Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2015., 08:54   #1021
Bili smo sa prvim na tecaju, ali to je bilo prije 8 godina. A sad...uopce se ne sjecam da smo dobili ikakvu potvrdu. I ak jesmo mozda smo ju dali u bolnici, a mozda smo ju izgubili, bacili.... Zbilja pojma nemam dal smo ju uopce i dobili. Platili jesmo, to se sjecam
__________________
Bože, čuvaj našu dječicu
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 09:00   #1022
potraži među papirima iz bolnice i trudnoće. meni su to vratili sve na kupu, ja sam tako pospremila nazat u fascikl, zato i znam da imam.
dinda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 00:10   #1023
Thumbs down

Moje iskustvo od prije pol godine-38+2 dobila trudove,nakon obrade u radaonu u 7 i 15 ujutro,odmah mi sestra Erika dala drip. Dr.Spoljaric me oko 10 pregledala i to je bilo to od njih! Primalju sam molila za gutljaj vode,nije mi htjela dati samo je govorila gospodo strpite se nemam sad vremena. Kasnije je dr.Spoljaric rekla nek mi daju nesto za bolove,ali primalja je i dalje govorila meni da nema vremena nek se strpim. Oko 16.30 sam pocela gubiti svijest izmedu trudova,osijetila sam da beba ide van,al opet je rekla da nek stisnem noge. Oko 18 stigla nova primalja i isla pored mojeg boksa,kad je ugledala u kakvom sam stanju odmah me slozila za porod. Beba je isla vec van! Jedva da sam jednom tiskala. Posteljica je zaostala. Beba je srecom zdrava i ziva.
Na odjelu prica za sebe,maltretiranje zbog krvarenja,pokusavanje da me izdoje,potrgale mi bradavice,prenjele bakteriju..ugl.uzas! Nikad vise!!
Pohvale za dr.Kolenka jer je slusao sto sam mu govorila i prihvatio zalbu na primalju.
medankamedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 15:39   #1024
moj porod

opisat ću vam kako je izgledao moj porod i moja iskustva sa varaždinskim rodilištem

došla sam u 1 ujutro sa trudovima, moj mm samnom, ulazak u mračan hodnik, u prizemlju u maloj ordinaciji me primila namrgođena sestra sa crnim podočnjacima, pregledao me doktor sa crnom bradom, navukao je rukavicu i gurnuo prst, rekao je 1 prst otvorena, željela sam još informacija, oni su samo rekli u rađaonicu na kat, pitali muža sa tečaj, imamo ga ali završili ga u zagrebu...nedaju mužu da ide, ja plačem, kažu da može platiti 300 kn pa da može ići, ali tek ujutro kada se otvori ured...ja plačem, neću bez muža, oni ne puštaju...idem na kat sa liftom, neka mlada sestra mi nosi torbu, muž mi maše....


ulazim u opet mračan hodnik, mrkla tišina, hladan i jeziv anbijent, sesta me dovodi u neku sobu koja ima tuš, wc i stol za pregled....kaže mi da se skinem i da će mi dat klizmu...dala mi klizmu i ostavila me samu, za 10 tak minuta idem na wc, imam vodenu stolicu više puta...kad je prestalo išla sam se otuširati, rekla mi je samo sa gelom koji imaju u tuš kabini, nisam htjela, izvadila sam svoj i otuširala se kako sam željela, morala sam skinuti i zlatne naušnice, obukla sam spavaćicu i japanke i pozvala sestru....

sestra me je smjestila u veliku sobu, bio je jedan bolnički stol-krevet....neudoban i tvrd, sudoperi, neki metalni ormarići, vidla sam i muzičku liniju....izvadila sam papir sa detaljnim uputama o prirodnom porodu, i inzistirala da mi ne govori vi....s obzirom da smo bile isto godište, ona je rekla da nesmije, da mi mora govoriti Vi...rekla sam joj da hoću pilates loptu, muziku, topli oblog....rekla je da mi mora staviti onaj stroj koji mjeri otkucaj bebe....rekla sam da neću, ona je rekla da mora, plakala sam, tražila mobitel da zovem muža, da idemo u drugo rodilište....ona je rekla da će mi stavit aparat ali da mogu bit na lopti...ipak sam pristala, počelo me jako boljeti, tražila sam muziku...rekla je da ne može...stavila sam svoj mp3 na uši....

kada je ta sestra otišla doma, došla je jedna starija, udarala sam rukom po jastuku, to mi je nekako olakšavala da izdržim trud...došla je ta druga sestra i rekla da ne mogu to raditi, stvaram buku, nisam poslušala...došla je opet i rekla mi da prestanem...ja sam rekla da me boli da moram si nekako olakšati....naposljetku sam prestala bilo mi je neugodno, htjlea sam da me ostave na miru....malo poslje uzele su mi loptu i morala sam na krevet....

došla je doktorica da me pregleda, imala je kratku plavu kosu i bila je sva namrgođena, rekla je da će mi probušiti vodenjak da sam otvorena samo 2 prsta....samo dva prsta? a kada ću roditi ? pitala sam...veli ona navečer....ja velim da neću bušenje, neću drip...hoću prirodno...ona veli A, onda buš se telila dva dana i ode....pogodila mi ta njezina ne ljubaznost....molil sam sestru za termofor, dala mi je....došla je druga sestra, starija plava kosa sa naočalama....i kada sam joj rekla za prirodan porođaj, uzela je papir i bacila ga pred mojim očima u smeće....rekla je nije ovo kuća za rađanje, ovo je bolnica....bila sam užasnuta

čekala sam muža....došlo je jutro...cijelu noć nisam spavala, muž sam sve rekla, on je bio zbunjen, nije znao što uraditi....došla je druga doktorica, duga plava kosa, rekla sam joj za prirodni porod...nije se nametala,bila je ljubazna...pitala sam ju koliko još do poroda...rekla je ako probušimo vodenjak, stvari će se malo ubrzati, bit ćeš gotova do 12 sati, zati je otišla....razmišljala sam....zlobna sestra mi je naređivala da ležim na boku, nisam htjela pa sam se namještala kako meni paše....onda je dolazila na mene vikati da mi se iskopčao aparat, muž nije bio od pomoći, uopće se nije snalazio niti me zastupao, bio je zbunjen i preplašen zbog svega...pitala sam se zašto nisam svoju mamu pozvala, ona bi znala kako sa tim sestrama izać na kraj...

bilo je nesnošljivo, bolilo me, nisam se smjela namjestiti kako hoću, htjala sam hodati, sjesti, čučnuti...promijeniti položaj...ali nisam smjela....bilo je užasno....došla je opet ta plava doktorica, rekla je 3 prsta....pristala sam probušiti vodenjak....sestra mi govorila ne tiskaj, bila sam zbunjena, bilo je sve užasno, bolilo je, bilo me strah derati se, bilo me je strah pomaknuti se....jedva sam čekala da napustim rađaonicu i sve trpila da rodim zdravu bebu...

oko pola 11 došla sestra i rekla da ću rodit, odjednom me više nije ništa boljelo, dobila sam nalet snage i bila sam u stanju pretrpiti hrabro sve, samo da odem od tamo i da ih nikada više ne vidim....

porod je bio savršen, tiskala sam jako i snažno, beba je izašla na glavicu, dobila je najbolje ocjene, zdrava savršena....

i da tu moja priča završava bilo bi super...ali mi nisu htjeli dati bebu, prvo su je išli kupati...tako nisam željela, pisalo je sve u planu poroda...da je želim odmah na prsa....nisam imala snage govoriti mužu, sao sam rekla, hoću svoje dijete, daj te mi ga...

dobila sam ju nakon 10 tak minuta, slikanje, sreća,....potom opet tuga, muž je morao van, opat sam sama...htjela sam je podojiti bebu, ali sestre su izašle iz sobe, zvala sam ih...rekla sam im pomozite mi podojiti bebu, neće uhvatiti bradavicu...

one su rekle da sad nemogu doć, beba je zaspala...ja sam preseljena u sobu sa bebom, još jedna žena samnom u sobi....beba sa probudila u pol noći, plače, neće sisati, mučim se i pokušavam ali nije išlo....plače i plače....

sestre nisu od pomoći....ujutro nakon šta sam cijelu noć bila sa uplakanom bebom...došla je jedna divna sestra, kao anđeo....dobrih pola sata me namještala, dala truda, držala mi bradavicu, jako se pomučila i baba je prihvatila i sisala....i sita i umorna zaspala....puno sam joj zahvalila...

sve ukupno je bilo užasno...ali rođenje zdrave bebe i eto jedne ljubazne sestre koja mi je pomogla dojiti ipak je sve ispalo u najboljem redu.

ali porod i svo osoblje u rađaoni, izuzev doktorice duge plave kose, vrijeđanja, povisivanje glasa na mene, bacanje u smeće moga plana poroda, zanemarivanje mojih želja, prisiljavanje na radnje koje ne želim, zanemarivanja mojih potreba....i kao odgovor da idem u drugu rađaonicu, da se to ne može napraviti, da moram tu roditi...što je bila laž...jer svaki pacijent u svakom trenutku smije napustiti bolnicu ako to želi...

mnogi mi kažu da sam jednostavno nabasala na najgoru smjenu...ali po mom iskustvu ovo uopće nije mjesto gdje možeš imati prirodan porod

to su moja iskustva.
topaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 09:25   #1025
dizem.
neko frisko iskustvo.?
dianavz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2018., 16:17   #1026
Thumbs up Travanj 2018. VŽ

Drage trudnice/mame

Nemojte se bojati negativnih iskustava u VŽ rodilištu,usudit ću se reci sa su prenapuhana i da su plod razmaženih rodilja.
Ja dam pred mjesec dana u VŽ rodila svoje četvrto dijete i na svakom porodu sam imala drugu ekipu,dakle to su četiri ekipe u rađaoni.
Za sve njih imam samo rijeci hvale i poštovanja.
Na prvom porodu je bio dr. Cupic,na drugom dr. Špoljarić,na trećem pokojna dr. Dombaj, a sad na četvrtom dr. Karađa,dr. Premuzic i dr. Brijacak.
Primalje su sve i na svakom porodu bile za pet. Pisala sam već ali pod drugim imenom prijašnja iskustva,sad ću samo reci da sam u velikom strahu ušla u rađaonu jer sam išla na indukciju,Neznam sto me čeka iako sam već imala jedan inducirani porod no svaki je drugaciji,samo sam rekla primalji ovako (obzirom da je dr. Karađa mislila da će taj porod potrajati) NEĆU VAS MOLITI DA SJEDITE KRAJ MENE NI DA KI MASIRETE STOPALA NI LEĐA,NEĆU BITI NI NEUGODNO GLASNA,ALI VAS MOLIM DA KAD VAS ZOVEM ZA NEŠTO PROTIV BOLOVA DA MI DATE. Primalja se glasno nasmijala i rekla MA NARAVNO MOŽE. I tako je i bilo!!!
Oni nisu nikakve dospije i idioti pomažu svakom i kako je i rekao dr. Brijacak MI CEKO SVE UČINITI DA VASU I BEBINU DOBROBIT. On je iskreno mislio da ću na carski i imali su u toku bas pripreme za carski i rekao je da nakon toga dolaze po mene,no kad su došli ja sam kratko nakon dripa dobila jake trudove i brzo se otvarala i rekao mi je da nema potrebe da me rezu bezveze da nek malo izdržim da se porodim na prirodno. Jbg,boli,pa svaki porod boli. Moj prvi je bio carski,drugi inducirani vaginalno ,treći moji trudovi vaginalno i sad opet indukcija vag. Dali bi mi i epiduralnu no nije se stiglo vise. Nisam ni pukla niti su rezali,a muž je svaki put bio samnom od početka do kraja i prerezao pupkovinu i još smo sat dva nakon poroda skupa bili u rađaoni. Uostalom imaju oni istovremeno po nekoliko punih rađaona i kad bi svaka vikala da hoće muziku i zahtijevala brda i doline...sorry...ja bi prva odustala od tog posla.
Neću sad u detalj opisivati porod,samo sam htjela reci da sam kroz sva četiri poroda imala i doktore koji su puno hvaljeni i doktore koji su se povlačili po novinama i sudovima,ali meni su svi bili odlični i uz njih se osjećam sigurno kad idem u VŽ roditi svoju djecu. Zadnja ekipa je bila presavršena zapravo,šalili smo se do zadnje minute pa i za vrijeme tiskanja i po završetku. Sva bol nestane i vise ne misliš koliko boli ili je boljelo kad su mi stavili malca na prsa onako svog još neopranih sa pupkovinom još neprerezanom. Stvarno svaka im čast i dižem im palac visoko.
Miriam09* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2018., 16:18   #1027
Thumbs up Travanj 2018. VŽ

Drage trudnice/mame

Nemojte se bojati negativnih iskustava u VŽ rodilištu,usudit ću se reci sa su prenapuhana i da su plod razmaženih rodilja.
Ja dam pred mjesec dana u VŽ rodila svoje četvrto dijete i na svakom porodu sam imala drugu ekipu,dakle to su četiri ekipe u rađaoni.
Za sve njih imam samo rijeci hvale i poštovanja.
Na prvom porodu je bio dr. Cupic,na drugom dr. Špoljarić,na trećem pokojna dr. Dombaj, a sad na četvrtom dr. Karađa,dr. Premuzic i dr. Brijacak.
Primalje su sve i na svakom porodu bile za pet. Pisala sam već ali pod drugim imenom prijašnja iskustva,sad ću samo reci da sam u velikom strahu ušla u rađaonu jer sam išla na indukciju,Neznam sto me čeka iako sam već imala jedan inducirani porod no svaki je drugaciji,samo sam rekla primalji ovako (obzirom da je dr. Karađa mislila da će taj porod potrajati) NEĆU VAS MOLITI DA SJEDITE KRAJ MENE NI DA KI MASIRETE STOPALA NI LEĐA,NEĆU BITI NI NEUGODNO GLASNA,ALI VAS MOLIM DA KAD VAS ZOVEM ZA NEŠTO PROTIV BOLOVA DA MI DATE. Primalja se glasno nasmijala i rekla MA NARAVNO MOŽE. I tako je i bilo!!!
Oni nisu nikakve dospije i idioti pomažu svakom i kako je i rekao dr. Brijacak MI CEKO SVE UČINITI DA VASU I BEBINU DOBROBIT. On je iskreno mislio da ću na carski i imali su u toku bas pripreme za carski i rekao je da nakon toga dolaze po mene,no kad su došli ja sam kratko nakon dripa dobila jake trudove i brzo se otvarala i rekao mi je da nema potrebe da me rezu bezveze da nek malo izdržim da se porodim na prirodno. Jbg,boli,pa svaki porod boli. Moj prvi je bio carski,drugi inducirani vaginalno ,treći moji trudovi vaginalno i sad opet indukcija vag. Dali bi mi i epiduralnu no nije se stiglo vise. Nisam ni pukla niti su rezali,a muž je svaki put bio samnom od početka do kraja i prerezao pupkovinu i još smo sat dva nakon poroda skupa bili u rađaoni. Uostalom imaju oni istovremeno po nekoliko punih rađaona i kad bi svaka vikala da hoće muziku i zahtijevala brda i doline...sorry...ja bi prva odustala od tog posla.
Neću sad u detalj opisivati porod,samo sam htjela reci da sam kroz sva četiri poroda imala i doktore koji su puno hvaljeni i doktore koji su se povlačili po novinama i sudovima,ali meni su svi bili odlični i uz njih se osjećam sigurno kad idem u VŽ roditi svoju djecu. Zadnja ekipa je bila presavršena zapravo,šalili smo se do zadnje minute pa i za vrijeme tiskanja i po završetku. Sva bol nestane i vise ne misliš koliko boli ili je boljelo kad su mi stavili malca na prsa onako svog još neopranih sa pupkovinom još neprerezanom. Stvarno svaka im čast i dižem im palac visoko.
Miriam09* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2018., 16:24   #1028
A sto se tiče sestara na odjelu,sve su spremne pomoći oko dojenja. Ja nisam imala problema oko toga ali cimerica je i sestra je dva sata po joci sjedila s njom i pomagala joj, to sto se ova nije držala njenih savjeta to je već drugi par cipela.
Uglavnom i za sestre i za svo osoblje od čistačica,poslužiteljima,sestri,specijalizanata i doktora za sve imam rijeci pohvale i ako ću imati još djece naravno da ću opet ići s veseljem u VŽ rodilište.
Miriam09* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2018., 23:28   #1029
Miriam, ja se skroz slažem sa tobom, 2x u Vž, oba puta zadovoljna doktorima i ekipom. Prvi put mi je sestra u noći masirala sise i pomagala se izdojiti, i to me spasilo od upale. Tako da, i da idem još 5x, svaki put bih išla tamo.
dinda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2018., 20:47   #1030
Evo da podignem temu. Rodila sam ovaj mjesec u VŽ bolnici carskim rezom. Bio je dogovoren zbog određenih rizika pa su liječnici preporučili carski. Svi su bili jako ljubazni, primalje, sestre na odjelu i za mame i za bebe, liječnici ( dr. Bilopavlović koji zna opustiti i našaliti se ali i odgovoriti na svako pitanje, dr. Kolenko, mlada liječnica Inga Kovač - hvala što imam svog zdravog lutka, mlade liječnice Premužić i Ostroški, dr. Karadža..sestrama Veroniki, Aniti, Zdenki,Željki, Davorki, Kseniji i mladim sestrama na odjelu na ljubaznosti i pomoći. Zaista im nije lako. Uvijek su bile na rsspolaganju, ja sam uvijek lijepo pitala i dobila odgovor. U sali je bila mlada anesteziologinja i mislim tehničar Velimir koji se šalio sa mnom. Anesteziologinja je pričala sa mnom i rekla samo da znate počeli su i uskoro beba ide van. Za koji tren čula sam plač. I pedijatrice su bile ljubazne i odgovarale na pitanja. Zaista nema potrebe biti bahat, treba pitati i saslušati odgovor. Ja sam zadovoljna i svaka preporuka za rodilište.
vragzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2020., 13:43   #1031
Ima li kakvih svježijih iskustava s Varaždinom?
Kakvo je trenutno stanje s pratnjom tamo, dopušteno ili ne?
Lutessa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2023., 12:50   #1032
Pozdrav,
Ima koja žena neka friška iskustva s porodom u varaždinskom rodilištu?
Haleigh is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2023., 04:32   #1033
Poznanica nedavno rodila, dvoumila se CK ili VZ, sad kaze da joj je zao sto nije CK odabrala. Nije bila zadovoljna uopce kako su u radjaoni se ponasali, odjel jos kako tako, ali da za rukav moras navlaciti da ti netko nesto pokaze i pomogne.

Mogu nesto detaljnije pitati ako te zanima pa javim.
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:38.