Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2015., 07:35   #581
Hvala na odgovoru. Ja sam se ponadala da nesto jeste ��
Meteorit is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 09:56   #582
Kamen iz vrta

Kopajuci po vrtu (Sesvete, Zagreb) naso sam ovaj kamen:






















ima neko ideju kaj bi to bilo?
molololo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 19:28   #583
Molila bih pomoc u vezi ovih minerala.Pronadjeni su na Gaveznici,ali prije par godina pa se ne sijecam detalja.Mislim da je ovaj prvi ahat,ali nisam sigurna.





Sophie - Anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 09:50   #584
Prvo ti je kalcedon. Da bi bio ahat mora imati koncentrične pruge. Riječ je o istom materijalu. I jednako lijepom.

Drrugo bi mogao biti opsidijan, vulkansko staklo.


@molololo Kako izgleda, trbala bi to biti kvarcna valutica..da bi bio 100% siguran kapni na nju malo octa. Ako ne šumi, onda sigurno je.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 13:58   #585
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
Prvo ti je kalcedon. Da bi bio ahat mora imati koncentrične pruge. Riječ je o istom materijalu. I jednako lijepom.

Drrugo bi mogao biti opsidijan, vulkansko staklo.


@molololo Kako izgleda, trbala bi to biti kvarcna valutica..da bi bio 100% siguran kapni na nju malo octa. Ako ne šumi, onda sigurno je.
thx! na odgovoru.
a kaje to kvarcna valutica?
da ga probam prepolovit sa brusilicom?
molololo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 21:36   #586
nemoj ga polovit brusilicom jer budeš ostao bez nje ako je u pitnju kvarc koji je jako tvrd i žilav.
Sad mi baš nije jasno tvoje pitanje "kaj je to kvarcna valutica?"
To je valutica koja se najvećim dijelom sastoji od minerala kvarca, po domaći kremena.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 19:49   #587
pozdrav imam pitanje zanima me kakav je ovo kristal ako netko zna
__________________
«Sve je moguće onomu koji vjeruje!» (Mk 9,23)
Kelly17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 11:53   #588
Prema fotografiji umjetno pobojani komadić ahata. Vidi se ahatna struktura ali bi bilo puno ljepše da ga nisu bojali pogotovo ne u tu rubin-nijansu.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 11:21   #589
pozdrav trebam pomoć našao sam par ovih kamenja koji su malo drugačiji od drugih pa me zanima je li to nešto ili je samo obično kamenje



__________________
«Sve je moguće onomu koji vjeruje!» (Mk 9,23)
Kelly17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 17:48   #590
Vrlo obično i često kamenje po plažama. vapnenci, kristalasti vanenac i nešto (filit ili pješčenjak) s malo kvarca.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 12:47   #591
hvala na odovoru opet imam jedno pitanje u svezi jednog kamena ovaj mi se na suncu malo ko sjaji pa nisam siguran da li je to nešto

__________________
«Sve je moguće onomu koji vjeruje!» (Mk 9,23)
Kelly17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 10:27   #592
Komadić kvarca i možda po njemu koji listić tinjca (muskovit). On bi mogao sjajit.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 13:38   #593
Hvala na pomoći
__________________
«Sve je moguće onomu koji vjeruje!» (Mk 9,23)
Kelly17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 14:48   #594
Moze pomoc? Sta je ovo?
neo82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 14:50   #595
Evo jos koje slike..
neo82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 14:57   #596
Ne mogu da postavim slike..
neo82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 16:15   #597
Rudar-lijep i mudar

Evo mene nov sam na forumu, završio sam za rudarskog tehničara pa ako ima nekog ko se zanima za takve stvari rado ću mu odgovorit na pitanja, imam neke prezentacije u Power Pointu, mogu li kako to uploadati na stranicu?
Haradrim is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 16:28   #598
Quote:
Kelly17 kaže: Pogledaj post
pozdrav trebam pomoć našao sam par ovih kamenja koji su malo drugačiji od drugih pa me zanima je li to nešto ili je samo obično kamenje

Ne slažem se s montyZG, rekao bih da nije riječ o pješčenjaku ni filitu, upravo držim komadić filita i kod filita, kvarc se ne pojavljuje u strukturi žila, nego tvori matriks po cijeloj podlozi, raspršen je po porama, rekao bih da je rijeć o nekoj metamorfnoj stijeni.
Haradrim is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 20:31   #599
Zadnja slika najobičniji vapnenac sa pukotinama u kojima je kalcit, srednja i prva izgledaju kao kvarcit s nekakvim zilama neceg ne vidi se dobro na slikama. Kelly daj kapni limun ocat ili solnu kiselinu na taj sa zadnje slike pa reci jel šumi
GeoVuky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 13:13   #600
Quote:
Haradrim kaže: Pogledaj post
Ne slažem se s montyZG, rekao bih da nije riječ o pješčenjaku ni filitu, upravo držim komadić filita i kod filita, kvarc se ne pojavljuje u strukturi žila, nego tvori matriks po cijeloj podlozi, raspršen je po porama, rekao bih da je rijeć o nekoj metamorfnoj stijeni.
Radi se o kamenu na prvoj fotografiji, druga i treća su jasne, kristalasti vapnenac (druga) i "obični" vapnenac sa žilom kalcita (treća foto), kao što ti je rekao i Vuky.

Ono prvo, da se vratimo na to, ima srebrnkasti pločasto-slojevito-laminirani dio i kvarc oko njega. Poanta je samo u tom srebrnkastom dijelu. Je li filit, jel pješčenjak (pa su to srebrno tinjci) ili je nešto treće? Ja mislim da je filit, prije nego pješčenjak. Ako nije, volio bi čuti što bi bilo.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:09.