Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2007., 19:26   #21
haj

Inače imam nizak tlak, ali od kada sam trudna tlak mi luduje 140/105(sada sam trudna 5mjeseci), išla sam u bolnicu na pretrage i na 24 satno snimanje tlaka,problem je što tlak luduje 2dana prenizak 2dana visok,dobila sam tablete koje moram piti po potrebi METILDOPA SAMO ZA TRUDNICE I NEMA GA KUPITI U HRVATSKOJ,svaki dan moram obvezno mjeriti tlak ujutro i naveče.Danas sam bila kod doktorice bio je 115/90,a i sami neznaju šta da mi kažu,sutra opet na pretrage,dok je ovako ok je, bitno je da se ne pogorša pozdrav
nefertiti27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 15:40   #22
Quote:
mačkulina kaže: Pogledaj post
Prilikom zadnjeg pregleda imala sam povišen tlak 140/100 , savjetovali su mi da mjeri, tlak tri dana za redom i da onda dođem da se vidi kakva su mjerenja.
Proteina nisam imala u mokraći.
Zanima me da li je netko imao problema s tlakom i kako je to rješavao , mislim na lijekove i ishranu??
Meni se događa da mi sestra god ginice izmjeri visok tlak, a ja znam da imam normalan jer ga sama mjerim a mjeri mi ga i moja doktorica. To me jako zabrinulo dok nisam skužila da je sestra kod ginice smotana i da ne zna izmjerit tlak. Ja ti predlažem da ga izmjeriš negdje drugdje, pa da sama usporediš vrijednosti i vidiš dali ti je zaista tlak visok. I ne brini!!!!!
madcox is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 19:12   #23
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
...obavezno kontroliraj...ja odmah dobila lijekove....
Bila sam danas kod doktora i prepisao mi neke Verapamil tablete a rekao je da mi je tlak u redu,nemam proteina i stalno varira od 90/60 do 140/100.
Mene je frka a njega baš briga.
psyhomama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 13:54   #24
samo da podignem temu
__________________
Sve i svi oko tebe tvoji su učitelji
NanaDeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 13:57   #25
tooo...ljubim tee...heh...ajmo trudnicee,mamice,bakice...jeste imali problema u trudnoći s tlakom??kako ste ga "spustali"...šta ste jeli??ja maštram po bijelom luku,a to mi je ...a kad moram,nisam dobila nikakve tabletice ...

hvala
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 19:02   #26
Quote:
madcox kaže: Pogledaj post
Meni se događa da mi sestra god ginice izmjeri visok tlak, a ja znam da imam normalan jer ga sama mjerim a mjeri mi ga i moja doktorica.
To se ponekad događa i u lječničkim terminima se zove nešto kao tlak zbog bijele kute... ono kad se vidi liječnika tlak se povisi sam od sebe Možda zato..
Ja sam s tlakom ko po špagi 120/80, školski, tak i dok sam bila trudna
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 19:11   #27
Quote:
MalaLola kaže: Pogledaj post
To se ponekad događa i u lječničkim terminima se zove nešto kao tlak zbog bijele kute... ono kad se vidi liječnika tlak se povisi sam od sebe Možda zato..
Ja sam s tlakom ko po špagi 120/80, školski, tak i dok sam bila trudna
ima jako puno istine u ovome kaj je malalola napisala - meni je u ponedjeljak kod ginekologa tlak bio 150/90 a od utorka do danas nije prešao 130/80 a mjerim ga 3 puta dnevno. naravno, ne vrijedi to za sve, trebalo bi ga kontrolirati nekoliko puta svaki dan da se sa sigurnošću ustvrdi da je stvarno povišen ili čisto zbog uzbuđenja od pregleda ili sl.
kayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 10:06   #28
Tako i meni. Kod doca mi je zadnji put bio 100/70 a doma je uvijek nizi.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 22:26   #29
Exclamation Tlak u trudnoći

Curke,imam jedno pitanje...
Sad sam u 34.tjednu i unazad par dana sam si znala izmjeriti tlak 151/89 što je stvarno pre-previše
Nije tako stalno,ali par puta sam izmjerila takav tlak.
danas sam pitala doktoricu,a ona meni da si popijem apaurin da mi manje srce kuca - pa šta joj je,puls mi je normalan,samo je taj gornji nekada tako visok.
jel ima koja od vas iskustva s takvim skokovima u tlaku,jer se stvarno brinem i nemam pojma šta da radim kad si izmjerim tako visok tlak?
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 22:42   #30
Ma nemoj se brinut,jer vec si 34ti tjedan,zar ne!?To je takorec "normalno" da ti kadkad skoci.Ako nisi imala problema tokom cjele trudnoce sa tlakom ,ovo te netreba zabrinjavat,a i kazes da je kadkad tako samo visok!Jel osjecas ti sta cudno ili da si lose?
I dal si to mjerila doma tlak mozda?Na digitalnom tlakomjeru?
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 22:53   #31
meni je bio u trudnoći tlak 150/90, dolazio mi je svaki dan patronažni brat na posao da mi mjeri tlak, i između ostalog kaže da nisu digitalni baš pouzdani. Živin je zakon.(isto kao i toplomjer).
Gin mi je prepiso normabel po potrebi ali ga nikad nisam uzimala. Tlak ti nekad zna na pola minute tako skočiti i onda se opet normalizirati. Pij puno vode i obavezno izbjegavaj sol i sve što ima veze s njom (suhomesnato, grickalice, ovo nema veze sa soli a ipak diže tlak-mineralna, kava,crno vino), bijeli luk pomaže da se tlak normalizira. Samo pazi na otečeno noge i ruke, ako to primjetiš obavezno lezi i izdigni noge na jastuk, napomeni ginekologu kod slijedećeg pregleda.
Eto..nadam se da sam pomogla.
Sretno.
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 23:01   #32
ej pikacu... to nije neki tlak. Koliki ti je puls?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 23:09   #33
Ma da digitalni koliko god puta izmjeris pokaze drugacije!
Meni je u 35tom tjednu tlak malo kadkad bio visok i bila sam otecena!Al nije to nist cudno ako se neosjecas lose!
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 23:10   #34
ma puls je bitan isto. a ona ga nije napisala
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 23:12   #35
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
Ma nemoj se brinut,jer vec si 34ti tjedan,zar ne!?To je takorec "normalno" da ti kadkad skoci.Ako nisi imala problema tokom cjele trudnoce sa tlakom ,ovo te netreba zabrinjavat,a i kazes da je kadkad tako samo visok!Jel osjecas ti sta cudno ili da si lose?
I dal si to mjerila doma tlak mozda?Na digitalnom tlakomjeru?
Nisam imala nikakvih problema,samo unazad tjedan dana sam primijetila nekad u toku dana da sam malo sama sebi čudna,pa kad si mjerim tlak izmjerim toliko,onda se malo smirim i sputi se na cca. 137 - nije mi uvijek tako visok,recimo jutros je bio 127/78,da bi kasnije izmjerila 140/89 - varira...
I da,imam digitalni tlakomjer kojeg sam kupila prije mjesec dana,ali ne onaj oko zapešča već oko nadlaktice,zašto?
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 23:15   #36
Quote:
petra593 kaže: Pogledaj post
meni je bio u trudnoći tlak 150/90, dolazio mi je svaki dan patronažni brat na posao da mi mjeri tlak, i između ostalog kaže da nisu digitalni baš pouzdani. Živin je zakon.(isto kao i toplomjer).
Gin mi je prepiso normabel po potrebi ali ga nikad nisam uzimala. Tlak ti nekad zna na pola minute tako skočiti i onda se opet normalizirati. Pij puno vode i obavezno izbjegavaj sol i sve što ima veze s njom (suhomesnato, grickalice, ovo nema veze sa soli a ipak diže tlak-mineralna, kava,crno vino), bijeli luk pomaže da se tlak normalizira. Samo pazi na otečeno noge i ruke, ako to primjetiš obavezno lezi i izdigni noge na jastuk, napomeni ginekologu kod slijedećeg pregleda.
Eto..nadam se da sam pomogla.
Sretno.
Da to sa i ja čula,ali eto...kupila novi misleći da će biti bolji...
Ne natičem baš puno,onako normalno,jedino mi prsti na rukama trnu,ali to sam već rekla doktorici pa mi je objasnila da je to od zadržavanja tekućine,pa se stišće taj tzv. karpalni tunel u zapešču
Ne znam do koliko se smatra da je tlak normalan?
Hvala ti
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 23:16   #37
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
ej pikacu... to nije neki tlak. Koliki ti je puls?
Puls mi varira od 80-110,al većinom je oko 90,zašto?
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 23:22   #38
meni je isto tlak malo visok, al gin mi je reka da je još ok. navodno nije problem gornji, nego donji, koji ne bi smio preć 100.
vista is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 23:25   #39
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
Puls mi varira od 80-110,al većinom je oko 90,zašto?
151/90/90 nije jako visok tlak. Kućni tlakomjeri imaju odstupanja po 10.

A da ti pitaš ginekologa. Ne bih znala i ne bih htjela nešto reći krivo.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 00:02   #40
Ja iman drugi problem...meni nije nikad preko 100/60...i seka mi je imala niski tlak pa su se u rodilištu začuduli kako je uopće uspila rodit koliko joj je tlak nizak bio + anemija
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:08.