Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2004., 17:00   #21
kako je brak bez zajednickih pogleda nastao ?
iz dosade ? jer je selo tako htjelo ? ...
usprkos uvrijezenom razmazenom misljenju , nije dosta znati kaj se nece
treba znati kaj se hoce !!
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2004., 23:16   #22
Quote:
Ipanema kaže:
Trudimo se očuvati brak jer smo se vezali i posvetili nečemu. Dajemo život u nešto što želimo da potraje do smrti.
I to je predivno kad daješ i dobivaš ljubav.
No brak ne mora biti "lanac, okov, uteg", ali toliko je nesretnih ljudi u brakovima...
I ako možeš izaći iz nesreće i osloboditi se utega, a da smatraš da ne radiš još veće zlo sebi ili čak ljudima oko sebe, ljudski je to i napraviti, jer ti si samo čovjek od krvi i mesa.
I zaslužuješ biti sretna, nije li tako?
No ovo je vrlo opširan pojam, što netko zaslužuje ili ne, što bi morao dati, za što se žrtvovati...


prekrasno napisano
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2004., 17:31   #23
Quote:
lucija kaže:
Ti si fino odvojila brak, ljubav, razvoj, dušu, obitelj, dijete u zasebne kategorije i sad slažeš nemoguće mozaike i puzzle.

Jedino mi nije jasno zašto si to radila - ak mene pitaš - u brak se ide zbog ljubavi i služi za podršku i kvalitetniji život ljudima koji se vole, pa se onda sva nastojanja oboje usmjeravaju ka tom cilju. Nije to neki rad ako se shvati koliko se time dobija.

RAzvoj osobe je normalan proces i osoba koja te voli to nauči razumjeti i podržavati te. Onda odlučite iz zajedničke ljubavi roditi dijete i onda nastojite da to dijete volite, da ono voli nas, i da je naš odnos što je moguće bolji; obitelj nije kontra braka, to je samo eksponencijalno narasla ljubav (ako je sve u redu).

Cilj braka je da imaš osobu za sebe koja te voli, koja razumije, koja se trudi ne oko braka - nego oko ljubavi.

Ovokako si ti postavila - kao da stalno brineš o okviru slike a blage veze nemaš što bi u sliku stavila. Bitan je sadržaj.

Već vidim - moj će dragi ostavljat suđe za oprat dok se ili ja ne prihvatim ili tri dana kasnije. Mogu urlat... a mogu i koncentrirat se na ono dobro i u kuhinji mimoilazit njegove hrpice suđa. Trebat će mi neko vrijeme da to savladam - al nisam ja uzalud na zen budizam brijala od rane mladosti.

Ljubav je biljka; ima pravila i uvjete. Pa tko voli, nek izvoli. Al izgleda da nije to za svakoga.

I ako mene pitate - nema dobre veze bez duše, tj. duhovne dimenzije svega. Malo vjere, mistike i zena su preduvjet za sreću.

Problem nastaje kad se ljudi koncentriraju na sebe, na ja, na ja bi, kad ne znaju što hoće, kad ne grade ljubav i uzimaju je zdravo za gotovo. Al to onda nije brak prema mojim mjerilima - to je mrak.
ja puno vojim luciju
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:39.