Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2010., 15:51   #1
CTG - kardiotokografija

Već mi je u magli prvi porod...ako se dobro sjećam on bilježi i otkucaje bebina srca i trudove?

Vidjela sam nedavno na slici sa poroda u vodi da žena ima prikopčano nešto oko trbuha.

Jel može ctg u vodu?
Jel mogu hodati sa njim ili je ležanje obavezno?
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 15:55   #2
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Već mi je u magli prvi porod...ako se dobro sjećam on bilježi i otkucaje bebina srca i trudove?

Vidjela sam nedavno na slici sa poroda u vodi da žena ima prikopčano nešto oko trbuha.

Jel može ctg u vodu?
Jel mogu hodati sa njim ili je ležanje obavezno?
a mene zanima kada se počima trudnicama raditi pregled prvi put ctg-a?u kojem tjednu? da znam kad je za očekivat?
__________________
rodio se sinčić
mamin sin
cvitić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 15:56   #3
ja ću sa 36+3 prvi put raditi CTG!
__________________
Palčica 02.04.2010.
Alka Zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 15:59   #4
Quote:
cvitić kaže: Pogledaj post
a mene zanima kada se počima trudnicama raditi pregled prvi put ctg-a?u kojem tjednu? da znam kad je za očekivat?
ne prije 32 tjedna osim ako nije neka hitnam situacija... ja sam svoj prvi radila tek na 39+1 i to čisto onako jer sam bila u bolnici...
__________________
So there's this boy..he kinda stole my heart. He calls me Mom ♥
mufloncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 16:00   #5
ja se sjećam da mi je na porodu sestra skinula ctg(tj.onaj remen oko trbuha) kad su mi dali da malo šećem po rađaoni
Judy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 16:03   #6
ma kako si to mogla zaboravit
da mjeri trudove i kako srceko kuca...
postoji CTG za vodu, postoji i ctg zbog kojeg zena nije ogranicena na krevet...sve je to pitanje troskova...i bolnice.
prvi ctg je bio s 30.tjedana...ako se ne varam
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 16:03   #7
Ja sam prvi ctg radila sa 36 tjedana,drugi sa 37 tjedana,treći sa 38 tjedana,četvrti sa 39 sad ga radim svaki drugi dan...a znam da je jedna žena negdje prije,koja je bila prije mene na CTGu šetala jer je beba imala stalno iste otkucaje srca i nikako nisu mogli bebu probuditi pa je šetala...a mjeri i trudove,ali meni su samo jednom mjerili trudove,a ostala 4 puta su mi isključili to,iako sam osjetila koji da me je stisnuo,a nisam znala koliki je...

Rekao mi doktor ako prenesem da ću svaki dan morati dolaziti u bolnicu na CTG
__________________
samo je jedno u mom životu sveto ♥ Karla ♥
inoxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 16:03   #8
ja ga nisam radila uopće do samog poroda...tek u boxu sam prikopčana...moj gin ne šalje na ctg a u bolnici nisu slali osim ako ne sumnjaju na išta (Vinogradska)
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 16:06   #9
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
ma kako si to mogla zaboravit
da mjeri trudove i kako srceko kuca...
postoji CTG za vodu, postoji i ctg zbog kojeg zena nije ogranicena na krevet...sve je to pitanje troskova...i bolnice.
imala ga svega 2 sata, možda i manje i nisam baš obraćala pažnju (euforija me pukla)..
a sad se sjetila da sam bila i 2 tj prije poroda kad mi je ispao čep i stalno sam bila mokra pa otišla na hitnu jer nisam znala jel plodna curi ili što..

Čitam da dosta cura ide često...zašto? zbog nekih komplikacija ili...?
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 16:08   #10
Moj ginić je u Petrovoj i koliko sam čula od cura koje su već rodile i one su išle svaki drugi dan na ctg,a ako prenesu trudnoću onda svaki dan zašto,nemam nikakvih komplikacija,uredna trudnoća od početka valda im je takva praksa...a i znam da ponekad kad naprave ctg i ako vide jednolične otkucaje srca bebinog i kad ženu pregledaju vaginalno,ako je otvorena cca 5-6 cm,onda ju znaju poslati u rađaonu...ja se nadam da će mene sutra poslati u rađaonu da rodim
__________________
samo je jedno u mom životu sveto ♥ Karla ♥
inoxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 16:23   #11
prvi put sam ga radila s 34 tj, pa s 36 i onda svaki tjedan do 39 og. u 39 om svaki drugi dan, a kad sam prenjela svaki dan do poroda...
nisam imala nikakvih komplikacija. mislim da to rade predostrožnosti radi. ako je loš ctg bolje je porodit.
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 16:32   #12
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
imala ga svega 2 sata, možda i manje i nisam baš obraćala pažnju (euforija me pukla)..
a sad se sjetila da sam bila i 2 tj prije poroda kad mi je ispao čep i stalno sam bila mokra pa otišla na hitnu jer nisam znala jel plodna curi ili što..

Čitam da dosta cura ide često...zašto? zbog nekih komplikacija ili...?
e vidis..sad je mene pamcenje napustilo
ovdje (de) je rutina ako se ne varam da se ide na CTG od 30. tjedna do 38. tjedna svako dva tjedna. zadnja dva tjedna se ctg radi u gyn ordinaciji svaki drugi dan, a ako zena prenese, onda se CTG radi svaki dan u bolnici.
razlog je preventivne prirode...
al svapci su ziherasi ;-)
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 16:34   #13
Quote:
cvitić kaže: Pogledaj post
a mene zanima kada se počima trudnicama raditi pregled prvi put ctg-a?u kojem tjednu? da znam kad je za očekivat?

ctg se može raditi od 24 tj.ali se ne radi ako je sve u redu prije 38 tj.
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 16:48   #14
ja isto mislim da se radi iza 33-35 tjedna...naravno moze i ranije kod nekih komplikacija....

ja kad sam proslu trudnocu isla u bolnicu radi secera prvi su mi radili u 34 tjednu....pa svaki put kad sam bila u bolnici....do tada nikad....
__________________
moje torte
meli2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 22:55   #15
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
ja ga nisam radila uopće do samog poroda...tek u boxu sam prikopčana...moj gin ne šalje na ctg a u bolnici nisu slali osim ako ne sumnjaju na išta (Vinogradska)
meni isto nisu radili dok nisam došla gore u rađaonu na pregled (isto vin) al ja sam sa 38+5 rodila. bila sam naručena taj dan i na pregled u ambulanti al ne i na ctg.

u rađaoni sam non stop imala ctg prkopčan jer mi je curila voda 2 dana i nisu mi dali ni da se sjednem a kamoli ustanem.
najgore mi je bilo kad sam se okretala s boka na bok mi s eredovito pomaknula ona sonda i otkucaji na 30 pali, prva 3 puta sam se sva prepala onda sam skužila da samo moram malo pritisnut opet uz trbuh i opet je bilo oko 130. i tokom trudova se to znalo dogodit ak sam se mrdnula malo, nimalo ugodno kad vidiš kak padaju otkucaji
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 23:00   #16
Na SD ideš na ctg na svakoj kontroli poslije 38 tjedna obavezno. I to mi je super, znaš da je s bebom sve ok.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 23:08   #17
Prvi put su stavili ctg bebolini na prvom pregledu u bolnici, na 38+ (Vinogradska). Meni još nisu s tim mjerili trudove, a 39+ sam. Slijedeći tjedan idem opet - moj ginkač na uputnici napisao i ctg pregled...
ajam1891 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 23:56   #18
ja sam sa 35 krenula

ovo je večer prije poroda

"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 23:59   #19
Ja sam krenula prije 2 dana (38+2) i od danas ga moram raditi svaki dan.....zbog visokog tlaka.
mikica_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 00:31   #20
Ja sam imala neki starinski. Cura do mene ovakav ko Ami, a ja vezano sa nekakvim zavojima u cvorice. Prvi put sam isla nakon 39.tj- Poslije 40. svaka 2 dana (jednom cak i na onom ljepsem kad ih je onaj grdi zabrinuo) i to me cudilo kako ne svaki dan obzirom a fajn presisan termin. Na porodu sam ga imala cijelo vrjeme jer sam bila vezana za onu bocicu sa onom ujki drip bocom. Skidala sam ga samo za wc. Cudno mi je jedino sto on meni nije bas ocitavao trudove. Cak me doktorica pitala jel ih uopce imam. Kao ne vidi se

Zadnje uređivanje lopticica : 19.02.2010. at 00:42.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:47.