Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2009., 12:24   #81
Ma Lambaša nam ode u Hollywood, kakve Gričke vještice i sapunice. Što se projekta tiče, skeptik sam. Priča je dobra, ali nemamo mi te glumce
ad®ian is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 14:13   #82
http://www.jutarnji.hr/da-bi-se--gri...glumce/346124/

Ovo sam uzela sa književnosti, zanimljiv članak.
__________________
"Neboj se, mila, uvijek će biti vitezova Slavonske ravni da je oslobode."
Cullen fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 14:42   #83
Quote:
Cullen fan kaže: Pogledaj post
http://www.jutarnji.hr/da-bi-se--gri...glumce/346124/

Ovo sam uzela sa književnosti, zanimljiv članak.
Kako je Denis Kuljiš jako blizak s Lustigom, a pritom zakleti neprijatelj Vinka Grubišića, čisto sumnjam da će do te Lustig-Grubišić suradnje na Gričkoj uopće doći Uostalom, Lustigove sugestije su jasne: jaka glumačka postava/cast i vrlo dobar redatelj. A Grička trenutno ima: a) katastrofalno lošu glumačku postavu s Nadom Gačešić Livaković na čelu, b) redatelja/Grubišića koji iza sebe ima tek iskustvo režije Pervanovog spota Serbus Zagreb Poznavajući Vinka, mogu sa sigurnošću reći da on nije tip sklon bilo kakvim kompromisima/autoritetima, a s Lustigom nema šale, preveliki je to profesionalac. Drugim riječima, Lustigov stav po pitanju produkcije bilo čega je: My way or highway. Nažalost, današnji Jadran Film - s predsjednikom Uprave - čisti je highway.
La Familia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 16:09   #84
Eto, da se prvi put ne složim i sa Lustigom i s Familijom.

Prvo, ja ne vjerujem nagađanjima da NGL stoji iza Nere i te sve guposti..... Tako da to odmah otpada. Grubišić redatelj ne redatelj, to ne znamo i to su špekulacije i dalje osnovane na istom stavu : NGL. Znači ne vjerujem.

S Lustigom se također ne mogu složiti. Ma, da mi je vidjeti tog dobrog svjetskog ili hrvatskog redatelja koji će mu pristati na jednu tako staromodnu ideju. Strani glumci. Super zvuči.., ali praksa je onda da se ti ljudi sinkroniziraju, a tu se vračamo korjenima koji su loši. Prema tome Bulajić je onda savršeni redatelj za to pošto mu "to super ide". Nitko ne bi pristao na to, nitko tako dobar i cijenjen.
serafin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 16:49   #85
Ne kužim, u kojem kontekstu staromodno? Radnja, odnosno priča? Pa ima i još starijih priča koje su sad u aktualno vrijeme ekranizirane, pa su ispale sasvim solidno. Meni više problem predstavlja to što mi ne možemo platiti dobre glumce da nam dođu u naš domaći projekt jer su naši honorari u odnosu na njihove tek predujam.
ad®ian is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 16:54   #86
@serafin

Daj pročitaj taj intervju s Lustigom, sve ti je rečeno u njemu Ne radi se o nikakvim špekulacijama, Vinko je naveden kao redatelj&producent (naravno, neće biti jedini na projektu). NGL? To je općepoznata stvar, upravo je ona bila Vinkova glavna poveznica s HTV-om (izlobirala čitav projekt za Jadran Film), sasvim je (ne)normalno da će i glumiti u Gričkoj. Kaj ti još nije jasno? Kvaliteta projekta? Nažalost, tu si u pravu - loše (čitao sam prvu verziju scenarija autorice Lude Kuće). Strani glumci? To je jedini način da se projekt, u konačnici, isplati/proda vani i privuku nužno potrebni koproducenti iz EU.

EDIT:

p.s. čuj njega, on se ne ne slaže s Lustigom. Pa nije Lustig s tobom koze čuval, ili je? Potencijalni uspjeh i sudbina Gričke itekako ovisi o njegovim savjetima/direktnom involviranošću u projektu, a sve vodi na to da ih Grubišić neće prihvatiti.

Zadnje uređivanje La Familia : 12.11.2009. at 17:09.
La Familia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 18:16   #87
Quote:
ad®ian kaže: Pogledaj post
Ne kužim, u kojem kontekstu staromodno? Radnja, odnosno priča? Pa ima i još starijih priča koje su sad u aktualno vrijeme ekranizirane, pa su ispale sasvim solidno. Meni više problem predstavlja to što mi ne možemo platiti dobre glumce da nam dođu u naš domaći projekt jer su naši honorari u odnosu na njihove tek predujam.
Ma, ne priča... pa priča je klasik.

Saromodno je uzeti strane glumce i onda ih sinkronizirati na hrvatski jezik..... To izgleda užasno i umjetno... Zato kažem, to je zadnje napravio Bulajić u svojoj najvećoj zadnjoj "uspješnici" Libertasu i izgleda očajno....
serafin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 18:21   #88
Quote:
Familija d.o.o. kaže: Pogledaj post
@serafin

Daj pročitaj taj intervju s Lustigom, sve ti je rečeno u njemu Ne radi se o nikakvim špekulacijama, Vinko je naveden kao redatelj&producent (naravno, neće biti jedini na projektu). NGL? To je općepoznata stvar, upravo je ona bila Vinkova glavna poveznica s HTV-om (izlobirala čitav projekt za Jadran Film), sasvim je (ne)normalno da će i glumiti u Gričkoj. Kaj ti još nije jasno? Kvaliteta projekta? Nažalost, tu si u pravu - loše (čitao sam prvu verziju scenarija autorice Lude Kuće). Strani glumci? To je jedini način da se projekt, u konačnici, isplati/proda vani i privuku nužno potrebni koproducenti iz EU.

EDIT:

p.s. čuj njega, on se ne ne slaže s Lustigom. Pa nije Lustig s tobom koze čuval, ili je? Potencijalni uspjeh i sudbina Gričke itekako ovisi o njegovim savjetima/direktnom involviranošću u projektu, a sve vodi na to da ih Grubišić neće prihvatiti.
Ok. Možda nisam dobro informiran za Nadu, ali ja ipak vjerujem (možda naivno) da grubišić neće režirati to. A, sad kad si to napisao, da ima smisla uzeti strane glumce, ali samo one koji su u samom djelu s njemačkog govornog područja i onda ih ostaviti na njemačkom s hrv. titlom. Ja se bojim da Grubišić, kada znamo da želi dobro prodati projekt, ne uzme kao Bulajić za glavne uloge strance i onda ih prokleto sinkronizira.

Ja sam naivan i nadam se dobrom projektu i vjerujem u nadi da će takav i biti.
serafin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 19:28   #89
prijateljica je procitala skriptu ili sto već i kaže da je :thumbs:
lollipop45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 20:27   #90
Aha, sorry onda.
ad®ian is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 22:00   #91
Je ali je rekla da je obojala zbog uloge, na pitanje koje uloge ? zaključala je usta "ključem", tj. nije htjela ili smjela reči....


Za Neru bi trebali nači neku od 17-18 godina, jel ima i jedna baš poznata tih godina?...
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 22:17   #92
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Je ali je rekla da je obojala zbog uloge, na pitanje koje uloge ? zaključala je usta "ključem", tj. nije htjela ili smjela reči....
Ja još onomad predložih Vinku&Dinki da NGL glumi jednu od vještica, barem se ne bi trebala puno pripremati za ulogu A pošto vještica u Gričkoj (a bogami i oko nje) ne manjka, mogla bi - uz minimum šminke - glumiti i svaku ponaosob
La Familia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 22:24   #93
Thumbs up

uglavnom podrzavam i veselim se snimanju full!!
Yvancheen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 22:46   #94
a kad počinje snimanje, gde i ko će glumiti?
ex Medeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 23:23   #95
Quote:
passionfan kaže: Pogledaj post
Super :-) Baš me zanima ekranizacija ovog Zagorkinog romana, to mi je najdraža knjiga koju sam gutao kao dijete... I oduvijek sam mislio kako bi bilo lijepo da se napravi sapunica po toj knjizi...

http://www.index.hr/xmag/clanak/skan...va/438866.aspx
Očito ljudi misle da su sapunice nešto dobro?!?

Ajd bar je povijest a da nije WW2...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 18:31   #96
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ajd bar je povijest a da nije WW2...
čekaj samo, možda i tak ispadne...
IdrilZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 20:45   #97
Quote:
passionfan kaže: Pogledaj post
Ma neće Nada glumit Neru, šta vam je, di će ona stara baba glumit lijepu mladu djevojku... Mislim da će ona glumit njenu baku ili Mariju Tereziju. A sve me strah da Neru ne bude glumila Jelena Veljaća, ona će totalno pokvarit sve, je lijepa al ne zna glumit. Mislim da bi Sinišu moga glumit Janko Popović Volarić a Neru... Hmm.. Možda Jelena Perčin, Leona Paraminski, Zrinka Cvitešić... Definitivno treba bit neka lijepa mlada glumica, može i neko novo ime... Od ovih mi je jedino Jelena lijepa a i zna dobro glumit....
Leona Paraminski definitivno!!! Gledala sam je prije godinu - dvije u onome izvrsnom povijesnom filmu "Druzba Isusova" (ako ga niste dosad pogledali, svakako ga probajte potraziti na DVD-u, necete se ni najmanje pokajati, moja topla preporuka) i bila mi je fenomenalna. Ona me sa svojom lijepom plavom kosom i dobrim gkumackim talentom bas nekako automatski asocira na Neru Keglevic, vjerujem da bi bila izvanredna u toj ulozi. Ta slatkica babica Nadica nikako ne dolazi u obzir, prestara je. 200 epizoda je stvarno previse, mozda bi maksimalno stotinjak bilo optimalno, tako da se detaljno prikaze citava radnja iz knjige (ukoliko bude sapunica, a ne dramska serija od tridesetak nastavaka).
Bosanka 100% is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 22:11   #98
Od Gričke izgleda ništa...

Quote:
Gospodine Sutliću, zaprijetili ste mi raskidom ugovora zato što nisam odobrio tri serije iz vanjske produkcije - izjavio je Domagoj Burić, direktor programa HTV-a tijekom burne sjednice Vijeća. Glavna tema bilo je financijsko izvješće HRT-a za 2008. te nabava programa iz vanjske produkcije koja je izazvala i najviše pozornosti.

- Vi ste zahtjevali da te tri serije stavimo na ravnateljstvo. Optužili ste me i da sam od Dramskog programa iznudio odgovor da scenariji nisu spremni - nastavio je Burić.

Članica Vijeća Marina Škrabalo optužila je Ravnateljstvo da su 18. lipnja 2009. donijeli odluku o tim serijama i bili spremni platiti 110 milijuna kuna iako su znali da se radilo o direktnoj pogodbi i u situaciji kad je HRT zbog krize uveo mjere štednje. Glavni tajnik HTV- Mislav Stipić, inače, pravnik izjavio je kako je više puta upozorio kako je za program iz vanjske produkcije obavezan javni natječaj.

PRITISCI ZBOG SERIJA
Burić se mjesec dana nije javljao?

Na pitanje predsjedavajućeg Vijeća HRT-a, Siniše Grgića, je li bilo pritisaka zbog tih serija, Sutlić je kazao kako ih nije bilo kad su donosili odluku, ali da su uslijedili poslije.

- Bio sam izložen pritisku jednog ponuđača - serije ‘Grička vještica’, kazao je Sutlić. Ali to se dogodilo samo zato što se Burić mjesec i pol dana nije javljao na telefon. Zbog toga smo se i posvađali.

- Javljao sam se, ali ne svima, uzvratio je Burić. Ne javljam se vanjskim producentima, to nije moja stvar, nego Dramskog programa.

Izvor
Zanimljivo, Grubišić i NGL, u ime Jadran Filma, vrše pritisak na Sutlića, a Burić to odbija financirati Bravo, Buriću. Da se razumijemo, najavljivana ratna serija Kristijana Milića završila je na ledu, i to upravo zahvaljujući Gričkoj i svim Grubišićevim mućkama
La Familia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 22:25   #99
Službeno je, ništa od Gričke.

Quote:
Zaustavljeno snimanje triju velikih domaćih povijesnih serija

Odluku o stopiranju snimanja Burić je donio u dogovoru s Dramskim programom ponajviše zato što scenariji nisu bili spremni. Dodao je da je upitno hoće li uopće i kada će biti spremni

Iako su mnogi gledatelji s oduševljenjem dočekali vijest o snimanju triju velikih domaćih serija – Grička vještica, Čuvaj se senjske ruke i Zrinski – od njih do daljnjeg neće biti ništa.

– Još sam u srpnju zaustavio snimanje tih serija. Ugovori nisu bili potpisani jer scenariji nisu bili spremni za realizaciju – kazao je Domagoj Burić, direktor programa na netom održanom Vijeću HRT-a.

– Podržao sam Burića da ne ulazimo u te projekte – dodao je Blago Markota.

Odluku o stopiranju snimanja Burić je donio u dogovoru s Dramskim programom ponajviše zato što scenariji nisu bili spremni. Dodao je da je upitno hoće li uopće i kada će biti spremni.

O “Gričkoj” se već pisalo kao o iznimno skupom projektu koji se trebao snimati u koprodukciji u Hrvatskoj, Austriji i Njemačkoj, no onda se postavilo pitanje autorskih prava.

Izvor
Opet ništa od autorsko-redateljske afirmacije Vinka Grubišića Najiskrenije se nadam da će sada prvo na red doći ono što je prvobitno i bilo zacrtano planom i programom Dramskog programa HTV-a (a ine protuhe sa strane opstruirale): ratna serija Kristijana Milića i Roberta Roklicera.

La Familia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 08:31   #100
Ah, možda je i bolje tako.. Poznavajući ove naše, to bi bio isprdak poput Bračnih voda, Metastaza i da ne nabrajam. Da imam neke vezice, pokušao bih timski složiti dobar scenarij pa vidjeti što kaže Burić, ali...
ad®ian is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:17.