Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2004., 12:54   #21
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
ovak to kod nas ide:
s posla dolazim doma vidno uzrujana.
on ce odmah "kaj ti je?"
ja: "ma nis bitno. bu me proslo"
on: "ma, jesmo se dogovorili da ces mi sve pricat?"
ja: "oke... ma neki tip na poslu mi rekal kak bi on ono kaj sam napravila drugacije..."
on upada, ne saslucajuci do kraja "kaj??? kaj si on misli? jesi isla k direktoru? odmah..."
upadam ja, prekidajuci " ma odbrusila sam ja njemu. sve ok, al eto, jos me malo drzi."
i meni laske, izbacila to iz sebe i sve 5. idem si napravit nekaj za jesti.
on, uzrujano seta po doma: "ma kak se taj zove? daj, bum ja sutra dosal tamo! kaj bu im ja rekal. ma tko je on? ma...."
i ode nama dan vrit!
i zakaj da nekaj pricam? zakaj?
tak je i kod mene, kad mi je nekaj loše, kad mi je sve u qurcu onda oću malo mira ali neeeeee on oće bit dobar pa mi pomoć i onda me toliko najebe daj ispričaj, pa neću, pa kaj je bilo, ništa, pa daj reci, neću itd. dok mu ne ispričam, isto me ne sasluša do kraja, ja već luda od tog događaja, luda od natezanja i onda budem još luđa jer mi ionak nemre pomoć. onda se još na kraju nas dvoje posvađamo. a za koji drek?...
ja sam inače takvog osjećajnog opredjeljenja da me nitko nemože utješiti i da zapravo nitko ne može skužiti moju bol i patnju pa shodno tome nemože ni pomoć.
zato se uvijek iznenadim iznova kad mu nekad dopustim da uđe na moj teritorij i kaže nešto što ponekad stvarno pomaže.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 13:09   #22
ja kad probam svojoj drolji rec neki svoj problem, odjebe me i objasni zakaj sam si sam kriv
dalje ne zeli raspravljat
onda ja odem van i budem pijan par dana, ne zato jer sam tuzan, nego zato jer volim pit
a ne nalazim zadovoljstvo u drustvu zene s kojom nemrem pricat

kojiput se osjecam ko muz od one007
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 13:14   #23
Quote:
Drito Konj kaže:
ja kad probam svojoj drolji rec neki svoj problem, odjebe me i objasni zakaj sam si sam kriv
dalje ne zeli raspravljat
onda ja odem van i budem pijan par dana, ne zato jer sam tuzan, nego zato jer volim pit
a ne nalazim zadovoljstvo u drustvu zene s kojom nemrem pricat

kojiput se osjecam ko muz od one007
to ti je zato sto drolji pustas da sama sebe mazi, a ti joj ne das da ona tebe mazi
ko ti kriv
__________________
I believe in magic. :)
Tihana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 13:20   #24
Re: Re: Re: Re: Bedovi i naši partneri

Quote:
lucija kaže:

Mom sadašnjem dragom je manje više sve smiješno i blesavo [/B]
i mom
ja sam po prirodi jezivo dramatican tip, meni je sve sudbinski problem i lako odjezdim ne u bedaru, nego u metafizicka i ontoloska promisljanja smisla i besmisla svemira i nas u njemu
zato imam njega da me spusti na zemlju svojim montipajtonovskim smislom za humor. a opet, kad je stvaran bed, kad je nesto sto sama moram rijesiti, ima dovoljno takta da pokaze paznju, a ne nametne svoje vidjenje situacije. puno je mudriji od mene
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 13:21   #25
Quote:
plavva kaže:
ja kazem. a buduci da je on racionalna polovica naseg para, pomogne mi.
same here. Nema sto dijelim ili ne, vidi sam ako me nesto dere....

Posto je on trezveni, stabilan, racionalni prirodoslovac - uvijek pomogne meni ludaci
Naravno ima govana iz kojih se covjek sam mora vaditi ali zagrljaj i ono kad znas da je on tu kraj tebe, pomaze puno.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 13:24   #26
Quote:
lucija kaže:
Mislim da prvo treba željet sebi pomoć. Nekad kad sam u bedu i niš me ne može dić, moj dragi dođe i nešto lupa ili je baš onako srčeko i onda si ja kažem - Lucija, vidi ovo - uvatim se za tu slamku, a poslije dođu neke druge stvari pa ko Tarzan za lijane - od jedne do druge. Štaš.


Al neke stvari treba odbolovat. Ak je tvoja draga, Secundo, baš jako u bedu (a djeca su ozbiljna stvar), reci joj da je razumješ i pusti da odboluje. Ponekad je opasno tješit na silu - osjećamo se kao da nismo shvaćeni i da nemamo pravo na svoj unutarnji život i postajemo još gori, "neshvaćeniji" i sl.

Usput - pitaj nju što želi i što bi joj pomoglo... ona najbolje zna.

I sretno - bu to prošlo
o kako tocno, pogotovo ono da se moze pruziti pomoc covjeku tek kad ju on sam i zeli...

Lucija, Secundova bol je prosla ali si mu lijepo napisala

Mislim da je Secundo u fazi stednje za pelene
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 13:40   #27
Mi smo imali dogovor da si sve kazemo.

I funkcioniralo je neko vrijeme dok ja nisam upala u ozbiljnu krizu s poslom.

Onda je ispalo da kada ja podijelim s njim to zbog cega mi je tesko on ne moze samo slusati nego zeli sve rijesiti,i onda ga to opterecuje i krade mu energiju...

Kad sam u bedu mi treba samo da me saslusa i zagrli,ali to je ocito protivno muskoj prirodi.
To smatra iracionalnim.Ali kad se sama pokrenem imam podrsku.

On svoje bedove odboluje sam,naucio ga je tata da veliki decki ne placu.
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 14:24   #28
nekakve 'manje' bedove ni ne spominjem... smatram da i on ima dovoljno svojih sranja tak da mu ne trebaju moje gluposti tipa zakacila se s kolegom na poslu oko stolca ili nekaj mi skripi u kotacu kad kocim... to popizdim, rascistim sama sa sobom i ne spominjem...

'veche' bedove ne mogu 'sakriti' od njega skuzi odma (po rukopisu valjda) i onda me pusti da 'istresem' sve kaj me hebe, utjesi me da che sve biti ok i picimo dalje...
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 14:31   #29
Quote:
lucija kaže:
Al neke stvari treba odbolovat. Ak je tvoja draga, Secundo, baš jako u bedu (a djeca su ozbiljna stvar), reci joj da je razumješ i pusti da odboluje. Ponekad je opasno tješit na silu - osjećamo se kao da nismo shvaćeni i da nemamo pravo na svoj unutarnji život i postajemo još gori, "neshvaćeniji" i sl.

Usput - pitaj nju što želi i što bi joj pomoglo... ona najbolje zna.

I sretno - bu to prošlo
Hvala, vec polako prolazi i ako bude ovako nastavilo, brige ce biti povjest za nekoliko mjeseci

Ovo drugo ide u moj zbir Zivotnih Mudrosti, poglavak O Zenama
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 14:35   #30
Quote:
Tihana kaže:
to ti je zato sto drolji pustas da sama sebe mazi, a ti joj ne das da ona tebe mazi
ko ti kriv
ko kaze da se radi o istoj drolji?
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 14:44   #31
Da li dijelite bedove s partnerima

da...apsolutno...uvijek pomažemo jedan drugome

puno puta on meni priča neke stvari s posla...i onda malo razgovaramo...uvijek kaže da mu to puno znači

ja njemu isto sve kažem...ustvari, na početku veze je on više mene znao saslušati u nekim mojim krizama s rodteljima...a u takvim trenucima najviše paše kad ti niko ne pametuje, nego te samo posluša i zagrli

neki puta se znamo i posvađati...zbog drugačijeg viđenja problema...a nekad satima razglabamo iako se potpuno slažemo...samo volimo jedan drugome reći što mislimo....
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 14:48   #32
Re: Re: Re: Re: Bedovi i naši partneri

Quote:
lucija kaže:

Mom sadašnjem dragom je manje više sve smiješno i blesavo [/B]
i mom

ja opet nista ne mogu presutjeti - sve izbrbljam

ako je nesto stvarno gadno i toliko me smlati da ne zelim pricati o tome on vidi da samnom nesto nije OK - kaze: nisi brbljiva kao inace

pa ti sad vidi - ja MORAM stalno pricati il se on zabrine

on je puno racionalniji od mene pa sve nekako manje strasno izgleda kad on to rasclani na proste faktore

a kod mene su sve "katastrofe" - od loseg poteza na poslu do zagorene vecere


u subotu pravim kolac za njegovog brata i to je oprvi put da koristim cokoladu za dekoraciju kolaca i nije mi ispalo onako kako sam ja sebi zamislila i ja se sva sjebala (ne zato sto je taj jedan kolac takav nego sto sam odmah izgubila samopuzdanje da ja to znam - a otvaramo mali "side-business" u tom stilu)

al on me uzeo za ruku, sjeo preko puta mene i fino mi objasnio - na kraju kolac smazali - a i nije tako lose izgledao
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 14:51   #33
Re: Da li dijelite bedove s partnerima

Quote:
Clea kaže:
a u takvim trenucima najviše paše kad ti niko ne pametuje, nego te samo posluša i zagrli
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 15:05   #34
Quote:
Drito Konj kaže:
ko kaze da se radi o istoj drolji?
Drito, kako mozes biti tuzan i osamljen s toliko drolja oko sebe? ja bi bila presretna da imam toliko svalera, svakog za ponesto
__________________
I believe in magic. :)
Tihana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 15:07   #35
Quote:
Drito Konj kaže:
ko kaze da se radi o istoj drolji?
Drito, kako mozes biti tuzan i osamljen s toliko drolja oko sebe? ja bi bila presretna da imam toliko švalera, svakog za ponesto
__________________
I believe in magic. :)
Tihana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 15:58   #36
Quote:
magic kaže:
Ne volim ni s kim dijeliti svoje jade...zavuchem se u rupu i 'lizhem rane'.

Ponekad, kad sve prodje ispricham.
Ja isto tak...

Nekako si mislim da bedovi služe samo za razvodnjavanje veze, ono, postanemo opterećeni problemima, pa počinjemo zaboravljat zašto smo se i zaljubili....
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 16:04   #37
kaj nije veza, ko i brak... u dobru i u zlu?

ili je veza uvijek u dobru, a zlo prikapcamo ulaskom u isti stan ili brak?

ne tvrdim da sad treba kukat za svaku sitnicu, od muhe slona raditi i sl...

ali nema mi goreg kad nesto ne valja i to se vidi da je druga strana u qurtzu, a shuti i nece rech sto je...

i ne shvaca... ako mi je dobar veseo i nasmijan, dobar mi je tuzan u ljut...
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 16:05   #38
Pričaš moju priču...
__________________
Forgotten fairy-tale
Last unicorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 16:07   #39
Quote:
atlantis kaže:
ne tvrdim da sad treba kukat za svaku sitnicu, od muhe slona
raditi i sl...
... ali ne mogu prestati biti žena.

I nemoj prestati!
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 16:09   #40
Quote:
walter kaže:
... ali ne mogu prestati biti žena.

I nemoj prestati!

ferpist

ne kukarim za svaku sitnicu
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:24.