Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2008., 20:00   #41
Baj d vej apsolutno sam protiv laganja tj. ako netko primjeti (prva 3.mj) i pita me jesam li trudna naravno da nemogu lagat, ono...ko da će me bog kaznit ako slažem...takav imam osjećaj!
Meni su skužili svi jako brzo i pitali me pa sam im naravno i rekla ali nisam imala potrebu svima govorit i još uvijek nemam! Oni koji su mi najvažniji znaju već odavno a ovi koji mi nisu važni iskreno, baš me briga kad će saznat!!
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 20:04   #42
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
na poslu ne reći odmah jer ne znaš ni kako će se sve to razvijati.
ja bih rekla da na poslu treba reći odmah tj.čim prije.
jer, koliko znam, ako nadređeni ne znaju da si trudna nemaju nikakvih obvaza/ograda prema tebi kao prema trudnici (dakle, teoretski možeš dobiti otkaz kao tehnološki višak..što, da znaju da si trudnica, ne bi smjeli)
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 20:07   #43
...za trudnocu sam doznala kad sam bila 5tj trudna...MM je odmah znao(naravno) a za par minuta i moja i njegova mama...isti dan su doznali ukucani(braca,sestre,moj i njegov otac,neviste...)... javila sam tek za par dana prijateljicama kad mi je doktor potvrdio da sam uistinu trudna...od tad su vec svi znali i osobno ne vidim cemu skrivat...mene selo i price ne zanimaju,niti sam zbog njih ostala trudna niti cu zbog njih kriti...jedino sta me je bilo strah reci babi koja nije mogla docekat da ostanem trudna,iz razloga ako sta krene po zlu njoj bi srce prepuklo,jer je znam kakva je...no sve u svemu,meni ta sutnja nista ne znaci,ako moram zigubit mrvicu onda cu je izgubit rekla ja ili ne...i nedaj Boze da mi se to dogodi,ali kad bi se dogodilo,volila bi u tim trenucima imat svoje najdraze ljude oko sebe...moaj jetrva je izgubila bebu deset dana prije termina...znaci ona nije uopce nikom trebala rec svih devet mjeseci...no svak zna kako njemu pase i sta ce i kad kome rec...
leptir7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 20:13   #44
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
mislim da je ova tema bila?

ovisi o situaciji. na poslu ne reći odmah jer ne znaš ni kako će se sve to razvijati.
e vidiš, ja sam odma u 7. tjednu tražila fino bolovanje tako da su šefovi saznali prije mojih prijateljica hehe ...ali za njih me nešto i nije puno bilo briga a pola firme ni neznam jer nisam s njima radila nego u ispostavi i trenutno sam bila na čekanju tako da mi je baš dobro došlo da mogu na bolovanje pa da bar dobijem naknadu nekakvu!
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 20:15   #45
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ja bih rekla da na poslu treba reći odmah tj.čim prije.
jer, koliko znam, ako nadređeni ne znaju da si trudna nemaju nikakvih obvaza/ograda prema tebi kao prema trudnici (dakle, teoretski možeš dobiti otkaz kao tehnološki višak..što, da znaju da si trudnica, ne bi smjeli)
je lali ali imaš rok od 15 dana da doneseš potvrdu od gina da si trudna i mora ti povuć otkaz!!
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 20:19   #46
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ja bih rekla da na poslu treba reći odmah tj.čim prije.
jer, koliko znam, ako nadređeni ne znaju da si trudna nemaju nikakvih obvaza/ograda prema tebi kao prema trudnici (dakle, teoretski možeš dobiti otkaz kao tehnološki višak..što, da znaju da si trudnica, ne bi smjeli)
da to je jedna strana prednosti ali zamisli da neka žena doživi spontani.... i sad sva ona sranja koja idu usput (od objašnjavanja babetinama pa nadalje) ili ako netko ide na racz i dobije nalaz katastrofa i odluči se na inducirani.. zamisli tek tada..

Po meni ako medicina kaže da su prva tri najosjetljivija treba to poštovati i ne govoriti.

BAREM TRUDNOĆU NEMREŠ SAKRITI. otkrije se i to vrlo brzo. Zakaj požurivati?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 20:20   #47
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
e vidiš, ja sam odma u 7. tjednu tražila fino bolovanje tako da su šefovi saznali prije mojih prijateljica hehe ...ali za njih me nešto i nije puno bilo briga a pola firme ni neznam jer nisam s njima radila nego u ispostavi i trenutno sam bila na čekanju tako da mi je baš dobro došlo da mogu na bolovanje pa da bar dobijem naknadu nekakvu!
bolovanje? do kada ćeš biti na njemu? su to one komplikacije?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 20:34   #48
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
bolovanje? do kada ćeš biti na njemu? su to one komplikacije?
Da, ja sam ti dobila odma u 7. tjednu bolovanje 3. mjeseca na c/c iliti prekomjerno povraćanje to ti je najduže, 3 mjeseca a onda će mi kad to prođe dati na nešto drugo! Dobijaš punu plaću! Meni ti to paše jer sam ionako bila na čekanju pa ću ovako bar nešto dobit, onako bi još čekala i nebi imala ni lipe!
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 20:48   #49
vidiš, a što ti je falilo da si npr. radila. Kao Lali, kao ja, kao Leonee?
Oprosti ali mi stvarno smeta kada čujem da trudnice kojima nije ništa idu na bolovanja, komplikacije.
Druga je stvar i svaka čast onima sa rizičnim trudnoćama).
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 20:56   #50
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
vidiš, a što ti je falilo da si npr. radila. Kao Lali, kao ja, kao Leonee?
Oprosti ali mi stvarno smeta kada čujem da trudnice kojima nije ništa idu na bolovanja, komplikacije.
Druga je stvar i svaka čast onima sa rizičnim trudnoćama).
Jel ti mene čitaš?? Nisam radila ne svojom voljom nego sam bila na čekanju dok se otvori ispostava i nisam dobijala 3 mjeseca ni lipe! Bila sam na čekanju!!! moje radno mjesto i dan-danas još nije otvoreno!! I sam direktor mi je rekao da idem na bolovanje jer da od toga moga radnog mjesta neće još neko vrijeme biti ništa! Zato sam išla na bolovanje a ne zato šta ne želim radit draga!
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 20:58   #51
priznajem, nisam te pomno čitala. Slušam i gledam jednim okom premijara SRS na Latinici i njegovo ubojstvo
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 20:59   #52
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
priznajem, nisam te pomno čitala. Slušam i gledam jednim okom premijara SRS na Latinici i njegovo ubojstvo
heh i ja isto to gledam :-)))
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 21:06   #53
Meni je o ovome totalno bezveze i razglabati, no ipak moram reči svoje mišljenje... Nakon spontanog (svaka cura ovdje i inače koja ga je doživjela jako dobro zna kako je to teško) će tvoja obitelj itekako znati da prolaziš kroz teško razdoblje i zašto prolaziš, tako da mi je to glupo kao da ne zamaraš roditelje koji se već vide kao djedovi i bake Bezveze..
Od susjeda i ostalih mislim ko da je uopće bitno...
Meni je trudnoća lijepa vijest i mislim da ju kao takvu treba podijeliti s dragim ljudima isto kao što će i ti ljudi s tobom dijeliti tvoju tugu ako trudnoća ne uspije.. Nažalost to predobro znam... isto kao što i predobro znam da trudnoća može završiti i nakon 3.mj, tako da mi ni to sve skupa nema smisla..
Neka svatko kaže prema vlastitom osjećaju i srcu, veseliti se u takvoj stvari nije grijeh niti će to uzrokovati bilo kakve negativne posljedice
I na kraju niti u jednom trenutku se nisam osjećala loše kad su me ljudi koji su znali da sam trudna, ali nisu uspjeli saznati da sam izgubila bebu, pitali kako beba, kak se nisi uopće zdebljala, kad je termin i tako dalje, dapače uvijek je tim ljudima bilo jako neugodno i ispričavali bi mi se, pa sam na kraju ja njih morala tješiti da nisu ništa krivo rekli i da se ne brinu i da sam ja dobro...
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 21:08   #54
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
Dobijaš punu plaću!
dobiješ punu plaću samo ako ti je manja od 4250

ako je veća od toga, dobiješ 4250 maksimalno i moš se slikat

i naravno da se onda trudnice s manjom plaćom lakše odlučuju ići na bolovanje
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 21:17   #55
http://bjelovar.net/Zanimljivo/tabid...g-bontona.aspx

evo taj bonton novi tj moderni kako su ga nazvali pa koga zanima nek vidi!
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 21:22   #56
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
dobiješ punu plaću samo ako ti je manja od 4250

ako je veća od toga, dobiješ 4250 maksimalno i moš se slikat

i naravno da se onda trudnice s manjom plaćom lakše odlučuju ići na bolovanje
e da, punu plaću na koju si prijavljena a ja sam prijavljena na minimalu (2500) a plaća mi je bila 8000-10 000 pa vi vidite jel mi se isplatilo radit ili ić na bolovanje ali ipak ovaj moj posao se ne preporuča trudnici pa bi išla i da sam radila u momentu kad sam ostala trudna. Hebo pare, daj ti meni tu minimalu a da smo ja i moj bebač mirni i sigurni!
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 21:59   #57
eee...dobra je ova tema..
ovako...hm..ja nisam odmah rekla da sam trudna,ali ne zbog bontona nego zbog situacije u kojoj sam bila...kad sam na testu vidila plus,znali su samo mm i naj frendica...ali da nisam bila u toj situaciji,i da sam vec dugo zeljela i planirala dijete,sigurno bi rekla...mislim da ne bi mogla sutiti...a nikad nisam ni mislila na spontani, uvijek sam mislila pozitivno tako da...ma rekla bi sigurno svima,znam ja sebe
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 22:56   #58
Meni idu na zivce ljudi koji kriju trudnocu,a nemaju razloga za to!Ono,vidis da ima stomacic al nesmjes nist pitat jer ona nist negovori!Pa i to prva tri mjeseca da se negovori da nebi poslo po zlu.Po zlu moze poc bilo kada,u bilo kom mjesecu.Ako imas zelju reci zasto ne!?Ja prva nebi mogla sutit toliko!To je radosna vijest i hebes srecu ako je nemozes podjelit sa ostalima!Juuupiii!!
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 23:58   #59
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
http://bjelovar.net/Zanimljivo/tabid...g-bontona.aspx

evo taj bonton novi tj moderni kako su ga nazvali pa koga zanima nek vidi!
daj, pa kako itko može doživljavati obiljno bonton u kojem piše da su trenirke zabranjenje izvan dvorana za vježbanje?!?!

meni je sve to urnebesno smiješno, vama nije?

Quote:
e da, punu plaću na koju si prijavljena a ja sam prijavljena na minimalu (2500) a plaća mi je bila 8000-10 000
pogubila sam se, malo si dobivala 8-10 000, a malo ni lipe
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 09:44   #60
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
vidiš, a što ti je falilo da si npr. radila. Kao Lali, kao ja, kao Leonee?
Oprosti ali mi stvarno smeta kada čujem da trudnice kojima nije ništa idu na bolovanja, komplikacije.
Druga je stvar i svaka čast onima sa rizičnim trudnoćama).
A zašto ti smeta ako netko ide na komplikacije?
Da me ne bi krivo shvatila ovo sad pitam iz čiste znatiželje i bez imalo provokacije.
Ja sam npr. na komplikacijama od 01.12. i realno gledajući nije mi ništa.
Moj posao je izuzezno stresan i obiman, moram bit na raspolaganju (barem na mobitel) skoro cijeli dan i vikendom, skoro da ne progovorim hrvatski, a kada su nam klijenti dolazili u Hrvatsku morala sam ići sa njima na terene neprilagođene za žene uopće, a kamoli za trudnice.
Kada sam rekla da sam trudna imali su razumijevenje za mene ravnih 5 dana i donekle mi olakšali da bi se nakon tih 5 dana sve vratilo na staro. Od stresa mi je proradila štitnjača, koja se Bogu hvala u ova dva mjeseca regulirala i sad je sve OK.
Da ne spominjem koliku sam grižnju savjesti imala što time radim i svojoj bebici.
Sada sam kući, naspavam se, idem u kilometarske šetnje, pohađam tečajeve i vježbe za trudnice, nalazim se sa prijateljicama, puštam svojoj bebi glazbu, čitam knjige koje su skupljale prašinu, uživam u svojoj trudnoći punim plućima.
Isto tako sam ostala bez velikog dijela plaće koji sam primala na crno, ali nije me briga, ništa nije vrijedno ovog mira koji sada imam.
Girasole is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:45.