Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2005., 09:40   #1
Carina, uvoz, izvoz

kako post kaže što je sve potrebno za uvoz kozmetike?
spider jerusalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 09:30   #2
Re: Što je potrebno za uvoz kozmetike?

Quote:
spider jerusalem kaže:
kako post kaže što je sve potrebno za uvoz kozmetike?
Bilo da se radi o dekorativnoj ili preparativnoj kozmetici, trebaš imati registriranu firmu za uvoz kozmetike (ili proširiti djelatnost već postojeće firme). Moraš znati što kozmetika sadržava od sastojaka, ukoliko postoji neki sastojak za koji je zabranjen uvoz, nećeš moći uvest kozmetiku (to moraš vidjeti s carinom), ali oko toga obično nema problema. Znam da ima neka caka s postotkom alkohola i nešto da ne smije zagađivati okoliš. Ali većinom ti za to imaju potvrde ovi od kojih misliš uvoziti, pa ti to sve lijepo slože na jedan papir i nemaš frke oko toga.

Mislim da tu nema nekih većih problema, samo priprazi kada odabireš kozmetiku za uvoz, vidi koji su ti konkurenti, kakva je zasićenost tržišta i tko ti je ciljna skupina jer je tržište prilično zasićeno (tu govorim o profesionalnoj kozmetici), ne znam što namjeravaš uvoziti.
__________________
Možeš mi ubiti ljeto - al živjet će proljeće...
Annie1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 10:23   #3
hvala na informacijama, to je ono što sam tražio.
spider jerusalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 10:27   #4
Re: Što je potrebno za uvoz kozmetike?

Quote:
spider jerusalem kaže:
kako post kaže što je sve potrebno za uvoz kozmetike?
Kozmetika, kod uvoza, podlježe sanitarnom pregledu.
Oshit is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 11:41   #5
kako pronaći uvoznika ili proizvođača/uvoznika u europi?

radi se o nekakvim nazovimo dijelovima nekog proizvoda. Kako pronaći proizvođača ili uvoznika toga u hrvatskoj, ili barem u europi? gdje uopće tražiti?
stvar je pomalo rijetka, pa ne znam uopće gdje početi? našla sam na netu nekog tko prodaje, ali je to iz USA, ali poštarina bi mi ispala ko svetog petra kajgana, skuplje od same stvari...
eena_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 13:09   #6
Registri firmi i izvoznika pojedine zemlje (ako to možemo tako nazvati) obično se nalaze u gospodarskim komorama (chamber of commerce). Kod nas je to HGK

Imaš i druge gospodarske udruge, izvozne agencije, ministarstva gospodarstva (industry). Većina europskih zemalja ima to dobro na netu riješeno.

A što se tog specifičnog dijela proizvoda tiče, google ti je ipak najbolji za početak ili možda trebaš upitati tu američku firmu.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 13:16   #7
Quote:
crtica kaže:
Registri firmi i izvoznika pojedine zemlje (ako to možemo tako nazvati) obično se nalaze u gospodarskim komorama (chamber of commerce). Kod nas je to HGK

Imaš i druge gospodarske udruge, izvozne agencije, ministarstva gospodarstva (industry). Većina europskih zemalja ima to dobro na netu riješeno.

A što se tog specifičnog dijela proizvoda tiče, google ti je ipak najbolji za početak ili možda trebaš upitati tu američku firmu.
ja ne znam ima li uvoznika/proizvođača toga uopće, a kamoli ime. S druge strane, i na tog američkog sam naletjela tražeći nešto drugo, tako da ne znam po kojem principu da tražim,
ovdje sam pretraživala neke firme, ali je sva navedeno jako grubo i općenito, beskorisno u biti
eena_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 13:23   #8
Ako znaš samo za ime tog dijela (bilo bi dobro da je to ispravan naziv na engleskom), onda moraš samo njega guglati.

Navela sam ino komore, ministarstva gospodarstva jer neki imaju i registre proizvoda, osim proizvođača/izvoznika (Francuska to ima dobro riješeno, ne znam da li je sve na internetu).
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 15:04   #9
Wer liefert was?
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2005., 01:38   #10
Question Uvoz rabljenog namještaja

Bok svima i lijep pozdrav u Domovinu!
Trazim par informacija i nadam se da mi netko moze pomoci?!
Moj slucaj:
Imam u njemackoj obrt za ciscenje i praznjenje stanova.
Bacam puno dosta kvalitetnih stvari i namjestaja u SMECE!
Kad si zamislim,kako dobro bi te stvari i taj namjestaj dosao u Hrvatskoj,zaboli me Srce!Koliko ljudi nemaju novac za kupnju novog namjestaja!
Moja ideja i zamisao:
moze mi netko par informacija dati,kako i sta sve treba da se sredi i uradi za uvoz rabljenog namjestaja i otvaranje obrta za prodaju tog namjestaja?!I plus toga,jos bi zaposljavao ljude u Hrvatskoj!
Za sve informacije bi vam se sada vec jako zahvalio!
E-Mail: [email protected]

Hvala i pozdrav!
Daniel
ilidjay is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2005., 02:34   #11
Zgodna ideja!

Treba ti skladiste koje ce ti ujedno biti i prodajni prostor jer ne trebas niti zelis potrositi previse na salon.

Treba ti kamioski ili ini transport, koji oglas u novinama, word of mouth, dobre cijene i eto te u biznisu.

Da, mislim da ti je najbolje rjesenje d.o.o.

Bah, sto se ja tu javljam, kao da nemamo Vojkija koji je hodajuca enciklopedija.

Pitaj njega.
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2005., 03:08   #12
Ja sam sa ekipom iz Hrvatske pokusao raditi veleuvoz, popravke i prodaju elektronike koja je izasla iz tvornice sa greskom.

Nije islo.

Mora se imati atest da je uvezena roba u besprijekornom stanju prije nego se pojavi na trzistu uz sve moguce i nemoguce ateste...

Kao da ona kineska sranja koja prodaju ona silna zastupnistva u Hrvatskoj imaju ikakav kvalitet!

Ali "uvoznici" uredno placaju ATESTE, jer se EU i CE atesti ne priznaju u Hrvatskoj:2up:

-----------------

Probaj to napraviti kao DORADA ROBE U HRVATSKOJ ZA POTREBE IZVOZA, pa onda prodavaj u Bosni, da bi onda Hrvatski penzioneri isli to kupovati kao 3 puta jeftinije u Bosanski Brod i Gradisku....
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2005., 07:47   #13
Hvala za odgovore do sada!
Samo vi pisete o novoj Robi koja je pokvarena ili slupana!
Kod mene se to radi o uvozu rabljenog Namjestaja i Kuhinja koja u Njemackoj vrijede mozda do nekih 200-400€!
Prosim za daljne informativne odgovore!
Pozdrav
Daniel
ilidjay is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2005., 12:01   #14
tesko da ces naci puno kupaca za rabljeni namjestaj medju nasima, to je zbog opce psihologije u hrvatskoj i pomodarstva.. hrvati ce radije kupit novo pa ispastat nego rabljeno..mislim da ti je bih puno povoljnija za nesto ovako..

ist tako ne znam koliko mozes zaradit na prodaji ovakvog namjestaja ..ovdje kod mene je to uzasno jeftino ..tako da se nikome ne isplati raditi na tome..

ako zelis prodavat u hrvatskoj onda onda ti je bolje da kupce nadjes medju strancima koji su nedavno kupili apartmane/ kuce i zele ih iznajmljivat, dakle bosance, madjare, irce,engleze, njemce.. vidjela sam nekoliko topika na ovu temu medju ircima i englezima koji su kupili nekretnine u hrvatskoj gdje se raspituju gdje mogu naci polovni namjestaj za svoje apartmane..

obrati se agencijama koje prodaju nekretnine na jadranu i vidi ako oni imaju upite o ovakvom namjestaju.. ili ostavi kod njih svoju business karticu.. jedno od interesantnih mjesta da ostavis biznis karticu su ti trajekti italija-hrvatska

isto tako, vazno ti je da imas skladiste, ovo moze biti neki vrlo jeftini prostor na ne bas vaznoj i interesantnoj lokaciji..

o pravnim stvarima uvoza i standardima ne znam ali sigurna sam da je ova prepreka premostiva
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2005., 08:43   #15
Exclamation

Hvala na odgovoru!
Probat cu!
Hrvati si moraju predomislit:
"Kupim novu Kuhinju od pressdrva lose kvalitete bez aparata za 12000 kuna ili jednu dobru rabljenu i masivnu za7000-10000kuna sa aparatima!?"
Ako to ne zeliju,e onda sami su si krivi sto nista nemaju!
Ja vise lijepih rabljenih namjestaja uzimam nego nesto novu da kupim!
Ako oni doma drugacije misle,onda ciao Hrvatska!
Hvala i pisite mi dalje!
ilidjay is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2005., 09:55   #16
Mislim da bi rabljeni-jeftini namještaj kod nas dobro isao. Razlog je jednostavan: puno je nasih u zadnje vrijeme doslo do prve nekretnine zbog povoljnih kredita.
Iako su krediti jeftini, cijene nekretnina su visoke te se na samoj nekretnini ne moze ustedjeti. Ono na cemu se onda kalkulira je uredivanje. I tu je tvoja sansa.

Evo provjerio sam tvoj primjer rabljene kuhinje sa aparatima kod par ljudi koji trenutno kupuju svoj prvi krov nad glavom (vecinom mladi ljudi) da li bi bili spremni kupiti rabljenu kuhinju (i ostali namjestaj) i svima je bio odgovor: ZASTO NE!
haal is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2005., 10:02   #17
Da!
Tako i ja mislim!
Moji Kumovi isto imaju taj slucaj!Kupili "Pressploce" Kuhinju BEZ Aparata za 12000 Kuna!Sad mu moram pomalo djelove voziti(aparate)jer za njih vise nemaju Novca!
A ja prosli tjedan bacio Kuhinju sa AEG-aparatima,jer nisam znao kuda sa njom!?
Dobro,jeli?
Pozdrav svima!
ilidjay is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2005., 15:14   #18
ilidjay,

ideja Vam je odlicna. Zivio sam u CH, i kad svicarci mijenjaju namjestaj i bacaju stari u smece, taj stari je toliko sacuvan i odlicnog izgleda da je kao nov. Sigurno je tako i u Njemackoj.

Ako je Vasa ponuda stvarno ozbiljna, nudim ozbiljnu suradnju sa Vama. Javite mi se na PM da uspostavimo kontakt i dogovorimo za dalje
Marec is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2005., 18:16   #19
Pozdrav svima.
Odlicna ideja i to bi svugdije islo cini mi se osim kod nas,moje mislenje.Znam da je u Rijeci svojevremeno prije par godina bio otvoren takav salon namijestaja ali se nakon kratkog vremena i zatvorio,mada namjestaj nije bio los a cijene se vise bas i ne sijecam.Bilo je tu svega od kuhinja tapeciranog namjestaja do stolova itd.Iz osobnog iskustvaznam da vecina ljudi radje kupe novi ,NEKVALITETAN,a jeftin namjestaj dok svoj stari kvalitetan bace,uz tvrdnju da novo je novo.Ovdije mislim konkretno na tapecirani namijestaj . I mislim da ce velika vecin ljudi kupiti novi nekvalitniji ,ali i jeftiniji namjestaj.To je moje misljenje iz osobnog iskustva jer imam obrt za tapeciranje namjestaj.
MA ideja je jako dobra i vjerujem da je to kvalittan i sacuvan namjestaj i osobno bi prije kupio tako nesto nego ovu jeftinjavu od skart materijal.
ex Nevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2005., 18:31   #20
Quote:
Ona007 kaže:
tesko da ces naci puno kupaca za rabljeni namjestaj medju nasima, to je zbog opce psihologije u hrvatskoj i pomodarstva.. hrvati ce radije kupit novo pa ispastat nego rabljeno..mislim da ti je bih puno povoljnija za nesto ovako..
u rh ima sva sila ljudi koji toliko malo zaradjuju da o pomodarstvu mogu razmišljat samo.
prije nego što uvučeš se u ovakve ocjene oko opće psihologije malo se informiraj ko dolazi i kako posao ide sa trgovinom rabljenog namještaja.

inače, za ideju dobra lokacija i nećeš se moć obranit od kupaca.
sva je sila studenata i ljudi slabijih primanja koji bi htjeli ubost namještaj (očuvan) za rel. niske pare.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:38.