Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2004., 13:37   #1
moram li se promijeniti?

citam vas i da nema vas tu , ja bi ispizdila...otvaram topic ovdje, jer mi se ljudi tu cine ok.

citam topic od Noemi i zamislila sam se-da ne bude nerazumijevanja, ja sam na njenoj strani. bilo bi jos ok da se oni cuju-ono kak si..bla bla...jednom mjesecno i da joj on kaze za to...ali ovo!!! ona se njemu jada za svoj brak, ona je njemu jos uvijek rana

cudno mi je sto uglavnom svi napadaju Noeminog decka, a da je ova tema postavljena na Ljesu, nju bi napali da je ogromna bitch koja brani svom decku da bude frend s bivsima. jer zasto on ne bi mogao imati frendice?

to me zanima-gdje je granica? GRANICA IZMEDJU BITCH I OPRAVDANO SUMNJICAVE CURE?

jos me uvijek muci moj slucaj-on je mene ostavio jer sam mu prigovarala zbog bivsih. ja sam mu kao bila velika ljubav, bili smo skupa prvo 4.5 g, pa prekinuli na 2g za vrijeme koji smo bili s drugim ljudima. On me cijelo vrijeme htio natrag, meni je trebalo dugo da skuzim da ne mogu bez njega i pomirili smo se prije 3 mj.

I sad je on ostavio mene. radije je ostao bez mene nego se odrekne sms-anja sa bivsima, nego da mi bude iskren. covjece, pa kad god bi bila kod njega, nosio bi posvuda mobitel sa sobom!!! ni pishao nije bez njega!
Jucer smo se culi rekao mi je da je to radio zato jer zna da bi ja popizdila da vidim poruke od bivsih. Pa ako su to bile nevine poruke tipa”kak si?”, mogao mi je objasniti, biti iskren. A kad je ovak nesto skrivao, pa kak da ne posumnjam na nesto vise?!
I nisu bile u pitanju cure s kojima je bio u dugim vezama, pa da imaju zajednicku proslost, frendove o kojima bi pricali..nego cure za sex. Koje su mu se javljale i dalje iako su znale da je samnom.


ja sam mu prigovorila zbog toga sto je otisao u stan kod bivse kartati do jutra, jer mu je njena mama, kao, frendica . u to vrijeme smo se svadjali, znao je da ce me povrijediti ako ode, no ipak je otisao.

eh, da, prigovarala sam i kad bi bio nepazljiv prema meni- npr.

1. zivim blizu njega i bio mu je problem doci po mene s autom, a sam mi je rekao da je druge cure razvazao na drugi kraj grada

2. za bozic mi nije nista kupio, a sam mi je rekao da je mami od bivse prije mjesec dana za rodjendan kupio parfem! zast mi je to oupce govorio? Nije stvar u lovi, stvar je u paznji i tu se jako promijenio. Prije nije bio takav. Pa kvragu, koliko kosta jedna cokolada???

3. ima vikendicu blizu kuce. Prije smo cesto bili tamo. Otkad smo se pomirili, u 3 mj ni jednom me nije tam odveo. A trazila sam ga, jer znam da vise voli kad smo sami. Sam mi je reko kak je sa bivsom bio tamo. Odveo je tamo curu s kojom je bio par dana, mene nije htio.

4. zadnj put kad sam isla kod njega, pitam ga dal hoce da prespavam kod njega. Znao je da je drugi dan sam kod kuce, sto i nije bas cesto…rekao mi je da mu je SVEJEDNO!!! Mislila sam da nije skuzio kaj je rekao, par puta sam ga pitala. Odgovor isti. Tu istu vecer pazim kak cu ga mazit jer znam da je skakljiv i on popizdi na moju paznju! Posvadjamo se, rasplacem se, molim ga da me zagrli. Zagrli me nakon sat vremena, onak prek volje.

5. sex 1 tjedno, nekad ni oliko da ja ne potegnem inicijativu. On kaze da je on takav tip. Nije mu do toga.

6. puno puta sam ga sama tjerala da ode van s frendovima. Nije mu se islo, pa se njima izvlacio da je samnom. Nije im htio rec da mu se ne da, nego je radije lagao. Poslije bi mi predbacio kak on nigdje nejde, kak mu ja nedam!?! to je reko zbog toga sto sam mu par puta rekla da bi ja htjela s njim i njegovim frendovima na cugu, jer znam da i drugi znaju nekad dovest svoje cure, pa da malo upoznam ljude. Jer skuzila sam kad smo se nasli jednom svi parovi, da se svi medjusobno znaju osim samnom.
I onda on ne ode van tjednima i izabere dan kad ce otici bas kad ja ne mogu s njim!

I kaj da si ja sad mislim? Nije tema za US jer mi je jucer reko da ak hocu da mozemo pokusati ponovo ako se JA promijenim. ja moram prestat mu spominjat bivse cure.
A fali mi jako. Ne mogu se zamisliti bez njega. Ne znam sto da radim…

Ako je itko ovo usipio do kraja procitati, nadam se da ce mi dati kakav savjet.
jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 13:41   #2
Zaboravi ga.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 13:44   #3
Stavi na jednu stranu vage njega i vas zajednicki zivot a na drugu sebe i ono sto te ceka bez njega. Ako prevagne on i vasa veza, onda se bori, ali na nacin da mu pokazes koliko mu je stalo do tebe. Jedini nacin na koji bi to mogla napraviti je preslik njegovog ponasanja na svoje. Indiferentnost koju si opisala, nedostatno pokazivanje emocija, trebalo bi biti ono sto ces mu svakodnevno nabacivati na nos. Ljudi cesto nisu svjesni koliko im je stalo do partnera koji svakim svojim postupkom pokazuju da su uvijek nadohvat ruke cak i nakon prekida.
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 13:44   #4
Nemoj se pomirit s njim. Iz svega sto si opisala zakljucila sam da te on ne voli.Daj si vremena, zaboravi ga. Naci ces nekog vrijednog tvoje ljubavi.
bubamara is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 13:54   #5
ali tvrdio je da me voli. iako se zakleo da mi to nece vise reci dok ja ne kazem njemu, jer u one 2 g dok nismo bili skupa rekao mi je jednom da me voli, ja mu nisam odgovorila nista. tada sam jos uvijek bila zbunjena, nisam znala da li da se pomirim s njim.

i sad kad smo prekinuli, rekla sam mu "volim te". vise puta. on meni nista .
jedino kad bi mu u razgovoru to spocitnula da me ne voli, reko bi "pa znas da to nije istina".

mene muci da sa ja bila odvratna prema njemu, preljubomorna. ali on je to svojim ponasanjem poticao.
molila sam ga da kad tak pocnem srat, nek me samo zagrli i kaze mi "macak, ne seri, znas da volim samo tebe". da me uvjeri. nijednom to nije napravio. nijednom mi nije dao sansu da pokazem da mogu bit bolja. svaki put kad bi mu spomenula bivse, podivljo bi, doslovce.

on kaze da nas problem nije to kaj se ne volimo, nego moja ljubomora. on ne moze izdrzat da mu ja prigovaram, a s druge strane ne zeli mi bit iskren i rec ak mu se bivsa javi. radije skriva mob.
jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 14:10   #6
prekidaj s njim... ako mu je svejedno hocesh li prespavati ili ne - prekidaj... njemu je ravno do novog sada


Quote:
jerry kaže:
i sad kad smo prekinuli, rekla sam mu "volim te". vise puta.
khm... trebali ste prekinuti da mu kazesh da ga volish? zasto to prije nisi rekla? ili nisi bila sigurna ali kad si ostala sama onda si se uspanicila i shvatila da ches ga izgubiti pa si ga odjednom pocela voljeti?

chudan je taj vash odnos, chudan...
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 14:19   #7
Kao prvo, s tobom je sve u redu i sasvim si normalna, tako da ne vidim zbog čega bi se trebala mijenjati. Što trebaš mijenjati? Ponašanje možeš kontrolirati, ali što je s tvojim osjećajima? Možeš li postati netko drugi, netko kome nije važno hoće li ga dečko varati i s kim? Ako misliš da možeš, ti probaj.

Tvoj dečko se ponaša tako da ti produbljuje sumnje i pojačava strah i ljubomoru, umjesto da ti ulijeva povjerenje i pokazuje da mu je stalo do tebe. Zašto se on ne promijeni? Zašto ti njemu ne postaviš taj uvjet?

Vi niste skladan par, tako mi se čini. On želi potpunu slobodu, bez ikakve odgovornosti prema tebi i tvojim osjećajima, a ti trebaš njega prihvatiti takvog kakav jest.

Zapravo bi oboje trebali jedno drugo prihvatiti takve kakvi ste, a ni jedno od vas to ne čini.

On nije zadovoljan tobom, ti nisi zadovoljna s njim, oboje bi htjeli da se ovaj drugi promijeni. A ljudi se ne mijenjaju, ne u svojoj biti, ljudi ostaju u dubini duše vjerni sebi samima.

Uzmi ili ostavi - to je princip koji bi trebalo poštivati kod započinjanja veze. Nema gotovo nikakve nade da bi netko mogao postati druga osoba, po našoj želji i po našoj mjeri.

I nije mi jasno zašto si toliko puna samooptuživanja, s tako malo samopouzdanja?
Tvoja ljubomora nije nikakav smrtni grijeh. On nema pravo ljutiti se zbog toga, jer on tebi ničim nije dokazao da nemaš razloga za ljubomoru. Rekao je da te voli, ali što znači riječ čovjeka koji nije zadobio tvoje povjerenje? Naprotiv, hrani tvoje sumnje svojim ponašanjem i zatim ti cinično predbacuje tvoju nesigurnost.

BTW, je li on ljubomoran? Kako se on nosi s tim?
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 15:36   #8
K tome vam ni seks ne valja

Imam dojam da te on kaznjava, da je sa tobom samo da izravna stari dug? Pamti ti godinama da mu nisi odgovorila "volim te" i ceka te da ti to vrati.
SheOrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 15:39   #9
ne, nisam mu rekla da ga volim zato sto sam se uspanicila.
nisam mu rekla prije jer su mi na zivce isli ti njegovi principi da mi on to ne zeli reci prvi.

on ljubomoran? uopce nije. on kaze da mu je to glupo, jer ak ga hocu prevarit, prevarit cu ga.
ali moja ljubomora nije zbog sumnje na prevaru. sto puta sam mu rekla da mu vjerujem da me ne vara, ali me zivcira taj njegov odnos sa bivsima. on svima mora biti frend. takav je u drustvu-svima na usluzi, kaj god netko treba on je tu, najbolji, najljubazniji
jedino je prema meni gad.

tako da mu ja nisam predbacivala za prevaru, nego za to skrivanje sms-anja sa bivsima... i to mu je smetalo.

nisam spomenula-prvi put otkad smo se pomirili odemo van, na rodjendan od jedne njegove frendice i pojavi mu se bivsa (ona uopce ne spada u to drustvo, nego je dosla sa svojom mamom koja je frendica od mog decka). on nije znao da ce mu bivsa doci.ok. ali ona se ugurala sjesti do njega. i on umjesto da se premjesti do mene, izgovarao se na guzvu oko stola, dodje do mene sjesti tek poslije. nakon toga bivsa mu se oblila, plazila i vjesala se po njemu (predamnom i svojom mamom). on ju je par put maknuo ono kao nije to nista. umjesto da joj kaze da se smiri jer mu je tu cura

i napomena...nismo neki klinci. meni je 26, njemu 28.
sve mi to jos teze pada jer nekak sam nakon svega koliko smo prosli skupa i pomirili se nakon 2 g...mislila sam da je to to. konacno.
jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 15:46   #10
Ja sam samo pročitao ovo : prigovarala sam mu, i onda nabrojeno, 1,2,3,4,5,6. Čovječe! Nitko nije Supermen. Ne ulazim ja sad u opravdanost tvojih prigovora, ali sestro, šest ih je!
Šest različitih vrsta prigovora! Toliko ja nisam ukupno od žena dobio, a kamoli tek jedne.
Što se mene tiče, ti nisi normalna. Što tebi ne treba značiti apsolutno ništa, jer sumnjam da sam ja normalan.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 15:53   #11
Quote:
SheOrc kaže:
K tome vam ni seks ne valja

Imam dojam da te on kaznjava, da je sa tobom samo da izravna stari dug? Pamti ti godinama da mu nisi odgovorila "volim te" i ceka te da ti to vrati.

E UPRAVO TO!!!

nisam to sama htjela napisati jer me bas zanimalo da li ce i drugima pasti na pamet isto.

i ja mislim da mi se OSVECUJE! i rekla sam mu to. tvrdi da nije. moji mu bivsi ne smetaju, ne spominje ih. nema i razloga jer se ja s njima ne cujem, i par poziva van sam odbila.

mislim da mi se osvecuje, ali nekak nesvjesno. kvragu, ne mogu vjerovati da bi mi to namjerno radio.

u one 2 g kaj nismo bili skupa, nisam se htjela pomiriti s njim zbog njega a ne zbog nekog drugog. bojala sam se ponovnih svadja.
a on je mene jednom odbio zbog druge cure.

prvi put smo prekinuli jer smo se stalno svadjali zbog gluposti. on je takav, naduri se zbog sitnice i nece se odmah pomiriti. ja brzo oprostim.

a sex..kvalitita ok. kvantiteta ok prve 2 g veze, poslije koma. objasnio mi je da mu je samnom super ali to ne zeli zak cesto
jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 15:55   #12
Quote:
jerry kaže:

prvi put smo prekinuli jer smo se stalno svadjali zbog gluposti. on je takav, naduri se zbog sitnice i nece se odmah pomiriti. ja brzo oprostim.
ALELUJA!
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 15:56   #13
Walteru, brate, samo sam tebe cekala !

ok, puno prigovora, ali nisam mu to sasula odjednom u facu. kak bi se kaj dogodilo, rekla bi mu.

a ti bi kao podnosio neke stvari?
jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 16:00   #14
Quote:
jerry kaže:
a ti bi kao podnosio neke stvari?
Ma ja sam sličan tom tvom dečku. Naime, ne podnosim rospije, podvrsta prigovarače. Ono, nek ti je sa srećom, ali tu se rastajemo, nadam se da ćeš naletjeti na nekog mog neprijatelja, doviđenja, dam joj broj psihijatra, i to je to.

A ti si sasvim normalna - za ženu.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 16:03   #15
walter a sto mislis o decku koji prvo kaze curi da mu je svejedno da li ce ona prespavati kod njega. zatim ona dodje kod njega, pocnu se maziti, ona pazi da ga ne skaklja jer to on ne voli, on se raspizdi jer je ona maknula ruku s njegovog vrata (a napravila je to da bi njemu bilo ljepse), on se pocne derati, ona pokusava dokazati da mu je htjela ugoditi, on pizdi i dalje, ona se rasplace, on joj kaze da ili nek se smiri ili nek ode doma. ona ostane. place pored njega na krevetu, moli ga da ju zagrli, moli. on nece...i nakon sat vremena on ju zagrli onak prek k...a i pocne se sprdat "jel ti dobro ovak, ili ti je bolje da te ovak zagrlim?"
jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 16:03   #16
Teraj ti to u quratz.
Podgrejana ljubav uvek tesko padne na zeludac. Previse lose istorije i nerazresenih racuna a on je zlopamtilo pa ti sve mora vratiti.
U medjuvremenu on vodi svoj zivot.
Nemoj ostati sa covekom kojemu je svejedno da li ces otici ili ostati.
SheOrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 16:05   #17
i ne prigovaram stalno! ne prigovaram. ovak grozno izgleda kad to stavis napismeno. nemas pojma prek cega sam sve prosla i istrpila s njim.
jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 16:07   #18
Quote:
jerry kaže:
walter a sto mislis o decku koji prvo kaze curi da mu je svejedno da li ce ona prespavati kod njega. zatim ona dodje kod njega, pocnu se maziti, ona pazi da ga ne skaklja jer to on ne voli, on se raspizdi jer je ona maknula ruku s njegovog vrata (a napravila je to da bi njemu bilo ljepse), on se pocne derati, ona pokusava dokazati da mu je htjela ugoditi, on pizdi i dalje, ona se rasplace, on joj kaze da ili nek se smiri ili nek ode doma. ona ostane. place pored njega na krevetu, moli ga da ju zagrli, moli. on nece...i nakon sat vremena on ju zagrli onak prek k...a i pocne se sprdat "jel ti dobro ovak, ili ti je bolje da te ovak zagrlim?"
Molim te, utješi me. Reci mi da o svemu tome gore napisanome govoriš s neke vremenske i prostorne distance. A ne da još uvijek raspravljaš s nama o tome što da učiniš i da li da išta i uopće učiniš.

Ponekad se divim ljudima koji ne vide dalje od nosa.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 16:07   #19
Quote:
jerry kaže:
i ne prigovaram stalno! ne prigovaram. ovak grozno izgleda kad to stavis napismeno. nemas pojma prek cega sam sve prosla i istrpila s njim.
Ne razumijem otkud ti ta želja da budeš s njim uopće? Vidiš i sama kak to grozno izgleda kad sve staviš na papir, a svejedno bi nastavljala s njim. Zašto? Pa veza može biti užitak. I ostati užitak i nakon više godina. Može. Znam. Jednostavno znam. (ovo zadnje je pozdravljanje nataniel. )
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 16:13   #20
vise ne znam sto je to. ljubav, ovisnost..?
ima nekih stvari u kojima se tak kuzimo, i bilo je lijepih trenutak. bio je uz mene kad sam imala problema sa starcima-tad cak nismo bili skupa.

mene brine da sam ja sve pokvarila, da nije bilo u redu od mene sto su mi neke stvari smetale.

bas citam odgovor od Shtefitze Noemi na ZK:
"Imas pravo znati da li se vidja sa Bivsom. Imas pravo zahtjevati da se ne vidja s Bivsom. Imas pravo zahtjevati da ne prima njene pozive, da ne cita njene SMS-ove. Imas pravo sve to zahtjevati.

A on ima pravo postovati tvoje zahtjeve, ako mu je stalo do tvog misljenja. I ima pravo ne postovati tvoje zahtjeve, ako mu nije stalo do tvog misljenja."

i pitam se jel to tocno? dal je ok to zahtjevati ili sam odmah rospija?
jerry is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:40.