Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2004., 10:12   #1
Zubni rendgen [opći topic]

trebala sam u Perkovcevoj snimat zube i odbili su mi ih snimati jer mi je proslo 11 dana od zadnje menge a oni snimaju samo do 10 dana.
kolko ssam ja shvatila razlog je zbog toga sto mozes nakon 10. dana zatrudnit a to onda ne bi bilo dobro za dete, mislim takvo pravilo mi
uopce nije jasno pogotovo zato sto se kod privatnika navodno moze snimati bez beda.
zub me fakat ludjacki boli pa ako je to cjena suzdrzat cu se od sexa ovaj mjesec! pih
nek mi netko strucniji objasni zasto to? i zasto se recimo ne bi mogao potpisati da preuzimas odgovornost ako zatrudnis?
ja sam matilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2005., 20:59   #2
O tome cujem prvi put. Pitaju samo jes'l trudna il nisi.
Al za mengu nikada. A poprilično sam često na RTG.ovima zubala.
Michaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2005., 22:34   #3
Koliko god sam puta snimala ni pitali me nisu niti o trudnoci, a pogotovo ne o mengi.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2005., 23:15   #4
Quote:
viky kaže:
Koliko god sam puta snimala ni pitali me nisu niti o trudnoci, a pogotovo ne o mengi.
ovdje pitaju za trudnocu i nekad za mengu ali sve jedno snimaju jer imaju onu zastitu
mala_slatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2005., 15:11   #5
ma ne da im se radit to je razlog!

bila sam kod privatnika, snimila zub bez ikakvih problema
samo me je pitao jesam trudna
i to je to
ja sam matilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2005., 15:41   #6
svasta svasta svasta

ovo za mengu nisam jos cula, pa zamisli da tako dodje casna sestra i kazu joj zbog toga sto mozes nakon 10. dana zatrudnit a to onda ne bi bilo dobro za dijete!!!

mislim kak oni 100 % znaju da se ti sexas? ne znaju, prema tome- NE DA IM SE!!!
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2005., 08:55   #7
Je, je, tak su i meni (Dom zdravlja u Ivanićgradskoj) dali neki formular u kojem moraš upisat datum zadnje menstruacije i kraj toga se potpisat. I niš, upišem ja datum, potpišem. Lijepo sjednem u stolicu da me snime, a ženska mi veli: gospođo, ne smijem vas slikat jer postoji teoretska šansa da ste trudni! Rekoh:''Dajte formular da vidim... što, upisala sam 24.12.? Ah, glupost, krivo, evo ga, bila je 05.01.'' i lijepo skrižam stari datum, i obavimo slikanje...
Calvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2005., 20:00   #8
jebiga, koja je onda glupost to potpisivanje?

ja sam mislila da to potvrdjujes da preuzimas odgovornost ako lazes da nisi trudna?

dobro da sam bas dobila isti dan kad sam snimala sinuse, a sad znam da cu lagat iduci put kad budem nesto snimala.
Pink Lemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2005., 17:19   #9
bilo je slučajeva kada su žene, znajući da su trudne, namjerno išle na rtg i poslije toga iz medicinskih razloga (tj. rtg snimanja u vrijeme rane trudnoće) zatražile abortus. Abortus iz medicinskih razloga je besplatan za ženu, ali ne i za onoga koji je uzrokovao medicinsku indikaciju, pa su troškove abortusa snosili zdravstveni radnici (radiolozi i inžinjeri medicinske radiologije).
Nakon toga većina ustanova kod žena generativne dobi za rtg snimanje traži pismenu potvrdu da nisu trudne (naročito kada rtg snimanje nije hitno).

Quote:
a sad znam da ću lagat idući put kad budem nešto snimala
nemoj lagati ... nema smisla da ti, zbog nekog rtg snimanja koje možda uopće nije hitno, kasnije bude žao
allegra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2005., 19:24   #10
Quote:
allegra kaže:


nemoj lagati ... nema smisla da ti, zbog nekog rtg snimanja koje možda uopće nije hitno, kasnije bude žao
ma ok, nisam tako mislila - naravno necu izmisaljat ako postoji sansa da sam trudna. al vrlo dobro znam u kojem slucaju je to apsolutno iskljuceno.
Pink Lemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2005., 21:41   #11
Moderni RTG aparati koriste tanke folijske filmove pa je potrebna puno manja jačina zračenja, manji je rasap snopa zraka i kraće traje cijeli postupak.
U principu, kod žena u generativnoj dobi se ukoliko se nije sigurno u trudnoću ili ne, izbjegava zračenje zdjelice. Ne vidim razloga da se u slučaju potrebe kod trudnice, uz zaštitu trbuha olovnom pregačom, ne snimi zub, ili pluća...
Za svako tkivo i organ potrebna je različita jačina zračenja, a isto tako, nema svako tkivo istu apsorpciju zračenja.
Osim fetusa, na zračenje je posebno osjetljiva rožnica i štitna žlijezda.
Fetus je naročito osjetljiv u prvom tromjesečju trudnoće.
Svaka trudnica treba potpisati pristanak za RTG snimanje, kao što i svaki drugi pacijent prije npr.operacijskog zahvata potpisuje pristanak (informed consent), tj.potvrđuje da je upoznata sa postupkom, njegovim rizicima i nuspojavama.r
Riječanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2005., 10:53   #12
Question Hitno - zubni RTG - gdje?

E, ovako - zubar me poslao neke zube malo poslikat, pa me zanima gdje negdje u Zagrebu na potezu od Maksimira do centra grada imam kakav zubni RTG da to obavim?

Mućos gracijas.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2005., 11:10   #13
Imas u Ilici negdje na potezu od Trga prema Britancu, s lijeve strane, udje se u nekako dvoriste. Ne znam tocnu adresu.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2005., 11:11   #14
u runjaninovoj
__________________
Find the intruder. Capture him if he's alive. If not, kill him.
hasselbaink is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2005., 11:58   #15
u Ilici, s lijeve strane, ulaz u dvoriste kod Haddada, ali onog drugog, prema Frankopanskoj
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2005., 14:43   #16
Quote:
hasselbaink kaže:
u runjaninovoj
Ovo bi mi još najviše odgovaralo jer mi je na Vrbanima i zubar.

A jel slika bude gotova odmah il se to treba čekat nešto?
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2005., 14:46   #17
ma odmah je gotova, sacekas 5 minuta.

ali ne rade ti stalno, ne znam tocno kakvo im je radno vrijeme, ja sam isao prije 6 mjeseci i znam da sam isao nakon posla, poslije 5 sati.

nikog nije bilo osim mene, a mislim da i inace nema guzve.

ali ovo nije na vrbanima, nego runjaninova kod vodnikove.

__________________
Find the intruder. Capture him if he's alive. If not, kill him.
hasselbaink is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2005., 15:22   #18
Quote:
hasselbaink kaže:

ali ovo nije na vrbanima, nego runjaninova kod vodnikove.

Imaš pravo. Zamjenila sam je sa Rujanskom.
A da stvar bude još bolja, u Runjaninovoj mi je dr. opće prakse.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2005., 18:42   #19
Quote:
violent_femmes9 kaže:
u Ilici, s lijeve strane, ulaz u dvoriste kod Haddada, ali onog drugog, prema Frankopanskoj
ja sam bio na tome. zena mi je stavila onu plahtu koja mi nije prelazila preko genitalija pa nisam htio slikat dok mi nije dala duzu. imam 180 a zena mi je dala neku djecju i opce je nis ne jebe. džizs koja nepofesionalnost!!! da ne govorim o tome da je neljubazna. nikad više tamo!!
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2005., 00:09   #20
Quote:
violent_femmes9 kaže:
u Ilici, s lijeve strane, ulaz u dvoriste kod Haddada, ali onog drugog, prema Frankopanskoj
ti me više neće vidit kako neljubazne 2 žene, a nije da su to babe, nego cure od 30ak godina - katastrofa!!!! i btw, slika koju su mi napravili nije bila od velike pomoći - jebote i ja sam vidila da nije dobra, a nije da se previše kužim!!! ako sam došla po sliku zuba 6 gore desno, ne tribaju na istoj slici bit4,5 i 7 - za popizdit!!!
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:46.