Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2004., 22:25   #61
Quote:
Clea kaže:
pa ima puno civiliziranih ljudi na ovom svijetu koji tako rade...

žao mi je što ti nisi za njih čula, ali ti kažem da bih ja tako napravila, tj. tako nekako radim...

nije pošteno da neko ulaže u nešto godinama, i onda izvisi...niti sam sama blesava da bih tako nešto dopustila, niti je onaj s kim živim tak blesav
ne znam puno civiliziranih ljudi..
kad bolje razmislim izgleda da si ti jedina
a kad bolje razmislim ni tebe ne znam
__________________
blade of darkness
poisoniry is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2004., 22:30   #62
Quote:
kemik kaže:
I koliko ti znas takvih cura (koje su to napravile) koje zive u sretnom braku?

Ja znam 4 osobe koje su otisle zivjeti u "gornji kat prazan i samo ceka sineka i snajku".
3 od njih su rekle muzevima da se zele preseliti od njegovih staraca. jednoj je muz rekao da to ne dolazi u obzir jer njegova mama najbolje pegla njegove kosulje. jednoj je rekao da nemreju to sad jer djeca idu tu u skolu, pa ne bi bilo zgodno. jednoj je muz rekao da kaj joj pada na pamet p joj m blesavu i da zakaj se udala za njega ak nemoze zivjet s njegovim starcima.
Ova cetvrta je sad u fazi razvoda i nakon sto je kupovala namjestaj i ulagala i dogradjivala kat ostat ce bez sve te love!!

Good prosjek!
ne mislim ja da je to dobar put, ja samo kazem da se njime cesto ide..
i pitala sam kaj recimo s ovom cetvrtom iz tvoje price?
koja su njena prava?
__________________
blade of darkness
poisoniry is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2004., 12:58   #63
Procitaj gore. Ona teoretski ima prava na sve to sto je ulagala, ali ta prava mora ostvariti preko naseg pravosudja, sto zapravo znaci... Ah, znamo svi sto znaci!
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2004., 17:33   #64
Re: Re: Gubi se iz mog stana!

Quote:
M@3X kaže:
[
Sa budalom ne moze
Ne mozes ga cak ni izbaciti iz vlastitog stana,jer bi mu moglo pasti na pamet da te ubije ili da od tebe napravi pikantni umak uz spagete. [/B]
Hvala ti bože što sam Balkanac!!!
Marakana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2004., 23:25   #65
Ak već nemogu biti šef i vlasnik nekretnine ja sam za varijantu pola - pola

u picinom stanu

jok
magic_tree is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2004., 21:56   #66
Quote:
NoWa kaže:
Čak i ako je stan njegov, a njoj je pripalo dijete, ona moze traziti da ostane u stanu, a on da odseli...u ovom slucaju, on ju moze iseliti iz stana pod uvjetom da joj nadje stan i placa joj ga. znam d aje ovakva caka bila s jednim mojim bliskim prijateljem. sudovi su poprilicno na strani onoga tko dobije dijete, a uglavnom ga dobije zena..
Buahahahaha hahah hahaa kako da ne Mislim, ne bi me čudilo, ali možeš li dati link ili izvadak zakona kojim je to regulirano? Zato i postoje odvjetnici da se to riješi i prije razmišljanja o bilo kakvom braku da ne bi bilo naknadnih "upisa" na nekretninu
Xebarax is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 14:34   #67
Re: Gubi se iz mog stana!

Quote:
Maat kaže:
I sad dolazi najbolji dio. On ne želi otići. Muž i ja smo ga pokušali uvjeriti nekoliko puta da se ne ponižava već da ode barem na tjedan dva dok se ne vidi što će biti, da to nije dobro ni za njihov odnos a najmanje za malodobno dijete. Uglavnom, pucanje je bez mogućnosti popravka, njoj je puk'o film. On ne radi, u mirovini je od dvadeset i neke godine jer ju je sredio na konto lažnog ptsp-a i sada se ponaša krajnje očajno. Moli, plače i pravi budalu od sebe.
mislim da se treba razdvojeno promatrati pitanje stana i pitanje emocija
ovdje meni izgleda da covjek ima tipicni muski ego problem - ne zeli priznati poraz
muskarci onda znaju zabrijati u velika ponizavanja jer se nadaju da sve nije gotovo
a zene su vec odlucile da je gotovo za sva vremena

po meni, kad mu jednom dodje do glave (nekima treba duze vremena, mogu cak i godine biti u pitanju, nazalost neki naprave velika sranja - cak do ubojstva), sa stanom nece biti problema, barem ukoliko je razuman i (donekle) normalan covjek
a ako je psiho, jebiga, tu nema pomoci
trebala je prepoznati psiha na vrijeme
poslije jebanja, nema kajanja
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 14:46   #68
ne znam u chemu je problem...

recimo ovak... love za kupnju zajednickog stana nema...


1. ja podstanar ili sa starcima, on ima stan... zakaj nebi k njemu otisla?

2. ili on podstanar ja imam stan... zakaj nebi kod mene zivjeli?


ili... love ze kupnju zajednickog stana ima...

onda kupujemo stan za NAS, a ovaj postojeci rentamo i s tom lovom pokrivamo dio kredita za stan...

ne kuzim u chemu je tolika frka...

jel bitno chiji je stan il je bitno koliko se volite i postujete?
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 14:59   #69
to ti je udaja/zenidba s figom u dzepu
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 15:07   #70
zakaj?

zivjeli smo u mojoj kuci...

kad je sve puklo rekla sam nek se iseli cim nadje smjestaj... neka nosi sto god hoce... samo da mi ostavi jedan auto i komp...

tako je i bilo...
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 15:17   #71
nisam se dobro izrazio
lijepo si ti to sve napisala

nego mene ti predbracni ugovori asociraju na udaju/zenidbu s figom u dzepu
s jedne strane se zaklinjes "na dobro i zlo do groba" (ili nesto slicno), a s druge strane s odvjetnicima vec razmisljas o "worst case scenario"
to mi je malo bananasto
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 15:19   #72
Quote:
stagediver kaže:
nisam se dobro izrazio
lijepo si ti to sve napisala

nego mene ti predbracni ugovori asociraju na udaju/zenidbu s figom u dzepu
s jedne strane se zaklinjes "na dobro i zlo do groba" (ili nesto slicno), a s druge strane s odvjetnicima vec razmisljas o "worst case scenario"
to mi je malo bananasto
a di sam ja ugovore spominjala?
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 15:29   #73
houston we've got a problem here
nisi ti spominjala nikakve ugovore
ti si sve lijepo napisala, kako i prilici normalnim ljudima
moj je komentar bio opcenito vezan na temu i vlasnicke odnose
ni u cemu na tvoj post
samo sam bio lijen traziti odgovarajuci citat za potkrijepiti osjecaj koji mi se javio (mea culpa)
a tebi se ispricavam zbog uznemiravanja
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 15:31   #74
Quote:
stagediver kaže:

samo sam bio lijen traziti odgovarajuci citat za potkrijepiti osjecaj koji mi se javio (mea culpa)
sve OK... mislila sam da sam pochela halucinirati
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 16:07   #75
Quote:
nisam se dobro izrazio lijepo si ti to sve napisala
nego mene ti predbracni ugovori asociraju na udaju/zenidbu s figom u dzepu s jedne strane se zaklinjes "na dobro i zlo do groba" (ili nesto slicno), a s druge strane s odvjetnicima vec razmisljas o "worst case scenario" to mi je malo bananasto
Jebo tu ljubav gdje ja ulazim u brak sa adutima u rukavu. Jebes tu ljubav uopce ako i pomislis na adute.

Ja ne znam, volio bih biti liberalan, ali nekako me strah onog pridjeva "prizetko" da bi sa slobodom usao u njen stan ili kucu. Ne znam, na prvi znak da sam nepozeljan u toj zajednici (recimo da njeni zive u dijelu kuce) ja bih otisao. Jos ako bi ona rekla da se strpim, da i nisam u pravu, ispalio bih se poput rakete.

To su teske dileme, nije da sam balkanac koji smatra da zena ne treba da ima pravo glasa i ostale gluposti, ali strah me da danas sutra i ona ne bude fer i pocne iskoristavati to sto je kuca ili stan njen.
Ja znam da ja nebi nikada takvu cinjenicu iskoristavao, ali jebiga nismo svi isti.

Ovo govorim uopceno.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 16:18   #76
Quote:
Vanjushka kaže:
Jebo tu ljubav gdje ja ulazim u brak sa adutima u rukavu. Jebes tu ljubav uopce ako i pomislis na adute.

Ja ne znam, volio bih biti liberalan, ali nekako me strah onog pridjeva "prizetko" da bi sa slobodom usao u njen stan ili kucu. Ne znam, na prvi znak da sam nepozeljan u toj zajednici (recimo da njeni zive u dijelu kuce) ja bih otisao. Jos ako bi ona rekla da se strpim, da i nisam u pravu, ispalio bih se poput rakete.

To su teske dileme, nije da sam balkanac koji smatra da zena ne treba da ima pravo glasa i ostale gluposti, ali strah me da danas sutra i ona ne bude fer i pocne iskoristavati to sto je kuca ili stan njen.
Ja znam da ja nebi nikada takvu cinjenicu iskoristavao, ali jebiga nismo svi isti.

Ovo govorim uopceno.
najlakse ti je onda rjesenje biti yourself
i vjerovati kako ce sve biti ok i kako i "druga strana" razmislja kao i ti
inace postajes i sam "neidealist" u ovom svijetu u kojem je jebeno lako postati "neidealistom"

druga je stvar sto neki od nas (jako cesto muskaraca, s obzirom na ipak relativno patrijarhalni odgoj) imaju problema s ponosom
pa duboko u sebi mogu osjecati nekakvu "sramotu" sto zive u zeninom, ili nesto slicno
taj duboki osjecaj s vremenom moze i isplivati na povrsinu, osobito ako negdje nesto zaskripi
ali tad je to obostrani problem, ne samo "druge strane i njene obitelji"
uvijek akcija i reakcija idu u paru
a je li prvi korak napravio tvoj ponos, ili njihova bahatost, u konacnici nije previse vazno - stvar ionako puca
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 16:20   #77
pitanje svima...

imate komada... volite se... sve divno krasno... pozelite zivjeti zajedno...

vi ste kod staraca, komad ima stan dovoljno veliki da zivite zajedno u njemu...

place su vam takve da jedva i ovak prezivljavate i podstanarstvo ne dolazi u obzir...

sto bi napravili?

nastavili zivjeti odvojeno slijedecih 5, 10, 15, 20... godina ili bi 'stisnuli zube' i krenuli u zajednicki zivot s osobom koju volite i postujete i koja voli i postuje vas?
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 16:33   #78
Quote:
atlantis kaže:
pitanje svima...

imate komada... volite se... sve divno krasno... pozelite zivjeti zajedno...

vi ste kod staraca, komad ima stan dovoljno veliki da zivite zajedno u njemu...

place su vam takve da jedva i ovak prezivljavate i podstanarstvo ne dolazi u obzir...

sto bi napravili?

nastavili zivjeti odvojeno slijedecih 5, 10, 15, 20... godina ili bi 'stisnuli zube' i krenuli u zajednicki zivot s osobom koju volite i postujete i koja voli i postuje vas?
prilicno sugestivno postavljeno pitanje

problem i jeste u tome sto se cini da dosta ljudi nije sigurno udio "i koja voli i postuje vas", a neki i u dio "koju volite i postujete"
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 16:51   #79
e vidish... ja bez tog dijela uopche ne pomisljam na zajednicki zivot...

mislim ak u to niste sigutni, koji quratz uopche ulijetavati u nesto?
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 16:59   #80
dogodi se valjda
strah od samoce moze biti jeben motivator
a kod nekih muskaraca jos ima i proracunatosti tipa kuhanje/peglanje/spremanje
da ne zaboravim pod jaja bacanje
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:18.