Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2004., 17:14   #1
Mobilni aparatić za zube

Bok svima!
Ortodont mi je rekao kako je moja desetogodisnja ortodontska terapija nosenja mobilnog aparatica za zube privedena kraju. Po njegovim rijecima zubi mi bas nisu "sjeli" kako su trebali, ali da nosenje jos kakvog dodatnog aparatica nema smisla. Inace, zbog nepravilnog zagriza mi se pojavila mala parodontoza na gornjoj sestici. Stoga mi preporucuje brusenje zubiju. Kaze kako je na meni da se odlucim hocu li to napraviti ili ne i kako se to normalno radi poslije zavrsene ortodontske terapije. Zanima me da li je tko to prosao nakon zavrsene terapije, jer svi koje poznajem nisu nista brusili nakon terapije. Ja osobno smatram da mi se zubi nisu do kraja ispravili, htjela bih nositi jos koji aparatic, a nakon brusenja to definitivno nece biti moguce. Hvala i pozdrav!
 
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 17:40   #2
sav sam se najezio od ovog naslova
sokre is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 19:54   #3
Re: zubi-brusenje

Kao prvo, ako nosis mobilni aparat vec 10 godina nije li tom tvom "ortodontu" palo mozda na pamet, da ako terapija ocito i nije uspjesna, mislim navodis da ti se nisu ispravili, da ti stavi fiksni aparat? Koji kreten


Btw. ako imas ispod 18 godina, trazi da ti stavi fiksni, jer u tom slucaju ti to snosi socijalno, medutim ako nemas ispod 18, e onda moras platiti sama. Medutim, moja preporuka bi ti bila, da ak si vec zapela za fiksni, odloptas tog tvoj kvazi ortodonta i nades nekog postenog, jer nakon 10 godina da ti zubi jos uvijek nisu ravni... strasno


Paralelu paradontoze i brusenja zubi ne vidim Gle, ja nosim fiksni, i nisam imala dosta mjesta u donjoj celjusti, pa je zbrusio nekoliko zuba (stanjio) da bi napravio dodatno mjesto, jer je luzer glupi i nije htio vaditi zube (iako sam ja bila za). Ali to nema veze s ovim o cemu ti pricas. Nikad u zivotu nisam cula da bi brusio zube radi paradontoze. I btw. ako i imas povuceno zubno meso na samo jednom zubu - pa to nije nist cudno.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 20:19   #4
Kora, mijenjaj ortodonta odmah. To meni ne zvuci dobro NIKAKO.
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 12:58   #5
Mobilni aparatić za zube

Vi koji ste ga nosili, koliko dugi ste ga morali nositi? Jel se on vidi i jel frfljate kad ga imate u cubama?

Tnx
__________________
Postujte bakterije - to je jedina kultura koju vecina ljudi ima u sebi.
Sanja :o) is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 13:29   #6
to i mene zanima, recimo ja sam nosio onaj fixni godinu i pol i puno mi je pomogao.sad je vec proslo oko godinu dana od kad sam ga skino i primjetio sam da su mi se malo pomakli neki zubi.
e sad htjeo bi to do kraja ispravit(a netreba puno) samo problem je sta mi se neda opet nosit taj fixni pa neznam jel ovaj mobilni pomaze i kolko.
PlayEr00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 14:33   #7
Mobilni je obično sranje! Nosila sam ga 4 godine za kurac!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 19:12   #8
Malo frfljaš, ali navikneš se. Sve ovisi kakvo ti je stanje sa zubima i koliko ga redovito nosiš i okrečeš. A kad se postigne željeni rezultat treba ga nositi još bar par mjeseci pa i duže, dok se zubi ne fiksiraju u tom položaju. Sve je individualno, recimo od 1-2 god. pa na dalje. Najbolje ti je na kontroli pitati ortodonta za procjenu.
amaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 19:13   #9
Ako uzmes mobilni to ce ti biti velika pogreska jer je to bacanje para.Nemoj ga ni slucajno uzeti jer ti se zubi nece ni mrvicu ispraviti a bacit ces pare.Ako ga vec stavljas stavi ko covjek fiksni i neces imati problema.Ja nosim fiksni i napredak je ocit a mobilni sam nosio godinu dana i apsolutno nikakvog napretka nije bilo a zbog mobilnog mi se stvorila neka novotvorina koju sam morao kirurskim putem skidati sa jedinice.Imat ces velike probleme mozda ces i uprskati to sto imas a fiksni niti posebno peres,normalno pricas(sa mobilnim ti se svi smiju jer nemozes pricati sa njim).Fiksni je zakon budi sigurna,a mobilni je velika greska!!!
__________________
Samo ti dinamo sampione zivot dat cu za tebe!!!!!!
goca92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 20:14   #10
Ja ga nosim i zubi su mi se dosta ispravili.Ne nosim ga cijeli dan, nego samo kad sam kod kuce i naucila sam pricat s aparaticem u ustima, tak da mi nije problem.
Jedino mi se ponekad napravi mala rana na nepcu, al inace je sve ok.
__________________
..la-la-la..
Tonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 00:12   #11
jel zna ko kolko košta taj mobilni?
PlayEr00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 12:45   #12
Ja sam ga bila dobila preko socijalnog. A mislim da dođe 3-4 tisuće kn.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 14:11   #13
ne vjerujem, tolko i fixni kosta
PlayEr00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 21:44   #14
Quote:
PlayEr00 kaže: Pogledaj post
ne vjerujem, tolko i fixni kosta
Fiksni ti je oko 12000kn
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 23:07   #15
jedino ak je poskupilo to sve jer nosio sam fixni pa znam.
prije dve godine kosto je 4000
PlayEr00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 00:28   #16
Quote:
PlayEr00 kaže: Pogledaj post
jedino ak je poskupilo to sve jer nosio sam fixni pa znam.
prije dve godine kosto je 4000

Ja sam u fazi postavljanja fiksnog: samo gornja celjust- 3500kn + pregledi i zatezanja kroz godinu i pol jos toliko (i malo vise) pa ti izadje 1000€ cca.. Ako stavljas na obje celjusti onda na to dodas jos 3500kn.. I to je jos najjeftinija varijanta, vjeruj mi..
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 18:29   #17
Imam ja jedno pitanje... dobila sam mobilni aparatic u 10 mj. (samo su mi dva zuba kriva) i nosila sam ga ajmo rec cesto i danas sam bila kod ortodontice i rekla mi je da je malo bolje (sto i sama vidim) ali je rekla da ce mi uskoro morat napravit novi ( ) nisam ju nist pitala jer je odma otisla, ali ako neko ima iskustva s tim, sta je novi fiksni, ili isto mobilni? zbilja ne kuzim zakaj sad novi?? pliz help me
mala_djevojka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 22:45   #18
Quote:
PlayEr00 kaže: Pogledaj post
to i mene zanima, recimo ja sam nosio onaj fixni godinu i pol i puno mi je pomogao.sad je vec proslo oko godinu dana od kad sam ga skino i primjetio sam da su mi se malo pomakli neki zubi.
e sad htjeo bi to do kraja ispravit(a netreba puno) samo problem je sta mi se neda opet nosit taj fixni pa neznam jel ovaj mobilni pomaze i kolko.
Ja poludim. Sta Ti nije ortodont dao plastiku kada si skinuo fixni? Ja sam skinula aparatic pred 2 god cca i jos je nosim (svaku drugu noc ili kako se sjetim). Moze ti postavit i luk s unutarnje strane zubi koji ne mozes skidat uopce. Ja ne znam sta ti ortodonti misle stvarno.. Mene je tako prvi zeznuo pa sam nosila aparatic trecinu zivotnog vijeka! (Da napomenem i to da su mi zubi bili minimalno krivi).
Elenoar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 15:10   #19
Quote:
mala_djevojka kaže: Pogledaj post
Imam ja jedno pitanje... dobila sam mobilni aparatic u 10 mj. (samo su mi dva zuba kriva) i nosila sam ga ajmo rec cesto i danas sam bila kod ortodontice i rekla mi je da je malo bolje (sto i sama vidim) ali je rekla da ce mi uskoro morat napravit novi ( ) nisam ju nist pitala jer je odma otisla, ali ako neko ima iskustva s tim, sta je novi fiksni, ili isto mobilni? zbilja ne kuzim zakaj sad novi?? pliz help me
Ja sam imala slicnu situaciju...Trenutno nosim 2. aparatic i mobilni je.Novi aparatic ces valjda dobit jer ti stari vise ne pase celjusti.Nakon 2. se dobiva zadnji i poslije toga vise ne mozes preko socijalnog dobivat aparatice (bar je meni tak rekla ortodontica).Nadam se da sam pomogla...
__________________
..la-la-la..
Tonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 18:37   #20
hvala
mala_djevojka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:12.