Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2012., 18:19   #1
Tooth Mousse i Aminfluorid gel ili žele

Imate li iskustva s ovim?

http://www.gcindiadental.com/images/..._portfolio.pdf

Imam tek 16 godina, a plombu na 13 zuba (na nekima i po dvije) , s tim da su tri prednja. Zubi mi se užasno brzo kvare, i znam da se to ne može potpuno spriječiti, ali nadam se da se može barem nekako usporiti to propadanje zuba i malo ojačati caklina.

Strah me da do 25te neću imati zuba.

Koriste li ovi proizvodi išta? Ne znam gdje bih mogla nabaviti tooth mousse, ali ako stvarno djeluje, mogla bih se više potruditi da ga nabavim.

Je li itko od vas ikad premazivao zube aminfluoridom i je li pomoglo? Koliko košta?
hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 18:38   #2
GC Tooth Mousse od Recaldenta mogao se prije par godina kupiti u ljekarni na trgu bana Jelačića, jużna strana, oko sredine trga, prodjes kroz haustor u dvorište. aminfluorid gel imaju i drugdje... djeluju, sigurno, ali koliko - teško je reći.

što ti kaže stomatolog, o mogućim uzrocima tolikog kvarenja? ph vrijednost sline?

...

p.s. ako je vjerovat googlu, to je Quisisana, tel im je +385 (1) 4817 984 pa možeš pitati imaju li tu pastu

Zadnje uređivanje tanveer : 12.09.2012. at 18:49.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 14:54   #3
Tooth Mousse pastu može nabaviti bilo koji dealer stomatološke opreme, ali profesionalcima. Dakle, to ti treba dati tvoj stomatolog. Inaće, pasta je izvrsna stvar. U mulleru dm-u i tak možeš nabaviti elmex (aminfluorid). U svakom slučaju trebaš kvalitetnog kliničara koji će stručno utvrditi o čemu je riječ i zajedno s tobom djelovati.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 15:50   #4
Hvala. Heh, jedini je problem što je moj stomatolog socijalni.
hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 16:09   #5
Ako nisi zadovoljna, promijeni ga, bio "socijalni" ili "ne-socijalni"
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 20:18   #6
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Ako nisi zadovoljna, promijeni ga, bio "socijalni" ili "ne-socijalni"
Ma znam, ali to ne ovisi o meni, nego o mojim roditeljima, a oni kažu, pa što da ti i ispadne sad koji zub, pa ćeš kad počneš sama zarađivati popravljat.
hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 21:41   #7
Nadam se da se salis.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 23:46   #8
Toothe mousse ima za kupiti u ljekarnama Farmacia
__________________
Maloenergijska negazirana osvežilna bezalkoholna pijača iz rastlinskih izvlečkov : D
yaTzna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 14:48   #9
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Nadam se da se salis.
Ne šalim se, nažalost.

Pošla maloprije u lijekarnu po aminfluorid, kad ono košta 109 kn.
hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 15:52   #10
na žalost, ni GC tooth mousse ti nije ništa jeftiniji, oko 150 kn je tuba (i da, imaju je u toj ljekarni na trgu koju sam ti spomenula - iako, zapravo ne znam jesi li u Zg).

uzmi Elmex pastu u DM-u - povoljnija je, a makar nije toliko efikasna ipak pomaže.

mislim da bi morala provjeriti sa svojim liječnikom da li možda imaš problema sa Helicobacter pylori bakterijom, tj. vidjeti zašto ti se toliko kvare zubi

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 16:19   #11
Sve sam te plombe 'skupila' u posljednje 3 godine i sad se baš pitam zašto.

Prije sam prala zube rjeđe, a nisam imala takvih problema. Imala sam sve do prije 3 godine jednu jedinu plombu, i onda sam prvo dobila 4 karijesa, i prepala se i počela prati češće nego inače i otada su jednostavno nezaustavljivi.

Ah, kad se samo prisjetim vremena kad sam imala samo jednu plombu. Da, da, bila su to lijepa vramena.
hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 01:41   #12
@hasrett - možda genetika, pad imuno sustava
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 01:41   #13
se ko sjeća one narančastog elemex gela? jel je ima gdje za kupiti? ja zadnji put vidio 1992
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 12:07   #14
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
@hasrett - možda genetika, pad imuno sustava
Može li se u vezi toga što učiniti?
hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 12:51   #15
ja ću samo reći da su GC MI tooth mouse i GC Mi paste plus super...ja ih koristim već neko vrijeme i jako sam zadovoljna ,a preporučila mi ih je moja zubarka jer isto imam problema s karijesom...cijena u farmaciji je 209 kuna za tooth mouse pitala sam baš prošli tjedan...ja kupujem u vik dental kod nsb knjižnice i kod njih tooth mouse košta 140 kuna, a gc mi paste plus 150 kuna...ali isplati se kupit jer jedna tubica dugo traje,a stvarno djeluje...a ovaj elmex gel je nešto jeftiniji ali nije tako kvalitetni barem kako su meni rekli
crvena8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 19:08   #16
'MI tooth mousse' je za djecu i ne sadrži fluorid, 'MI paste plus' je za starije s 900ppm fluorida. Oba sadrže RECALDENT™ (CPP-ACP) Naravno, i stariji smiju koristiti tooth mousse, pogotovo ako ostavljate preko noći pa želite izbjeći gutanje fluorida, ali je manje efektivan. Koliko? Ne znam, guglajte.

'Elmex gelee' djelovanje bazira na visokoj konentraciji fluorida (12500ppm u obliku aminfluorida, dakle oko 10 puta više od normalne paste za zube). Nije problem ako se ne guta, ali sjećam se da sam s oko 7 godina pazio i ipak su mi se nokti počeli deformirat, pa sam odustao. Ipak, treba naglasiti da su djeca u toj dobi jako osjetljiva na fluorid. Odrasli imaju puno veću toleranciju, ali zašto ako postoji alternativa.

Caklina bi trebala što dulje biti u kontaktu s pastama koje koristite (točnije fluoridom i CPP-ACP u slučaju MI paste). Amerikanci to postižu fluoridacijom vode, pa konstantno imaju višu koncentraciju fluora u slini. Meni se ipak više sviđa ovaj naš sistem

Iako preporučuju MI pastu držati u ustima oko 5min, mislim da je bolje što dulje. Dok vam ne dosadi Najbolje ispljunuti bez ispiranja prije spavanja. Naime, za spavanja se smanjuje lučenje sline, pa ono malo paste što ostane na zubima djeluje i preko noći. Barem ja tako radim.

Zadnje uređivanje Zmus : 15.09.2012. at 19:29.
Zmus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 01:42   #17
Quote:
hasrett kaže: Pogledaj post
Može li se u vezi toga što učiniti?
pravilna prehrana, eventualno multivitamini, ali i genetika (protiv nje ne možeš)
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 02:28   #18
Quote:
Zmus kaže: Pogledaj post
Iako preporučuju MI pastu držati u ustima oko 5min, mislim da je bolje što dulje. Dok vam ne dosadi Najbolje ispljunuti bez ispiranja prije spavanja. Naime, za spavanja se smanjuje lučenje sline, pa ono malo paste što ostane na zubima djeluje i preko noći. Barem ja tako radim.
mi pastu nisam isprobala, ali radije bih se drzala uputa nego da toliko produljujem, pogotovo ako sadrzi aminfluorid. koristila sam davno aminfluorid gel od belupa i vrlo bi lako s*ebao sluznicu u ustima, cak i kad se strogo pridrzavas uputa. jos samo fali da taj otrov gutam sa slinom po noci...
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 09:23   #19
ja zube namažem s gc mi paste plus nakon pranja navečer i nakon toga više ne jedem ni ne pijem do jutra i ništa mi nije da su to neke štetne koncentracije nebi ih prodavali,a i malo paste se stavi na zube ,a ne cijela tuba ...mislim da su to gluposti o otrovanju s pastom ,nije to baš tako lako,da netko pojede 2-3 tube možda bi mu nešto i bilo ,ali mogućnost otrovanja tom malom količinom je smiješna
crvena8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 09:33   #20
Moja je mama kad je bila mala jednom pojela cijelu onu dječju pasticu s okusom jagode, jer joj je bila fina. Ostala je živa.
hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:57.