Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2015., 20:37   #41
ma ništa se ne brini, ja 0-, mm B+, mali rođen B+. sve ok bilo
išla dva puta na to vađenje krvi u trudnoći
uz sve ostale komplikacije u trudnoći i nakon, eto i to me zadesilo
nakon poroda dobila tu injekciju
i morala još vaditi 4 puta krv (nakon 3 tjedna, nakon 3, 6 i 9 mjeseci)
ja odradila samo ovo prvo jer ne planiramo više djece (niti ne bi smjela)


imam inače 40 godina, moja mama je A-, tata je 0+, imam i stariju sestru, pa ako su se znali nositi s tim pred 40 godina, danas se znaju još bolje
jedino mi veli mama da je ona tu injekciju poslje poroda morala jako puno platiti, a sad je besplatna

sve će biti ok
jako jako rijetko se dešavaju neki problemi
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 06:31   #42
Hmmmm, citam ovdje da ste nakon poroda jos dva puta radile test senzibilizacije? Mene na to nitko nije uputio.

Rh- faktor, beba rh+ faktor. Dobila injekciju nakon poroda prije dvije godine. Sada sam opet trudna, na pocetku. Trebam li se brinuti jer nisam ponavljala testove senzibilizacije?

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
crazydiamond2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 09:46   #43
4 puta nakon poroda bi morala vaditi krv
ali ja sam išla samo jednom (u dogovoru sa ginekologom) jer ne planiram više djece (a i po preporuci ginića ne bi bilo dobro, a i godine su tu)

piše mi na otpusnim papirima iz bolnice, tamo gdje piše da su mi dali onu injekciju, da se krv vadi nakon 3 tjedna, nakon 3, 6 i 9 mjeseci od poroda
čudno da ti to nisu rekli
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 15:59   #44
Ajme, pa meni to nitko nije rekao. Cak ni ginocka kada sam bila nakon 6tj na pregledu.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
crazydiamond2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 10:00   #45
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
4 puta nakon poroda bi morala vaditi krv
ali ja sam išla samo jednom (u dogovoru sa ginekologom) jer ne planiram više djece (a i po preporuci ginića ne bi bilo dobro, a i godine su tu)

piše mi na otpusnim papirima iz bolnice, tamo gdje piše da su mi dali onu injekciju, da se krv vadi nakon 3 tjedna, nakon 3, 6 i 9 mjeseci od poroda
čudno da ti to nisu rekli
da, točno tako sam i ja vadila nakon poroda. skužila sam da dosta često to ženama zaborave doktori napomenut, a nije baš bezazleno.
dinda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 10:37   #46
Quote:
dinda83 kaže: Pogledaj post
da, točno tako sam i ja vadila nakon poroda. skužila sam da dosta često to ženama zaborave doktori napomenut, a nije baš bezazleno.
Stvarno sam zbrinuta. Jos ne mogu naci otpusno pismo iz rodilista, gdje bi trebalo pisati da sam dobila tu injekciju. Ali zvoni mi negdje da jesam. I sta sada? Prvi pregled mi je za 10 dana, tada cu biti 8 tt. Da li bi trebala nesto prije poduzeti?

Pa ne mogu vjerovati da me nisu uputili na te pretrage nakon poroda. A stvarno nisam znala da se treba ponavljati taj test. da sam znala, trazila bi ju da me posalje.
crazydiamond2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 14:22   #47
ma ak si dobila injekciju, sigurno je sve ok. ja sam se sad na porodu uspjela senzibilizirati, ne mogu vjerovati :/
dinda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 15:02   #48
Na drugom porodu si se senzibirala? Prije RhoGam injekcije?

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
crazydiamond2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 15:11   #49
yup
ne dešava se često, ali eto, meni se izgleda desilo...
dinda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 15:20   #50
Auuu, stvarno male sanse da se dogodi. Onda je za injekciju vec kasno. To si saznala kada si radila pretragu nakon poroda (ovo sto mene nisu slali)? Planiras li jos jeenu trudnocu?

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
crazydiamond2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 15:23   #51
ne, to su mi rekli odmah u rodilištu. kako su mi odmah nakon poroda vadili krv, vidjeli su i to. još jednom su prije otpusta napravili pretragu za svaki slučaj da vide da li da mi daju injekciju ili ne, ali kako su mi i onda bila prisutna antitijela nije imalo smisla davati injekciju. sad idem za dva, tri tjedna na kontrolu opet pa ćemo vidjeti.

za sad ne planiram novu trudnoću, ali bilo bi liepo znati da ipak postoji opcija da bih se mogla odlučiti ako bi htjela.
dinda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 15:30   #52
Da kuzim. Barem su strucno postupili. Rizik je veci za iducu trudnocu, ali nije neizvedivo.

Tebi su oba djeteta rh pozitivna? Koja si ti krvna grupa?

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
crazydiamond2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 15:36   #53
ja B-, mm B+, oba klinca B+

i da, fakat su bili ok. čak me na odjel zvala šefica transfuziologije da mi objasni. malo sam bila zbunjena kad mi je sestra rekla da dođem tamo na njen stol na telefon, ali lijepo od njih.
dinda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 18:45   #54
Sto bi trebalo jos vaditi krv nakon sto je sve gotovo? Cemu to?
Nitko mi nije to ni spomenuo.
Ja sam senzibilizirana tokom druge trudnoce i dali su mi injekciju nakon poroda.
Nisu mi ni u rodilistu vadili krv.

Bebacici su samo provjeravali i ona je ok.

Ne planiram vise djece, ali svejedno bih htjela odraditi ako jos nesto treba, cisto da znam.
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 19:35   #55
opasnost postoji samo ako je mama negativna krvna grupa?
bavarac6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 20:37   #56
Quote:
bavarac6 kaže: Pogledaj post
opasnost postoji samo ako je mama negativna krvna grupa?
Kopiram odg sa trudnica chata:

Tako je. Ako mama ima rh- faktor, a tata rh+. Tada beba moze pokupiti rh+ faktor od tate i tada moze nastati komplikacija ukoliko dode do mijesanja bebine i mamine krvi (najcesce uslijed krvarenja, jakoh udarca i sl). I naravno najcesce dode do mijesanja krva pri porodu, ali u tom slucaju se dobije rhogam injekcija koja sprecava komplikacije u iducoj trudnoci.<br />
<br />
Inace postoji pretraga rh faktora fetusa iz mamine dna (ja sam ju radila) tamo negdje u 24 tt. Ukoliko se pokaze da beba ima rh+ faktor moze se u 28 tt dati preventivno rhogam injekcija. To je vani praksa. Ja sam razmisljala da li da ju uzemem i na kraju nisam (2 trudnoca, kod 1 trudnoce su jako mali rizici za komplikacije). Radila sam.4 puta ICT test i antitijela su bila neg.


Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
crazydiamond2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 07:26   #57
Quote:
crazydiamond2 kaže: Pogledaj post
Kopiram odg sa trudnica chata:

Tako je. Ako mama ima rh- faktor, a tata rh+. Tada beba moze pokupiti rh+ faktor od tate i tada moze nastati komplikacija ukoliko dode do mijesanja bebine i mamine krvi (najcesce uslijed krvarenja, jakoh udarca i sl). I naravno najcesce dode do mijesanja krva pri porodu, ali u tom slucaju se dobije rhogam injekcija koja sprecava komplikacije u iducoj trudnoci.<br />
<br />
Inace postoji pretraga rh faktora fetusa iz mamine dna (ja sam ju radila) tamo negdje u 24 tt. Ukoliko se pokaze da beba ima rh+ faktor moze se u 28 tt dati preventivno rhogam injekcija. To je vani praksa. Ja sam razmisljala da li da ju uzemem i na kraju nisam (2 trudnoca, kod 1 trudnoce su jako mali rizici za komplikacije). Radila sam.4 puta ICT test i antitijela su bila neg.


Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Ja sam rh-, bba mi je bila rh+. Da nemam frendicu lijecnicu, uopcene bih znala da se moze iz mamine krvi otkriti rh bebe. Ta je pretraga 2015. Bila relativno nova da cak teta na salteru u Petrovoj 3 nije znala da se ista radi kod njih. Kupila sam si rhogam i spicili su mi ga u trudnickoj ambulanti tijekom trudnoce, a jos sam jednu injekciju dobila nakon poroda (nakon sto sam ih 800x podsjetila na to)
Sad sam ponovo radila krvnu grupu (ne kuzim zasto) i sva ta antitijela neka koja su mi vadili su mi negativna. By the way.nitko mi nije rekao da se nakon poroda mora vaditi krv 4 x.

Cula sam bas jucer za jedan slucaj mame koja je izgubila drugu bebu zbog toga kaj nije dobila rhogam nakon poroda. Katastrofa. i to se jos kontorilirala kod privatnika, ma uzas.
LudaMara is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 10:49   #58
U tome je najveci problem, nitko te ne informira. Ja u prvoj trudnoci nisam imala pojma o rhogamu, rh neg faktoru i svemu ovome. Za drugu trudnocu sam se informirala, tako dosla i do podatka da postoji ta pretraga i trazila uputnicu od ginicke. Iako na kraju nisam uzela u trudnoci rhogam. Evo bas sam jucer rodila, dali mi rhogam poslije poroda jer je mala rh poz. Nisam ih morala napominjati

I da, mene takoder nitko nije slao na testiranje antitijela nakon trudnoce. Ovaj put cu i to traziti. Za sve ih moras vuci za rukav.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
crazydiamond2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 10:52   #59
Crazy jesi unaprijed znala da je mala rh + ili testiraju po rodjenju?
__________________
Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter, and those who matter don't mind.
Cathie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 11:43   #60
Znala sam da je rh + uprablvo jer sam radila tu pretragu u 24 tt (odredivanje kg fetusa iz majcine dna). To tinostavlja mogucnost da preventivno uzmes rhogam injekciju u 28 tt. A i ovi u rodilistu su opet vadili njenu kg po rodenju i dali mi rhogam.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
crazydiamond2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:54.