Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2013., 14:54   #1241
Quote:
pantica12 kaže: Pogledaj post
a šta je onda "Jednokratna novčana potpora za novorođeno dijete od HZZO-a u iznosu od 2 328,20 kuna"?
Pa to nije vezano za jednokratne naknade od gradova/općina...to je druga stvar...joooj, sva sam se izgubila u tome više

evo link sa svim tim novčanim naknadama koje možemo primit i tu ima i ta jednokratna novčana pomoć:

http://www.hzzo-net.hr/dload/obvezno...ke_potpore.xls

Mene samo zanima može li otac tražit tu novčanu pomoć, a ne ja, pošto nemamo isto prebivalište, i nismo u istom gradu, a dijete će imat prebivalište kod njega?
meni se po onome sta tamo pise cini da i otac moze traziti tu naknadu za opremu
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 15:11   #1242
Zbunila si me sa adresama. Ako država daje pomoć onda je vazno državljanstvo roditelji potpisuju, samo jedan može ostvariti pravo na pomoć.
Puno je toga i lako je izgubiti se u informacijama
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 19:36   #1243
nema veze što niste na istom prebivalištu, tj adresi, bar je tako prije bilo
e sad na koga ona ide nisam ziher, al znam da za muža nitko nije pitao da on primi , jer kad rodiš odneseš rodni list i popuniš formular,
i tebi obićno s prvim sljedećim porodiljnim sjedne i taj iznos, tj ako predaš rodni list do 5. u mjesecu isplata je oko 20. tog mjeseca, ako predaš
iza 5. onda idući mjesec oko 20.

za sve ostalo nazovi područni hzzo i pitaj to ti je najsigurnije
__________________
Tea, Tin, Ivan, Dora, Eva
Vesna-Knežija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 20:23   #1244
ma imaš pravo, najbolje da nazovem hzzo i pitam ih...
al eto mislila sam da je netko ovdje bio u takvoj situaciji pa da će znat odgovor...
svejedno, puno vam hvala svima na pomoći
pantica12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 21:17   #1245
Quote:
pantica12 kaže: Pogledaj post
pozdrav svima,

zanima me ako netko zna, hoćemo li moj muž i ja moć primit jednokratnu novčanu naknadu za dijete od HZZO-a (dakle od države) ako nismo na istoj adresi (i nismo ni u istom gradu), a dijete će biti prijavljeno na njegovu adresu dakle pripadat će njegovom kućanstvu i bit će zdravstveno osigurano preko njega, i naravno muž ispunjava ostale uvjete (prebivalište itd...)?

Može li onda on podnijeti zahtjev za tu naknadu, a ne ja?

Nadam se da je netko bio u takvoj situaciji i da ste uspjeli dobit
Iz prve ruke:
hoćete
možeš i ti podnijeti zahtjev
__________________
"Do what you like. Like what you do. Optimism can take you anywhere."
evelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 11:14   #1246
Quote:
evelina kaže: Pogledaj post
Iz prve ruke:
hoćete
možeš i ti podnijeti zahtjev
e odlično,
puno ti hvala na odgovoru
pantica12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 11:51   #1247
Mame, da li netko zna odgovor? Čekam drugi dio jednkratne pomoći za dijete od Grada Zagreba. Beba se rodila prošle godine u srpnju i dobili smo jedan dio nakande, ali drugi nikako da stigne? Na stranicama piše u roku od godinu dana, no taj je rok prošao. Ima li tko kakvih iskustava?
__________________
follow the fellow who follows his dream
Moljac11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 14:20   #1248
znači,na hzzo nosimo dokumente kako bi dobili porodljnu naknadu(ja dobivam kao redovna studentica) , te tu jednokratnu pomoć, a na općinu za jednokratnu pomoć grada? znači dobivamo 2 jednokratne pomoći? mene je isto iznenadila ta od hzzo-a ali i ja sam naišla na to da je možemo dobiti
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 15:19   #1249
Quote:
nymphadoratonks kaže: Pogledaj post
znači,na hzzo nosimo dokumente kako bi dobili porodljnu naknadu(ja dobivam kao redovna studentica) , te tu jednokratnu pomoć, a na općinu za jednokratnu pomoć grada? znači dobivamo 2 jednokratne pomoći? mene je isto iznenadila ta od hzzo-a ali i ja sam naišla na to da je možemo dobiti
Da, od HZZO-a dobivamo:

1. Porodiljnu naknadu (koja se sad više ne zove tako nego se razdvaja na prvih 6.mj i tad se zove "Rodiljna briga" i na drugih 6.mj i tad se zove "Roditeljska briga" - isti iznos cijele godine 1663,00 kn i ne znam zašto uopće kompliciraju s tim novim nazivima, btw ovo je za studente, oni koji su zaposleni opet imaju neke druge nazive za porodiljnu naknadu) i

2. Jednokratnu novčanu potporu za novorođeno dijete u iznosu od 2328,20 kn.

A sad dalje od svog grada ili općine dobivaš i njihovu jednokratnu novčanu pomoć za novorođeno dijete i to ti je različito od grada do grada (negdje tisuću kuna, negdje dvije, tri, ovisi di živiš)...

E sad samo za sve trebaš ispunjavat određene uvjete i tražit ih u određenom roku, što sve možeš vidjet na ovom linku (samo prelistaj dole Listove u Excellu, za svaku naknadu ima objašnjeno sve, a na prvom Listu ti je sve skupno)
http://www.hzzo-net.hr/dload/obvezno...ke_potpore.xls

A za svoj grad/općinu se raspitaj kod njih....

Sretnoo i iskoristite sve što možete da nebi otišlo u krivi džep
pantica12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2013., 23:34   #1250
molim za info,
kada sjeda naknada za grad zg 1.dijete?
mislim na 2.ratu. prva nam sjela 3-4 mj, zahtjev predali u 1mj
i u koliko rata isplaćuju naknadu općenito?
angelina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 12:42   #1251
Dobit ces u dvije rate..evo mi prosle godine predali u 8mom dobili u 10mj (prvu ratu ), a druga ce mi sjest ove godine u 11mj...
jaja_njet is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 23:00   #1252
Quote:
jaja_njet kaže: Pogledaj post
Dobit ces u dvije rate..evo mi prosle godine predali u 8mom dobili u 10mj (prvu ratu ), a druga ce mi sjest ove godine u 11mj...
hvala!
znači tek nakon 1g?
angelina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 20:16   #1253
Da..i kao sto vidis sad jedan mjesec nisu uplatili, pa nam kasni umjesto u sad u 10om dobit cemo u 11om..
jaja_njet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 12:47   #1254
rodila sam početkom 9.mj. u ponedjeljak nosim sve na hzzo. kad će mi sjesti porodiljna naknada(primam je kao redoviti student 1660 kn) i kolika? da li ću dobiti i za 26 dana 9.mjeseca? hvala
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 16:43   #1255
Iduci mjesec 18og..ce ti sjesti..e sad mislim da bi trebala dobit i za 9mj..al nisam zicer.. Uvijek ti sjeda 18og osim ak je subota onda sjedne prije..
jaja_njet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 21:33   #1256
Quote:
jaja_njet kaže: Pogledaj post
Da..i kao sto vidis sad jedan mjesec nisu uplatili, pa nam kasni umjesto u sad u 10om dobit cemo u 11om..
kad nije sjelo ?
ovaj mjesec je sjelo 10.10. , bar onaj dio za treće i svako iduće dijete, rješenje iz srpnja
__________________
Tea, Tin, Ivan, Dora, Eva
Vesna-Knežija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 18:15   #1257
ja imam rješenje od 29.srpnja ove godine za prvo dijete i još ništa nije sjelo, mislim na tu prvu ratu od grada zagreba...
__________________
16.7.2013.
anpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 19:54   #1258
Quote:
Vesna-Knežija kaže: Pogledaj post
kad nije sjelo ?
ovaj mjesec je sjelo 10.10. , bar onaj dio za treće i svako iduće dijete, rješenje iz srpnja
Mislim da u 6om mjesecu nije bilo sjelo..
jaja_njet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2013., 19:29   #1259
Quote:
Feferon kaže: Pogledaj post
Visina novčane pomoći od 1. srpnja 2011. iznosi:
- za prvo dijete roditelja podnositelja zahtjeva 1.800,00 kuna koje će se isplatiti u dva jednaka obroka, tijekom jedne godine;
- za drugo dijete roditelja podnositelja zahtjeva[COLOR="rgb(244, 164, 96)"] 3.600,00 kuna[/COLOR] koje će se isplatiti u četiri jednaka obroka, tijekom dvije godine;
- za treće i svako daljnje dijete roditelja podnositelja zahtjeva 54.000,00 kuna koje će se isplatiti u jednakim godišnjim obrocima tijekom 6 kalendarskih godina. [/I]
Moze li mi netko pojasniti?
Zar svatko tko rodi trece, cetvrto...itd. dijete ima pravo na 54.000kn? Ili je to nesto staro....bilo, pa vise nema?

Ili ja ovo (nadam se) ne razumijem dobro.

"Visina novčane pomoći ovisi o broju malodobne djece roditelja podnositelja zahtjeva koja s njim žive u zajedničkom kućanstvu, te roditelja kojim su djeca dodijeljena na brigu i skrb, temeljem pravomoćne presude o razvodu braka.

Visina novčane pomoći od 1. srpnja 2011. iznosi:
- za prvo dijete roditelja podnositelja zahtjeva 1.800,00 kuna koje će se isplatiti u dva jednaka obroka, tijekom jedne godine;
- za drugo dijete roditelja podnositelja zahtjeva 3.600,00 kuna koje će se isplatiti u četiri jednaka obroka, tijekom dvije godine;
- za treće i svako daljnje dijete roditelja podnositelja zahtjeva 54.000,00 kuna koje će se isplatiti u jednakim godišnjim obrocima tijekom 6 kalendarskih godina."

Tko tocno...zasto i kako ima (ilil je imao) pravo na 54.000 kn?
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2013., 20:42   #1260
Kako mislis zasto? Odluka grada

Za svako trece, cetvrto itd dijete se dobije 56000kn, odnosno po 9000kn tokom 6 godina.
Ranije je bilo 66000 mislim
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:45.