Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2011., 23:06   #21
Quote:
AnnieW kaže: Pogledaj post
@sanelich, i ja sam nekad davno razmišljala na isti način, nema fakin teorije, ali jebi ga, brak, djeca malena, voliš ga, znaš da je zastranio, ljudi griješe, promijeniš se, učiniš sve što god možeš da spasiš obitelj, ako ima imalo smisla i šanse...
ne znam, ja sam i dalje mišljenja da ja ne bih.
djeci ne bi bilo bolje da ja ostanem u tom braku gdje sam loše volje, ne spavam s njihovim ocem u istom krevetu( jer nema teoretske šanse da bih legla s njim u isti krevet nakon toga), ne komuniciram s njim, općenito gdje sam ja loše, nego da se rastanem i radi njih ostanem s njim u ''prijateljskim'' odnosima.
smatram da osoba koja vara ne voli,i ne poštuje dovoljno svoga partnera, a ta ljubav i poštovanje se ne može vratiti činjenicom da su otkriveni u svojoj prevari.
znači danas te ne volim ,loše mi je s tobom u braku, ali kada sutra saznaš da sam te prevario, ja tebe volim, trebam i hajde da poradimo na svom braku.
ja ne bih mogla.
evo, meni je prijateljica na sam Badnjak došla i rekla da je uhvatila muža u namjeri prevare(sms-om se dopisivao mjesec dana sa nekom balavicom i ona je skužila na dan kada se ovaj trebao naći s njom i otišla ona umjesto njega se naći s tom malom...) ,i ja njenog muža od toga dana ne mogu više podnijeti na isti način kao prije. iako smo mi prijatelji već dugi niz godina, posječujemo se barem jednom tjedno, ona mu je oprostila, ali ja se osječam loše u njegovoj blizini.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 23:15   #22
Quote:
pipia kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

Otvorila bi novu temu sa idejom da se jave svi koji su doživjeli prevaru u braku/vezi i nakon toga uspjeli sačuvati brak i biti ponovo sretni sa tom istom osobom kaja je varala.
Naime, ja se trenutno nalazim u situaciji gdje sam saznala da je muž imao aferu s drugom i trenutno smo razdvojeni nebi li i ja i on posložili osječaje i pokušali ponovo. On me uvjerava da je s njom gotovo da je to bila trenutna zaluđenost i ja mu vjerujem. To što sam ja saznala je njega trgnulo, osvjetilo i shvatio je šta može izgubiti. Inaće smo 12 godina u braku i imamo dvoje djece.
Čitam po forumu sve i svašta i zanimaju me vaša iskustva, ali prije svega pozitivna jer mi treba neko da mi da nade da je i to moguće. Za sada sam naišla samo na negativna iskustva, razvode pa eto otvaram temu da mi date snage i nade u bolje sutra, jer i ja i on želimo ovo preživjeti kako bi sutra bili ponovo sretni. Molim vas za savjete i vaša iskustva.
Nažalost, nakon takvih stvari ništa više nije isto!
Možeš spasiti svoj brak i možeš sve zagladiti ali sjećanja je nemoguče obrisati!
Ja zaista neznam dali je ovo tvoje, što si napisala, sve iskreno i od srca!
Meni nekako zrači da je, pa ču ti reći isto tako, nešto vrlo iskreno!
Ja sam imao tvoju situaciju i u tvojoj koži bio i znam kakav je to osjećaj!
Onaj tren i onu sekundu kad sam saznao slomio sam odmah problem.. "preko koljena" Ne i ne..za mene nije bilo vraćanja na staro, nije bilo oprosta!
Nisam imao volje za kompromisom niti najmanje!
I znaš što? Nakon svih ovih godina se ne kajem niti najmanje!

Ali ima jedna stvar koju moraš sama izanalizirati!
Muž ti se pokajao iskreno, koliko sam shvatio, a to je jako bitno!
Ti ga najbolje poznaješ i ako smatraš da je u svemu ostalom tebi bio super i ako smatraš da je pozitivna osoba u duši, vrijedi mu dati još jednu priliku!
Možda bih i ja prešao preko svog slučaja i možda bi danas još uvjek u kvalitetnom braku bio, da sam imao posla sa pozitivnom osobom!
Ali nisam! I danas je moja ex pokvarena u duši kakva je bila i prije! Samo sada posljedice trpi netko drugi!
Opet ti kažem, pusti nas forumaše! Sjedi u fotelju i sama u svojoj samoći razmisli! Dali ti je muž pozitivac ili ne! Jako je bitno!
Imam nekakav dojam da mu treba dati drugu priliku! Ali ako ju upropasti...lomi sve..i sebe i njega...nemoj onda razmišljati ni trena!
orion1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 10:13   #23
... još nešto da nadodam.. nije sve ispalo toliko negativno.. ima i stvari koje su sada 1000 puta bolje... npr. ja za to što mi se dogodilo krivim rutinu, naviku i današnji tempo života
..recimo sad banalan primjer: sada ću rađe prošetat sa suprugom i sjest negdje popit kavu, popričati, pročitat novine zajedno iskomentirat događaje nego zabit se u kuhinju i ispeč najbolji kolač a da sam prije tog provela pola dana sama u dučanu tražeći modle koji mi trebaju i nakraju bi bila živčana jer to nisu te koje sam htjela itd .. i takve neke gluposti koje su nam se dešavale da smo postali stranci koji bi samo prozborili par riječi kakav je bio dan prije nego bi zaspali pred televizorom...
sad npr imamo dan bez televizora tjedno.. dan kad se toći vino uz sviječe i milion drugih primjera ... ugl. ako se poboljša kvaliteta braka može se uspjeti


... i ja uopče nisam opterečena da će me još koji put prevariti jednostavno mi to nije važno, ako on poželi riskirati ovaj odnos koji sad imamo nek proba
__________________
Non, rien de rien, non je ne regrette rien, Ni le bien qu’on m’a fait, ni le mal, tout ça m’est bien égal.
Non, rien de rien, non je ne regrette rien. C’est payé, balayé, oublié, je me fous de passé
gioa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 10:40   #24
Quote:
Recite mi, kako itko istinski može vjerovati da ga netko tko ga je prevario voli?
Quote:
I kako zbilja misli da mu brak nakon toga može biti sretan? Ozbiljno, voljela bi čuti razmišljanja u vezi toga.
To i mene zanima..moje mišljenje je da to nije ljubav..to je strah, praktičnost, strah, strah, strah...sve osim ljubavi. DA je bila ljubav - puklo bi ti srce zbog izdaje..a onog koga ne voliš, zbilja i iskreno - možeš ostati uz takvu osobu. Čak sam čula od 70 % žena "ma nek me vara, samo da ne znam, i da ne znaju ljudi, i da ne napravi djete nekome..-bar mene neće gnjaviti." Nema tu previše ljubavi, mislim da je nekim ženama dovoljno da imaju djecu, ekonomski im treba partner, i ta neka slika prema van.. i to je to. Ne treba im ta vrsta ljubavi ( između dvoje partnera ) nego eto neka vrsta pristojnosti između njih dvoje i suživota i zajedničkog odgoja djece. I to je - to.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 10:49   #25
Quote:
gioa kaže: Pogledaj post
.. ima i stvari koje su sada 1000 puta bolje...
Ono što meni u tim situacijama nije jasno je da se, manje-više uvijek, uz opise svega što je sada bolje pojavljuje rečenica poput "mislim da ću mu to i na samrti predbacit" - ne razumijem kako se uspije pomiriti poboljšanje, povratak u "normalu" s jedne strane, i trajno prisustvo želje/potrebe/nakane predbacivanja s druge strane, koliko god benigna bila forma tog predbacivanja.

Na "Chatu za prevarene" je, koliko se sjećam, jedna od konstanti bilo upravo to (do mjere da je postojao i lokalnožargonski izraz "vratili su mi se demoni") da se povremeno, bez konkretnih jasnih povoda, preljubniku predbacivao preljub. Većina tih zajednica i dalje je, gledana sa strane, izgledala "tročlano".

Neće mi se vjerovati, ali svejedno: ovo pitam posve dobronamjerno, bez zluradosti ili bilo čega što mi se redovito prišiva. Jednostavno, ne razumijem.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 11:17   #26
ah lordiću.. nasmijem se kad se nakon toliko vremena citiraju neke moje rijeći..
ja jednostavno ne mogu objasnit (nemam toliko strpljenja vagat svaku svoju riječ misleči kako će me ljudi shvatit).. al ja sam sretna a to da ću ubacit koji zlobni komentar hoću jer protiv sebe ne mogu..

al večinom sam zadovoljna al ima dana kad sam ljuta na njega, posao, djecu, prašinu .. pa ak mi on naleti naleti.. sam si je kriv što mu to mogu predbaciti (ne, nije ga ona silovala kaj god on pričo poslije..)
__________________
Non, rien de rien, non je ne regrette rien, Ni le bien qu’on m’a fait, ni le mal, tout ça m’est bien égal.
Non, rien de rien, non je ne regrette rien. C’est payé, balayé, oublié, je me fous de passé
gioa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 11:30   #27
Quote:
sanelich1 kaže: Pogledaj post
evo, meni je prijateljica na sam Badnjak došla i rekla da je uhvatila muža u namjeri prevare(sms-om se dopisivao mjesec dana sa nekom balavicom i ona je skužila na dan kada se ovaj trebao naći s njom i otišla ona umjesto njega se naći s tom malom...)
da ne povjeruješ....žena se išla obračunavat s konkurencijom??? A muž ostao sjedit doma ko papak i pustio da čuvarica ognjišta riješi stvar?
Biti će najbolje da što prije kupi lanac, ne dulji od tri metra, i drži ga ne njemu, tako će jedino bit sigurna da ovčica više neće odlutat na tuđu livadu.

Ajd, sve kužim, netko prijevaru može oprostit, netko ne, ali ako dvoje ljudi ima problem, to je nešto što trebaju riješiti između sebe. Nadam se da ovim upisom između ostaloga nisi mislila reći kako bi i autorica trebala otić malo popričat s tom koju je njezin muž kresnuo?
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 11:38   #28
Gioa....želim i sreću .Da iz prevare tvoga supruga i posljedica on nauči lekciju.Da oboje radite na kvaliteti vašega braka ali.....
Optužuješ sebe vidim.Počela si da nisam,prije jesam pa zato itd.To je nepotrebno i netočno.On je sam odlučio imati vezu ili seksualni odnos sa drugom i ne radi grešku milijuna žena koje za njegovu pogrešku posipaju sebe pepelom po glavi.Onda vrte film u glavi Da nisam ili da bar jesam i onaj najbolji ..Trebala sam.
Mogao je stati.Kod poljubaca ,kod skidanja.Nije .Nikakvo traženje zdjela,šoping,nikakva tvoja nervoza ili nedostatak vremena nije odgovorno za to.
Molim te ne padaj u tu zamku podijeljenje odgovornosti za njegov preljub.Oboje ste odgovorni za loš brak,za nekomuniciranje no za preljub...mogao je reći ne.To je tako mala riječ. Puno muškaraca nikada ne kažu da . Nego razgovaraju do krajnjih granica,odu ili kažu ne.To su čestiti ljudi.Pa kako da dijelim život sa nečestitim čovjekom

Ne bih oprostila .Ne dugoročno.Pitala bih se zašto dijelim godine,vrijeme sa neiskrenom osobom i dajem ljubav čovjeku koji je spreman riskirati da me izgubi,koji je tako sebičan da su mu nagoni iznad osjećaja. Sa podmuklim lažljivcem. Kada ne bi bili nagoni i ego dokazivanje onda je svoje osjećaje vezao za ženu sa kojom me varao.Što onda ja još radim sa čovjekom koji je zavolio neku drugu da ju je pretpostavio meni? Majci njegove djece,ženi koja radi i živi za njega i obitelj. Daje svoje najbolje godine.
Lažljivcu i dvoličnom varalici?
Nema šanse.Život je prekratak i predivan da bih ja živjela sa mačem nedovoljno dobre nad glavom .Leći u krevet i ljubiti čovjeka koji je isto tako uz mene u istom danu ljubio neku drugu.Govori mi da me voli...a to je istovremeno govorio nekoj f....
Pogotovo kod onih kao ono naše tenisalo koje je drpalo sa strane... dvije fucking godine.Dvije godine!!!!Dok mu je žena bila trudna.Pa za to bih morala biti mentalno uskraćena.Da mu povjerujem da na kraju svega mene iskreno voli.Pogotovo kada bi prekinuo preljub zato kaj je uhvaćen a ne zato jer je uvidio da je to nepošteno.Ne razumijem takve žene.Tu su vjerovatno u pozadini razlog opraštanja djeca i lova tj.sigurnost.Najmanje ljubav.
Pitala bih se u krevetu ležeći kraj njega:Što joj je govorio dok ju je milovao i volio.Koja obećanja je davao,kako je govorio o meni sa njom (koje laži )i kako je mogao davati njoj nježnosti.
Nema šanse.
No razumijem i drugačije odluke.Treba moći živjeti dalje sa tim.Hrabrost je to.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 11:53   #29
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
da ne povjeruješ....žena se išla obračunavat s konkurencijom??? A muž ostao sjedit doma ko papak i pustio da čuvarica ognjišta riješi stvar?
Biti će najbolje da što prije kupi lanac, ne dulji od tri metra, i drži ga ne njemu, tako će jedino bit sigurna da ovčica više neće odlutat na tuđu livadu.
ne, nije se uopće išla obračunavat s njom. otišla je tamo, pitala malu jel zna tko je ona, ova nije imala pojma i moja prijateljica joj mirno rekla da je on a njegova žena, da imaju dijete od par mjeseci i da ako ga mala još uvijek želi, neka ga slobodno uzme.
onda je otišla kući i njega pitala isto i dala mu istu ponudu kao i maloj.
na njemu je bilo da odluči s kojom želi biti.

ja sam samo navela primjer koji znam, i navela da ja to ne bih napravila i ne bih mogla oprostit, nisam rekla da je moja prijateljica postupila ispravno niti da on nije kriv za prevaru.
mene osobno da muž prevari, uopće ne bi zanimalo ni tko je ženska, niti koji su njeni razlozi jer me nije ona prevarila već ON, dakle krivnja je njegova i moja.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 12:06   #30
Ja se s @gioa apsolutno slažem,...neke stvari budu čak i 1000 puta bolje....
i sve ovisi o osobama i njihovim poimanjima ljubavi,braka,zajedništva,djece,....svega.
meni nisu jasne žene i muškarci koji ostaju ubraku, a jedan od njih non-stop vara i za to zna,..tu se radi o komociji i ostajanju u braku iz koristoljublja....
angelina39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 12:46   #31
Quote:
sanelich1 kaže: Pogledaj post
mene osobno da muž prevari, uopće ne bi zanimalo ni tko je ženska, niti koji su njeni razlozi jer me nije ona prevarila već ON, dakle krivnja je njegova i moja.
ajd dobro, ali imam dojam da svi vi koji zastupate mišljenje kako nikada ne bi oprostili prijevaru, previše jednostrano gledate na tu stvar. Ajmo za promjenu malo teoretizirat i upitat se što bi bilo da se tebi dogodilo takvo 'posrnuće'? Unatoč tomu što voliš svog muža a s ovim drugim ni u ludilu ne bi išta ozbiljnoga? Recimo da si svjesna kako si pogriješila i kako je to doslovce bio samo trenutak slabosti.
Ono što želim pitati je sljedeće: treba li zbog takvog trenutka slabosti (s bilo čije strane) ugroziti (inače dobar) brak?
Ne znam, ali ja ne bih. Osobno, svoju dugogodišnju vezu držim na vrlo dugoooom lancu. Moj dragi doslovce ima slobodu činiti što hoće, ako hoće. Pa i pronaći drugu ako misli da će s njome biti sretniji. Dosad mu to još nije palo na pamet, no tko zna?
Ne vjerujem u prijetnje, kontrole i kazne. Sve što opstaje u nekoj vrsti zatvora, teži iz njega izaći. I zato, kad bi moj dragi prevario (ili ja njega), prije svega bih se upitala u čemu je bio zakinut (ili, u čemu sam ja zakinuta).
Puno toga rješava se razgovorom i iskrenošću, i ne vidim poantu u odbacivanju nečega zbog neke glupe pogreške.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 13:59   #32
svatko od vas je nekim djelom u pravu al nema sveobuhvatne pravde...

svaki odnos kad dođe do kolapsa treba razbiti na pojedine komadiće i sagledat situaciju te ak nam odgovara ono što vidimo pokušat izgradit iz početka...

uzmimo hipotetski.. šta i da sam muža izbacila, izogovarala ga pred djecom.. krenula izpočetka.. upoznala novog čovjeka, zaljubila se i izgradila svoj život ispočetka... sve divno i krasno.. i on se jedan dan vrati sa puta gdje je pritisnu neku??... fala al jednostavnije mi je živjet sa spoznajom da je ovaj moj to ne samo kadar učinit već i je. Ja živim sa čovjekom kojeg sam upoznala tek nakon kolapsa... i ne ne živim ja sa njim 10 godina,.. ne mi smo zajedno tek godinu i pol. Ja ga tek sad poznajem jer između sa maske pale...

P S neko je spomenuo da se posipam pepelom.. možda mrvicu jer znam šta je dovelo do toga al nisam ga ja odvela njoj da mu fuma...
__________________
Non, rien de rien, non je ne regrette rien, Ni le bien qu’on m’a fait, ni le mal, tout ça m’est bien égal.
Non, rien de rien, non je ne regrette rien. C’est payé, balayé, oublié, je me fous de passé
gioa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 15:18   #33
Nisam za nikakvo osuđivanje nijedne strane jer nikad ne znaš što ti se u životu može dogoditi. Ako je u ovom slučaju konkretno došlo do prevare i muž se očito pokajao, priznao joj, trebalo je tu ipak i hrabrosti za priznati; mislim da ako autorica i oprosti da to onda više nikad ne spominje. Jer čemu onda smisao predbacivanja i mučenja. Priznao joj je, ona mu je oprostila i idemo dalje. Ako smatra da neće moći preko toga i da će mu to u svakoj drugoj svađi predbacivati onda je bolje i za djecu i za nju da se rastanu.

Mislim da je za loš brak krivo oboje supružnika a do prevare dolazi najčešće zbog manjka komunikacije. Jer bez dobre i iskrene komunikacije i rješavanja problema, trzavica, razmirica nema zdravog odnosa. A najlakše je sve probleme strpati pod tepih pa neka se gomilaju.
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 16:33   #34
Quote:
Pcelica Maja kaže: Pogledaj post
Mislim da je za loš brak krivo oboje supružnika a do prevare dolazi najčešće zbog manjka komunikacije.
Ne bih se složila. Koliko voliš i poštuješ svog partnera i koliko je ta ljubav prava po mom mišljenju najviše se manifestira / pokazuje upravo kad odnos dođe u „krizu“, kad komunikacija zašteka i još svašta nešto... Najlakše je bit vjeran u idili. Budi vjeran, a ne tek slabić koji se povodi za nagonima i sve stavlja na kocku onda kad dođu loši dani.
Koji će mi k. partner koji me voli i koji mi je vjeran samo u idili... Koji je smisao izjave „u dobru i u zlu...“ Ok., shvaćam – sto ljudi sto ćudi, neki su slabi, nemaju srčanosti, predanosti, integriteta niti snage u karakteru. No ja s takvima ne želim biti. Ne želim se bojati da će u trenutku kad odnos dođe u krizu, on momentalno pogaziti sve zavjete te pasti na prvoj, drugoj ili trećoj kušnji. Ako je sve zbilja ireverzibilno u k., onda imajmo muda s tim se suočiti i prekinuti, a ne se j...avat okolo.
Sorry na direktnosti.
__________________
Ondine
Moju je dušu svijet iskvario, moja je fantazija nemirna, a srce se ne može nasititi. Meni je svega premalo; i na bol se lako naviknem kao i na nasladu, i zivot mi postaje iz dana u dan sve pustiji; samo mi je jedno sredstvo ostalo: putovanje.
ondine is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 17:42   #35
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ono što meni u tim situacijama nije jasno je da se, manje-više uvijek, uz opise svega što je sada bolje pojavljuje rečenica poput "mislim da ću mu to i na samrti predbacit" - ne razumijem kako se uspije pomiriti poboljšanje, povratak u "normalu" s jedne strane, i trajno prisustvo želje/potrebe/nakane predbacivanja s druge strane, koliko god benigna bila forma tog predbacivanja.
meni ne zvučiš zlobno
a to što mi to ne razumijemo, ne znači da to ne postoji. čovjek je možda prekomplicirano biće za svoje dobro ili za svoj prosječni obujam poimanja.

inače, na ovu temu znam par tuđih iskustva, i sva su šarena. dakle nema recepta. kad bi gledala što je izdvojilo parove koje znam da jesu uspjeli (dakle to isključuje one koji djeluju da su samo linijom manjeg otpora skupa), to bi možda bilo da se prijestupna strana iskreno pokajala, da bi se usporio tempo dok povrijeđena strana nije gotova s procesuiranjem, napadajima i ostalim ružnim nuspojavama zacijeljivanja. mjeseci razgovora o svemu ispod tepiha. (pretpostavljam) spremnost na kopanje i na promjenu ponašanja obje strane.

najgore sam vidjela da je eksplodiralo svima u lice javno i ružno kad se opako gurala glava u pijesak i nije se stvarno rješavalo ništa. izraziti nivo pravljenja mutavim s njegove, a gutanja u sebi (pred njim) s njezine strane. i onda bum pred svima. ne preporučam da si čovjek dopusti tako nešto.

doduše, naglašavam da su ovo moje samo anegdotalni dokazi, a ne neko pravilo. više je moja teorija prema tome koliko mi ljudi sami ispričaju (i što mi ne ispričaju, a vidi se iz aviona) što se događa u njihovim vezama.
Evil Cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 18:59   #36
Quote:
ondine kaže: Pogledaj post
Ne bih se složila. Koliko voliš i poštuješ svog partnera i koliko je ta ljubav prava po mom mišljenju najviše se manifestira / pokazuje upravo kad odnos dođe u „krizu“, kad komunikacija zašteka i još svašta nešto... Najlakše je bit vjeran u idili. Budi vjeran, a ne tek slabić koji se povodi za nagonima i sve stavlja na kocku onda kad dođu loši dani.
Koji će mi k. partner koji me voli i koji mi je vjeran samo u idili... Koji je smisao izjave „u dobru i u zlu...“ Ok., shvaćam – sto ljudi sto ćudi, neki su slabi, nemaju srčanosti, predanosti, integriteta niti snage u karakteru. No ja s takvima ne želim biti. Ne želim se bojati da će u trenutku kad odnos dođe u krizu, on momentalno pogaziti sve zavjete te pasti na prvoj, drugoj ili trećoj kušnji. Ako je sve zbilja ireverzibilno u k., onda imajmo muda s tim se suočiti i prekinuti, a ne se j...avat okolo.
Sorry na direktnosti.
Ako je odnos zdrav onda supružnici kuže da je došlo do krize, događa se i najboljima. Ali nije komunikacija samo verbalna. Bitno je ne pretvarati se slijep pred problemom, možda malo pustiti da se partner sam otvori a ako ne onda ga poticati na isto. Nitko ni ne priča o idili.
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 19:03   #37
aj objasnite mi ljude koji kažu da im brak nije u krizi i redovito i uredno varaju jedni druge......
a kad im kažeš da im vjerovatno nešto ne štima u braku, čim jedan od partnera u toku braka, koji traje nekih 10 tak godina kaže da je promijenio stotinjak ljubavnica i kad mu se kaže da nešto očigledno ne štima u tom braku,tvrdi da to nije istina.....što na to reć ,navodno taj brak uredno funkcionira

Zadnje uređivanje angelina39 : 20.03.2011. at 19:45.
angelina39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 19:23   #38
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
ajd dobro, ali imam dojam da svi vi koji zastupate mišljenje kako nikada ne bi oprostili prijevaru, previše jednostrano gledate na tu stvar. Ajmo za promjenu malo teoretizirat i upitat se što bi bilo da se tebi dogodilo takvo 'posrnuće'? Unatoč tomu što voliš svog muža a s ovim drugim ni u ludilu ne bi išta ozbiljnoga? Recimo da si svjesna kako si pogriješila i kako je to doslovce bio samo trenutak slabosti.
Ono što želim pitati je sljedeće: treba li zbog takvog trenutka slabosti (s bilo čije strane) ugroziti (inače dobar) brak?
Ne znam, ali ja ne bih. Osobno, svoju dugogodišnju vezu držim na vrlo dugoooom lancu. Moj dragi doslovce ima slobodu činiti što hoće, ako hoće. Pa i pronaći drugu ako misli da će s njome biti sretniji. Dosad mu to još nije palo na pamet, no tko zna?
Ne vjerujem u prijetnje, kontrole i kazne. Sve što opstaje u nekoj vrsti zatvora, teži iz njega izaći. I zato, kad bi moj dragi prevario (ili ja njega), prije svega bih se upitala u čemu je bio zakinut (ili, u čemu sam ja zakinuta).
Puno toga rješava se razgovorom i iskrenošću, i ne vidim poantu u odbacivanju nečega zbog neke glupe pogreške.
meni se ne može dogoditi posrnuće jer prije svega poštujem, cijenim i volim svog muža, i onoga dana kada shvatim da mislim na drugoga na bilo koji način osim prijateljskog , a na svoga muža da mislim samo na prijateljskoj bazi, znači bez prave ljubavi, strasti, želje....reći ću to mužu i to će biti to od našeg braka.
mm i ja smo se dogovorili da ako nam se desi druga ljubav, jednostavno će mo si to priznati i ostati prijatelji. ne mogu tvrditi da će on to poštovati, ali znam za sebe da hoću.
nikoga ne možeš natjerati da te voli do kraja života, ali ako je u braku dovoljno komunikacije, ljubavi, razumjevanja i ravnopravnosti, ne vidim razlog zašto nam brak ne bi uspio.
znam da vam sada ovo možda zvuči kao riječi zadrte konzervativke, ali to je jednostavno moje mišljenje. ne mogu se zamisliti uz drugog muškarca osim mog muža.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 19:26   #39
Quote:
angelina39 kaže: Pogledaj post
ima brakova koji kažu da nisu u krizi i redovito i uredno varaju jedni druge......
a kad im kažeš da im vjerovatno nešto ne štima u braku, čim jedan od partnera u toku braka, koji traje nekih 10 tak godina kaže da je promijenio stotinjak ljubavnica i kad mu se kaže da nešto očigledno ne štima u tom braku,tvrdi da to nije istina.....što na to reć ,navodno taj brak uredno funkcionira
Ima žena i muškaraca koji zatvaraju oči pred takvim stvarima Ali ne možeš reći da takav brak ima ZDRAVU komunikaciju, ja ne pričam o bilo kakvoj komunikaciji nego o zdravom odnosu gdje partneri vide i bez pitanja da nešto ne štima i trude se to popraviti.
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 19:29   #40
Quote:
sanelich1 kaže: Pogledaj post
mm i ja smo se dogovorili da ako nam se desi druga ljubav, jednostavno će mo si to priznati i ostati prijatelji. ne mogu tvrditi da će on to poštovati, ali znam za sebe da hoću.
Ovakav scenarij mi se ne čini baš realan Jedna strana će sigurno ostati povrijeđena a prijateljstvo je tu namanje moguće.
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:05.