Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2004., 00:50   #21
Re: Sluškinju il' intelektualku?

Quote:
kentaur kaže:
Kaže jedan tip: Muškarci više cijene pospremanje po kući nego da žena ima fakultet?????What?
Ma nije to mislio.

Mislio je ili:

1) bojim se pametnih zena
ili
2) radje bih da je zena glupa i draga nego pametna i loseg karaktera. Tu se i ja slazem. RAdje bih priglupog i dobrog nego pametnog/uspjesnog/bogatog, a problematicnog.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 00:57   #22
kak su muski nesnalazljivi

ozenite intelektualku s dobrom placom i onda mozete placati sluskinju da vam kuha i posprema po doma

jednim udarcem dvije muhe
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 00:59   #23
Re: Sluškinju il' intelektualku?

Quote:
kentaur kaže:

Kaže jedan tip: Muškarci više cijene pospremanje po kući nego da žena ima fakultet?????What?
i moj stan je uredan.bez prasine.opran veš.oprano suđe. wc cist.
a vlasnica s faxom

i nema kucnu pomocnicu...
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 01:31   #24
A zasto ne bi moglo i jedno i drugo?

Ono, intelektualnu sluskinju
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 08:30   #25
Quote:
walter kaže:
Recimo, da sam ja pametna žena, sa završenim faksom, i da nađem nekog papka koji će me se bojati, ili biti ljubomoran na moje znanje, ili biti ogorčen spoznajom da imam više obrazovanje od njega, ili će ga moje obrazovanje na bilo koji način smetati, još jednom bih promislila o toj svojoj silnoj pameti.

Šta vi velite koke na to? Da li ste bile vezi sa muškarcima frustriranim vašim obrazovanjem? I da li ste se izvukle iz toga? Što sad radite? Kakve dečke tražite? Tražite li CV?

Naravno, ja smatram da imam pravo u ženi tražiti i sluškinju i intelektualku i kurvu i majku i kuharicu itd. Ali ako nađem samo jedno od toga, neću njih kriviti za svoje izbore.

Od svih muškaraca koje poznajem, ne poznajem nijednog koji se boji intelektualke. I sad isprika svim automehaničarima, ali ako primjerice, doktorici pukne guma na auto, a ona ode kod automehaničara (žena je, ne zna za vulkanizere ), i vidi tamo poster s golom pičkom na kalendaru, a kraj toga docrtan penis, kad čuje Thompsona, i kad joj izađe neki maljavi jebač i promijeni joj gumu, a ona se zaljubi i uda za njega, a onda sere svojim intelektualnim prijateljicama da se muškarci boje intelektualki i znanja općenito, džaba joj ta silna pamet & diplome &td...
Ovim postom je rečeno gotovo sve i oko njega bi se trebale okretati varijacije na ovu temu.

Vrijednost citiranog razmišljanja je u tome što poziva na samokritičnost i objektivnost u gledanju na jedan segment muško-ženskih odnosa.

Ni muškarci ni žene,ni mi ni one, nismo prinčevi na bijelom konju odnosno romantične princeze,bez obzira da li se zovete Bred ili Angelina,pa da se svijet vrti oko nas, koji ili koje imaju već absorbirane kvalitete od pameti i ljepote pa do npr.požrtvovnosti i odgovornosti.

Međutim,kad čitam Waltera...
Veli Jože is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 09:05   #26
Re: Sluškinju il' intelektualku?

Quote:
kentaur kaže:
That is the question...

Čini mi se ovako kad gledam muški rod da bi radije ženu peračicu/kuharicu koja za njima čisti non-stop po naredbi, nego ženu koja ima svoj nezavisni um i zna zaradit pare + ima fakultetsku naobrazbu...

Kaže jedan tip: Muškarci više cijene pospremanje po kući nego da žena ima fakultet?????What?
zar zena sa fakultetom ne cisti stan, ili ne kuha?
jel ti palo napamet da postoji nesto in between?

mislim da je tvoje pitanje preiskljucivo da bi omogucilo pravi odgovor.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 09:15   #27
Re: Re: Sluškinju il' intelektualku?

Quote:
Ipanema kaže:
Po ovome što je napisano, izgleda da visoko/više obrazovane žene danas više niti ne čiste po kući Kao, sve se pere i čisti samo od sebe.

E sad mi je fakat zlo
A ustalom, otkada je postalo važno ono što cijene muškarci?
Apsolutno.
Bebish is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 10:12   #28
Quote:
Veli Jože kaže:
Ni muškarci ni žene,ni mi ni one, nismo prinčevi na bijelom konju odnosno romantične princeze,bez obzira da li se zovete Bred ili Angelina,pa da se svijet vrti oko nas, koji ili koje imaju već absorbirane kvalitete od pameti i ljepote pa do npr.požrtvovnosti i odgovornosti.
Da bi čovjek došao do takvih zaključaka, potrebno je da uključi svoje moždane stanice, što je u ovo nuklearno doba priličan luksuz, jer je uvijek moguće svoje razočarenje neuspjelom vezom opravdati stavljanjem krivca (to je obavezno onaj drugi) u uobičajene stereotipe i dalje gajiti iluzije o svojem savršenstvu.

U spomenutoj hipotetičkoj vezi automehaničara i doktorke, pretpostavljam da doktorka, neovisno o temi i intenzitetu svađe, konstantno koristi svoj argumentum obrazovanja ne bi li ispala u pravu. Što u konačnici naravno, dovodi do prekida veze jer je normalno da će automehaničar kad-tad ispizditi nakon takve torture.

E sad, da li je prekid izazvan njegovim strahom od njenog obrazovanja, ili je prekid izazvan zbog nedostatka poštovanja prema automehaničaru od strane doktorke. Da li je doktorka u slučaju automehaničara tražila sluškinju je pitanje koje doktorka zasigurno neće postaviti.

U tom slučaju, prirodno je od doktorke da si nađe doktora, čak štoviše, doktora višeg stupnja obrazovanja od svojeg, i da mu ona bude sluškinja, zar ne?

Jer, bez obzira na svoje obrazovanje, doktorka je ostala rob
stereotipa ( i time u svojoj trenutnoj inkarnaciji ostala u kasti sluškinja) , i sama će se bolje osjećati igrajući ulogu sluškinje nekome čijim će obrazovanjem biti fascinirana.

Sve u svemu, većini žena potrebno je učiniti uslugu, i napraviti sluškinje od njih, jer je to način na koji većini žena možemo pomoći da se ostvare i da igraju ulogu koju joj od djetinjstva nameću obitelj, školstvo i crkva, kao tri autoriteta koji formiraju žensku ličnost.

U slučaju da prihvatimo ženu kao sebi ravnopravnu, dajemo joj odgovornost donošenja odluka, kao i snošenje posljedice istih, a nama je da procijenimo koliko se je ta žena sposobna nositi sa takvom vrstom odgovornosti.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 10:23   #29
Ponovno potvrdjujem da ima muskaraca koji se nelagodno osjecaju i imaju komplekse nize vrijednosti kada su sa zenom koja ima visu naobrazbu od njih, koji tesko podnose takav zajednicki zivot jer svatko ima svoj krug prijatelja s kojim vec ulazi u vezu, sve vise izoliraju i sebe i zenu od tih prethodno stvorenih prijateljstava, pojacano zatvaraju drustvenu stranu zivota.........naravno, svaka zena drugacije reagira u toj situaciji, drugacije se spasava, a ako su i djeca prisutna, problem je to teze rjesiv...........srecom, uvijek postoji rjesenje.....
A da vecina muskaraca rado pristaje i prizeljkuje takvu podjelu: zena sluskinja i zena intelektualka, i to je istina..........srecom moje zlato nije takvo, zato je i moje....
Mislim da su najbolje varijacije kada su u njemu i njoj sazdane obje varijante: obozavam pametne muskarce sa "zlatnim rukama"..........
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 11:13   #30
a zasto sve treba bit tako iskljucivi!!!! znaci zena koja kuha i ocisti kucu je automatski sluskinja, a zena koja radi i sama zaraduje pare je intelektualka
muskarci i zene od svog partnera ocekuju sve... glupo

treba odredit prioritete- ti zelis radit, on zeli radit e onda placajte nekome da vam kuva i sreduje kucu / stan. drugacije nece ic. vi bi dicu, ali oboje zelite radit- placajte dadilju. e ali onda se ne mozete bunit kako malo vrimena provodite skupa. ili kako vas dite uopce ne prepoznaje.
ako zena ostaje doma (jer ste se tako dogovorili) ond se od nje ocekuje da isto odradi svojih 8 sati. pocisti kucu, skuha nesto i pripazi na dite, ako joj nije do toga neka ona radi, a muz ce dat otkaz i radit po kuci.

i molim te ne vridaj zene koje rade po kuci i kuhaju da su sluskinje!!!! ja mislim da je to normalno, a sve ove sta trce za karijerama moraju svatit da se bar necega u zivotu moraju odrec.
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 11:18   #31
Nisam ni u jednom postu procitala pitanje da li je vazno da muskarci znaju kuhati... kao da su oni po definiciji nesposobni za takvo sto, pa je iskljucivo na zenama da rjesavaju taj dio svakodnevnog obiteljskog zivota. Ili muskarci u vasem svemiru zive iskljucivo s mamom odnosno sa zenom/curom, koje naravno znaju kuhati i cine to svakodnevno, bez obzira na obrazovanje (fakat, kakve veze ima fakultet s tako jednostavnom radnjom kao sto je kuhanje?). Tako on siromak zivi u uvjerenju da je kuhanje doma posao namijenjen isljucivo zenama, i ako se dogodi da ona ne kuha - stvar puca, a on ode dalje traziti svoju the one kuharicu/spremacicu/peracicu. What a wonderful world....
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 11:23   #32
Quote:
violent_femmes9 kaže:
Nisam ni u jednom postu procitala pitanje da li je vazno da muskarci znaju kuhati... kao da su oni po definiciji nesposobni za takvo sto, pa je iskljucivo na zenama da rjesavaju taj dio svakodnevnog obiteljskog zivota. Ili muskarci u vasem svemiru zive iskljucivo s mamom odnosno sa zenom/curom, koje naravno znaju kuhati i cine to svakodnevno, bez obzira na obrazovanje (fakat, kakve veze ima fakultet s tako jednostavnom radnjom kao sto je kuhanje?). Tako on siromak zivi u uvjerenju da je kuhanje doma posao namijenjen isljucivo zenama, i ako se dogodi da ona ne kuha - stvar puca, a on ode dalje traziti svoju the one kuharicu/spremacicu/peracicu. What a wonderful world....
The thing is da je ovo što si napisala KOMPLETNO DRUGA I ZASEBNA TEMA.
Mislim da je zdravo ne ulaziti u takve rasprave jer će biti bananja
A u vezi tipa koji je rekao da bi rađe sluškinju nego intelektualku, možeš si samo misliti na kojoj je taj razini.
Siroče...
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 11:29   #33
Intelektualizam i sluškinjarstvo su u glavi.

Majke mi, da se opet rodim, fino bih na faksić, čitala bih ko budala, ma sve - a onda se nastojala udat u neku lijepu provinciju gdje ću ostat doma. Vjerojatno bih sa Placebom išla u lov.

Tako se ima više vremena za intelekt. Časna pionirska. Pogotovo ako uzememo u obzir moj ljubljeni www

Šta bi si drugi mislili - zabole me. Ovako sam više sluškinja sistemu i lovi i ostalim sranjima nego što bih bila da sam fino doma, sa svojom dječicom i mužićem

Možda ne bih tako mislila da sam struke koja se ne može guštat u osami i za svoju dušu (ekonomistice i slično).
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 11:51   #34
Quote:
lucija kaže:
Intelektualizam i sluškinjarstvo su u glavi.

Majke mi, da se opet rodim, fino bih na faksić, čitala bih ko budala, ma sve - a onda se nastojala udat u neku lijepu provinciju gdje ću ostat doma. Vjerojatno bih sa Placebom išla u lov.

Tako se ima više vremena za intelekt. Časna pionirska. Pogotovo ako uzememo u obzir moj ljubljeni www

Šta bi si drugi mislili - zabole me. Ovako sam više sluškinja sistemu i lovi i ostalim sranjima nego što bih bila da sam fino doma, sa svojom dječicom i mužićem


istina je, kao i obično, negdje u sredini... ja na to gledam ovako: godinama sam rintala u firmi i time dala svoj obol ženskim nastojanjima da se izbore za jednaka prava u poslovnom svijetu.. sad nek borbu preuzmu mlađe, a ja ću se bogato udat i čitat svoje knjige dakle, nisam ja nikakva dezerterka, nego odlazim u zasluženu feminističku mirovinu

samo naprijed cure.. a mene ako se za dan ženske bezbednosti sete - sete, ako ne, nikome ništa..
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 11:51   #35
U slučaju da prihvatimo ženu kao sebi ravnopravnu, dajemo joj odgovornost donošenja odluka, kao i snošenje posljedice istih, a nama je da procijenimo koliko se je ta žena sposobna nositi sa takvom vrstom odgovornosti. [/B][/QUOTE]

To što se tiče donošenja odluka važi za oba partnera jer j**** vezu u kojoj samo jedan partner donosi odluke a posljedice i dobre a većinom loše snose oboje.
Da su posljedice u većini slučajeva dobre ne bi se zvale posljedice a s obzirom da imamo nekoliko riječnika za koje ne znamo vrijede li ili ne,sigurno bi lingvisti preporučili upotrebu neke druge riječi iz čega proizlazi da su posljedice samo nešto loše.

Možda postoje parovi kojima savršeno odgovara podjela iz naslova teme,sto ljudi sto čudi, ali je najbitnije da prije ulaska u vezu ili brak o svojim sklonostima i karakternim osobinama upoznaju partnera jer neću reći da se sve odmah detektira iz tisuću razloga ali znam da je moć ljudske manipulacije bezgranična.
Zato volim Jerrija,ne Springera,Sainfelda.

Veli Jože is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 11:58   #36
Quote:
placebo kaže:


istina je, kao i obično, negdje u sredini... ja na to gledam ovako: godinama sam rintala u firmi i time dala svoj obol ženskim nastojanjima da se izbore za jednaka prava u poslovnom svijetu.. sad nek borbu preuzmu mlađe, a ja ću se bogato udat i čitat svoje knjige dakle, nisam ja nikakva dezerterka, nego odlazim u zasluženu feminističku mirovinu

samo naprijed cure.. a mene ako se za dan ženske bezbednosti sete - sete, ako ne, nikome ništa..

Fino si to sročila
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 13:21   #37
Staviti važnu odluku ženi u ruke je kao dati neprijatelju da ti provjeri padobran prije skakanja - samo za najžešće avanturiste.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 14:19   #38
Re: Sluškinju il' intelektualku?

Quote:
kentaur kaže:
That is the question...

Čini mi se ovako kad gledam muški rod da bi radije ženu peračicu/kuharicu koja za njima čisti non-stop po naredbi, nego ženu koja ima svoj nezavisni um i zna zaradit pare + ima fakultetsku naobrazbu...

Kaže jedan tip: Muškarci više cijene pospremanje po kući nego da žena ima fakultet?????What?
ma neee...muskarci vole intelektualke....koje znaju cistiti kuhati spremati, prati, radjati, odgajati djecu, biti dobre u sexu, izgledati kao pamela...itd* ...ako vole sport i pivo to im je jos samo jedan plus....a ako imaju fakultet tim bolje jer zamisli njemu zena sa fakultetom doma cisti..
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 14:45   #39
Quote:
walter kaže:
Staviti važnu odluku ženi u ruke je kao dati neprijatelju da ti provjeri padobran prije skakanja - samo za najžešće avanturiste.
walter je li poznaješ koju ženu da je normalna,odgovorna,radišna
lijepa,pametna i bla bla bla,a da nije tvoja mama ili trenutna djevojka sa kojom si u vezi?

Sada si me zabrinuo,baš smo planirali jedno putovanje sa avionom.Ipak,odlučit ću se za autobus,što je sigurno je sigurno.

Iz tvoje sjajne dosjetke proizlazi da težiti ravnopravnosti znači biti klasični gubitnik,zato je na svijetu puno dobitnika/ca koji su međusobno nabrijani,isfrustrirani u potrazi za padobranom ako se kojim nesretnim slučajem nađu u borbenom avionu koji namaju instaliran automatski katapult.

O ovome bi se moglo napisati esej,ma o svemu bi se moglo napisati esej...a ja jednostavno ne volim se voziti u jednopilotnoj letjelici..a Vi?

P.s.baš sam pogledao u nebo i iz obližnjeg Aviana f-16 kreće u još jednu mirovnu operaciju.

Pozdrav iz Istre.

Veli Jože is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 14:55   #40
Veli Jože, ti si jedan od rijetkih pametnih sugovornika na ovoj temi, moram priznati. Uz luciju, naravno. Mi nemamo o čemu razgovarati, jer se slažemo.
Dakle, ne obraćam se ja ovdje pametnim i zrelim ljudima, nego kokošima.
Vidiš da su počele lajat, a ja isto jako volim lajat.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:20.