Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Trčanje

Trčanje Još samo 500 m...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2013., 22:20   #41
pocetak treniranja

pozdrav svim ljubiteljima trčanja

razlog zbog kojeg pisem ovdje je da me ljudi sa puno vise iskustva upute u trčanje te kako nebi trenirao na krivi način i takodjer jer se bojim ozlijeda.

Sa trčanjem sam počeo da bi se osjećao bolje, snažnije, da bi skinuo kile te u nekoj daljnoj budućnosti istrčao polumaraton i maraton. U početku samo istrčao a onda poboljšavao vremena.

Kako bi imali bolju sliku o mojoj formi dat cu vam neke statističke podatke:
29 god, 178cm, 85kg.

Počeo sam trenirati prije dva tjedna (igrao sam prije rekreativno nogomet) pa evo mojih treninga:
Moram napomenuti da sve treninge trčim na "brdskom" terenu gdje je kombinacija ravnog, uspona i nizbrdica.

7.10. - 8,72 km - 49:32 - avg.pace: 5:41 min/km

8.10 - prije podne trbusnjaci, sklekovi, zgibovi a navecer sat malog nogometa

9.10. - 8,85 km - 48:27 - avg.pace: 5:29 min/km

10.10. -intervalni trening 30 minuta ( 1 minuta maksimalno pa 2 minute skroz lagano) a navecer sat vremena malog nogometa

11.10. - 11,61 km - 1:04:36 - avg.pace: 5:34 min/km (najveca duzina istrčana beza stajanja u mom životu)

Vikend posvećen odmoru sa obitelji bez treninga, osjećao sam se dobro uz upalu mišića (listovi). Prilikom ovog treninga gdje sam istrčao 11,61km na kraju sam imao osjećaj da mogu tim tempom još trčati.

14.10. - 9,23 km - 48:01 - avg.pace: 5:12 min/km

15.10. - 8,82 km - 47:53 - avg.pace: 5:26 min/km (prije podne) a navecer jos sat vremena malog nogometa

16.10. -intervalni trening 30 minuta ( 1 minuta maksimalno pa 2 minute skroz lagano)

17.10. - vježbe snage (trbušnjaci, sklekovi, zgibovi)


Evo nakon ova skoro dva tjedna zavolio sam trčanje, jedva čekam sutra. Moje ciljeve imate gore pa ak možete pomoći savjetom slobodno napišite.
simobombola is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 09:16   #42
ja sam se evo prijavila za noćni cener. mislila sam se još malo promislit, ali kad sam vidjela da je ostalo još malo mjesta rekoh idem pa makar me reanimirali. toliko mi se svidjela atmosfera na zg maratonu da moram ići. nisam još istrčala 10 km, ali imam još dva tjedna, valjda budem . frustrira me kako sporo napredujem, po mome bi nakon gotovo tri mjeseca trčanja trebala otrčat 10 k bez problema, ali eto ja očito nisam neki bogom dani talent. ali šta se može trčimo i dalje
ellory is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 13:47   #43
Quote:
ellory kaže: Pogledaj post
ja sam se evo prijavila za noćni cener. mislila sam se još malo promislit, ali kad sam vidjela da je ostalo još malo mjesta rekoh idem pa makar me reanimirali. toliko mi se svidjela atmosfera na zg maratonu da moram ići. nisam još istrčala 10 km, ali imam još dva tjedna, valjda budem . frustrira me kako sporo napredujem, po mome bi nakon gotovo tri mjeseca trčanja trebala otrčat 10 k bez problema, ali eto ja očito nisam neki bogom dani talent. ali šta se može trčimo i dalje
ma budeš istrčala i na treningu i na utrci

a kako je bilo na 5km, ne sjećam se jesi nam pisala?
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 18:16   #44
trčanje za nesposobne

Dakle, zanima me kako početi trčati? Nemam apsolutno nikakvu kondiciju jer sam u prošlosti imala zdravstvenih problema i nisam smjela niti hodati, a kamoli vježbati. Mogu trčati možda dvije minute, mogla bih ja i više ali se prebrzo zadišem. Savjeti molim.
littleangel1411 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 19:27   #45
Nema nesposobnih - samo lijenih da se pokrenu.

Da ne tupim - potraži malo, imaš more programa za početnike koji te doslovno vode korak po korak.

Samo hrabro i sretno!

EDIT: recimo, ovaj:

http://www.centar-zdravlja.net/clanc...-za-pocetnike/
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 18:27   #46
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
ma budeš istrčala i na treningu i na utrci

a kako je bilo na 5km, ne sjećam se jesi nam pisala?
mislim da nisam ni pisala. trčala sam 30 minuta. nisam bila nikako zadovoljna rezultatom, nije bio moj dan, a i napravila sam neke amaterske greške, npr. krenula sam odmah po startu, pa zapela u čepu u jurišićevoj, jednosatvno smo svi morali odhodati veliki dio prvog kilometra to tako više ne budem. a ne budem se ni prežderala sa doručak, ako je utrka u 10
uglavnom, sad trčim 8 km, oko 45 minuta, kontam da ću pregurat još ta dva km do 09.11.
jedva čekam


Quote:
littleangel1411 kaže: Pogledaj post
Dakle, zanima me kako početi trčati? Nemam apsolutno nikakvu kondiciju jer sam u prošlosti imala zdravstvenih problema i nisam smjela niti hodati, a kamoli vježbati. Mogu trčati možda dvije minute, mogla bih ja i više ali se prebrzo zadišem. Savjeti molim.
jako je važno da kreneš postepeno. ovaj gore problem koji ti je dao smotani je ok, ja sam tzrčala po njemu iako nisam bila u lošoj formi, ali možeš ga uzet kao osnovu, pa prilagođava sebi. ne znam kakve si probleme imala, ali možda ne bi bilo loše da se konzultiraš s nekim trenerom. uglavnom, imaš i dosta literature na trčanje.hr
sretno!
ellory is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 19:26   #47
Ja sam počela proljetos trčati i to mi je jedna od pametnijih odluka u životu. Čak sam postala i pomalo ovisna jer mi je sad nezamislivo provesti dan, a da ne obujem tenisice i izađem van trčati. Nemam nikakvih posebnih ciljeva, samo rekreacija i odličan osjećaj... Malo volje i vremena i sve se može...
velika mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 11:20   #48
Pozdrav!

Ovako,ja sam bivša atletičarka,tako da znam puno puno toga,ali postoji problem. Nakon ozljede koljena i 2 operacije imam malo poteškoća. Koljeno mi se naime,brzo napuni vodom.
Mišić mi je ojačan,ali opet nedovoljno jer s kroničnim sinovitisom primjetih da je malo teže ojačati mišiće. Imam plan kako da počnem polagano trčati,opet naviknuti tijelo,nedostaje mi taj osjećaj strašno,ali na šta da pripazim što se koljena tiče? Izbjeći ću asfalt što je više moguće,stazu u blizini nažalost nemam.
Ima li itko koju ideju kako da spriječim oticanje i bolove?
third eye is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 21:51   #49
prije nekoliko godina krenuo sam trčati s onom adidas aplikacijom za mobitele koja mi se činila sasvim dobra za početnike, neko vrijeme sam trčao s njom pa je došlo ljeto kad sam u pokretu skoro cijeli dan pa mi ni ne treba trčanje.
u međuvrmenu ta aplikacija je nestala. sad mi treba neka druga jednostavna.

definitivno mi je lakše trčati po tom nekom programu nego sam. ova je bila jednostavna i pregledna i dosta dobro je izveden taj program za početnike. sad više nemam iphone nego s3 android.

nekidan sam išao trčati i upaliti run keeper pa nisam nikako mogao naći program. samo nešto potpuno nejasno. da određeni program počinje određeni dan u mjesecu i tad moram početi i ja. nisam baš najbolje shvatio o čemu se radi,
pa ako mi netko ovdje može preporučiti neku aplikaciju koja bi zadovoljila ovo navedeno.
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 18:06   #50
U RunKeeperu si možeš napraviti i svoj/e vlastiti/e program/e, pa ih koristiti kad god želiš (vidi pod "One Offs - Add New Workout")
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 19:34   #51
pa tu nema programa. mogu sam kreirati vježbu al to nije ono što sam pitao.
meni treba već kreiran složen program od cca 30 vježbi di se kreće od lakšeg prema težem i di imam zadano glasovno kad ću trčati brže, kad sporije, i tako to. znate na šta mislim...
ovdje mi nije jasno u runkeeperu kako to određeni dan krene i ako ne počneš na taj dan, adio.
naravno da neću sad na pola programa ulazit na vježbe zahtjevnije od onog šta mogu.
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2013., 11:18   #52
Quote:
lovački kaže: Pogledaj post
pa tu nema programa. mogu sam kreirati vježbu al to nije ono što sam pitao.
meni treba već kreiran složen program od cca 30 vježbi di se kreće od lakšeg prema težem i di imam zadano glasovno kad ću trčati brže, kad sporije, i tako to. znate na šta mislim...
ovdje mi nije jasno u runkeeperu kako to određeni dan krene i ako ne počneš na taj dan, adio.
naravno da neću sad na pola programa ulazit na vježbe zahtjevnije od onog šta mogu.
ima program myasics, ima aplikacije i za mobitele, ali provjeri, jer ga ja koristim samo na kompu za izradu treninga.
ellory is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2013., 19:23   #53
Quote:
lovački kaže: Pogledaj post
ovdje mi nije jasno u runkeeperu kako to određeni dan krene i ako ne počneš na taj dan, adio.
ZA svaki program si možeš sam odabrati datum početka, a ako neki od dana ne stigneš odraditi, možeš ga pomaknuti na neki drugi datum.
Ja sam obično krenuo dan ili dva prije nego je bilo predviđeno kalendarom i uvijek sam odradio cijeli program s +-2 dana pomaka najviše.
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 23:19   #54
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Nema nesposobnih - samo lijenih da se pokrenu.

Da ne tupim - potraži malo, imaš more programa za početnike koji te doslovno vode korak po korak.

Samo hrabro i sretno!

EDIT: recimo, ovaj:

http://www.centar-zdravlja.net/clanc...-za-pocetnike/
Je li ok ovo raditi u teretani na traci?

Ne volim traku jer mi strašno "bježi pod" kad siđem s nje, ali me zanima je li na neki način štetna i je li pametnije od trčanja voziti biciklu i vježbati na orbitreku?
Nemam nažalost u blizini park ni nasip...
BrSwi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 23:26   #55
Quote:
STIB kaže: Pogledaj post
ZA svaki program si možeš sam odabrati datum početka, a ako neki od dana ne stigneš odraditi, možeš ga pomaknuti na neki drugi datum.
Ja sam obično krenuo dan ili dva prije nego je bilo predviđeno kalendarom i uvijek sam odradio cijeli program s +-2 dana pomaka najviše.

totalno mi je konfuzan taj runkeeper
a osim toga nema ništa osim šta me svakih 5 min obavijesti o kilometraži i brzini. ne znam dal se može namjestit šta, al nije mi za sad nešto. a dosta sam čačkao.
evo izgleda da ipak ima adidas micoach, samo imam problema s log in procedurom. taj adidas mi je nekako prvi koji sam upoznao i najjednostavniji,
kroz cijeli vježbu ti govori jako ugodnim glasom koliko šta kako i to. za sad mi najviše odgovora. vidit ću kasnije ima li nekih manjkavosti, jer vidim da nije najpopularniji.
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 06:06   #56
Quote:
BrSwi kaže: Pogledaj post
Je li ok ovo raditi u teretani na traci?

Ne volim traku jer mi strašno "bježi pod" kad siđem s nje, ali me zanima je li na neki način štetna i je li pametnije od trčanja voziti biciklu i vježbati na orbitreku?
Nemam nažalost u blizini park ni nasip...

Pa je, ali...

Ako ikako možeš trčati "uživo", onda je to daleko najbolje.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 09:05   #57
meni je marjan na 2 minute pješke tako da je to dodatna pogodnost
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 19:18   #58
Da; Marjan je definitivno idealno mjesto za trčanje, i ljeti i zimi.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 11:28   #59
pozdrav
E ovako, krenula sam s 8-tjednim programom trčanja za početnike, mogla sam i bez njega ali lakše mi je dok postoji neki plan kojeg mogu slijediti.
Znači po tom programu se trči 4 puta tjedno, 2 dana se hoda, a nedjelja je odmor. E sad mene zanima da li ja mogu trčati 5 dana, da li se mora striktno pridržavati tog programa?
ivana16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 11:54   #60
Koji program, Jankovićev ili?
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:53.