Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2008., 16:20   #21
Quote:
Z e t t a kaže: Pogledaj post

I sad ne znam da li da se s njom dogovorim ili samo otiđem do privatnika. Jer, velim, sumnjam da će mi htjeti dati uputnicu. Može li ona to na moje inzistiranje?
trazi uputnicu i gotovo...

ona za tebe prima glavarinu i koristi te novce od drzave....i njeno je da ti omoguci sve sto ti pripada...

ako se njoj ne radi neka te salje dalje....a ti mijenjaj stomatologa ako nisi sigurna u to sto ona radi...iako mislim da joj trebas dati priliku...
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 18:28   #22
Quote:
ribica0603 kaže: Pogledaj post

ona za tebe prima glavarinu i koristi te novce od drzave....i njeno je da ti omoguci sve sto ti pripada...
Baš me zanima... kolika je ta glavarina? Cijela moja obitelj ima karton u jednoj ambulanti, ali malo po malo, sve poslove odrađujemo kod pravog privatnika, bez ugovora s HZZO. Blago rečeno, nismo bili baš zadovoljni... pa me zanima koliko love "bere" po glavi (koja nije nikakav trošak, jer se liječi negdje dalje)
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 21:18   #23
Quote:
BBlue kaže: Pogledaj post
Baš me zanima... kolika je ta glavarina? Cijela moja obitelj ima karton u jednoj ambulanti, ali malo po malo, sve poslove odrađujemo kod pravog privatnika, bez ugovora s HZZO. Blago rečeno, nismo bili baš zadovoljni... pa me zanima koliko love "bere" po glavi (koja nije nikakav trošak, jer se liječi negdje dalje)
cca 150kn GODIŠNJE. Drugim riječima kada joj se pojaviš u čekaonici ona potroši tvoj cijeli godišnji buđet.
Krumpir is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 20:57   #24
Quote:
Krumpir kaže: Pogledaj post
cca 150kn GODIŠNJE. Drugim riječima kada joj se pojaviš u čekaonici ona potroši tvoj cijeli godišnji buđet.
Pa dobro. To čak i nije tako puno.
Mislim da ova moja ima ukupno 20 pacijenata
__________________
~ Fortes fortuna adiuvat ~
Z e t t a is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 19:50   #25
Quote:
Z e t t a kaže: Pogledaj post
Pa dobro. To čak i nije tako puno.
Mislim da ova moja ima ukupno 20 pacijenata
onda nema ugovor jer postoji limit...
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 13:54   #26
Preselio sam se u drugi grad pa moram promijeniti i stomatologa,što mi je činiti,kakav je postupak.
Zahvaljujem.
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 19:20   #27
Nađi ugovornog stomatologa kod kojeg želiš biti i on će ti dalje sve objasniti (potpis na izjavu za hzzo, nošenje u područni ured itd)...
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 12:32   #28
Poštovana Antonela2907,

Vaš upis je premješten na top-temu Tražim stomatologa...
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 23:59   #29
U vezi promjene stomatologa.
Ako je od zadnje promjene prošlo više od godine dana,u ovom slučaju 5 i više godina, dali je dovoljno samo pod razlog promjene navesti Promjena nakon isteka godine dana ?
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 14:25   #30
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
U vezi promjene stomatologa.
Ako je od zadnje promjene prošlo više od godine dana,u ovom slučaju 5 i više godina, dali je dovoljno samo pod razlog promjene navesti Promjena nakon isteka godine dana ?
jest
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2019., 14:57   #31
Koliko je vremena potrebno da promjena stomatologa uđe u sustav? Početkom veljače sam potpisao one izjave kod novog zubara, pretpostavljam da je ih on poslao gdje je trebalo... Meni na e-građani izabrani stomatolog piše stari još uvijek.
BigMac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2019., 20:52   #32
Pozdrav, naime nakon sto sam preselila u Zg prije nekoliko godina, odabrala sam stomatologa, ali bila sam kod nje samo jednom i ne mogu se sjetiti kako se zove.
Sad mi više ni ne odgovara lokacija na kojoj radi pa bih se htjela prebaciti kod nekoga bliže, postoji li šansa za to s obzirom da se ne mogu sjetiti imena zubarke kod koje sam bila?
Mikimausic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2019., 17:41   #33
Quote:
Mikimausic kaže: Pogledaj post
Pozdrav, naime nakon sto sam preselila u Zg prije nekoliko godina, odabrala sam stomatologa, ali bila sam kod nje samo jednom i ne mogu se sjetiti kako se zove.
Sad mi više ni ne odgovara lokacija na kojoj radi pa bih se htjela prebaciti kod nekoga bliže, postoji li šansa za to s obzirom da se ne mogu sjetiti imena zubarke kod koje sam bila?
Nije bitno, kod promjene stomatologa, navoditi ime starog. Dovoljno je doći kod onog za kog bi se odlučila, ispuniti prijavu u tri primjerka i odnijeti u HZZO. Poneki doktori sami nose za pacijete, ali čekaju da im se malo nakupi prijava, pa odnesu na zbirnoj prijavi.

Ako je prošlo više od godinu dana od zadnje promjene stomatologa, nema nikakvi posebnih zapreka za promjenu. Moguće je promijeniti i unutar godine dana, ali je tad potrebno navesti neki konkretniji razlog zašto se mijenja. Na primjer, promjena prebivališta ili konflikt sa doktorom.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2021., 15:11   #34
Jel se može direktno u HZZO-u tražiti promjena stomatologa? Nemam nekog posebnog kod koga bih se htjela prebaciti, a u HZZO-u vjerojatno znaju koji je slobodan. Zubaru kod kojeg sam trenutno baš previše ne vjerujem. Radi stvari na svoju ruku, bez da prvo išta kaže, a poslije samo navodi nekakve cifre koje moram platiti. Imam dojam da bi mi vadio i zube bez mog znanja.
Miss Elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2021., 16:03   #35
Imaš tako loše iskustvo i pristaješ da te HZZO random nekome dodijeli bez da bar probaš zguglat potencijalnog zubara? I ne bojiš se da će te dodijeliti nekome tko ima puno mjesta jer je koma?
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2021., 16:50   #36
Pa, prethodni je, recimo, bio korektniji po tom pitanju, a isto mi je bio random dodijeljen od strane HZZO-a. Čak mi ni plomba kod njega nikad nije ispala. Poslije sam ga guglala, ali nisam uspjela naći gdje je.

S druge strane, i komentari na netu ne moraju ništa značiti. Za ovog trenutnog sam našla jedan i taj bio pun hvale. Mene je pak strah svaki put kad idem na kontrolu jer nikad ne znam kaj će mi napravit.
Miss Elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2021., 14:24   #37
Molim ako netko zna da li je obavezno biti prijavljen kod zubara preko HZZO-a?

Naime, ja sam nakon ne znam koje po redu katastrofe odustala od zubara preko HZZO-a. Zadnja mi je doslovno uništila zub i ugrozila zdravlje ali ne bih sad u detalje. Od onda idem privatno, a i dijete je sa mnom u istoj ordinaciji. Njega ta zubarka kod koje smo prijavljeni nikad nije vidjela "nemam sad vremena, može čekati".
Međutim, ušla sam danas u e-karton i vidjela da ta zubarka upisuje i meni i sinu da smo u nekom trenutku bili kod nje....?! Onak, kakve su to gluposti?

Želim nas maknuti od nje ali ne vidim smisla da to baš moram raditi tako da nađem drugog preko HZZO-a i prebacujem kad ziher tamo ne bi dolazili. Imam privatno ok zubara i ne mislim više imati onakve doživljaje.
__________________
The mind is like a parachute. It doesn’t work unless it’s open.
lujka_x is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2021., 16:31   #38
Imam pitanje, ako koja dobra duša zna / hoće pomoći.


Stari zubar otišao u mirovinu. U njegovu ordinaciju došla neka mlađahna, te ja kao potpisao da mi je ona stomatolog.

Moooždaaa i nije toliko loša, ima stvari koje mi smetaju, ali najviše mi smeta što joj se baš i ne radi i još gore - njena tzv. asistentica me "ne doživljava" kada se pokušam naručiti. Jer su oni uvijek u gužvi i "ako me baš ne boli zub, neka čekam".

Prošlo je već više godina od mojeg "potisivanja" te imam pravo promijeniti.

ALI: nemam preporuku, niti bi mi išta značila, ako nije od nekog meni "pouzdanog".

Znači - mogu vidjeti na netu "prima nove pacijente". I šta sad?
Ako ne poznam osobu, a ne poznajem, kako izabrati?


Ako na "ne isprobano" izaberem stomatologa, onda sam s njim zaglavio na dulje, pa valjao ne valjao, tako je. Ili se može otići nekako na "probni" makar pregled?

Grad OS je u pitanju, ako išta znači.

Hvala....
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:15.