Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2004., 14:40   #341
Quote:
nn-st1 kaže:
za ozbač,
mogla bi postat.
s obzirom da do toga još nije došlo, dobro bi bilo da o uzrocima koji te tjeraju na to - popričaš s mužićem..
ma ne pisem o sebi osobno, nego hipotetski. neces mi reci da to ne cuci u mnogima?

tema se malo odmaknula od cucica, pa me zanima taj detalj. da li zlostavljac onak koji je udario ili to i ukljucuje i nerealizirane potrebe za udarcem.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 09:57   #342
Re: evo sad imam nešto vremena..

Quote:
nn-st1 kaže:
s obzirom da se ipak muškarci značajno više služe fizičkom silom, odatle i standardan stereotip “žena-žrtva, muškarac-nasilnik”. no to nije točno, obje osobe su borci, obje osobe su i zlostavljači i žrtva. razlika je u intezitetu, u količini primljenih ozljeda.
Svaka ti cast na ovoj analizi bracnih kriza , zaista fino rasclanjujes kako stvari krenu naopako.

Svjejedno smatram da bi Zenevska Konvencija trebala vrijediti i za bracne sukobe, znaci ne upotrebljuju neprimjerenu surovost u napadu. Drugi oblici zlostavljanja (mentalno, psihicko, nazovi kako hoces) su ruzni, ali tu barem vrijedi ravnopravnost. I nemoj mi reci da muskarac u svadji suti i trpi dok mu zena krv pije, i onda, od jednom, iz cista mira, TRAAAS saka u nos. Prije mlacenja ide vikanje, vrijedjanje i sa muske strane, samo sto musko ima na raspolaganju dodatni stepen eskalacije: Nasilje.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 12:14   #343
Quote:
Septembar kaže:
***** by Secundo - lakse malo, molim lijepo.
a sta sam to tu napisala???
da nemam povjerenja u osobe kao sladja???
nije bilo vrijedjanja
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 15:55   #344
Evo, vjerujem pri kraju ove rasprave ,kritički osvrt Vjesnikova novinara o prošloj Latinici objavljenom danas u njihovu tv-prilogu
Antena:

Tamna strana braka naslov je druge epizode Latinice posvećene braku,ovaj put njegovim mračnijim stranama.
Bilo je riječi o nasilnicima u braku,o onima koji umjesto riječi koriste psovke,uvrede ali i šake.

U studiju su bili stručnjaci,odvjetnik i psiholog,kjiževnica V.Rudan i
LJ.Čučić,koji se posljednjh mjeseci našao u središtu medijske pozornosti.
Za zaboravne,njega je supruga optužila da ju je maltretirao,
psihički zlostavljao,tukao...
Čučić je intiligentan i elokventan gospodin,slatkorječiv da je umalo paralizirao i bez riječi ostavio i voditelja koji je manje više
šutio.Čak je i gospođa Rudan koja se pripremila za emisiju i nema dlake na jeziku jedva stigla prozboriti koju u obranu gospođe
Magali koja je na svim naslovnicama nedavno osvanula sa šljivom na oku od pada "niz stube".
Ukratko,stavljamo D.Latina pod kišni oblak(negativna ocjena emisije op.a.) jer nije obuzdao slatkoriječivog gosta čime ga je učinio "zvijezdom" emisije.

Lijep pozdrav svima i ugodan vikend bez obzira na koji ga način proveli.(bez nasilja ,naravno)
Veli Jože is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 19:42   #345
Thumbs down

Cucica je, osim njegove zene, za nasilno ponasanje optuzila i najmanje jedna zaposlenica Europskog pokreta u cijem je upravnom odboru on sjedio jos donedavno. I to prije nego sto je izbila afera s nasiljem prema zeni. Samo sto je taj skandal bio zataskan od strane Cucicevih pulena poput Kurjaka i ostalih, koji su (donedavno) bili mjerodavni u istom tom pokretu, i koji su isti kao on, ako ne i gori, ako je to moguce.

Cucic, Kurjak i ostali rukama su se i nogama borili (u svom stilu) i cudom cudili kad ih je skupstina Europskog pokreta pokusala smjeniti....Cucic je odrzao i "dirljivi" petnaestominutni govor kojeg se ne bi postidjeli niti najokorjeliji komunisticki ideolozi i u kojemu se u najmanju ruku usporedio s Isusom kojega svjetina razapinje iz svog hira, iliti zbog hira "sile neciste" koja mu je smjestila.

A price o dokazivanju pricaju samo oni koji uglavnom nisu ni culi za njega do ovog skandala. Svatko tko je imao posla s njime, a prvenstveno pod time mislim na zene, dobro znaju o kome se tu radi.
__________________
When everyone thinks the same, not everyone is thinking.
zubatac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 13:34   #346
ja sam se nagledao razlicitih oblika nasilja u svom zivotu. Ne zelim suditi o Cucicu, jer je najbolje da sud kaze svoje... ono sto su pokusali napraviti u emisiji je obicna farsa, povecanje gledanosti... iako je zanimljivo za raspravu i razmisljanje, zapravo je s**nje.

ja sam se nagledao toga kod svojih staraca, i to sam gledao i sam takodjer osjetio oko 20 godina....
meni je totalni bed sto se u nasem drustvu govori o nasilju nad zenama.

Pa one su birale muzeve? tko im kriv

One imaju roditelje i prijatelje pa se mogu maknuti tamo... zar ne?
govorite da imaju strah, da se boje i sl....
sorry... one imaju obavezu nesto poduzeti.
Kako je djeci koja:
1. roditelje nisu birali
2. odgaja ih se da ne cijene sebe i da trpe takve stvari
3. nemaju se gdje maknuti niti traziti posao i sl.
4. ostaju posljedice koje su dugotrajnije od posljedica loseg braka i sl.

kod nas postoji kultura nasilja. Osobno poznajem puno zena koje svojim jezikom mogu natjerati osobu na puno toga.
mislim da je psihicko nasilje gore od fizickog...
znam puno zena koje imaju sklonost psihickom nasilju (vrijedjanje, omalovazavanje, odvlacenje djece od drugog roditelja i sl). Kod nas se ne govori o tom nasilju, samo o onome kad muz udari zenu.

Sto se tice toga tko je nasilan, u latinici je spomenuto da je oko 57% maltretirane djece maltretirano od strane majke...
pa sad nek mi netko kaze tko voli biti agresivan prema slabijima..

sorry ako se netko neopravdano nasao prozvan
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 13:47   #347
Quote:
Taroth kaže:

meni je totalni bed sto se u nasem drustvu govori o nasilju nad zenama.

Pa one su birale muzeve? tko im kriv

Da, fakat je totalni bed što se u našem društvu govori o nasilju nad ženama

A one su ''krive'' da, trebalo bi im kad dođu razvaljene u traumu, još i masnu globu naplatiti
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 13:58   #348
Quote:
Taroth kaže:


Osobno poznajem puno zena koje svojim jezikom mogu natjerati osobu na puno toga.
mislim da je psihicko nasilje gore od fizickog...
znam puno zena koje imaju sklonost psihickom nasilju


Pa one (ONI) su birale muzeve (ZENE)? tko im kriv

One (ONI) imaju roditelje i prijatelje pa se mogu maknuti tamo... zar ne?


jel tak, biseru
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 16:15   #349
jes... stvar se odnosi na obje strane.
cek, ne relativiziram stvari.
Ali idemo ovako... u neku ruku... zasto bi drustvo rjesavalo necije osobne probleme, pogotovo ako je on sam za to kriv??

ovdje izgleda ne polazimo od osobne odgovornosti, nego potrebe da se drustvo brine za odredjene osobe i rjesava necije probleme.
Karikiram, ali to bi bilo kao da npr. mene cura vara i sada ja posjecujem psihijatre, socijalne radnike i sl. kako bi moj problem rijesili

da, nasilnike treba suzbiti... of kors... ali ako netko nije ni najmanje u stanju za sebe se izboriti, tako i zasluzuje.
jes, reci cete okrutno, ali sta sad...

kazem, moj stav je jednim dijelom takav jer se svi odjednom brinu za jadne zenice, a u stvari one imaju mogucnost pobuniti se, dignuti glas, osnovati udrugu, lobirati i sl.

A sta je sa djecom?
koliko imam frendova koji su sa 18 god otisli od kuce i danas jos imaju razne traume i sl.
Ta djeca nemaju udrugu, ne govore nista na televiziji, ne znaju da mogu ikoga tuziti, prijaviti i sl.
Ne mogu otici kod nekog drugog da se sakriju, da pocnu novi zivot, da nadju posao.
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 16:18   #350
Quote:
Taroth kaže:
A sta je sa djecom?
koliko imam frendova koji su sa 18 god otisli od kuce i danas jos imaju razne traume i sl.
Da, i sta je sa jadnim zrtvama nagaznih mina u Afganistanu, kamenovanim zenama u Sudanu, a i cubasti gnjurac ce uskoro izumrijeti ako nesto ne poduzmemo.

Fulas temu, kuzis?
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 16:25   #351
Quote:
Taroth kaže:


ovdje izgleda ne polazimo od osobne odgovornosti, nego potrebe da se drustvo brine za odredjene osobe i rjesava necije probleme.
.
A sta je sa djecom?

tuzna djeca posljedica su tvojeg nacina razmisljanja
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 16:51   #352
cek....
da li je tema one emisije bila "Tamna strana braka"
ili "Pretucene zene"??

ja mislim da ima malo vise ostecenih strana u losem braku osim zene ili muza
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 16:52   #353
Quote:
Billi kaže:
tuzna djeca posljedica su tvojeg nacina razmisljanja

hajde mi malo elaboriraj to
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 17:10   #354
Quote:
Taroth kaže:
cek....
da li je tema one emisije bila "Tamna strana braka"
ili "Pretucene zene"??

ja mislim da ima malo vise ostecenih strana u losem braku osim zene ili muza
Ah, OK, moj komentar se odnosio na temu ovjde na forumu. Tamna strana braka obuhvaca zaista vise nego to. U tom slucaju je Cucic najveca zrtva, jer sada vise nema nikoga za mlatiti.

Naravno da stradaju i djeca, a do neke mjere i sam Cucic, ali na njemu je bilo da probleme rijesava na civiliziran nacin, svakako ne nasiljem.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:50.