Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2005., 02:08   #41
Fulao si metu, ne brijem na urote
Ali me živcira kad čujem da se u neke proizvode, osobito te za higijenu & zdravlje, stavljaju kemikalije koje samo odmažu, a sa svrhom da proizvod bude okusniji / oku ugodniji ili nešto slično.
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2005., 14:45   #42
Quote:
Potala kaže:
Fulao si metu, ne brijem na urote
Ali me živcira kad čujem da se u neke proizvode, osobito te za higijenu & zdravlje, stavljaju kemikalije koje samo odmažu, a sa svrhom da proizvod bude okusniji / oku ugodniji ili nešto slično.
Okej, ono sam se zajebavao, ali zar je stvarno toliko nemoguće? Ne brijem na mass-conspiracy stvari, općenito ne vjerujem u stvari o kojima nemam pojma, ali kao teorija zvuči zanimljivo. Uostalom, svaki biolog (medicinar, stomatolog) dobro zna kako se stvara karijes i kako se može inhibirati, pa opet i ljudi koji vode izvrsnu oralnu higijenu dobiju karijese.

Ne znam koliko te kemikalije odmažu, nikad nisi siguran u spojevima. Čisti vodik i čisti kisik su plinovi pri sobnoj, ali ih spoji, i dobiješ tekuću vodu. Ima tu toliko komponenata, da nemožeš jednoznačno odrediti točno kako što utječe.
__________________
Mrzim te, glup si :(
dukat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2005., 15:01   #43
Quote:
izvrsnu oralnu higijenu dobiju karijese.
oni koji zaista rade izvrsnu oralnu higijenu NE DOBIJU karijes,nakons to sam sanirao prijasnji nemar i kupio pravu cetkicu i pastu i konac itd. i barem svaku vecer ocistim sve medjuprostore kak spada i jednom godisnje odem na prof. ciscenje ( mnoooogo jeftinije nego plombirati) nemam karijes zadnjih 10 godina. Ali kad vidim kako neki ljudi peru zube (koji rad ruke i duljina) cudi me da nemaju i vise karijesa negos to imaju, ma makar prali zube i pet puta na dan.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2005., 14:54   #44
ja koristim perl weiß - raucher weiß. ima je i u hrv. za kupit vidila sam ju u apoteci, super je ali kosta oko 70 kuna mala tubica. ovdje negdje oko 3 eura.
__________________
Zaplaci kad te nitko ne vidi....
Kleine is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2005., 14:23   #45
Zašto prije pranja zubi, ne umoćite keficu u jodiranu kuhinjsku sol? Pa tako se nekada radilo kada je jedina pasta za zube bila KALODONT
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2005., 15:29   #46
Quote:
ZOsvald kaže:
Zašto prije pranja zubi, ne umoćite keficu u jodiranu kuhinjsku sol?
Otkud ti to sad dodže na pamet?

fakat, zasto se cetkica umakala u sol?
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 21:58   #47
Sensodyne ili Aronal???

pozdrav

dakle, imam osjetljive desni, na slatko i hladno.
Zubarka mi je objasnila u čemu je problem, a činjenica da mi oba roditelja imaju paradentozu samo je potvrdila moje najgore sumnje: pobrao sam najlošije gene koji su se mogli naći i očekujem ispadanje zuba.

Eh sad, malo me koja stvar plaši u životu kao ispadanje mojih (i to još zdravih) zuba.

Pa da vas pitam: koja je pasta bolja za prevenciju? Sensodyne agresivno reklamiraju, ali Aronal je tu duže.

zahvaljujem unaprijed sa (još netaknutim) smješkom
shoki
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 22:52   #48
Quote:
Shoki kaže:
pozdrav

dakle, imam osjetljive desni, na slatko i hladno.
Zubarka mi je objasnila u čemu je problem, a činjenica da mi oba roditelja imaju paradentozu samo je potvrdila moje najgore sumnje: pobrao sam najlošije gene koji su se mogli naći i očekujem ispadanje zuba.

Eh sad, malo me koja stvar plaši u životu kao ispadanje mojih (i to još zdravih) zuba.

Pa da vas pitam: koja je pasta bolja za prevenciju? Sensodyne agresivno reklamiraju, ali Aronal je tu duže.

zahvaljujem unaprijed sa (još netaknutim) smješkom
shoki
za osjetljive zube je sensodyne odlican. aronal je navodno ok, al meni je jos bolji parodontax (on je bas za to napravljen, a vecinom je na biljnoj bazi, iako ima blesav okus jer ima neke mineralne soli pa je slan ).

inace, meni je zubar rekao da izbor paste i nije kljucan koliko pravilna masaza desni cetkanjem od mesa prema zubu te ciscenje medjuzubnog prostora koncem, dakle dobra higijena i masaza za prokrvljenost .
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 13:57   #49
zube cetkam kruznim pokretima od valjda 5. godine. Ipak, konac ne koristim. Hmmm.
hvala!
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 21:00   #50
Quote:
Shoki kaže:
pozdrav

dakle, imam osjetljive desni, na slatko i hladno.
Zubarka mi je objasnila u čemu je problem, a činjenica da mi oba roditelja imaju paradentozu samo je potvrdila moje najgore sumnje: pobrao sam najlošije gene koji su se mogli naći i očekujem ispadanje zuba.

Eh sad, malo me koja stvar plaši u životu kao ispadanje mojih (i to još zdravih) zuba.

Pa da vas pitam: koja je pasta bolja za prevenciju? Sensodyne agresivno reklamiraju, ali Aronal je tu duže.

zahvaljujem unaprijed sa (još netaknutim) smješkom
shoki
Najbolji nacin da sprijecis parodontnu bolest je da posjetis dobrog parodontologa. Nikakva, ali nikakva pasta nece zaustaviti pardontitis koji je uzeo maha. Izvrsna higijena je uvijet bez kojeg se ne moze, ali za sprijecavanje napredovanja bolesti nuzna je stomatoloska intervencija.
dentist is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 18:18   #51
Lightbulb zubna pasta

Imate li iskustva sa zubnim pastama(a sigurno imate)? Treba mi neka vrlo blaga,koja nije ljuta,a po mogućnosti da nije dječja? Naime,napale me afte,tako da me peče i banana dok je jedem,a kamo li neka normalna pasta! HELPPPPP!
vanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 18:46   #52
Mozda sensodyne, dosta je blaga.
__________________
Nitko ti nije rekao da je ta promjena neopoziva. Da ces u vlastitom srcu osjecati svaku bol, svaki gubitak, svako razocaranje, svako odbijanje, svaku okrutnost koju ona dozivi -do kraja zivota.
Ultra* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 20:19   #53
Quote:
vanili kaže:
Imate li iskustva sa zubnim pastama(a sigurno imate)? Treba mi neka vrlo blaga,koja nije ljuta,a po mogućnosti da nije dječja? Naime,napale me afte,tako da me peče i banana dok je jedem,a kamo li neka normalna pasta! HELPPPPP!
Pokušaj sa zubnom pastom Elmex.
Dentist4Real is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 20:21   #54
ovak, ja sam imala ogromnih problema sa aftama SVAKI PUT KAD SAM PROMIJENILA PASTU! kad god bih potrosila tubu i kupila novu, dobila bih hrpu afti.

mislim, nije odgovor na tvoje pitanje, ali ja bih na tovm mjestu probala sto manje mijenjati pastu, zadrzati se na ovoj...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 20:39   #55
Quote:
kemik kaže:
ovak, ja sam imala ogromnih problema sa aftama SVAKI PUT KAD SAM PROMIJENILA PASTU! kad god bih potrosila tubu i kupila novu, dobila bih hrpu afti.

mislim, nije odgovor na tvoje pitanje, ali ja bih na tovm mjestu probala sto manje mijenjati pastu, zadrzati se na ovoj...
Ma ne mijenjam ja uopće zubnu pastu.Stalno koristim colgate,i nisu mi afte od druge paste. Sad kad su nastale,ta ista colgate PEČE ko sam vrag! Zato mi treba neka nepečuća trenutno dok ne zarastem
vanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 22:15   #56
Meni je najdraža pasta od limuna, mislim da se zove dontodent (dm marka) i vodica za usta isto od limuna. Prije toga mi je super bila colgate tekuća od grejpa, ali to jako dugo nisam nigdje vidjela. Ove mentol i sl. ne volim.
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 23:10   #57
Meni dontodent strašno smrdi. Dobre su mi aquafresh i signal.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 15:47   #58
Također mi je najbolji Dontodent.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 18:28   #59
Aronal zubna pasta

Da li je netko u zadnje vrijeme vidio dotičnu zubnu pastu u nekom dućanu u Zg?
Bilo je Mercatoru, ali više nema...
Btw, nema ni DM
danila is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 21:19   #60
Prije jedno mjesec dana vidjeh u Billi, a evo, jucer kupila u Konzumu.
__________________
Do I look like someone who cares what God thinks?
simonne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:45.