Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2007., 09:30   #1
Povišen krvni tlak u trudnoći

Prilikom zadnjeg pregleda imala sam povišen tlak 140/100 , savjetovali su mi da mjeri, tlak tri dana za redom i da onda dođem da se vidi kakva su mjerenja.
Proteina nisam imala u mokraći.
Zanima me da li je netko imao problema s tlakom i kako je to rješavao , mislim na lijekove i ishranu??
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 11:23   #2
smanji unos soli, pij puno tekućine i kontroliraj tlak. ako će ti biti stalno viši od 140/90 mogla bi dobiti neke tablete
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 11:47   #3
ja nisam imala problema s visokim tlakom ... ali kako je chiara rekla s unosom hrane se može nešto riješiti
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 12:08   #4
Molim da na ovoj temi pišu isključivo cure koje su imale visok tlak!
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 12:22   #5
ja sam imala visoki tlak i gin mi je rekao što sam ti napisala. na pregledima sam uvijek imala u granicama, a kad sam išla roditi imala sam visoki (ne sjećam se koliko), dali su mi injekciju i sve ok
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 13:10   #6
...ja baby...inače imam visoki tlak,al te tabl koje pijem nisam smjela u trudnoći...zato sam dobila tabl koje su za trudnice....nema ih u ljekarnama,kupila ih na dolcu,iz uvoza,mislim da je 250kn kutija...
__________________
......nogom vrit i glavu gore...

Zadnje uređivanje putnica : 24.10.2007. at 17:00.
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 13:18   #7
baš sam i ja htjela dodati za tablete, ali paspa je sve napisala. ja ih nisam pila ali mi je gin rekao ako tlak ne bude dobar da ću ih morati piti.
i samo ti pitaj
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 13:31   #8
inače imam niski tlak, a pred kraj trudnoće mi se jako povisio tlak (ne sjećam se koliko) i rekli su mi da mjerim 3 puta dnevno do sljedeće kontrole. također je mokraća bila ok.
kad sam došla nakon 5 dana opet u bolnicu na kontrolu, rekli su da me moraju hospitalizirati zbog visokog tlaka i spičili mi inekciju normabela.

nakon sat vremena su se predomislili, počeli spominjati preeklampisiju (valjda sam dobro napisala) i inducirali mi porod. Rodila sam u 38. tjednu.

visoki tlak nije šala
mici123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 00:28   #9
Quote:
mačkulina kaže: Pogledaj post
Prilikom zadnjeg pregleda imala sam povišen tlak 140/100 , savjetovali su mi da mjeri, tlak tri dana za redom i da onda dođem da se vidi kakva su mjerenja.
Proteina nisam imala u mokraći.
Zanima me da li je netko imao problema s tlakom i kako je to rješavao , mislim na lijekove i ishranu??
moja sestricna je zavrsila u bolnici 3 tjedna prije poroda zbog visokog tlaka i morala je strogo mirovat i bit pod nazorom i naprotiv ovim pricama, nisu joj dali pit puno tekucine jer od puno tekucine raste tlak...morala je molit da si navlazi suha usta
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 09:47   #10
Budi jako pažljiva s povišenim tlakom. Ja sam u prošloj trudnoći "na sreću" dobila povišeni tlak tek u 36 tjednu (140/100), tako da nisam imala većih problema. Hospitalizirali su me, tlak nikako nisu uspjeli sniziti, te me u 37 tjednu porodili carskim rezom. Problem je kada se to dogodi ranije pa proležiš u bolnici lijepi dio trudnoće. Pazi što jedeš, zaboravi na sol, te pij puno tekućine.
bully10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 21:05   #11
pripazi na taj tlak; ne mmora biti ništa, a može svašta
meni je u zadnjim tjednima bio povišen (120,130/80,90) i nije doktora baš zabrinjavao iako mi je prirodni 90/60
uglavnom, rodila sam hitnim carskim pri tlaku od 230/125, dan poslije imala eklamptični napad

lagana (poželjno kuhana, a ne pečena ili pržena) hrana, malo soli, nekoliko puta dnevno podigni noge uz zid (sasvim okomito) - to je sve što ti mogu savjetovati
i, naravno, nemoj se nervirati
zato ti, možda, i nisam trebala napisati svoje iskustvo ali nakon istog čini mi se da bi mi bilo lakše da sam mogla naslutiti...
sretno
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 00:15   #12
ja sam i u prvoj i u drugoj trudnoći zadnja dva mjeseca imala redovito tlak 140/90(inače imam normalan),te su me kod druge trudnoće hospitalizirali u 32.tjednu.tjedan dana su me hranili po svom jelovniku,pet puta dnevno mjerili tlak i svaki puta je bio 140/90.napravili su bubrežne i jetrene funkcije i kad su vidjeli da su nalazi ok pustili me doma.rodila sam 9 dana prije termina, a na porodu sam u jednom trenutku imala tlak 170/130 i počela padati u nesvijest ali dobila sam kisik i infuziju pa su me doveli u red.tlak nije za šalu!!!!!znam da za te granične tlakove(140/90,140/100) savjetuju epiduralnu jer je sigurnije za rodilju a samim time i za dijete
Maxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 07:27   #13


molim vas da mi dalje nitko više niš ne piše o ničem , jer sam se prestravila...
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 07:31   #14
Quote:
mačkulina kaže: Pogledaj post


molim vas da mi dalje nitko više niš ne piše o ničem , jer sam se prestravila...
...ajde,molim te.... ....pa piješ sad terapiju i sve ok....
__________________
......nogom vrit i glavu gore...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 12:42   #15
znači ipak si dobila tablete. ma bit će sve ok
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 21:15   #16
Quote:
mačkulina kaže: Pogledaj post
jer sam se prestravila...
ajde, ajde - vidiš da ti živa i zdrava pišem... moja mišica ima tri godine...
čak i da znam što me čeka opet bi sve ponovila
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 17:48   #17
Užas i ja imam visok tlak 140/100.Šta će biti sa mnom
psyhomama is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 17:49   #18
Quote:
psyhomama kaže: Pogledaj post
Užas i ja imam visok tlak 140/100.Šta će biti sa mnom
...obavezno kontroliraj...ja odmah dobila lijekove....
__________________
......nogom vrit i glavu gore...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 17:52   #19
Quote:
psyhomama kaže: Pogledaj post
Užas i ja imam visok tlak 140/100.Šta će biti sa mnom
dobit ćeš lijek kao i ja..sve bude ok...
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 18:02   #20
Kod visokog tlaka bitno je da se redovito kontolira (tri puta dnevno) i ako su ostali nalazi u redu (proteini u urinu) mislim da bi trebalo biti sve ok.
Ja sam zbog visokog tlaka i proteina u urinu zavrsila u bolnici na hitnom carskom, ali tek nakon sto mi pet dana uz raznorazne terapije tlak nije padao i pocela mi se nakupljati voda u organizmu tako da sam kada sam isla na porod bila ko lubenica.
Uglavnom ono sto je vazno je kontrola, jer se tada moze na vrijeme reagirati i spriječiti komplikacije
__________________
Sizif je vjerojatno bio domaćica.
Durica26 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:23.