijedi, i neke tvrtke na ZSE. Uz minus kamatu glupo bi bilo da se ne promovira burza i fondovsko ulaganje. Treba olabavati zakon u dionice plus veći IPO. Npr HEP.
Win-Win
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2019., 00:15   #27
Ja mislim da ce ga blokirati (na ovaj ili onaj nacin) s puno vece pozicije, to bi bio prvi slucaj u nas da se to dogodi.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2019., 11:57   #28
Evo skupstina Krasa Esop-a izglasala da ne ide sa Pivcima u zajednicku ponudu za preuzimanje. Biti ce tu jos veselja...

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
n1no is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2019., 21:11   #29
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Kako mi znamo da Srbin nije ESOPOV igrač? Poslije zamijene dionice i svi zadovoljni.
Kladim da su veći igreči uletjeli (banke). To je mana kupovanja na otvorenom tržištu. I to uskom.

U svakoj otvorenoj ekonomiji burza bi trebala rasti, zar ne? Ja ne vjerujem u ekonomski oporavak dok ne vidim tvrtke na PE 25 na lokalnoj burzi.
Kraš vrijedi, i neke tvrtke na ZSE. Uz minus kamatu glupo bi bilo da se ne promovira burza i fondovsko ulaganje. Treba olabavati zakon u dionice plus veći IPO. Npr HEP.
Win-Win
Pa nismo u komunizmu da prodajemo tvrtke tipa HEP samo zato da "oživimo" ionako mrtvu burzu.
Freek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2019., 00:00   #30
Nismo u komunizmu neg u Uhljebistanu.

Znači radnici su prodali dionicu za 200kn manju cijenu "našem".

Da nije bilo Srbina, "naši" bi sve kupili za 400 kn po dionici.

Svaka čast Marici i ekipi. Maestralno odigrano.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2019., 21:24   #31
Bio sam u pravu.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2019., 20:43   #32
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Da nije bilo Srbina, "naši" bi sve kupili za 400 kn po dionici.
I faca "naseg" Pivca je sve ispricala o agoniji placanja dvostruko vise neg sto su planirali. Narocito jer imam neki mali spurius da njima to ne vrijedi ni blizu placenom.

Za razliku od Sarana kojem sigurno vrijedi.
Zak McKracken is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2019., 13:26   #33
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Nismo u komunizmu neg u Uhljebistanu.

Znači radnici su prodali dionicu za 200kn manju cijenu "našem".

Da nije bilo Srbina, "naši" bi sve kupili za 400 kn po dionici.

Svaka čast Marici i ekipi. Maestralno odigrano.
Po meni optimalno rješenje nisu ni Pivci ni Šaranović nego neki veći svjetski igrač. Zapravo je to trebalo napraviti još prije 10-20 godina.

Ovako će ti igrači napraviti (ili kupiti) tvornicu u susjedstvu i onda ti raditi konkurenciju:

Strateška tržišta pružaju solidnu priliku Barry Callebaut-u da proširi svoje prisustvo, pri čemu 5 zemalja ima glavni značaj za korišćenje ove prilike mereno obimom potrošnje - Srbija, Bugarska, Rumunija, Grčka i Hrvatska.
https://www.industrija.rs/vesti/clan...-novih-trzista
Frasier is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2019., 22:08   #34
Navodno je Nestle još davno (prije možda 10 i više godina) nudio nekih 800kn za dionicu. Mislim da je Kraš utvrdio poziciju u regiji i ne vjerujem da mu neki globalni igrač može oduzeti tržište jer smo odavno otvoreni Ferreru, Nestleu, Kraft Foodu i drugim globalnim igračima i ako je preživio uz socijalistički Esop, onda će i dalje. Ne mislim da će Pivci izmusti Kraš, al jebote, tjerat i plašit radnike da prodaju za nižu cijenu dok ti menađer inkasira 9 milja kuna po 1050 kn je gadno licemjerje.
(još bu zel i gadnu otpremninu)

Bravo Marice. :klap: Živio socijalizam.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:44.