Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2009., 19:17   #41
Quote:
tErMiNaTe kaže: Pogledaj post
Nosit ćeš ga i 50 ako ga nepravilno nosiš..
Ako nešto jednostavno ne funkcionira onda treba pronaći neku drugu terapijsku alternativu a ne se zajebavat desetljeće s tim žičurinama koje ti itakako mogu sjebat zubno meso. I da, znam što govorim, ne brini za mene
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 03:36   #42
ma dja molim vas vi koji sere** po mobilnom aparatu st aje vama???ja sma ga dobio prekjucer nosio ga dva dana vec su mi se zubi poceli micat.....ocnjaci su mi se isto odmah poceli spustat samo treba nosit ga 15 sati ko ja...jer vi ga ociot niste dobro nosili
bokito200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 14:56   #43
Ma nemojte sr**i u vezi mobilnog!!
ja ga nosim vec pol godine i ima ucinka. Ortodontica mi je rekla da cu nositi jos 6 mjeseci kada bi se trebao postici potpuni ucinak
adilev is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 15:29   #44
Quote:
adilev kaže: Pogledaj post
Ma nemojte sr**i u vezi mobilnog!!
ja ga nosim vec pol godine i ima ucinka. Ortodontica mi je rekla da cu nositi jos 6 mjeseci kada bi se trebao postici potpuni ucinak
Naravno da će ti se zubi pomicat dok nosiš, ali kad ga prestaneš nositi, dobiješ jojo efekt. Tako da je sva ta priča jedno veliko sranje, a znaš zašto? Jer za puni učinak ortodontske terapije treba nositi fixni a bome i mobilni poslije skidanja fixnog.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 16:37   #45
Sjećam se tog mobilnog. Nosila sam ga tjedan dana, nisi mogao normalno pričati, imala sam gadan osjećaj držeći to u ustima.

Bože, tko li ga izmisli.
Fixni sam nosila 3 g.
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 16:55   #46
Mobilni sam nosila, ali ne baš redovito
Iskustvo je bilo očajno
Pink Sheep is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 15:13   #47
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Naravno da će ti se zubi pomicat dok nosiš, ali kad ga prestaneš nositi, dobiješ jojo efekt. Tako da je sva ta priča jedno veliko sranje, a znaš zašto? Jer za puni učinak ortodontske terapije treba nositi fixni a bome i mobilni poslije skidanja fixnog.
NEce se postici jojo efekt! A znas zasto??
jer mi je ortodontica rekla da nakon nosenja mobilnog aparata napravit ce tzv. plocu koja ce ucvrstiti zube u tom polozaju.
adilev is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 20:50   #48
Ajme meni, koliko ta tvoja ortodontica ima godina? Pa sve da ti stavi tu pločicu, ona je opet na mobilnom aparatiću, tako da možeš to objesit mačku o rep.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 12:47   #49
e ovako ja sam isto mislila da bi trebala nosit fiksni.. planiram ići kod nekog profesora s kojim moja zubarka surađuje.. i ona sama mi je rekla da mi je bolji mobilni... dakle:
-nemam velikh problema, samo krivi zagriz i par zuba da lijepo legnu,
-sve ovisi o tome koliko ću ja biti disciplinirana, dakle minimalno 13 sati dnevno
-puno jednostavnije održavanje higijene..
-kod mene se isti rezultati mogu postići i sa mobilnim u istom roku
-i nakon fiksnog moraš dugo dugo nosit onaj retainer (ak se tak piše) jer se inače zubi vraćaju... dakle dođe mi na isto...

Uglavnom, uvjerila me da odustanem od fiksnog, a nije baš da žena nezna, radila je prije aparatiće, stalno se obrazuje, i k njoj idem za sve probleme vezane za usnu šupljinu, i žena je stvarno stručnjak...

još jedan razlog za mobilni, buraz mi je imao prednje zube koji su išli u V, sa mobilnim sredio tip top... normalno da ga još nosi ali samo kad se sjeti...
ivna85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 00:14   #50
nemojte pričati ništa loše o mobilnom aparatiću, svi vi koji pričate da je ovakav, onakav blabla....

ja sam ga nosila cca 2 godine, sama sam inicirala nošenje jer sam htjela dvojke koje su bile zakrenute pod pritiskom stražnjih zubi ispraviti, što je malo teže nego npr jedinice koje idu samo kao zecu prema van vratiti prema natrag... da se nebi mislilo, vau, zakaj si to išla popravljat...

uglavnom, ortodontica mi je rekla svakih 3mj kontrola, jednom tjedno ključićem okreni za pola kruga , nakon prve godine sam pomicala za cijeli krug... valjda znate o čemu pričam, vi koji imate mobilne aparatiće...

mali otklon sam imala i na donjim zubima tako da sam imala odvojeno gornji od donjeg. većina dobije "jednodjelni" aparatić s kojim je apsolutno nemoguće pričat itd...

ja sam praktički sama sebi kontrolirala pomicanje, išla naravno na kontrole na kojim bi mi samo rekli "aha, da da ide to polako, samo vrti ključić" ili bi mi malo pobrusili plastiku da zub može sjest na svoje mjesto... nosila sam ga svaku noć, ponekad i popodne par sati ako sam morala bit doma i učit, oprala zube nakon ručka, aparatić i furaj...

treba samo biti uporan i vjerujem da svakome može napravit što treba sa zubima, ako ga se nosi kak spada i ide na kontrole

moja frendica je recimo imala te "zečje" zube, prema van, imala je mobilni od ranije osnovne škole do negdje 2. srednje, naravno nije joj se dalo nosit pa su joj zakeljili željezni... fiksni aparatići služe korekciji većih abnormalnosti u zagrizu, nakon vađenja nekih zubi, raljama itd... prvenstveno je loš jer tokom vremena kroz koje se nosi ostatak zubi koji nije ispod bravica lagano žuti, ali svaki dobar zubar/ortodont to bi trebao znati ispolirati prije i poslije nošenja...

meni je mobilni aparatić zakon bio, napravio je svoje, sve je savršeno. treba se samo malo i kužit u to kaj se nosi i sve je 5

ovo što neki govore da se poslije nošenja zubi vrate na staro, to je stvar njihovog zanemarivanja. nakon fiksnog aparatića SVI sigurno dobiju udlagu plastičnu koju moraju nosit neko vrijeme isto kao mobilni aparatić, ona zadržava zube određeno vrijeme na dan na novom mjestu gdje ih je fiksni aparatić smjestio, a njima je naravno prisiljavanje... nakon mobilnog aparatića se ništa ne vraća na staro, samo treba nosit aparatić na zadnjoj pomicanoj razini (nakon zadnje kontrole) još neko vrijeme - na svoju odgovornost. ionako ga ortodonti ne bacaju, nego može ostati kod pacijenta

mobilni aparatić rock!! ja još imam svojeg u kutijici negdje spremljenog, opranog, osušenog

ps-ova "ploča" o kojoj se pisali je zapravo komad plastike koji se vadi isto kao i mobilni aparatić, ali nije aparatić, nego plastika rađena po otisku zubi nakon pomicanja... i to je to o čemu pričam da je najbitnije - sprječava brzi povratak zubi na staro i pomaže im da ostaju na novom mjestu.
Georgia_6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 00:20   #51
Quote:
goca92 kaže: Pogledaj post
Ako uzmes mobilni to ce ti biti velika pogreska jer je to bacanje para.Nemoj ga ni slucajno uzeti jer ti se zubi nece ni mrvicu ispraviti a bacit ces pare.Ako ga vec stavljas stavi ko covjek fiksni i neces imati problema.Ja nosim fiksni i napredak je ocit a mobilni sam nosio godinu dana i apsolutno nikakvog napretka nije bilo a zbog mobilnog mi se stvorila neka novotvorina koju sam morao kirurskim putem skidati sa jedinice.Imat ces velike probleme mozda ces i uprskati to sto imas a fiksni niti posebno peres,normalno pricas(sa mobilnim ti se svi smiju jer nemozes pricati sa njim).Fiksni je zakon budi sigurna,a mobilni je velika greska!!!
jesi ti ortodont ili? ne kužim zašto uvjeravaš ljude u krivo. niti jedan aparatić se ne plaća ako se stavlja/radi prije 18.godine, mobilni se plaća samo kontrola neku siću ako pređeš 18.godinu. ti si imao loše iskustvo s nečim i operirao , sorry zbog toga, ali daj... ps-tko normalan nosi mobilni po vani?

tko nema velikih odstupanja zubi zašto bi stavljao tračnice na zube... neka proba pa vidi. samo neka se sjeti prije punoljetnosti da bi mogao/mogla popraviti zube......
Georgia_6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 22:48   #52
bok. ja nosim mobilni vise od godinu i pol, i naravno zubi su mi još neravni, ali mi barem razmak između zubi veći, sto prije nije bio slučaj. e sad strgala mi se jedna žica, a navrsila sam 18, jer zna tko tocno ocu trebat sad placat nesto previse????
p.s. i nisam bila na kontroli godinu dana :/
mislim oticu sad buduci da se to strgalo, ali prvo mi recite ak neko zna koliko cu para morat pljunut???
Rodney- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 23:39   #53
Quote:
Rodney- kaže: Pogledaj post
bok. ja nosim mobilni vise od godinu i pol, i naravno zubi su mi još neravni, ali mi barem razmak između zubi veći, sto prije nije bio slučaj. e sad strgala mi se jedna žica, a navrsila sam 18, jer zna tko tocno ocu trebat sad placat nesto previse????
p.s. i nisam bila na kontroli godinu dana :/
mislim oticu sad buduci da se to strgalo, ali prvo mi recite ak neko zna koliko cu para morat pljunut???
mojoj frendici je jednom pukla žica, imala je dva dijela, taj jedan dio su joj radili novi i morala je platit 1000kn. tako da, pripremi se na tako nešto.
ps-ne shvaćam kako žica može puknut na pola, shvaćam ako je loše napravljen aparatić pa pukne tamo di se spaja s plastikom, ali na sredini...
Georgia_6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 10:59   #54
pozdrav!
mene zanima kolko kostaju ti mobilni aparatici?
i dal mi se uopce isplati buduci da imam 21 god... navodno mi je prekasno.

inace zubi nisu nesto komplicirani osim kaj su fal prema napred pomaknuti...znaci nisu izokrenuti ili ne znam kaj
i znam da bi mi se vise isplatio fiksni, ali jednostavno nemam love za njega a htjela bi pocet to ispravljat pa makar na god - dvije dok ne budem na ti s lovom

tnx
__________________
Delulu is the solulu.
Zla majkee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 11:46   #55
Ja sam dobila taj mobilni aparatić negdje sa 10 godina. Nisam ga uopće nosila. Žuljao me je nekako, ma nisam provela niti jednu noć sa njim. Valjda sam bila premala za to. Gornji prednji zubi su mi se sasvim ispravili sami od sebe i nestao je onaj razmak između njih kako sam odrastala. Iako me još u osnovnoj školi jedna socijalna zubarica jako opomenula, da kako ja to ne nosim aparatić pogotovo radi gornjih zubi. Doljnji zubi su malo nagurani, ali ne bi se odlučila staviti aparatić, osim toga cijene su jako visoke. Nedavno sam vidjela u Mc Donaldsu da jedna cura koja nosi fiksni aparatić pere tamo zube i to detaljno. Malo me to iznenadilo, ali glavno da je njoj dobro.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 12:11   #56
majkee: mobilni ti se kreće oko 3000kn, možda manje, tu negdje... u svakom slučaju preporučam ti za vraćanje prednjih zubi unatrag mobilni !! možeš i sama regulirat terapiju, ukoliko se imalo kužiš u te stvari, dok ti fiksni košta, za početak cca 12000kn + pregledi i sva čuda, npr, ako mijenjaš bravice... ja sam htjela prije studirati stomatologiju i biti zubni tehničar/ortodont, pa znam neke stvari o tom procesu ispravljanja zubi, koje mogu i uz malo logike neki ljudi zaključit, tako da sam tokom svog nošenja mobilnog aparatića praktički sama govorila na pregledima ortodontu svakih 3mj. kaj bi trebalo pomaknut i gdje uglavnom, mobilni aparatić rocks!! i najbitnije, ne postoji opasnost od promjene "tena"zubne cakline kao kod fiksnog.

prilika: 10 godina je definitivno premalo godina za aparatiće... ukoliko ga je potrebno stavljati u tako ranoj dobi radi ekstremne nepravilnosti u rastu zubi i opasnosti od budućih pomaka u smislu lošeg, svakako se stavljaju fiksni aparatići koje prati ortodont... ne shvaćam zašto te mobilne aparatiće daju tako malenoj djeci koja jednostavno to zanemaruju, starci ih ne mogu prisilit da ih nose ili da ih ne izvade kad legnu i gurnu u ladicu i sl. u svakom slučaju, koliko ja znam o zubima i procesu razvoja čeljusti, formiranja zagriza itd. - dijete sa 10 godina je tek u nekoj dobi koja prethodi daljnjoj formaciji čeljusti i trajni zubi koji će tek narasti mogu smjestiti te (eventualno nepravilne u to doba) zube na pravo mjesto, kao što se tebi dogodilo. imala si prve trajne zube malo nepravilne, ali eto, kad su došli ostali trajni i izbacili mliječne, sve je sjelo na svoje mjesto... lucky girl
Georgia_6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 18:54   #57
tnx georgia!

međutim ima, još jedan problem,a to je da gdje god da sam danas zvala, svi mi govore da ne zele odraslima stavljati mobilni aparatic, vec iskljucivo fiksni
__________________
Delulu is the solulu.
Zla majkee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 21:34   #58
eh, onda je to nova odluka HZZO-a, ili stomatološkog saveza, čega li već :P radi bolje zarade... zato i preporučam svima koji čitaju ovaj topic i znaju mlađe da se sjete poravnati zube prije punoljetnosti...srednja škola je najidealnije vrijeme, mislim...
Georgia_6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 20:54   #59
Quote:
majkee kaže: Pogledaj post

međutim ima, još jedan problem,a to je da gdje god da sam danas zvala, svi mi govore da ne zele odraslima stavljati mobilni aparatic, vec iskljucivo fiksni
uvijek se nađe netko tko komplicira To si zvala privatnike? Ne bi se čudila...
Evo, ja imam 22 godine (dakle nisam više maloljetnik), danas dobila mobilni...samo za donju čeljust - imam malu nepravilnost - zagriz mi je dobar, stvar je u dva zuba koja skupa čine V, kažem jedva zamjetno, ali ja znam da je tu
Nije ti prekasno, nikako
Moj je koštao ravno 1995 kn vidjeti ćemo kako će se situacija razvijati, ali nije mi žao tih novaca.
__________________
Take life with a grain of salt, a slice of lime and a shot of tequila.
Anubisova Robinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 15:38   #60
Quote:
lolipop girl kaže: Pogledaj post
Naravno da će ti se zubi pomicat dok nosiš, ali kad ga prestaneš nositi, dobiješ jojo efekt. Tako da je sva ta priča jedno veliko sranje, a znaš zašto? Jer za puni učinak ortodontske terapije treba nositi fixni a bome i mobilni poslije skidanja fixnog.
ja cu uskoro morat pocet nosit aparatic, neznam koliko cu ga imati( namjeravam uzeti fiksni) ali kada ga jednom skinem nezelim i dalje nositi mobilni ili bilo koji drugi.. sta se onda nikada necu moci rijesiti aparatica ( nekazem da je on tako los ali ga ne zelim nositi do svoje 20!)
moze li mi netko reci dali cu se ikada moci rijesiti tog aparatica??
lolipop girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:47.